Skocz do zawartości

Protest song do redakcji


Gość adiqq

Recommended Posts

Było tu o cichych wentylacjach - których nie słychać. Z Szanownym Indianom kłóciliśmy się jak z Panem Henrykiem, aż spróbował:
Cytat

Indiana
Superużytkownik
Dołączył: 25.10.2008
Posty: 673
cytuj
Wysłany: 26.06.2011, 10:45 Temat postu: Re: GWC i REKUPERATOR
Wiem - tylko lubię się podroczyć z panem Tomaszem

Swoją drogą, dzięki takim dyskusjom postanowiłem spróbować zastosować rury 80 - a teraz to podstawa w moich instalacjach dla domków. TB ma też niestety sporo racji, niestety, jeśli widać w projekcie gdzie są 4 nawiewy i 4 wywiewy 10 przepustnic, to krew zalewa

Link do komentarza
Cytat

Czy myślicie że Pan Tomasz celowo wprowadza kogoś w błąd ......, no nie , on ma takie przekonanie , swoją ideeę FIX i nieodparte przeświadczenie o swjej wiekopomnej misji . Dlatego jestem przeciwny wszelkim próbom kneblowania i szykanowania tego gościa .



Przekonanie to jedno i każdy ma do tego prawo, ale posługiwanie się kłamstwem jako dowodem, popierającym – już nie jest dopuszczalne.
Dowód – słynna tabelka o grubości izolacji.
Pierwsza wersja, to „tak robi cała Europa, a tabelka jest z NORMY UNIJNEJ”, ostatnia, że cywilizowani ….., a w Polsce szkodnicy po politechnice …..
Prawda zaś jest taka, że ta tabelka jest wyciągnięta z odpowiednika Rozporządzenia w sprawie WT ale w Szwecji, ale jest to ALTERNATYWNE wymaganie dla domu o powierzchni mniejszej niż 100m2, ale ogrzewanego elektrycznością.
Można dodać i inne, ale to bez znaczenia, bo jeśli podasz sprostowanie takich wypowiedzi, to usłyszysz od rzeczonego, żeś niewykształcony , głupi, szkodnik, cham, itp.


Mało tego – swoje „przekonanie” wpina wszędzie, często bez związku z tematem. Potrafi rozwalić i rozwala, każdy temat.

Uważasz, że takie zachowania są dopuszczalne i powinny zostać „bez echa” ?
Link do komentarza
Tak , są dopuszczalne ...., w imię swobody wypowiedzi . Ale karanie i prześladowanie to totalitaryzm . Polemizować wolno.

Cytat

Wiesz, PIS ostatnio też pisze że w polsce nie ma wolności mediów i ktoś nawet napisał że jestesmy krajem totalitarnym........
ludzie różne rzeczy piszą.....


Wiesz adiqq mnie to ostatnio ptak nas..ł na kapelusz jak byłem szedłem na spacer z pieskiem . Tak sobie myślę że pewnikiem musiał być z PIS-u , co ? . Ale to nie PIS podniósł podatek VAT , czym spowodował impuls inflacyjny a skutki tego widzimy po cenach towarów w sklepach . Ale to nic , bo ciemnemu narodowi można wciskać kit że to skutek wzrostu cen na świecie . Ciekawe że też wzrost płacy za pracę nie chce nas dotknąć i wyrównać nasze wynagrodzenia z zachodnimi , nie .
Osobiście mam w nosie jednych i drugich , ale jak mało zarabiam i jeszcze ktoś każe mi płacić większy haracz , przy tym wmawiając że to dla mojego dobra i ratowania finansów publicznych ( no by się fajnie rządziło), to mam go w nosie i mu nie wierzę . Co więcej wolę tych co głupstwa plotą niż tych co mi wyciągają kasę z kieszeni , w zamian nie dając nic.
To tak na marginesie . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak , są dopuszczalne ...., w imię swobody wypowiedzi .




Jeśli ktoś pisze, że 2 + 2 = 5 i powołuje sie przy "dowodzie" na matematykę, twierdząc, że na całym świecie jest tak samo i tylko u nas niedouczeni…. - to mam to zostawić, w imię swobody wypowiedzi, bez echa – zwłaszcza, że ktoś może na tym bazować ?

Jeśli w ramach swojego „tłumaczenia”( bo TB nie dyskutuje, jak sam napisał), obraża – to mam to pominąć milczeniem – zwłaszcza, że jak ktoś zrobi to w stosunku do niego to „kabluje” do Redakcji – a może nadstawić drugi policzek, bądź stwierdzić, że deszcz pada – też w ramach jego swobody wypowiedzi ?

Jeśli zachodzi, uzasadnione podejrzenie, że jest to, dość specyficzny, ale jednak marketing, to też jest to w ramach jego swobody wypowiedzi ?



Czy TB jest świętą krową ?
Link do komentarza
Cytat

... co do 30kWh 40... chodzi czasem o całkowite zużycie lub na ogrzewanie - trzeba całość czytać nie wyrywać z kontekstu.



A jaki to kontekst może wynikać z faktu, ze na stronie napisane jest ze strony :

KOD
Reglamentacja ciepła (RT2000, R2000) zmusza do zmniejszenia potrzeb ciepła do 40 kWh na metr kwadratowy rocznie.


Oraz Pańskim stwierdzeniem, że dom ma zużywać 30kWh/m2 na WSZYSTKO – jakim cudem ?
Link do komentarza
Powiedzałem co o tym myślę , wy róbcie co chcecie . Przestrzegam jednak przed zapędami do karania i prześladowania . Jeżeli TB " kabluje" to bardzo źle , cóż nikt nie jest ideałem .
Słowa totalitaryzm użyłem jako synonimu tych chęci do karania , jasne że nie mającego raczej wiele wspólnego z faktyczną semantyczną stroną tego wyrazu - drogi adiqq .
Link do komentarza
Cytat

Było tu o cichych wentylacjach - których nie słychać. Z Szanownym Indianom kłóciliśmy się jak z Panem Henrykiem, aż spróbował:


A tu taka mała przeciwwaga z innego forum tego "pozytywu" któryś pan sobie zapisał dla potomności.
Szukać innych... eee, chyba nie trzeba... wszak wszyscy czytać umieją.
Cytat

O! Jest czesciowy winowajca moich rozterek, dzisiaj przypadkowo trafilem na Twoja dyskusje z Tomaszem Brzeczkowskim na forumbudowlane.pl no i sam nie wiem
Dotychczas myslalem tak jak Ty, ale ten drugi... albo ignorant, albo....



Nic nie obcinałem... cytat w oryginale.
Link do komentarza
Jak leci... jak leci... żadnego manipulatorstwa.

I kolejna wypowiedź, ale wynik już 50:50

Cytat

gość ma pojęcie i czasem całkiem dobre pomysły ale ciężko mu idzie myślenie w niektórych kwestiach jak sie czegoś czepi to jak rzep ogona psiego, nie puści nawet gdyby sie ten ogon palił

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ale to nie PIS podniósł podatek VAT .To tak na marginesie .
,


Ale to PIS ma Kaczyńskiego i Maciarewicza...i wszystko jasne ;)
Ojciec Biznesmen też sprzyja PIS-owi....
Oni też mają "swoje prawdy",które ciemny lud kupi icon_smile.gif
To tak na marginesie.
Link do komentarza
Barbossa - dokładnie , o to chamstwo chodzi ...
wybudowałam dom taki jaki chciałam .... ale nie piszę, że to jedyne słuszne rozwiązanie , i każdy ma tak samo budować...

ludzie budują w różnych technologiach , wymieniają się doświadczeniami, zadają pytania , piszą jak to jest u nich ... ale nie piszą , że ich rozwiązanie to jedynie słuszne rozwiązanie , a każdy kto buduje inaczej to kretyn i idiota ....
nikt inny oprócz Pana TB tak na forum nie robi i tak się nie zachowuje .....

edit: literówki (nie liter i nie literatki icon_lol.gif )
Link do komentarza
Fakt że nie jestem na tym forum od zawsze , więc pewno o wszystkim nie wiem . Jednak w ostatnim czasie jakoś nie zauważyłem ataków i obrażania ad personam przez TB , bo jakieś stwierdzenia że budowanie tak a nie inaczej to szkodnictwo czy głupota - jest czymś zupełnie innym . Myślę że TB nie przekracza tej , dla mnie bardzo istotnej granicy. Ale rozumiem że nie wszyscy tak to postrzegają i obrażają się jak leci za wszystko i wszystko biorą do siebie.
Tak przypominam sobie jakiś temat (chyba bardzo stary) , w który TB napisał do usera " jak można być tak tępym" , czym wprawił mnie w wielkie zdumienie i do dzisiaj czyję niesmak za to do niego .
Jednak ostatnio nie zauważyłm żadnych takich , natomiast Barbossa ze szczególną pogardą i zawziętością , nieustannie atakuje go . I to jest fakt , przez wielu chyba jakoś jakby zupełnie pomijany i bagatelizowany , co powoduje coraz większą agresję i brak tolerancji w/w także w stosunku do innych uczestników tego forum .
Link do komentarza
Cytat

Jednak w ostatnim czasie jakoś nie zauważyłem ataków i obrażania ad personam przez TB



Zostają na bieżąco usuwane ... kiedy dyskusja robi się gorąca i zaczynają padać inwektywy - Redakcja tnie wątki ...
Jeśli nie siedzisz często i nie bierzesz udziału w tych dyskusjach , nie śledzisz ich - to normalne , ze tego nie zauważysz - nie zdążysz ...
Link do komentarza
Cytat

Tak przypominam sobie jakiś temat (chyba bardzo stary) , w który TB napisał do usera " jak można być tak tępym" , czym wprawił mnie w wielkie zdumienie i do dzisiaj czyję niesmak za to do niego .


W skali od 1 do 10 przytoczone przez Ciebie stwierdzenie TB sklasyfikowałbym gdzieś tak w połowie skali... "4 do 5" obstawiam.
Wież mi na słowo, że potrafi się rozkręcić i wali tak na poziomie 7-9 punktów.
"10" zarezerwowałem dla dla przekleństw (inwektyw bardzo niecenzuralnych) ... to fakt... tego poziomu Tb nie sięga. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
heh, twoje print screeny barbossa to samo złoto icon_smile.gif
jest tak jak Daga pisze, jak nie bierzesz udziału w tych gorących dyskusjach, to potem ich nie uświadczysz, bo są zyg-zygowane icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ile wytrzyma dom z kontenerów?   Wobec rosnącego zainteresowania nietradycyjnymi formami mieszkalnictwa, domy z kontenerów cieszą się coraz większą popularnością. Ich unikalna estetyka, możliwość szybkiego montażu i stosunkowo niski koszt budowy przyciągają uwagę wielu osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnego budownictwa. Jednak jedno z ważnych pytań, jakie nasuwają się przy rozważaniu tej formy mieszkania, dotyczy trwałości.  Kontenery z płyt warstwowych, które są powszechnie stosowane w budowie domów kontenerowych, znane są ze swojej wytrzymałości oraz zapewnienia komfortu termicznego. Są projektowane tak, aby wytrzymać trudy transportu i ekstremalne warunki atmosferyczne, co czyni je odpowiednimi do adaptacji na cele mieszkalne. Mimo to, podobnie jak każda konstrukcja, domy kontenerowe wymagają odpowiedniej konserwacji i po około 25-30 latach użytkowania mogą potrzebować renowacji.   Ile może stać kontener?   Ten aspekt jest szczególnie istotny w kontekście wykorzystania kontenerów w celach innych niż stałe mieszkanie. Zgodnie z przepisami, kontener jako tymczasowa konstrukcja nie może być trwale połączony z gruntem, a maksymalny czas jego użytkowania bez konieczności uzyskania pozwolenia wynosi 180 dni. To sprawia, że kontenery są idealnym rozwiązaniem jako tymczasowe zaplecze na placach budowy. W trakcie tworzenia zaplecza kontenerowego dla inwestycji budowlanych, na ogół nie wymaga się pozwolenia na postawienie kontenera na tym etapie. Jednak po upływie wspomnianych 180 dni, w przypadku dalszego użytkowania kontenera na danym terenie, niezbędne jest uzyskanie stosownego pozwolenia. To wymaganie prawne ma na celu zapewnienie, że tymczasowe konstrukcje są używane zgodnie z przeznaczeniem i nie stają się stałymi elementami krajobrazu bez odpowiedniej kontroli.   Kontenery mieszkalne całoroczne – czy to możliwe?    Czy w domu kontenerowym można mieszkać cały rok? W odpowiedzi na to pytanie, z pewnością można stwierdzić, że tak, mieszkanie w kontenerze przez cały rok jest możliwe i praktyczne. Elementem, który umożliwia komfortowe użytkowanie kontenera mieszkalnego przez wszystkie pory roku, jest płyta warstwowa, z której jest zbudowany. Dzięki swoim właściwościom, płyta warstwowa stanowi doskonałą izolację termiczną, co jest niezbędne, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz, zarówno latem, jak i zimą. Istnieje też możliwość zainstalowania dodatkowych udogodnień, takich jak klimatyzacja dla chłodzenia latem i odpowiednie systemy grzewcze na zimowe miesiące. Dzięki tym rozwiązaniom, kontenery mieszkalne mogą być używane jako całoroczne domy, zapewniając mieszkańcom komfort niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Nowoczesne domy z kontenerów – jakie mają udogodnienia?  Ewolucja domów kontenerowych od prostych, funkcjonalnych konstrukcji do pełnowartościowych, nowoczesnych domów mieszkalnych jest imponująca. Dziś, domy te nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale także mogą być wyposażone w szereg udogodnień, które podnoszą standard życia i komfort mieszkańców. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć możliwość zainstalowania w pełni funkcjonalnej toalety, systemu klimatyzacyjnego oraz efektywnych grzejników, które zapewniają optymalną temperaturę w każdych warunkach.    www.apexconstruction.pl
    • Czy kontener socjalny jest budynkiem?  Kontener socjalny to pojęcie, które często kojarzy się z prostotą, szybkością realizacji i przede wszystkim funkcją społeczną. Takie kontenery są dostarczane jako gotowe do użytku jednostki mieszkalne, mające za zadanie zaspokajać podstawowe potrzeby mieszkaniowe w sposób natychmiastowy. Pytanie, czy kontener socjalny może być uznany za budynek, otwiera dyskusję nie tylko na temat technicznych aspektów takich rozwiązań, ale również ich miejsca w prawie budowlanym, normach urbanistycznych oraz w percepcji społecznej. Baraki kontenery socjalne Wprowadzenie kontenerów socjalnych "pod klucz" na rynek mieszkaniowy stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przystępne cenowo i elastyczne rozwiązania mieszkaniowe. Ta forma zakwaterowania, choć czasem postrzegana jako rozwiązanie tymczasowe, może być również traktowana jako pełnoprawne miejsce zamieszkania, spełniające wszystkie funkcje domu. W tym kontekście, ważne jest zrozumienie, jak kontenery te są klasyfikowane z punktu widzenia prawnego i budowlanego, a także jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą taka klasyfikacja.    Baraki kontenery socjalne, funkcjonujące jako tymczasowe lub długoterminowe rozwiązania mieszkaniowe, odgrywają ważną rolę w systemie wsparcia społecznego dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie bezpiecznego, choć często minimalistycznego, schronienia dla osób bezdomnych, ofiar katastrof naturalnych, czy rodzin znajdujących się w kryzysie mieszkaniowym. Oprócz podstawowego schronienia, baraki te mogą oferować również ograniczone udogodnienia, takie jak dostęp do wody, elektryczności i podstawowych urządzeń kuchennych, co pozwala na odzyskanie poczucia normalności i niezależności. W zależności od potrzeb i możliwości lokalnych społeczności, kontenery socjalne mogą być również wykorzystywane jako przestrzenie edukacyjne, punkty doradcze lub centra integracji społecznej, wspierając tym samym nie tylko fizyczne, ale i psychologiczne potrzeby mieszkańców. Mimo swojej tymczasowości, baraki kontenery socjalne stanowią ważny element w strategiach radzenia sobie z problemami mieszkaniowymi, oferując elastyczne i stosunkowo szybkie rozwiązania w obliczu rosnących wyzwań społecznych. Uziemienie kontenera socjalnego Uziemienie kontenera socjalnego to ważny aspekt zapewniający bezpieczeństwo użytkowania takich jednostek mieszkaniowych, zwłaszcza w kontekście ochrony przed wyładowaniami elektrycznymi i zapewnienia stabilności elektrycznej instalacji wewnątrz. Proces uziemienia polega na stworzeniu bezpośredniego połączenia konstrukcji kontenera z ziemią, co umożliwia bezpieczne odprowadzenie potencjalnych przepięć elektrycznych bezpośrednio do gruntu, chroniąc tym samym mieszkańców przed porażeniem elektrycznym. Ponadto, prawidłowo wykonane uziemienie minimalizuje ryzyko uszkodzeń sprzętu elektrycznego spowodowanych przez niestabilne napięcie lub przepięcia. Realizacja tego procesu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i technik instalacyjnych, zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i przepisami budowlanymi. Uziemienie kontenerów socjalnych jest więc nie tylko wymogiem technicznym, ale również środkiem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników, stanowiąc nieodłączny element przygotowania tych tymczasowych przestrzeni mieszkalnych do użytku.   Klasyfikacja środków trwałych to proces grupowania aktywów trwałych lub majątku firmy według określonych kryteriów. W zależności od celu klasyfikacji, środki trwałe mogą być dzielone na różne kategorie.    Kontenery socjalne zakwalifikowane mogą być jako : Kioski, budki, baraki, domki kempingowe – niezwiązane trwale z gruntem, stawka amortyzacyjna 10%. Stawka amortyzacyjna dla takiego rodzaju kontenerów wynosi 10%.   Rodzaj ten obejmuje różne obiekty wolno stojące, niezwiązane trwale z gruntem, w tym kontenery socjalne. Jednak nie obejmuje on innych rodzajów budynków lub obiektów, które zostały wymienione jako wyłączenia, takie jak kioski handlowo-usługowe, budynki transformatorni, budynki portierni, baraki składane itp.  Kontener socjalny mieszkalny - czy sprawdzi się jako miejsce do życia?  Kontenery socjalne mieszkalne mogą stanowić tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia w określonych sytuacjach, ale ich przydatność i wygodę zależy od wielu czynników. Często są stosowane jako rozwiązanie tymczasowe w przypadku nagłych sytuacji, takich jak katastrofy naturalne lub dla pracowników na placach budowy. Mogą być odpowiednie jako krótkoterminowe schronienie, ale niekoniecznie nadają się na dłuższy okres.   Standardy życia w nich mogą być ograniczone w porównaniu do tradycyjnych mieszkań. Konieczne jest dostosowanie się do niewielkiej przestrzeni i podstawowych udogodnień. W zależności od dostosowania i wyposażenia, kontenery socjalne mogą mieć ograniczone udogodnienia, takie jak toaleta, prysznic, kuchnia, ogrzewanie, i klimatyzacja. Komfort użytkowania może być niższy niż w tradycyjnych mieszkaniach.   Zatem warto podkreślić, że kontenery socjalne mieszkalne mogą się sprawdzić jako tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia, szczególnie w określonych sytuacjach, takich jak nagłe kryzysy lub prace na placach budowy. Jednakże, ich przydatność i komfort zależą od wielu czynników, takich jak cel użytkowania, standardy życia, wyposażenie, przepisy lokalne i koszty. Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu w takim obiekcie, warto dokładnie rozważyć wszystkie te aspekty i dostosować je do własnych potrzeb i okoliczności.   www.apexconstruction.pl
    • Czemu miałyby polecieć? Chwieją się? Jeśli nie, to skąd obawy?   A to, ze złapałeś je trytytkami to im nie zaszkodzi. Zresztą, jeśli się bardzo boisz, to przecież możesz je zamocować do ściany. Sposób obojętny.
    • Panowie te regały stoją na płaskim podłożu e garażu jeden obok drugiego ,na płasko ponieważ wylewka samopoziomujące poszła na to .Boję się aby nie poleciały na samochód ,zobaczyłem na dole i na górze trytytkami długimi .Nie poleca one na samochód ?
    • Ostatnio przeglądałem takie małe pompki do wody, na 12 V. Rozrzut cen od 18 PLN do 94 PLN. Ten sam model. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...