Skocz do zawartości

gaston

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

gaston's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Moze tylko zapytam: jak to zwykle wyglada w innych gminach? Nikt chyba nie robi podwojnych wodociagow w liniach granicznych? Czy nie bedac mieszkancem jednej gminy mozna byc podpietym pod jej wodociag jezeli sie jest niedaleko granicy i na jakich zasadach? Pozdrawiam, M.
  2. Szanowni Forumowicze, Mam działke w gm. Lesznowola, ok 100 metrów od granicy z gm. Piaseczno (okolice W-wy). W drodze granicznej jest wodociąg (nalezy do Piaseczna), do mnie prowadzi slepa odnoga tej drogi. Wszystkie podmoty (gm. Lesznowola, gm. Piaseczno, prywatna firma Elmar bedaca operatorem wodociagow w Piasecznie) wysyłaja mnie na drzewo jak proszę o przyłaczenie wodociągu lub wydanie warunków przyłączenia. Na działce niestety nie mam wody- da sie zrobic tylko studnie podskorna z której woda sie nie nadaje do uzywania w domu. Jak to ugryźć? Pozdrawiam, M.
  3. Czy można namiar na wykonawcę dostac? Pozdrawiam, M.
  4. Dziękuje za odpowiedzi. Sprawę izolacji na ławie już w pełni rozumiem. Dodam tylko że szczyt ławy jest ok 60 cm pod poziomem gruntu (dom w okolicy Warszawy, więc gł. przemarzania to ok 1 m). Ława ma ok 30-40cm grubości. Natomiast istniejąca izolacja pozioma oddzielająca ścianę fundamentową od ściany z maxa jest położona ok 30 cm nad poziom gruntu. W projekcie była założona izolacja termiczna obejmująca również ławę fundamentową. Czy chodzi tu o zabezpieczenie przed przemarzaniem ławy, czy też jest to wykonane w celu zmniejszenie strat ciepła? Czy jest sens ją odtwarzać aż tak nisko? Z wypowiedzi Pana Jankowskiego, któremu serdecznie dziekuje za rzeczową odpowiedź, wynika że dobrze byłoby ścianę fundamentową pokryć z boku izolacją zabezpieczającą przez wnikaniem wody na okoliczność przemarzania. Będę odtwarzać pionową izolację termiczną sciany fundamentowej z użyciem styroduru. Czy wtedy zaleca się również stosowanie emulsji asfaltowo-kauczukowej na zewnętrznej stronie ścianki fundamentowej? I czy ma sens dawanie na styrodur od zewnątrz folii kubełkowej? Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady, M.
  5. Dzięki za odpowiedź. Moja obawa wynika z tego że w oryginalnym projekcie są dwie izolacje poziome: jedna na ławie a druga na ścianie fundamentowej. Wykonana jest tylko ta na ścianie. Pozdrawiam, M.
  6. Szanowni Forumowicze, kupiłem dom w stanie surowym i niestety nie wykryłem przed zakupem braku izolacji poziomej pomiędzy ławą fundamentową a ścianą z bloczków betonowych. Na ścianie fundamentowej (pod ścianą z maxa) jest podwójna papa na lepiku. Dom jest niepodpiwniczony. Co do wód gruntowych to lustro się waha chyba dość znacznie, ale na chwilę obecną nie zauważyłem wody na głebokości ław. Jednak należy założyć że może być wyżej. Nie ma izolacji pionowej. Podłoże jest potencjalnie mieszane (działka była podnoszona chyba gliną). Ponadto rodzimie tez występuję sporo gliny. Dom stał w stanie surowym 10 lat i nie zauwazyłem śladów wilgoci ani wykwitów na chudziaku i ścianach. Sciana fundamentowa jest wilgotna do ok 10 cm nad ławę (obecnie). 1. Jakie mogą być konsekwencje takiego układu pozostawionego bez reakcji? 2. Czy izolowac ściany fundamentowe z zewnątrz jakimś mazidłem? 3. Czy ktoś ma podobne rozwiązanie (brak izolacji) i jak się sprawdza? 4. Zastanawiam się jednak czy dmuchając na zimne nie zrobic od razu izolacji poziomej metoda iniekcyjną. Czy to ma sens? 5. Drenaż? Wiem że temat był wałkowany i przeczytałem wiekszość postów, ale nie mogę wyrobić sobie zdania. Czy ktoś doświadczony mogłby rzowiązać moje dylematy? Pozdrawiam, M.
×
×
  • Utwórz nowe...