Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Koszt wykonania tarasu - wycena 3 producentów


Recommended Posts

Przedstawiamy wycenę wykonania tarasu (o pow. 16 m2 (4 x 4 m)): ziemnego z kostki betonowej, ziemnego z płyt betonowych, z kompozytu na legarach (system tarasowy) i z drewna egzotycznego na legarach (system tarasowy). Wycenę przeprowadziliśmy u następujących firm: POLBRUK / SILESIANA-BRUKARSTWO, PROBET DESAG i KOPP.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/20368-koszt-wykonania-tarasu-wycena-3-producentow

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba ktoś w zestawieniach pominął przy tarasach z desek takie drobnostki jak przygotowanie podłoża, piasek i betonowe słupki taka niby drobnostka będzie kosztowała dodatkowe 20% całej przedstawionej wyceny.
Ktoś kto pisze takie artykuły i przygotowuje zestawienie powinien weryfikować co dostaje od producenta.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Cytat

0,75 litra oleju na cały taras? A gdzie impregnat? Gdzie wsporniki i separatory? Pytam o taras z drewnaTaras z drewna to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Najpierw robisz wylewke betonu, potem na to stawiasz legary(na wspornikach) , kładziesz deski, w razie potrzeby - przycinasz i co najważniejsze - używaj wkrętów z mosiądzu! Są lepsze. I równie ważna kwestia, zwróć uwage jak deski są układane, bo nie mogą się stykać ze sobą. Drewno będzie się kurczyć i pęcznieć w zależności od pogody, jak zrobisz złe odległości to deski Ci popękają.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata temu...
Gość Mrakalalek
Troche przykro mi ze autor nie podal kosztu tarasu z kamienia indysjkiego, albo jakiegos innego naturalnego kamienia, moze nawet kwarcu. tak ogolnie artykul bardzo dobry. Dziekuje redakcji.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość fachman
kompletne bzdury redaktorzyny bez wiedzy!!! Nie uwzględnił nawet kołków do mocowania legarów lub szpilek!!! Olej za 93 złote????!! Chyba najtańszy szit Altax bo Sadolin 150 zł puszka 2.5 l. Legary 3.5 na 7cm??? Ku...a chyba jaja sobie robi ten redaktorzyna-minimum 8X10 na szklankach betonowych 3.5 na 7 to sobie możecie dać jak jest wylewka betonowa a to i tak cienizna zgniją raz dwa
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Mariusz Sztelmach
Pracowałem 10 lat w Norwegii. 99% domków jednorodzinnych ma taras. Nie słyszałem ani nigdy nie robiłem wylewek pod taras drewniany. Uczył mnie byggmester, po polsku mistrz stolarz. Robi się punktowy fundament owszem ale rzadko. 90% prac to podsypka z tłucznia. Takie ceny jak w polsce majstry biorą bierze się w Norwegii. Podam przykład taras 40m2 zrobiliśmy w jeden dzien. Cena za robociznę była ok 5tys PLN. Po Polsku by tyle samo było jak po 107 za metr.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesiące temu...

Bardzo ciekawy poradnik. Ja wybrałem membranę tarasową eksponowaną GT. Systemy PVC charakteryzują się wysoką trwałością, dobrą szczelnością oraz przystępną ceną. Ja jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesiące temu...
Gość Sebek
Stek bzdur. Jak ktoś to przeczyta to się później mocno zdziwi. Legary kompozytowe do tarasu na podbudowie palowanej. Życzę powodzenia. Mnóstwo pominiętych kosztów a technologicznie farmazony.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...