Skocz do zawartości

Koszt wykonania tarasu - wycena 3 producentów


Recommended Posts

Napisano

Przedstawiamy wycenę wykonania tarasu (o pow. 16 m2 (4 x 4 m)): ziemnego z kostki betonowej, ziemnego z płyt betonowych, z kompozytu na legarach (system tarasowy) i z drewna egzotycznego na legarach (system tarasowy). Wycenę przeprowadziliśmy u następujących firm: POLBRUK / SILESIANA-BRUKARSTWO, PROBET DESAG i KOPP.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/20368-koszt-wykonania-tarasu-wycena-3-producentow

Napisano
Chyba ktoś w zestawieniach pominął przy tarasach z desek takie drobnostki jak przygotowanie podłoża, piasek i betonowe słupki taka niby drobnostka będzie kosztowała dodatkowe 20% całej przedstawionej wyceny.
Ktoś kto pisze takie artykuły i przygotowuje zestawienie powinien weryfikować co dostaje od producenta.
Napisano
niekoniecznie, taras w wielu przypadkach jest wykonany nad garażem, więc przygotowanie podłoża wtedy odpada
Napisano
0,75 litra oleju na cały taras? A gdzie impregnat? Gdzie wsporniki i separatory? Pytam o taras z drewna
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

0,75 litra oleju na cały taras? A gdzie impregnat? Gdzie wsporniki i separatory? Pytam o taras z drewna



Taras z drewna to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Najpierw robisz wylewke betonu, potem na to stawiasz legary(na wspornikach) , kładziesz deski, w razie potrzeby - przycinasz i co najważniejsze - używaj wkrętów z mosiądzu! Są lepsze. I równie ważna kwestia, zwróć uwage jak deski są układane, bo nie mogą się stykać ze sobą. Drewno będzie się kurczyć i pęcznieć w zależności od pogody, jak zrobisz złe odległości to deski Ci popękają.
  • 4 lata temu...
Gość Mrakalalek
Napisano
Troche przykro mi ze autor nie podal kosztu tarasu z kamienia indysjkiego, albo jakiegos innego naturalnego kamienia, moze nawet kwarcu. tak ogolnie artykul bardzo dobry. Dziekuje redakcji.
  • 4 miesiące temu...
Gość fachman
Napisano
kompletne bzdury redaktorzyny bez wiedzy!!! Nie uwzględnił nawet kołków do mocowania legarów lub szpilek!!! Olej za 93 złote????!! Chyba najtańszy szit Altax bo Sadolin 150 zł puszka 2.5 l. Legary 3.5 na 7cm??? Ku...a chyba jaja sobie robi ten redaktorzyna-minimum 8X10 na szklankach betonowych 3.5 na 7 to sobie możecie dać jak jest wylewka betonowa a to i tak cienizna zgniją raz dwa
  • 1 miesiąc temu...
Gość Mariusz Sztelmach
Napisano
Pracowałem 10 lat w Norwegii. 99% domków jednorodzinnych ma taras. Nie słyszałem ani nigdy nie robiłem wylewek pod taras drewniany. Uczył mnie byggmester, po polsku mistrz stolarz. Robi się punktowy fundament owszem ale rzadko. 90% prac to podsypka z tłucznia. Takie ceny jak w polsce majstry biorą bierze się w Norwegii. Podam przykład taras 40m2 zrobiliśmy w jeden dzien. Cena za robociznę była ok 5tys PLN. Po Polsku by tyle samo było jak po 107 za metr.
  • 6 miesiące temu...
Napisano

Bardzo ciekawy poradnik. Ja wybrałem membranę tarasową eksponowaną GT. Systemy PVC charakteryzują się wysoką trwałością, dobrą szczelnością oraz przystępną ceną. Ja jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania.

  • 7 miesiące temu...
Napisano
Stek bzdur. Jak ktoś to przeczyta to się później mocno zdziwi. Legary kompozytowe do tarasu na podbudowie palowanej. Życzę powodzenia. Mnóstwo pominiętych kosztów a technologicznie farmazony.
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gość
Napisano
Robię właśnie samodzielnie taras z deski kompozytowej na fundamencie punktowym. Wycena tu podana to żart. Dodatkowo jak już ktoś wcześniej napisał stosowanie legarów kompozytowych na fundamencie tak jak na rysunku to przepis na katastrofę. Tylko drewno i nie taki mały przekrój.
  • 3 miesiące temu...
Napisano
w kompozycie legarki co 40 cm ułożone na utwardzonym podłożu(instrukcja producenta) -legarki 3,8 x 4,8 pomiędzy betonikami uginają się jak z plasteliny !!! , brak w zestawieniu wykończenia obrzeża (???), bloczkiem betonowym dopasujesz się idealnie do 1 cm do wysokości progu w drzwiach tarasowych ? ktoś pisze i nie ma pojęcia o czym.
  • 1 miesiąc temu...
Gość Budowlaniec
Napisano
Ten kto robil te wyceny i zdjecia nie ma kompletnie wiedzy jak to sie robi i ile to kosztuje. Kompletna amatorka i brak doswiadczenia . Kompletnie mija sie z realiami i prawda co do kosztow takiego tarasu. Ludzie sie napalaja po przeczytaniu takich klamstw a pozniej kopary im opadaja po realnych wycenach fachowcow.
  • 9 miesiące temu...
Gość Maciej
Napisano
Ludzie kto te wyceny robi? Kominiarz? Nie czytajcie takich głupot. Kwoty co najmniej 2x zanizone
  • 2 lata temu...
Napisano

Brzmi jak klasyczny przykład nieprzemyślanego projektu albo źle dobranych materiałów. Jeśli legary z kompozytu uginają się między betonowymi bloczkami, to ewidentnie problemem jest zbyt duży rozstaw podpór lub sama jakość legarów – kompozyt potrafi być elastyczny, ale nie na tyle, żeby wytrzymać takie obciążenie. Producent zaleca rozstaw co 40 cm, ale to czasem teoria, która w praktyce nie działa, szczególnie przy słabym podłożu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szlifować czy nie szlifować? To pytanie pojawia się regularnie u właścicieli drewnianych podłóg, którzy planują ich odświeżenie olejem. Prawda jest taka: wszystko zależy od stanu powierzchni.  Kiedy szlifowanie jest konieczne? Gdy warstwa starego wykończenia (np. lakier) całkowicie zamknęła pory drewna. Gdy podłoga ma głębokie zarysowania, przebarwienia lub ślady po wodzie. Gdy chcemy zmienić kolor wykończenia na zupełnie inny.  Kiedy można sobie darować szlifowanie? Gdy podłoga była wcześniej olejowana Osmo i po prostu wymaga odświeżenia. Gdy powierzchnia nie ma poważnych uszkodzeń, tylko straciła blask. W takim przypadku wystarczy dobrze umyć podłogę preparatem Osmo 8019 ( środek do intensywnego mycia ) i nanieść cienką warstwę Osmo Wosk Twardy Olejny lub Osmo Środek do regeneracji.  Wskazówka eksperta: Zawsze warto zrobić próbę w mało widocznym miejscu – czasem wystarczy minimalna interwencja, by drewno znowu wyglądało świetnie! Masz pytania? A może szukasz konkretnego produktu do swojej podłogi? Pisz śmiało w komentarzach, chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie!
    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...