Skocz do zawartości

Pomocne porady, pomocni użytkownicy


Recommended Posts

Cytat

A jakie są zasady tej opcji? Tzn. czy ktoś to będzie weryfikował, czy każdy forumowicz może naklikać "pozytywów" ile chce i w każdym temacie i przy każdym poście?


Zakładamy, że nasi forumowicze są uczciwi i będą typować posty, które im naprawdę pomogły.
Cytat

Czy będzie jakiś limit, powiedzmy, dzienny na naklikanie?


Nie ma limitu, ale użytkownik forum, który raz ocenił wypowiedź nie będzie mógł go ocenić ponownie.
Link do komentarza
Cytat

Prosimy o uwagi i pomysły.

IMHO powinny być oceniane tylko te posty, które są odpowiedzą na konkretną potrzebę innych użytkowników forum.
Można by specjalnie oznaczyć posty, które są zapytaniem o radę.
Dopiero odpowiedź na taki post powinna być oceniana. Każdy forumowicz miałby możliwość oddania jednego głosu na dany post, ale dobrze byłoby także ilość głosów limitować, np. max 5 głosów dziennie.
Wyjątkowo mógłby być potraktowany autor zapytania, on mógłby oceniać każdy z postów dotyczących zapytania.
Link do komentarza
na jednym z dużych for które moderuje, wycofaliśmy się jakieś pół roku temu z punktacji postów. Działało to w ten sposób, że pod każdym postem był guzik "Pomógł".
Jeśli dany post komuś pomógł, można było wcisnąć guzik, a na koncie użytkownika pojawiał się dodany pkt.

Problemem okazało się:
Cytat

Zakładamy, że nasi forumowicze są uczciwi i będą typować posty, które im naprawdę pomogły.



ale kto wie, tu może być inaczej. Inicjatywa dobra icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

IMHO powinny być oceniane tylko te posty, które są odpowiedzą na konkretną potrzebę innych użytkowników forum.
Można by specjalnie oznaczyć posty, które są zapytaniem o radę.
Dopiero odpowiedź na taki post powinna być oceniana. Każdy forumowicz miałby możliwość oddania jednego głosu na dany post, ale dobrze byłoby także ilość głosów limitować, np. max 5 głosów dziennie.
Wyjątkowo mógłby być potraktowany autor zapytania, on mógłby oceniać każdy z postów dotyczących zapytania.


Zgadzam się z propozycją HenoK.
Mam jednak swoje obawy co do sprawiedliwego działania tych form uznaniowych - szczególnie jeśli miałyby formę finansową. Nie wierzę w uczciwość forumowiczów - taka moja natura. Przekonaliśmy się o tym w momencie wprowadzenia nagród. Lawina osób z innych forów. Jednostki zarzekały się, że nie chodzi o nagrody, że wręcz ich nie chcą... a stan punktów wskazuje swoje icon_wink.gif
Na forum są osoby o skrajnej wiedzy: amatorzy i specjaliści. Obraz jest taki, że amatorzy lubią sobie "posłodzić" a specjaliści "poudawadniać". W pierwszej grupie będą leciały same "+" w drugiej nie, amator będzie miał powód do podziękowania specjaliście, na odwrót będzie gorzej. Efekt będzie taki, że koleżeństwo będzie górowało nad wiedzą. Może i o to chodzi Redakcji aby na forum zapanowała przyjazna atmosfera. Dlatego też myślę, że jedyną miarodajną jednostką dla przyznawania punktów będzie ktoś niezależny.
Takie moje zdanie icon_smile.gif
Link do komentarza
wtedy dopiero by były zgrzyty, gdyby ktoś przyznawał pkt. Bo niby dlaczego przyznał Jasiowi a Małgosi nie przyznał skoro piszą o tym samym? icon_biggrin.gif
Punktowanie użytkowników, będzie zawsze niosło kontrowersje za sobą. Warto jednak poczekać, tak jak pisze Redakcja, i obserwować jak się sprawa rozwinie. Zawsze można zareagować i coś zmienić. Choć osobiście uważam że z czasem temat zostanie zdjęty gdyż już to przerabiałem na innym forum.
Link do komentarza
Cytat

Przekonaliśmy się o tym w momencie wprowadzenia nagród. Lawina osób z innych forów.



Doprawdy - teoria spiskowa dziejów.
Naprawdę sądzisz , że to był powód?
Skoro tak sądzisz , znaczy tyle - że źle sądzisz.
Lawinowy napływ forumowiczów z innego forum - mówmy po imieniu - z Forum Muratora - nastąpił ponieważ FM zmieniło stare forum na nowe . Nowa wersja jak widać nie wszystkim się spodobała .
Powodów było jeszcze kilka innych .... ale punkty i nagrody na tym forum- jest na ostatnim miejscu.
Gdybyś choć kilka minut poświęcił/a i rozejrzał się po profilach na muratorze - chodzi o osoby stamtąd które zaczęły tu bywać - to byś zauważył/a , że wszystkie te osoby piszą dużo od zawsze - a nie nagle tutaj po to , żeby zgarnąć Wam wszystkie nagrody sprzed nosa.
A tak? ferujesz wyroki na podstawie błędnych przypuszczeń tudzież braku wiedzy w temacie ....

Link do komentarza
A mnie oburza takie stawianie sprawy przez jętka.

Klasyfikujesz ludzi i uzurpujesz sobie prawo do oceny innych.
Również uzurpujesz sobie rolę "sprawdającą" zupełnie sie z tym nie kryjąc.

Też pochodzę ze wspomnianego forum, tak jak wielu innych, także tu piszących.
Dla Twojej wiadomości – jest nas więcej niż tych, którzy dołączyli „gromadnie”.
I jeszcze jedno, Tam też są „gratyfikacje”, bardzo cenne dla tych „wiele” piszących, a zwłaszcza dla „najlepszych” – tak więc, kulą w płot, trafiłaś Waćpani.

D o p i s a ł e m :

Cytat

IMHO powinny być oceniane tylko te posty, które są odpowiedzą na konkretną potrzebę innych użytkowników forum.
Można by specjalnie oznaczyć posty, które są zapytaniem o radę.
………………………



Też tak uważam.
Link do komentarza
Cytat

Doprawdy - teoria spiskowa dziejów.
Naprawdę sądzisz , że to był powód?
Skoro tak sądzisz , znaczy tyle - że źle sądzisz.
Lawinowy napływ forumowiczów z innego forum - mówmy po imieniu - z Forum Muratora - nastąpił ponieważ FM zmieniło stare forum na nowe . Nowa wersja jak widać nie wszystkim się spodobała .
Powodów było jeszcze kilka innych .... ale punkty i nagrody na tym forum- jest na ostatnim miejscu.
Gdybyś choć kilka minut poświęcił/a i rozejrzał się po profilach na muratorze - chodzi o osoby stamtąd które zaczęły tu bywać - to byś zauważył/a , że wszystkie te osoby piszą dużo od zawsze - a nie nagle tutaj po to , żeby zgarnąć Wam wszystkie nagrody sprzed nosa.
A tak? ferujesz wyroki na podstawie błędnych przypuszczeń tudzież braku wiedzy w temacie ....


Uderz w stół a nożyce się odezwą icon_wink.gif
Wskazałam ten fakt aby pokazać, że uczciwość forumowiczów jest marna. Po co się zarzekać, że nie chce się nagród a potem wyciągać po nie rączki? Trzeba było nie zaznaczać tego na wstępie i byłoby ok icon_smile.gif Tylko o to mi chodziło icon_smile.gif
Po prostu nie lubię hipokrytów a podziwiam ludzi z zasadami.
Link do komentarza
Cytat

Uderz w stół a nożyce się odezwą icon_wink.gif
Wskazałam ten fakt aby pokazać, że uczciwość forumowiczów jest marna. Po co się zarzekać, że nie chce się nagród a potem wyciągać po nie rączki? Trzeba było nie zaznaczać tego na wstępie i byłoby ok icon_smile.gif Tylko o to mi chodziło icon_smile.gif
Po prostu nie lubię hipokrytów a podziwiam ludzi z zasadami.


Podejrzewam, że Redakcja miała konkretny plan odnośnie nagród dla aktywu Forum (zwiększenie ilości użytkowników?)

Myślę, że na tym Forum jest miejsce dla różnych użytkowników: laików w dziedzinie budownictwa i specjalistów, teoretyków i praktyków.

Myślę, że doszło do niepotrzebnej rywalizacji odkąd łatwo dostępny stał się wgląd w ilość punktów zdobytych i wykorzystanych na nagrody przez poszczególnych użytkowników. W zupełności wystarczyłoby pokazanie ilości punktów w profilu każdego użytkownika.
Link do komentarza
Cytat

Ależ już masz –„+” świeci się na zielono. icon_biggrin.gif

Ttylko ja od macochy. icon_mad.gif

Tak domniewam, że ta opcja jest dostępna tylko dla "zbierających punkty" - pewnikiem dopiero teraz się "zarejestrowałaś".

Wychodzi, że mnie ta przyjemność ominie, bo nie chcę chomikować punktów - świadomie. icon_cool.gif



a może da się to rozdzielić?
bo ja też z punktów (jeśli chodzi o aktyw, dobrze rozumiem?) poprosiłam o wypisanie ....

Link do komentarza
Jejku, nagrody. Super, że są nagrody. Jak są do wzięcia i ktoś chce i może brać, wolna wola, po to są. Jak ktoś nie chce, nie bierze. Redakcja będzie chciała, to sama wycofa nagrody.
Potwierdzam: Daggulka zgłaszała do Redakcji postulat nie liczenia jej postów z określonych tematów. Sprawa między Daggulką i Redakcją.

Sprawa migracji z Forum Muratora.
Też migrowałem.
Nie znałem migrując wielu osób, które tu są z FM. Obiłem się o nie czytając dyskusje.
Wyniosłem się z FM z racji beznadziejnego, niekomunikatywnego nowego układu, podziału tematów i wyglądu.
Trafiłem tutaj, tu wymieniam się doświadzeniami, tu założyłem dziennik, tu zbierają mi się punkty, jak super, a tydzień temu dostałem egzemplarz Budujemy Dom. Za darmo. Oszczędziłem całe 9.90, kurde, ale zdarłem. icon_smile.gif
A teraz ciułam na kubek.
Link do komentarza
bo ja myślałam, że te punkty i nagrody to w formie zabawy są ....
ale skoro tyle kontrowersji wywołuję i biorąc pod uwagę ilość mojej "pisaniny" -
dla lepszej atmosfery i samopoczucia innych zdecydowałam się zrezygnować ... icon_wink.gif
może teraz niektórzy uwierzą, ze nie jestem tu dla punktów i nagród tylko dlatego,
że chcę tu być ....
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ruszyliśmy dalej z pomocnymi poradami. Lista "ostatnio punktowanych porad" znajduje się teraz na stronie głównej pod działem "ostatnie posty". Dodatkowo wyróżnimy kolorem te tematy w których znajdują się pomocne porady zdaniem użytkowników Forum.

Następnym krokiem będzie dodanie listy punktowanych postów w profilu osoby udzielającej porad.

Pozdrawiam i czekam na ewentualny komentarz.
Marcin Szymanik
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Myślę, że wszystko zależy od człowieka... choć już widzę przypadki osób, które się "pultają" bo ktoś punkty dostanie.
Dla mnie największą satysfakcją jest to, że ktoś czytając moje dotychczasowe moje wypowiedzi i kieruje konkretne pytanie na priv. Zielone punkty nie są mi niezbędne do życia icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...