Skocz do zawartości

Wykonanie wylewki samopoziomującej (anhydrytowej) krok po kroku


Recommended Posts

Gość pytający
-czy przy 55m długości pokoju też trzeba zastosować piankę dylatacyjna 8 mm ? - jaki producent mowi o pośrednich dylatacjach poniżej 50 m2 ? czy pani widziała kiedyś na oczy jastrych anhydrytowy ?.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 10 miesiące temu...
Gość ADVERNET
Pokoik 16m2 o grubości 40mm (1280kg)z wiaderka oznacza skandal i fuszerkę . Proszę nie podawać takich informacji oficjalnie ponieważ niektórzy inwestorzy tak robią i mamy masę opini negatywnych na temat jastrychów anhydrytowych.
Link do komentarza
W przypadku rozrabiania wiaderka za wiaderkiem to raczej chyba faktycznie nie da się uzyskać idealnego poziomu, bo są przerwy w laniu, zaprawa siada i będzie fuszerka nie poziom.
Pewno da się wylać nawet te 16m szybko bez przestojów , mogę to sobie wyobrazić jak z dziesięciu chłopa w dziesięciu wiaderkach rozbełtuje tę wylewkę . Ale jeszcze nie widziałem żeby tak ktoś robił, no może i robił ale idealnej powierzchni zapewne nie osiągnął.
Link do komentarza
Nawet i 10 m2 z masy rozrabianej w wiaderku to robota bez sensu. Tracimy przecież największą zaletę jastrychu anhydrytowego ? możliwość szybkiego wylania (to kluczowe słowo) równej warstwy na dużej powierzchni. Jak mamy bawić się małymi kawałkami po parę metrów, to lepiej zrobić jastrych cementowy i wyrównać go łatą.
Dla mnie sens stosowania wylewki w wiaderku , to cienka warstwa wyrównawcza na niewielkiej powierzchni.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Wszystko ma sens jeżeli można to zrobić samemu przy pomocy takich narzędzi jak wiaderko i mieszlnik na wiertarce natomiast jeżeli do takiej wylewki muszę się zaopatrzeć w "agregat" no to jeżeli do zrobienia mam 15m2 to cala porada bierze w leb
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Dnia 24.04.2014 o 00:03, Gość robi napisał:

Panowie troszkę sa nieestetyczni.dylatacja jest źle przymocowana widać jak odstaje.szuranie nagą jest punktowe a nie połaciowe,

To już chyba lepiej tak.

395043-96ef-1100x0-sc2x04_baumit-zalewan

14 godzin temu, Gość Marek napisał:

Potrzebuję dolać na wylewce anchydrytowej dodatkowo 3 cm. Jak zrobić aby się nie rozwartwiła. Marek

Musisz znaleźć towar, który złapie z poprzednią wylewka i ma zakres grubości, który ci odpowiada.

Tu masz jeden produkt od Webera 2-30 mm - na styk

https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4150

a tu masz drugi 2-50 mm i na podłogówce może być wylewany

https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310

packaging_weber_floor_4310.jpg?itok=zrAy

 

Resztę dopowie Ekspert Weber.

Link do komentarza

Dzień dobry! :)

 

Na anhydrytowych podkładach podłogowych, także z zatopionym w nich ogrzewaniem podłogowym można zastosować (do nadlania warstwy, miejscowej naprawy lub wyrównania powierzchni) wszystkie z podłogowych zapraw samopoziomujących (tzw. wylewek) Weber. Dobiera się je w zależności od przeznaczenia, w tym przede wszystkich potrzebnej grubości nadlewanej warstwy, jej końcowej wytrzymałości, oczekiwanej możliwości układania kolejnych warstw podłogowych (płytki, panele, wykładziny, posadzki żywiczne itp.) i ich rodzaju, wymagań. Szczegóły w kartach technicznych wyrobów, ew. chętnie służymy radą, pomocą.

 

W przypadku warstwy ok. 30 mm można zastosować weber.floor 4150 wylewany w jednej warstwie (wyrób posiada „współczynnik bezpieczeństwa” więc ew. przekroczenie tej grubości o kilka mm nie spowoduje katastrofy, warto jedynie trochę ograniczyć ilość wody zarobowej – zastosować min. podaną na opakowaniu). W razie występowania w podkładzie anhydrytowym ew. zarysowań lub słabszych – „niepewnych” miejsc warto zastosować dodatkowo siatkę weber.floor 4950.

Jeszcze lepszym wyrobem będzie oczywiście weber.floor 4310, da on też mocniejszą powierzchnię niż weber.floor 4150.

 

Kluczem do sukcesu jest właściwe sprawdzenie i przygotowanie podłoża! Tj.:

 

Podkład związany z podłożem anhydrytowym:

Podłoże musi być suche, nośne, twarde, stabilne i bez spękań.

Wytrzymałość podłoża na odrywanie powinna wynosić min. 1,5 N/mm².

Podłoże oczyścić z zanieczyszczeń oraz twardego spieku anhydrytowego (przeszlifować).

Podłoża zatłuszczone olejami lub smarami odtłuścić odpowiednim preparatem.

Podłoże dokładnie odkurzyć i zagruntować preparatem weber.tec EP 10 – jedna warstwa gruntu, powierzchnia przesypana suszonym piaskiem kwarcowym (też dostępny w ofercie Weber), czas wysychania ok. 24 godz.

 

Więcej o żywicy weber.tec EP 10 można dowiedzieć się ze strony: https://www.pl.weber/zywice-epoksydowe-i-poliuretanowe/zywice-epoksydowe/webertec-ep-10

 

Zachęcamy również do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego dostępnego pod nr telefonu 800 163 121.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, zakupiłem projekt domu modułowego do własnego montażu na https://zmontujdom.pl i obecnie jestem w trakcie budowania płyty fundamentowej. Zastanawia mnie projekt gdyż jest w nim brak folii PV pod styrodurem. Folia za to jest na styrodurze i idzie bezpośrednio pod beton, czy to jest poprawnie gdyż ja myślałem że fola musi również iść pod XPS.? Dzieki za odpowiedzi 
    • Ja bym to nawet skrócił i napisał "W magazyn energii warto zainwestować, żeby zwiększyć  autokonsumpcję".  Bo naczelną ideą energetyki rozproszonej, w postaci m.in. fotowoltaiki  czy energetyki wiatrowej jest właśnie zużywanie energii w miejscu jej wytwarzania. I wtedy to się opłaca bez względu na sposoby rozliczeń z energetyką zawodową.   Próby zarabiania na sprzedaży wytworzonej energii będą zawsze nieopłacalne, gdyż wymaga to przesyłu, który kosztuje i ktoś musi za niego zapłacić. 
    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...