Skocz do zawartości

designerskie krzesła


jenis_joplin

Recommended Posts

Weźcie pod uwagę Biaggio, którego tapicerka wykonana jest z ekoskóry, natomiast stelaż w formie płozy ze stali chromowanej. Krzesło to ma kształt zygzaka, dlatego wpisze się do pomieszczenia urządzonego w stylu modern. Jego wymiary to wys 100 cm, szer 45 cm i gł 63 cm.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Wielbię okrągłe kształty, krzeseł też ;) A serio to podobają mi się albo designerskie okrąglaki albo stare gięte drewno, najchętniej oryginalne Thonety. Te co wklejacie fajne, ale zgodzę się, że wiele z nich to przerost formy nad treścią i poza wyglądem pewnie niewiele mają do zaoferowania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
A czy myślisz, że wszyscy muszą mieć komplety? Ja mam każde krzesło inne, choć w podobnym stylu retro i wygląda to bardzo dobrze, o taki efekt mi chodziło i go uzyskałem. Nigdy nie szukałem zestawu mebli, zawsze wolałem polować na konkretne sztuki, ale miałem też wizję całości stylizacji. No ale to już kto co lubi.
Link do komentarza
Witam wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli mowa o stylowych,designerskich krzesłach to warto oczywiście poszukać ich w sklepach internetowych,już te powyższe robią wrażenie,ale co dopiero kiedy porównamy z innymi ciekawymi rozwiązaniami. Akurat właśnie tym się zajmujemy i chętnie doradzimy,pomożemy podczas wyboru. Takie krzesła wnoszą wiele oryginalności do każdego wnętrza.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Rzadko kiedy podobają mi się takie designerskie krzesła. Przerost formy nad treścią, bardzo wysoka cena, do tego mam wątpliwości, czy są wygodne, jeśli siedzi się na nich dłużej niż kwadrans.



zgodze sie z Toba, czesto tak jest, ze krzeslo designerskie jest po prostu nie wygodne, przede wszystkim te z plastiku...na nasze szczescie , istnieja wygodne krzesla designerskie, w cenach bardzo rozsadnych, z tworzywa albo w tapicerce, oczywiscie te w tapicerce w zaleznosci od grupy sa drozsze, ale te z tworzywa sa moim zdaniem w dobrej cenie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

zgadzam się. w sumie wydaje mi się, że lepiej czasem przerobić jakieś starocie niż zainwestować kupę kasy w mebel - krzeszło które potem raczej będzie przedmiotem muzealnym w mieszkaniu niż wygodnym siedziskiem.


Fajnie jest coś samemu poeksperymentować i przerobić krzesło. Ja jak coś przerabiam, to nie ingeruję zbytnio w konstrukcję mebla. Zmieniam tylko detale, a i tak zmienia się wygląd diametralnie. Ogólnie zasada jest taka, że krzesło jest takim meblem, że nic już chyba bardziej ergonomicznego nie da się wymyślić. Dlatego trzeba uważać na mocno odjechane meble, bo pewnie nie są zbyt wygodnie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Nie zawsze designerskie, oryginalne krzesła muszą być niewygodne. Wszystko zależy od modelu icon_smile.gif Na pewno doskonale dodają wnętrzu charakteru, ale wszystko to kwestia gustu icon_smile.gif
[attachment=24852:kr.jpg]
[attachment=24853:krzes.jpg]
[attachment=24854:krz.jpg]



Warto jeszcze wspomnieć o Caracole, uwielbiam amerykańskie, skórzane meble, krzeszło troche dorgie, ale kiedyś je sobie kupie xD

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Bo wzornictwo PRL do czasów kryzysu (czyli połowy lat 70-tych) stało na całkiem wysokim poziomie.
Ba! Niektóre wzory były kopiowane. Figurki z Ćmielowa podrabiano bodajże nawet w Japonii.
Kulało jedynie jakościowo - gorsze gatunki drewna, nieciekawa tapicerka.



Powiedziałabym nawet, że większość jest kopiowana. W tym roku miałam okazje być na targach w Poznaniu i spora część mebli była żywcem wyciągnięta z tego okresu. Podobna sytuacja ma miejsce z Art Deco.
Wzornictwo PRL-u jest genialne, ale szkoda, że do klejenia tych mebli używano szkodliwych klejów i że większość z tych mebli jest całkowicie klejona, bo to utrudnia ich transport.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jeśli szukasz powykręcanych krzeseł, których nie spotkasz w każdym markecie z meblami to ja mam pomysł ;)) meble z drewnem i betonem architektonicznym icon_smile.gif) wiedziałaś o czymś takim??http://www.modernline.info.pl/produkt/krzeslo-gravity/ myślę, że skoro jesteś taka odważna to warto ;)) ja mam z tej serii biurko (nie przyciąga bałaganu);pp
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Krzesła w pierwszej kolejności powinny być praktyczne. Nie twierdzę, że designerskie takie nie są, ale praktyczność powinna być stawiana na pierwszym miejscu.

Zobaczcie sobie np ten stołek balansujący

211395_1_0.jpg

Źródło: http://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/stolek-balansujacy/6205400-19432420.wf?productId=19432413

 

Designerskiego wyglądu nie można mu odmówić.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja odkryłam ostatnio na nowo potencjał taboretów. Naprawdę! Początkowo kupiłam sobie 2 do kuchni jako dodatkowe miejsce do siedzenia, jak się później okazało zbędne, więc użyłam ich jako stolików nocnych w sypialni, ale aktualnie służą mi jako kwietniki! Mówię Wam coś genialnego. Za jakiś czas pewnie znów zmienią swoją funkcję. Ja jestem z nich meega zadowolona. Dodatkowo powiem Wam, że kolor, wygląd i rozmiar jaki można kupić wkomponuje się praktycznie w każdą przestrzeń

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 16.09.2018 o 19:16, retrofood napisał:

Powiemy że są z serii "patrz się na mnie ale nie rusz". Nie wziąłbym nawet z dopłatą, bo ja chcę na krześle siedzieć.

haha

ale popatrz na przymiotnik: https://dotd.pl/20-krzesla-nowoczesne

w sam raz dla demo 

o on będzie siedział na guscie, nie na d.... 

jak przystało na chodzącą, sorry, siedzącą kulturę :takaemotka: skoro nowoczesne, to wygodne, nawet jeśli d...a boli.

Dnia 23.03.2015 o 18:53, mirat napisał:

Weźcie pod uwagę Biaggio, którego tapicerka wykonana jest z ekoskóry, natomiast stelaż w formie płozy ze stali chromowanej. Krzesło to ma kształt zygzaka, dlatego wpisze się do pomieszczenia urządzonego w stylu modern. Jego wymiary to wys 100 cm, szer 45 cm i gł 63 cm.

DSC01446.jpg

O proszę - modern! Rekomendacja super. W dodatku ekoskora i stal chromowana. Myślę, że to znakomite dane wyjściowe dla analizy wiadomego gustu w rytmie bluesa - tylko ten blues, no chyba że nowoczesny jaki :takaemotka:

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

14554-imagehandler-2019-12-29t112820-639A co powiecie o takim mebelku? :DKrzesło Shana z czarnego rattanu na metalowym stelażu. To oparcie w formie stokrotki moim zdaniem bomba. Na pewno rzuci się od razu wszystkim gościom w oczy ;) Zastanawiam się tylko nad wygodą tego typu krzeseł. Może ktoś ma u siebie coś w podobnym stylu i się podzieli odczuciami? Będę wdzięczny,  amoja żona jeszcze bardziej, bo to ma być prezent dla niej :)

3000-netta-chair-89-cm.jpg

Pod uwagę biorę także inny model krzesła - krzesło Nette. Też oryginalne i ma swój urok.  Bardziej trafia chyba  w mój gust niż żony, bo ja lubię rękodzieło i styl skandynawski. Krzesełko wykonane z włókna polirattanowego, ale ma stalową podstawę. Na mega plus dla mnie, że jest to krzesło ręcznie tkane. Lubicie tego typu meble czy raczej wolicie standardowe formy? :)

Edytowano przez Kamil Nowicki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry,

 

Kończymy salon w naszym nowym domu i szukamy ciekawych krzeseł. Znalazłam to forum, więc zapytam tutaj.

 

Szperając po internecie bardzo spodobały mi się krzesła z tej strony:

https://halomeble.pl/252-krzesla-tapicerowane

 

Dokładne interesują mnie modele w stylu chesterfield jak np.

https://halomeble.pl/krzesla-z-kolatka/670-krzeslo-tapicerowane-madame-z-kolatka

czy

https://halomeble.pl/krzesla-pikowane/535-scarlette

albo

https://halomeble.pl/krzesla-pikowane/549-otto-krzeslo-pikowane

 

Co myślicie o nich? Cena jest trochę wysoka, ale bardzo mi się podobają. Macie jakieś inne strony które posiadają podobne krzesła? Chętnie rozważę inne propozycje.

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...

 

Dnia 9.07.2020 o 10:32, MagdalenaPaprocka napisał:

Dzień Dobry,

 

Kończymy salon w naszym nowym domu i szukamy ciekawych krzeseł. Znalazłam to forum, więc zapytam tutaj.

 

Szperając po internecie bardzo spodobały mi się krzesła z tej strony:

https://halomeble.pl/252-krzesla-tapicerowane

 

Dokładne interesują mnie modele w stylu chesterfield jak np.

https://halomeble.pl/krzesla-z-kolatka/670-krzeslo-tapicerowane-madame-z-kolatka

czy

https://halomeble.pl/krzesla-pikowane/535-scarlette

albo

https://halomeble.pl/krzesla-pikowane/549-otto-krzeslo-pikowane

 

Co myślicie o nich? Cena jest trochę wysoka, ale bardzo mi się podobają. Macie jakieś inne strony które posiadają podobne krzesła? Chętnie rozważę inne propozycje.

 

 

Najfajniejsze wg mnie są krzesła z linku nr 1 i 2, ale oczywiście to kwestia gustu i stylu wnętrza. Wydają się też najwygodniejsze.

te też są dość ciekawe

fot. mebel-partner.pl

3401_20180614130156.jpg.c972d2b008f4268c1d9f644e91d4eb4e.jpg

 

 

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...