Skocz do zawartości

dylematy izolacyjne


gaston

Recommended Posts

Oczywiście! W polskiej instrukcji jest folia kubełkowa, bez włókniny czubkami kubełków w kierunku fundamentu. Folię taką i w ten sposób kładzie się bezpośrednio na fundament ( str. 5 instr isola ) pod styropian ( w przypadku domu z podpiwniczeniem)
Natomiast folię z przyklejoną do czubków kubełków włókniną kładzie się na zewnątrz gdy mamy dom postawiony np. na takim podłożu które bardzo wolno będzie odprowadzało wodę (deszczówkę) – folię taką kładziemy włókniną na zewnątrz czyli kubełki są odwrotnie niż przy hydroizolacji.
Link do komentarza
Cytat

Natomiast folię z przyklejoną do czubków kubełków włókniną kładzie się na zewnątrz gdy mamy dom postawiony np. na takim podłożu które bardzo wolno będzie odprowadzało wodę (deszczówkę) – folię taką kładziemy włókniną na zewnątrz czyli kubełki są odwrotnie niż przy hydroizolacji.




Wiedziałem, że znowu ISOLA, ja się pytam wyraźnie - proszę w instrukcjach ICOPAL wskazać folię kubełkową przy ścianie fundamentowej.

Czy Pan po polsku nie rozumie??????? W tej polskiej wadliwej i w tej szwedzkiej (norweskiej czy fińskiej) - poprawnej. Jak Pan już się doszuka to proszę mnie zwyczajnie oświecić.

Dochodzimy do wniosku, że najważniejsze są warunki gruntowo-wodne (tu ryzykuję bo znowu Pan powie, że nie chodzi o wodę w gruncie tylko o deszczówkę) Dobrze jednak, ze chociaż do połowy tego słowa Pan się przyznaje.

W polskiej instrukcji jest geowłóknina - błagam, proszę przeczytać o tej macie drenującej i nie robić z siebie............wydech.

I była mowa o budynku niepodpiwniczonym. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście! W polskiej instrukcji jest folia kubełkowa, bez włókniny czubkami kubełków w kierunku fundamentu. Folię taką i w ten sposób kładzie się bezpośrednio na fundament ( str. 5 instr isola ) pod styropian ( w przypadku domu z podpiwniczeniem)



To jest najlepsze - powolutku Pan TB juz odrożnia domy z piwnicą od tych bez piwnicy i nawet dopasował sobie teorię, ze folię kubełkową kładziemy pod styropian tylko w domach podpiwniczonych.

Skoro już nie doszukał się folii kubełkowej to twierdzi, że to dlatego, że dom niepodpiwniczony (a nie dlatgo, że polska instukcja ICOPAL nie jest lub jest - zła). Niczym wspomniany Chuck Norris.

Wcześniej było ISOLA to ISOLA tamto i nawet nie zwracał uwagi czy jest piwnica czy nie ma.

. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Lepiej już nie umiem wytłumaczyć. Membrana kubełkowa w/g instrukcji icopala ( producenta) jest bezpośrednio na fundamencie bez lepików a nie na styropianie - jak napisał Pan Cezary. Rozumie Pan rolę takiej izolacji? Wie Pan do czego służy hydroizolacja domu? Może spokojnie zaczniemy od początku w innym wątku - Tu zarówno ja jak i autorushd chcemy posłuchać eksperta.
Proszę zostawić drenaż - skupmy się na folii hydroizolacyjnej -



Chodzi o ten produkt!: http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx instrukcję http://www.icopal.no/upload/icopalno/unive...l%20montanv.pdf
Nie o drenaż czy paroizolację od wewnątrz, którą również umieściłem jako ochronę przed wilgocią.

Bo to przypominać zaczyna kabaret Starszych Panów i skecz z psem i tartakiem.
Link do komentarza
Cytat

Lepiej już nie umiem wytłumaczyć. Membrana kubełkowa w/g instrukcji icopala ( producenta) jest bezpośrednio na fundamencie bez lepików a nie na styropianie - jak napisał Pan Cezary. Rozumie Pan rolę takiej izolacji? Wie Pan do czego służy hydroizolacja domu? Może spokojnie zaczniemy od początku w innym wątku - Tu zarówno ja jak i autorushd chcemy posłuchać eksperta. Proszę zostawić drenaż - skupmy się na folii hydroizolacyjnej - Chodzi o ten produkt!: Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx Nie o drenaż czy paroizolację od wewnątrz, którą również umieściłem jako ochronę przed wilgocią. Bo to przypominać zaczyna kabaret Starszych Panów i skecz z psem i tartakiem.



Podpiąl Pan inny link, równie dobrze może Pan podpiąć kilka linków do różnych producentów folii kubełkowych. Zamienił Pan ISOLA na ICOPAL UNIVERSAL. Technologia wciąż ta sama - folia kubełkowa do ściany bezpośrednio.

Pisząc "Proszę zostawić drenaż - skupmy się na folii hydroizolacyjne" znowu Pan nabroił i się nie przyznał tylko zaczyna Pan wątek dla Pana wygodny.

Wykładów o roli folii kubełkowej może mi Pan zaoszczędzić. Poczytam sobie foldery - więcej zrozumiem niż z Pana gmatwaniny.

Dziękuję za uwagę. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i certyfikat http://tjenester.byggforsk.no/prodok/ntg/2136/2136g.pdf

Cytat

Podpiąl Pan inny link, równie dobrze może Pan podpiąć kilka linków do różnych producentów folii kubełkowych. Zamienił Pan ISOLA na ICOPAL UNIVERSAL. Technologia wciąż ta sama - folia kubełkowa do ściany bezpośrednio.

Pisząc "Proszę zostawić drenaż - skupmy się na folii hydroizolacyjne" znowu Pan nabroił i się nie przyznał tylko zaczyna Pan wątek dla Pana wygodny.

Wykładów o roli folii kubełkowej może mi Pan zaoszczędzić. Poczytam sobie foldery - więcej zrozumiem niż z Pana gmatwaniny.

Dziękuję za uwagę.


Technologie te same... zasada działania ta sama. Link dałem isoli ( icopala również ) z bardzo prostego powodu - proszę porównać instrukcję icopal i isola - ta druga jest zdecydowanie czytelniejsza! A o zrozumienie zasady działania tu chodzi ( brak lepiku i styropianu pod folią) Ot i wszystko !
Co do "rozumienia" prze Pana zagadnienia... to niech Pan powie jasno na pytanie zadane przeze mnie i autorshda Panu Cezaremu – Czy instrukcja montażu zalecana przez producenta i skandynawski "Instytut Budownictwa" jest błędna ? I dlaczego?
Link do komentarza
aby zakończyć bezsensowne dywagacje i obnażać spisek polskiej loży ikopala czy innej cholery

Cytat

1. Jakie mogą być konsekwencje takiego układu pozostawionego bez reakcji?


żadne, lub bez wielkiego wpływu, pod warunkiem, że albo bedą suche, albo ocieplone, zagłębione poniżej strefy przemarzania

Cytat

2. Czy izolowac ściany fundamentowe z zewnątrz jakimś mazidłem?


jak z zewnątrz to i od wewnątrz, zawsze coś pomoże, choć nie warto wiązać z tym wielkich nadziei, z pewnością ileś tam mniej wilgoci w ścianach

Cytat

3. Czy ktoś ma podobne rozwiązanie (brak izolacji) i jak się sprawdza?


zdziwiłbyś się jak wielu i pewenie jest git

Cytat

4. Zastanawiam się jednak czy dmuchając na zimne nie zrobic od razu izolacji poziomej metoda iniekcyjną. Czy to ma sens?


nie ma
Cytat

5. Drenaż?


i tak i nie, kwestia raz czy masz gdzie wodę zrzucić, dwa - czym zasypujesz chałupę, przy czym dla niepodpiwniczonej znikoma korzyść
Cytat

Wiem że temat był wałkowany i przeczytałem wiekszość postów, ale nie mogę wyrobić sobie zdania. Czy ktoś doświadczony mogłby rzowiązać moje dylematy?


skoro wiesz i jest to tosamo co wszędzie i u każdego, to po kiego poopę zawracasz, wydaje Ci się, że jak spersonalizujesz TE SAME poblemy to rada będzie wyglądała inaczej?
Link do komentarza
Cytat

..........
NIE WPUŚCIĆ WODY , hydroizolacja i Paroizolacja jest po to by izolacja termiczna była sucha! Czyli ? WODY Z ZEWNATRZ NIE WPUŚCIĆ ALE WODĘ Z WEWNATRZ WYPUŚCIĆ ? nie da się wszystkiego ?zwalić? na wentylację, byłoby wtedy zbyt sucho w domu.



DSC01446.jpg




DSC01446.jpg



innymi słowy dyfuzja pary wygląda jak na załączonych zdjęciach czyż nie panie TB???????
czy może z powodu braku kubełków pod budynkiem ??
i to wszystko z powodu braku foli na ścianach
może teraz pan spróbuje dopasować swoją demagogię w stosunku do konkretnego obiektu
pytanie jest proste skąd ta woda ?????????
Link do komentarza
Cytat

[attachment=10339:22.03.2011_036.jpg]


[attachment=10340:22.03.2011_248.jpg]

innymi słowy dyfuzja pary wygląda jak na załączonych zdjęciach czyż nie panie TB???????
czy może z powodu braku kubełków pod budynkiem ??
i to wszystko z powodu braku foli na ścianach
może teraz pan spróbuje dopasować swoją demagogię w stosunku do konkretnego obiektu


Gdyby Pan się znał na hydroizolacjach, lub chociażby poczytał co piszę, to wiedziałby Pan, że właściwa hyroizolacja ma za zadanie nie wpuścić wody ale tę z wnętrza wypuścić. Pewien jestem, że 'projektujący to cudo, nie znał w/w zasady.
-Czy Pan chce odpowiedzieć na nasze z autorushdem pytania czy tylko tak prymitywnie poprawić Swoje ego?
Link do komentarza
Cytat

Gdyby Pan się znał na hydroizolacjach, lub chociażby poczytał co piszę, to wiedziałby Pan, że właściwa hyroizolacja ma za zadanie nie wpuścić wody ale tę z wnętrza wypuścić. Pewien jestem, że 'projektujący to cudo, nie znał w/w zasady.
-Czy Pan chce odpowiedzieć na nasze z autorushdem pytania czy tylko tak prymitywnie poprawić Swoje ego?


no to proszę poprawić projektującego
i wskazać co zrobił źle skoro taki jest skutek
i jak powinien zrobić aby skutku nie było
i co zrobić żeby skutku się pozbyć
ogólnie - to ja z panem mogę tylko o doopie Maryni pogadać tu proszę o merytoryczną wypowiedź i wskazanie konkretów
Link do komentarza
Cytat

Gdyby Pan się znał na hydroizolacjach, lub chociażby poczytał co piszę, to wiedziałby Pan, że właściwa hyroizolacja ma za zadanie nie wpuścić wody ale tę z wnętrza wypuścić. Pewien jestem, że 'projektujący to cudo, nie znał w/w zasady. -Czy Pan chce odpowiedzieć na nasze z autorushdem pytania czy tylko tak prymitywnie poprawić Swoje ego?



Zbyt lekko przychodzi Panu podważanie kompetencji ludzi. Zarówno MTW Orle jak i Pan Jankowski są specjalistami w swoim fachu. Za inne się nie biorą.
Pan natomiast ima się każdego tematu i w każdym suma sumarum jest wyśmiewany. Co gorsza wplątał Pan w tą swoją gierkę kolejnego forumowicza. On tego nie dementuje. Jego sprawa.

Temat na zdjęciach jest z pewnością dla Pana wyzwaniem, wszak na tym tez Pan się zna. Chętnie przyznam się, ze o hydroizolacji nie mam zielonego pojęcia, byle tylko poczytać o rozwiazaniu przez Pana proponowanym.
Link do komentarza
Cytat

Lepiej już nie umiem wytłumaczyć. Membrana kubełkowa w/g instrukcji icopala ( producenta) jest bezpośrednio na fundamencie bez lepików a nie na styropianie - jak napisał Pan Cezary. Rozumie Pan rolę takiej izolacji? Wie Pan do czego służy hydroizolacja domu? Może spokojnie zaczniemy od początku w innym wątku - Tu zarówno ja jak i autorushd chcemy posłuchać eksperta.
Proszę zostawić drenaż - skupmy się na folii hydroizolacyjnej -

Chodzi o ten produkt!: http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx instrukcję http://www.icopal.no/upload/icopalno/unive...l%20montanv.pdf
Nie o drenaż czy paroizolację od wewnątrz, którą również umieściłem jako ochronę przed wilgocią.

Bo to przypominać zaczyna kabaret Starszych Panów i skecz z psem i tartakiem.


A od kiedy to folia kubełkowa jest membraną, choć może ja czegoś nie wiem? ... to tak w temacie.

A po za nim, choć tylko częściowo... pan, panie TB tym stwierdzeniem powtarzanym jak mantra
Cytat

Gdyby Pan się znał na hydroizolacjach, lub chociażby poczytał co piszę, to wiedziałby Pan...


przypomina za to W. Michnikowskiego z w/w skeczu doprowadzające E. Dziewońskiego do granic wytrzymałości.
Michnikowski - TB kontra Dziewoński - reszta czytających forum.
A kabaret to się DUDEK nazywał ekspercie od wszystkiego
Link do komentarza

Cytat

Zbyt lekko przychodzi Panu podważanie kompetencji ludzi. Zarówno MTW Orle jak i Pan Jankowski są specjalistami w swoim fachu. Za inne się nie biorą.
Pan natomiast ima się każdego tematu i w każdym suma sumarum jest wyśmiewany. Co gorsza wplątał Pan w tą swoją gierkę kolejnego forumowicza. On tego nie dementuje. Jego sprawa.

Temat na zdjęciach jest z pewnością dla Pana wyzwaniem, wszak na tym tez Pan się zna. Chętnie przyznam się, ze o hydroizolacji nie mam zielonego pojęcia, byle tylko poczytać o rozwiazaniu przez Pana proponowanym.


Przecież nie podważam kompetencji - Pan MTW ich nie ma - co widać z jego postów, a od Pana Jankowskiego chciałem tylko uzyskać odpowiedź na proste pytanie CZY TO TAK TRUDNO ODPOWIEDZIEĆ?
TAK PRODUCENT SIĘ MYLI - POLSKI PRZEDSTAWICIEL WIE LEPIEJ
NIE PRODUCENT SIĘ NIE MYLI - POLSKI PRZEDSTAWICIEL MA "POZIOM WIEDZY PANA MTW..." na przykład.

Dopiero po takiej deklaracji można coś określić. A tak... co - jak mogę podchodzić 'lekko" jak nie znam opinii zapytanego!


Czy Pan może odpowiedzieć jak Pan nie za Pana Cezarego?

Co do kompetencji... wprowadzałem membrany na polski rynek w 90' i jest suchutko.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

nie złośliwiec :P

jak wiesz poziom wody wewnątrz nigdy nie będzie wyższy niż na zewnątrz



:ih:

Złośliwiec icon_lol.gif , bo doskonale wiedziałeś, jaka będzie reakcja TB. icon_cool.gif

A widziałem (i mam na co dzień), że poziom wody wewnątrz jest wyższy niż na zewnątrz – taki „układ artezyjski” gruntu, ale faktycznie jest to wyjątkowy przypadek i w zasadzie celowo „sprowokowany”.
Link do komentarza
Cytat

A od kiedy to folia kubełkowa jest membraną, choć może ja czegoś nie wiem? ... to tak w temacie.

A po za nim, choć tylko częściowo... pan, panie TB tym stwierdzeniem powtarzanym jak mantra

przypomina za to W. Michnikowskiego z w/w skeczu doprowadzające E. Dziewońskiego do granic wytrzymałości.
Michnikowski - TB kontra Dziewoński - reszta czytających forum.
A kabaret to się DUDEK nazywał ekspercie od wszystkiego


Nie wiem co ta „mantra” panu powiedziała, ale zbaczanie z zasadniczego tematu ( odpowiedzi na proste pytanie ) jest tu zbyt wiele. Pan odpowie czy producent się myli czy tylko… śmieci!
Link do komentarza
Cytat

Czy Pan może odpowiedzieć jak Pan nie za Pana Cezarego? Co do kompetencji... wprowadzałem membrany na polski rynek w 90' i jest suchutko.



Nie rozumiem pytania ani stwierdzenia.

Kto, gdzie za Pana Cezarego?????
Gdzie Pan ma suchutko???????
Co mają lata 90' do tego, że Pan ma suchutko. Chyba w źródełku wiedzy, z którego Pan czerpie.

Ja nadal czekam na komentarz do zdjęć MTW Orle. Nie zauważyłem, by Pan zaproponował rozwiązanie.
O ja naiwny.
Link do komentarza
Cytat

:ih:

Złośliwiec icon_lol.gif , bo doskonale wiedziałeś, jaka będzie reakcja TB. icon_cool.gif

A widziałem (i mam na co dzień), że poziom wody wewnątrz jest wyższy niż na zewnątrz – taki „układ artezyjski” gruntu, ale faktycznie jest to wyjątkowy przypadek i w zasadzie celowo „sprowokowany”.




trochę się zapędziłeś , różnica tego poziomu z zewnątrz polega tylko na tym że tego zewnątrz w twoim przypadku należy poszukać kilka kilometrów dalej icon_smile.gif .
jednak jak piszesz jest to przypadek szczególny - co nie zmienia zasady że poziom wody w studni artezyjskiej podnosi się tylko do wyrównania poziomów z tym zewnątrz oddalonym - jak w szlauch wadze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pan pierwszy



Trochę sie juz uzbierało tych pytań, które TB pozostawił bez odpowiedzi i to tylko w tym temacie

1. Gdzie jest folia kubelkowa przy fundamencie na rysunkach ICOPAL z instrukcji
2. Jak rozwiązać problem zalanego budynku ze zdjęć MTW Orle
3. Czy folia kubełkowa, którą tak z lubością TB wszędzie pokazuje jest membraną ???


Idę zrobić kawę i czekam na odpowiedź, która się rozpocznie tymi słowami:

"Gdyby Pan, Pani Wy wszyscy wiedzieli choć trochę o hydroizolacji, to byście wiedzieli, że......" i na to właśnei czekam co będzie dalej.
Link do komentarza
Cytat

Zrób se od razu dzbanek tej kawy, bo na czekaniu Ci trochę zejdzie. icon_biggrin.gif

No chyba że masz taki wpływ na TB, że udzieli konkretnych odpowiedzi hurtem... byłby to ewenement na skalę wszystkich forum około tematycznych. icon_wink.gif



wanny kawy Ci nie zaproponuję bo nie wytrzymasz i skończy się stresem
tak jak stresem skończyła się obecność TB w temacie
kolejny z którego TB uciekł gdy rozpoczęła się rozmowa o konkretach
bez wodolejstwa i miejsca na nadinterpretację
Link do komentarza
Nie uciekł, bo nie ma przed kim. Takich "fachowców" obawiać się nie trzeba. Nie dam się po prostu sprowadzić do poziomu debila, bo tam bezdyskusyjnie przegram.

Panie Cezary i Szanowna Redakcjo czy
Cytat

Folia kubełkowa ma za zadanie ochronę mechaniczną ocieplenia i ograniczenie wchłaniania wody


W aspekcie instrukcji dołączanej do folii icopal
http://www.icopal.no/upload/icopalno/unive...l%20montanv.pdf
i bardziej czytelnej instrukcji -isola
http://www.isola.no/content/download/791/6...man+mars-07.pdf
tego produktu:

http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx
---dodam
aprobatę techniczną izolowania fundamentów:
http://www.sintefcertification.no/Download...p;sectionId=310
tak dalece różną od „polskiego tłumaczenia” http://www.fundament.icopal.pl/doc/swf/tablica/231bw2.pdf

czy certyfikat (rys. 5 ICOPAL UNIVERSAL FUKT MEMBRAN – dla Jani 63)

Kto się myli ? Można dostać prostą odpowiedź?
Link do komentarza



panie TB ja pana nie prowokuję - ja pana pytam grzecznie po raz kolejny


Cytat

no to proszę poprawić projektującego
i wskazać co zrobił źle skoro taki jest skutek
i jak powinien zrobić aby skutku nie było
i co zrobić żeby skutku się pozbyć
ogólnie - to ja z panem mogę tylko o doopie Maryni pogadać tu proszę o merytoryczną wypowiedź i wskazanie konkretów



a pan po raz kolejny ucieka od odpowiedzi
jest przypadek i trza coś z tym zrobić - pańskie propozycje ????
Link do komentarza
Cytat

Górą nieuki !!!!

Chyba się Panu nie uda wygrać.
1- piszemy o domach jednorodzinnych - więc zalane szyby windy są zupełnie nie na miejscu
2- trzeba być zupełnym laikiem - by spodziewać się odpowiedzi - jak rozwiązać problem zalanych szybów windowych na podstawie małego zdjęcia wody.
3-hoduję karpie ( Gostomia koło Nowego Miasta nad Pilicą) - też się trzeba na tym znać !
Link do komentarza
Cytat

czyli krótko podsumowując
pańskie porady są warte tyle ile hodowla karpi w pomieszczeniu z w/w zdjęć
nie masz pan żadnych pomysłów pomimo posiadanych kompetencji
a ja kompetencji nie posiadając do tematu jednak skutecznie podchodzę
Górą nieuki !!!!



dostałem odpowiedź na PW
jako że jest to korespondencja do mnie mam prawo ją upublicznić

T. Brzęczkowski

..., 4 minut temu


Ostoja forum


Grupa: Uczestnik
Postów: 4 325
Użytkownik nr: 815
Dołączył: 22.04.2006




Szanowny Panie jest Pan dla mnie tylko szkodnikiem, gdyby był Pan choć trochę fachowcem to wiedziałby Pan, że w budownictwie jednorodzinnym wind raczej nie ma. To raz. Dwa - fachowiec obśmiałby każdego kto po obejrzeniu zdjęcia zalanego szybu windy ( lub czegoś podobnego) podałby receptę. Skoro pyta Pan jak to "leczyć" na podstawie małego zdjęcia - to Pan jest naprawdę 'nietechnicznym" człowiekiem.
Wcześniej też pan się wykazywał niewiedzą, więc nie będę więcej odpowiadał na Pan debilne posty. Rozumiem Pana postawę, też bym się wkurzył gdyby się okazało, że chodziłem do gównianej szkoły i straciłem tyle czasu. Życzę powodzenia - i Pan się nie ośmiesza- jeszcze raz napiszę by dotarło---tylko debil na podstawie zdjęcia czegoś pełnego wody - poda jak to naprawić.



dla wyjaśnienie panie TB - dokładnie tyle widzę wchodząc po raz pierwszy na obiekt , i będąc jak to pan napisał nietechnicznym zmuszony jestem do podjęcia decyzji czy się podejmuję czy nie , lekarstwa na w/w chorobę panu oczywiście nie podam bo stanowczo wykracza poza możliwości pojmowania osoby technicznej za jaką się pan uważa.
podszybie windy znajduje się w budynku najczęściej w samym jego centrum , a nie sądzę żeby zasady izolowania były odmienne dla budynków wielo i jednorodzinnych - co pan sugeruje w swojej wypowiedzi.
czyli pokrótce podsumowując skoro nie ma pan nic do powiedzenia to może jednak lepiej zamilknąć?
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem ile jest wind w domach jednorodzinnych ( ja nie spotkałem) ale podtrzymuję





czyli upiera się pan przy odrębnych zasadach izolowania w budynkach jedno i wielorodzinnych ??
to zaiste bardzo ciekawe .
jak dla mnie jako dla nietechnicznego różnią się tylko skalą oraz sposobem zagospodarowania powierzchni wewnętrznej natomiast podlegają tym samym wymogom czy to w zakresie fundamentów , murów , dachu czy wreszcie izolacji - jak zaznaczyłem w różnej skali by spełnić wymogi konstrukcyjne bezpiecznego użytkowania
Link do komentarza
czyli upieram się... by to wyjaśnić!


Panie Cezary i Szanowna Redakcjo czy

CYTAT
Cytat

Folia kubełkowa ma za zadanie ochronę mechaniczną ocieplenia i ograniczenie wchłaniania wody


W aspekcie instrukcji dołączanej do folii icopal
http://www.icopal.no/upload/icopalno/unive...l%20montanv.pdf
i bardziej czytelnej instrukcji -isola
http://www.isola.no/content/download/791/6...man+mars-07.pdf
tego produktu:

http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx
---dodam
aprobatę techniczną izolowania fundamentów:
http://www.sintefcertification.no/Download...p;sectionId=310
tak dalece różną od „polskiego tłumaczenia” http://www.fundament.icopal.pl/doc/swf/tablica/231bw2.pdf

czy certyfikat (rys. 5 ICOPAL UNIVERSAL FUKT MEMBRAN – dla Jani 63)

Kto się myli ? Można dostać prostą odpowiedź?
Link do komentarza
Cytat

---dodam
aprobatę techniczną izolowania fundamentów:
http://www.sintefcertification.no/Download...p;sectionId=310
tak dalece różną od „polskiego tłumaczenia” http://www.fundament.icopal.pl/doc/swf/tablica/231bw2.pdf
Kto się myli ? Można dostać prostą odpowiedź?




Podana, ni przypiął ni przyłatał, aprobata techniczna dotyczy membrany o gr. 1mm zabezpieczającej budynek przed napływem RADONU z zewnątrz do budynku i nijak się ma do folii kubełkowej i zupełnie nijak do tłumaczenia polskiego dotyczącego maty izolująco drenującej .

I kto sie myli - a właściwie, kto wypisuje głupoty ?

Umiejętność czytania tylko pisma obrazkowego niesie właśnie takie skutki - może już czas zacząć czytać opisy?
Link do komentarza
To dla jasności – odzyskany oryginalny wpis TB:

Cytat

czyli upieram się... by to wyjaśnić!


Panie Cezary i Szanowna Redakcjo czy

CYTAT

W aspekcie instrukcji dołączanej do folii icopal
http://www.icopal.no/upload/icopalno/unive...%20brosjyre.pdf
i bardziej czytelnej instrukcji -isola
http://www.isola.no/content/download/791/6...man+mars-07.pdf
tego produktu:

http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx
---dodam
aprobatę techniczną izolowania fundamentów:
http://www.sintefcertification.no/Download...p;sectionId=310
tak dalece różną od „polskiego tłumaczenia” http://www.fundament.icopal.pl/doc/swf/tablica/231bw2.pdf

czy certyfikat (rys. 5 ICOPAL UNIVERSAL FUKT MEMBRAN – dla Jani 63)

Kto się myli ? Można dostać prostą odpowiedź?





Linki wchodzą. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Panie Cezary i Szanowna Redakcjo czy

CYTAT
Cytat

Folia kubełkowa ma za zadanie ochronę mechaniczną ocieplenia i ograniczenie wchłaniania wody



W aspekcie instrukcji dołączanej do folii icopal
http://www.icopal.no/upload/icopalno/unive...l%20montanv.pdf
i bardziej czytelnej instrukcji -isola
http://www.isola.no/content/download/791/6...man+mars-07.pdf
tego produktu:
http://www.icopal.no/Produkter/ICOPAL%20FO...0Universal.aspx

---dodam
aprobatę techniczną izolowania fundamentów:
http://tjenester.byggforsk.no/prodok/ntg/2136/2136g.pdf
tak dalece różną od „polskiego tłumaczenia” http://www.fundament.icopal.pl/doc/swf/tablica/231bw2.pdf

czy certyfikat (rys. 5 ICOPAL UNIVERSAL FUKT MEMBRAN – dla Jani 63)

Kto się myli ? Można dostać prostą odpowiedź?
Link do komentarza
Tak się zastanawiam ….. Idzie w zaparte – ale niech tam.

Cytat

---dodam
aprobatę techniczną izolowania fundamentów:
http://tjenester.byggforsk.no/prodok/ntg/2136/2136g.pdf
tak dalece różną od „polskiego tłumaczenia” http://www.fundament.icopal.pl/doc/swf/tablica/231bw2.pdf



Przedtem, w poprzednim wpisie źle była przetłumaczona „aprobata” nr. 2396, która dotyczyła ochrony przed radonem.
Teraz źle jest przetłumaczona „aprobata” nr. 2136 dotycząca folii „jajecznej”.

Polskie tłumaczenie dotyczy maty drenażowej odpowiednik „aprobaty” 2518 ( http://tjenester.byggforsk.no/prodok/ntg/2518/2518g.pdf ) i jest tłumaczeniem prawidłowym.

Czy to tak trudno pojąć ?

I może już dość tej manipulacji – bo bardziej honorowo jest przyznać się do błędu niż iść w zaparte i twierdzić, że świstak zawija te sreberka.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem ile jest wind w domach jednorodzinnych ( ja nie spotkałem) ale podtrzymuję




no dobra panie TB nie zasłużyłbym na tytuł złośliwca gdybym nie wstawił kolejnych zdjęć :

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



czy na w/w zdjęciach mamy wynikową dyfuzji ????
to już są domki jednorodzinne skoro sprawia to panu różnicę

pytanie nadal brzmi :
jak punkt po punkcie powinno być zrobione aby uniknąć takich skutków .
może być z rysunkami poglądowymi ale Pańskimi rysunkami a nie częściami instrukcji których pan nie rozumie
oraz proszę o wskazanie potencjalnych - przypuszczalnych błędów jakie popełniono w wyniku czego do sytuacji doszło
takie zadanie z treścią
proszę wykazać swoje kompetencje :P
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...