Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Wykonanie wylewki samopoziomującej (anhydrytowej) krok po kroku

-czy przy 55m długości pokoju też trzeba zastosować piankę dylatacyjna 8 mm ? - jaki producent mowi o pośrednich dylatacjach poniżej 50 m2 ? czy pani widziała kiedyś na oczy jastrych anhydrytowy ?.

to dobre pytanie, czy Pani widziała kiedyś jastrych anhydrytowy z bliska i dotykała go pani ręką? Była Pani przy wylewaniu i rozmawiała z wykonawcami?

Pokoik 16m2 o grubości 40mm (1280kg)z wiaderka oznacza skandal i fuszerkę . Proszę nie podawać takich informacji oficjalnie ponieważ niektórzy inwestorzy tak robią i mamy masę opini negatywnych na temat jastrychów anhydrytowych.

W przypadku rozrabiania wiaderka za wiaderkiem to raczej chyba faktycznie nie da się uzyskać idealnego poziomu, bo są przerwy w laniu, zaprawa siada i będzie fuszerka nie poziom.
Pewno da się wylać nawet te 16m szybko bez przestojów , mogę to sobie wyobrazić jak z dziesięciu chłopa w dziesięciu wiaderkach rozbełtuje tę wylewkę . Ale jeszcze nie widziałem żeby tak ktoś robił, no może i robił ale idealnej powierzchni zapewne nie osiągnął.

Nawet i 10 m2 z masy rozrabianej w wiaderku to robota bez sensu. Tracimy przecież największą zaletę jastrychu anhydrytowego ? możliwość szybkiego wylania (to kluczowe słowo) równej warstwy na dużej powierzchni. Jak mamy bawić się małymi kawałkami po parę metrów, to lepiej zrobić jastrych cementowy i wyrównać go łatą.
Dla mnie sens stosowania wylewki w wiaderku , to cienka warstwa wyrównawcza na niewielkiej powierzchni.

Panowie troszkę sa nieestetyczni.dylatacja jest źle przymocowana widać jak odstaje.szuranie nagą jest punktowe a nie połaciowe,

Cytat

szuranie nagą jest punktowe a nie połaciowe,

Zdecydowanie! Nagą trzeba szurać połaciowo, a nie punktowo!

Cytat

Dla mnie sens stosowania wylewki w wiaderku , to cienka warstwa wyrównawcza na niewielkiej powierzchni.

Jako warstwa wyrównawcza tak, ale taką cienka warstwą nie da się wyprowadzić poziomu całej powierzchni.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować