Skocz do zawartości

dylematy izolacyjne


gaston

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Odcinając się od wszelkich opinii i uwag, które wcześniej padły w tym temacie, podaję informację prosto od firmy ICOPAL w Polsce n/t produktów, o które wcześniej "toczył sie bój".

"Szanowny Panie
Oba produkty mają podobne przeznaczenie i w zasadzie podobny soposób aplikacji. Różnią się jednak w szczegółach. Produkt norweski to folia kubełkowa z funkcją drenarską, którą osiągnięto poprzez naniesienie na kubełkach folii geowłókniny. W rezultacie obróbka produktu jest nieco bardziej uciążliwa ponieważ mata norweska jest bardziej sztywna. Ponadto należy zwracać uwagę na sposób montażu - geowłóknina powinna być usytuowana zawsze od strony gruntu. Istnieje równiez większe prawdopodobieństwo zatkania drenażu poniewaz może nastąpić wpuklanie się geowłókniny do wnętrza maty drenarskiej. Produkt ten nie jest sprzedawany przez Icopal S.A. w Polsce. Naszym klientom oferujemy produkt o podobnym przeznaczeniu czyli do ochrony mechanicznej warstwy hydroizolacyjnej ścian fundamentowych oraz do drenażu.
Szczegóły dotyczące produktu Icodren 10 Szybki Drenaż SBS oraz szczegóły jego aplikacji znajdzie Pan na :
http://www.fundament.icopal.pl/index.php?page=icodren

Pozdrawiam / Best regards
Grzegorz Gładkiewicz
Asystent Dyrektora Handlowego
ds Doradztwa Technicznego
ICOPAL S.A. "
Napisano
Niechcący pokazałem post z geowłókniną i robią się nieporozumienia...

Chodzi o http://www.fundament.icopal.pl/doc/swf/tablica/231bw2.pdf przyklejenie styropianu SZCZELNIE ( bez folii kubełkowej) I TYLKO OD ZEWNĄTRZ na fundamencie w domu niepodpiwniczonym przy gruncie i wodzie jak opisane w stopce rysunku 231b oraz przy braku paroizolacji w ścianie od wewnątrz.
Dla porównania rysunek ze strony icopal.no dotyczący tego samego zagadnienia ( zostawmy drenaż) - chodzi o styropian ( tylko z jednej strony!!!????) i brak wentylacji fundamentu przy dopuszczeniu dyfuzji w przegrodzie.
Dla jasności – chodzi o ten produkt--- http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx
O tę instrukcję ( folia bez lepiku) http://www.icopal.no/upload/icopalno/unive...l%20montanv.pdf
I jej bardziej czytelną wersję str. 5http://www.isola.no/content/download/791/6007/version/5/file/Xtra+man+mars-07.pdf
Czy Pan Grzegorz mógłby... Bardzo proszę.
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
  Cytat

no dobra panie TB nie zasłużyłbym na tytuł złośliwca gdybym nie wstawił kolejnych zdjęć :









czy na w/w zdjęciach mamy wynikową dyfuzji ????
to już są domki jednorodzinne skoro sprawia to panu różnicę

pytanie nadal brzmi :
jak punkt po punkcie powinno być zrobione aby uniknąć takich skutków .
może być z rysunkami poglądowymi ale Pańskimi rysunkami a nie częściami instrukcji których pan nie rozumie
oraz proszę o wskazanie potencjalnych - przypuszczalnych błędów jakie popełniono w wyniku czego do sytuacji doszło
takie zadanie z treścią
proszę wykazać swoje kompetencje :P

Rozwiń  



a ja nadal nie dostałem odpowiedzi na zadane pytania ???
panie TB chyba nie chce pan zostawić mnie w nieświadomości ????
Napisano
oj tam oj tam, takie małe niedopatrzenie - letam po chrupki, bo zanosi się na długie cz-ta/ek-anie

swoją drogą widać, że spać to nie daje

apel: panie Brzęczkowski - ullituj się pan nad Kolegą, bo popadnie w depresję przez ten brak snu
Napisano
  Cytat

oj tam oj tam, takie małe niedopatrzenie - letam po chrupki, bo zanosi się na długie cz-ta/ek-anie

swoją drogą widać, że spać to nie daje

apel: panie Brzęczkowski - ullituj się pan nad Kolegą, bo popadnie w depresję przez ten brak snu

Rozwiń  



nie ulituje się
bo nie będzie miał okazji
więc odpowiem za niego
ta woda niestety z dyfuzją nie ma nic wspólnego
ot zwykłe błędy w hydroizolacji :(

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na ostatnim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...