Skocz do zawartości

Słup na działce


autorushd

Recommended Posts

Więc jestem szczęśliwym posiadaczem słupa na działce icon_wink.gif

Nakreślę plan sytuacyjny:

- od strony drogi będzie linia napowietrzna do drugiego słupa.
- od mojej strony będzie zejście do ziemi

4.JPG

Pytanie, co tu by zrobić aby mojego ulubieńca troszkę schować. Wtopić w otoczenie.
- pnącze? drzewko przed ? zawiesić baner reklamowy? inne sugestie?

Autorus


Link do komentarza
A tak odpowiem z innej beczki icon_wink.gif To co widzę na fotce tzn te deski to obowiązkowo musisz przesztaplować bo w środku zasinieją z braku powietrza. No cóż masz trochę tych deseczek do przełożenia icon_wink.gif Co do słupa to nie wiem czy wiesz,że należy zachować jakieś tam odległości aby wybudować dom. Znajomy chciał kupić działkę (też na niej stał słup) i zrezygnował bo by nie otrzymał zezwolenia na budowę ze względu na ten słup (szczegółów niestety nie znam).
Link do komentarza
Cytat

Nie dało się tego badziewia postawić za płotem ?
Jeżeli to jest najwyższa budowla na twojej działce to zrób na niej piorunochron .
Deseczki obowiązkowo na przekładki i przerwa od podłoża niewidoczna .



No niestety, za płotem 1m jest kabel telefoniczny, przynajmniej na planie. A dalej to kłopot bo w przyszłości maja poszerzać drogę i miejsce jest zarezerwowane.

Kurcze muszę te deski przewalać? :( To jak będę robił fundamenty mogę się za to wziąć dopiero.
Link do komentarza
Cytat

No niestety, za płotem 1m jest kabel telefoniczny, przynajmniej na planie. A dalej to kłopot bo w przyszłości maja poszerzać drogę i miejsce jest zarezerwowane.

Kurcze muszę te deski przewalać? :( To jak będę robił fundamenty mogę się za to wziąć dopiero.


W takim sztaplu na głucho zasinieją i zaczną pleśnieć .Dodam jeszcze że deski na przekładkach "urosną" zajmą więcej miejsca.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Deski przerzucone Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">
A fundament to ja mogę jutro wylewać byle w końcu dostać projekt i pozwolenie.
Realnie to na jesieni mnie czeka ta przyjemność. Może dobrze bo wykasowiony jestem straszliwie Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">



Staraj się wylać beton jeszcze późnym latem żeby dobrze dojrzał.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po 15 latach chyba mu przeszło, co?
    • Budynek nowy, oddany do użytku na początku 2024 r. Ostatnio zauważyłam „pęknięcia” pomiędzy podłogą a listwami. Czy to oznaka osiadania budynku? Nie widać narazie pęknięć ścian. Problem najbardziej widoczny w garażu, kotłowni. W pokojach to jedynie drobnostka wyglądająca jak pęknięcie pod wpływem ciężaru, ucisku mebla.
    • Poszukaj belki na suficie.
    • Wilgoć wykrapla się z powietrza tam, gdzie to powietrze zostaje ochłodzone. To po prostu konsekwencja zmiany (wzrostu) jego wilgotności względnej wraz ze spadkiem temperatury. Jeżeli trzeba to dokładniej objaśnić, to proszę pisać. Bo to akurat dość ważna kwestia związana chociażby z ze wszystkimi pomieszczeniami użytkowymi, a już z poddaszami w szczególności ze względu na ruch pary wodnej przez ocieplenie dachu.  Tu nam się to przekłada na dwie możliwe sytuacje, w których zakładamy, że rury są nieizolowane.  1. Wentylacja wyciągowa. Usuwamy tą rurą ciepłe ii wilgotne powietrze, obie te cechy ma w szczególności powietrze z łazienki. Jeżeli rura bez izolacji biegnie przez jakąś zimną przestrzeń to ma wychłodzone ścianki. Tak więc wilgoć wykrapla się wewnątrz rury i ścieka ku dołowi. Czy w takiej sytuacji ma dokąd odpłynąć i czy nie grozi to zalaniem wentylatora (najgorszy wariant)? Dlatego najlepiej otulić te rury izolacją cieplną.  2. Odpowietrzenie i napowietrzenie kanalizacji. Tu raczej zimne powietrze zewnętrzne przepływa przez pion i łączące się z nim rury. Zakładamy, że te rury bez izolacji biegną przez jakieś pomieszczenia użytkowe, a więc takie gdzie powietrze jest ciepłe i zawiera względnie dużo wilgoci. Wówczas mamy ryzyko, że para wodna z tego powietrza zacznie nam się skraplać na zimnych zewnętrznych ściankach rur. Tu w zasadzie nie ma innego sposobu zapobiegania problemowi, niż otulenie rur izolacją cieplną.  Mam nadzieję, że opisałem to w sposób zrozumiały.  
    • Skoncentrowałem się na ŚCIEŻCE, NA WYRÓWNANIU ŚCIEŻKI POD COŚ, o ŚCIEŻCE, CHODNICZKI, od którego zacząłeś...       TERAZ, T E R A Z   to wiem...   Po kilkudziesięciu postach...   I nie pieprzę... - doradzam... tak jak kilku innych userów... A Ty skorzystasz z porady, albo i nie...   Tak jak wcześniej zauważyłem - Twój cyrk, Twoje małpy...      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...