Skocz do zawartości

nagrody z aktywu forum...


Recommended Posts

Cytat

Boszszsszzz.... zobaczyłam to:

RON MAIDEN - Live After Death
120 pkt
Płyta zespołu Iron Maiden - Live After Death.
Dostępnych jeszcze:
4 szt.



wiedziałam, że kiedyś będę płakać ..... że się wypisałam .... icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_rolleyes.gif


Mogę Ci pożyczyć 95 punktów, oddasz kiedyś, jak będziesz miała icon_biggrin.gif
Załatw tylko z administracją icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wracając do tematu płyty, która będzie kolejną nagrodą - wygrała "Depeche Mode - Sounds Of The Universe"


Bardzo fajna inicjatywa z tym głosowaniem. Mam nadzieję, że stanie się ona tradycją, bp płytki, które są dostępne jakoś słabo schodzą icon_sad.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Cieszę się... Ślubny stwierdził, że duży i pojemny i poręczny i nie mam już kubeczka - do pracy sobie wziął małżonki o zawłaszczeniu owym nie informując icon_evil.gif



Także z niecierpliwością czekam na nową serię icon_smile.gif
Pozdrawiam serdecznie:)



Ja też czekam z niecierpliwością icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przyszłam się czymś podzielić.
Kiedy zamówiłam płyty "DISCO" .... miały być na prezent dla mojej młodszej córy . No ale nie miałam okazji go do tej pory wręczyć . Zabrałam więc płyty na parapetówkę do coolibraa - jako awaryjne w razie braku innej muzyki.
No i tak się złożyło, że rozpakowaliśmy te płyty ..... już od pierwszego kawałka wszyscy wiedzieliśmy , że to jest to przy czym ludziska bawią się najlepiej .... icon_biggrin.gif
Rewelacyjny zbiór najlepszych kawałków tanecznych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu nawet lat .... jednym słowem - REWELACJA !!!!!!!!! - choć i to słowo nie oddaje pełni przeżyć icon_biggrin.gif
Oczywistym jest , że muzykę na afterparty pozlotowe mamy już zapewnioną .... icon_mrgreen.gif
Jeszcze raz dziękuję Redakcji za płyty icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

Przyszłam się czymś podzielić.
Kiedy zamówiłam płyty "DISCO" .... miały być na prezent dla mojej młodszej córy . No ale nie miałam okazji go do tej pory wręczyć . Zabrałam więc płyty na parapetówkę do coolibraa - jako awaryjne w razie braku innej muzyki.
No i tak się złożyło, że rozpakowaliśmy te płyty ..... już od pierwszego kawałka wszyscy wiedzieliśmy , że to jest to przy czym ludziska bawią się najlepiej .... icon_biggrin.gif
Rewelacyjny zbiór najlepszych kawałków tanecznych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu nawet lat .... jednym słowem - REWELACJA !!!!!!!!! - choć i to słowo nie oddaje pełni przeżyć icon_biggrin.gif
Oczywistym jest , że muzykę na afterparty pozlotowe mamy już zapewnioną .... icon_mrgreen.gif
Jeszcze raz dziękuję Redakcji za płyty icon_biggrin.gif



I moje pytanie czy nie znalazła by się jeszcze jedna taka pozycja tego wydania bo naprawdę biję się w głowę że tego sobie nie wybrałem icon_sad.gif

A tak mi w moim fachu te kawałki by się przydały chlip icon_wink.gif
Link do komentarza
A ja mam takie pytanko do Redakcji. Czy możliwe jest aby i przy płytach była podana data "dostępna w terminie"? Wtedy można sobie gromadzić punkty i zamawiać większą liczbę sztuk za jedną przesyłką - wtedy Redakcja ponosi niższe koszty wysyłki (chyba, że to nie problem). Ostatnim razem miałam już na Sarę Brightman i "oszczędzałam" punkty dalej... aż tu wchodzę któregoś dnia i cudownej Sary nie ma, mimo, że nie cieszyła się popularnością icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

I moje pytanie czy nie znalazła by się jeszcze jedna taka pozycja tego wydania bo naprawdę biję się w głowę że tego sobie nie wybrałem icon_sad.gif

A tak mi w moim fachu te kawałki by się przydały chlip icon_wink.gif


Jeśli będę miał taką możliwość to płyta "The Best Ever... Dico" wróci do zestawu nagród.


Cytat

A ja mam takie pytanko do Redakcji. Czy możliwe jest aby i przy płytach była podana data "dostępna w terminie"? Wtedy można sobie gromadzić punkty i zamawiać większą liczbę sztuk za jedną przesyłką - wtedy Redakcja ponosi niższe koszty wysyłki (chyba, że to nie problem). Ostatnim razem miałam już na Sarę Brightman i "oszczędzałam" punkty dalej... aż tu wchodzę któregoś dnia i cudownej Sary nie ma, mimo, że nie cieszyła się popularnością icon_sad.gif


Wyznacznikiem jest nadal ilość płyt w naszym magazynie. Zestaw płyt odświeżyłem, bo jak sama Pani powiedziała "nie cieszyła się popularnością" icon_smile.gif

Jeżeli nadal ma Pani ochotę zamówić Sarah Brightman proszę o maila z taką informacją (muszę mieć potwierdzenie) i ją wyślę za 120 punktów.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A gdyby w puli nagród za punkty z aktywu forum redakcja dołożyła jeszcze jakieś koszulki,czy czapki "bejsbolówki",a nawet długopisy bądź kalendarzyki z logo budujemy dom

Tak w ramach promowania pisma ...
Coś jakby "mobilna reklama" icon_smile.gif




Wszyscy co byli na zlocie już to posiadają ale pomysł dobry. Ja bym nazwał to pakiet "Suwenirów Częstochowskich" 120 pkt icon_wink.gif

Link do komentarza
Cytat

honor też ma swoje granice ..... czy mogę prosić o wpisanie z powrotem na listę aktywu ?
jeśli tak, to oświadczam że jeśli ktoś mi sprzątnie płytę Iron Maiden zanim nazbieram punkty to niech ma świadomość, że zęby trzy razy nie rosną .... icon_razz.gif


Pani życzenie jest dla mnie rozkazem. Konto jest w nienaruszonym stanie, czyli takim jakby w ogóle Pani się z niego nie wypisywała.

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ile kosztuje Twoja praca? Ja też potrzebuję tego testu!
    • szerokość ławy wynika z nacisku z góry budynku i wytrzymałości gruntu. i nie jest zwykle stała dla wszystkich ścian, bo one niosa na siebie różne obciążenia więc trudno powiedzieć ot tak  
    • Mam jeszcze pytanko ławy fundamentowe mam w projekcie na szerokość 45cm . Ale nie wiem na ile zrobili bo mnie nie było . Czy ta szerokośćjest wystarczająca na takie domy parterowe?
    • rzeczywiście same dobre wieści, takie pro eko mogliby choć wlepić niższe podatki
    • Właściciele garaży mogą odetchnąć z ulgą - nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości przyniosą im korzystne zmiany. Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie niższych stawek podatkowych dla wszystkich rodzajów garaży, niezależnie od ich typu. To tylko jedna z wielu modyfikacji, jakie czekają podatników od 2025 roku.   Projekt zmian w podatku od nieruchomości przynosi dobre wieści dla właścicieli garaży. Początkowo planowano, że niższa stawka podatkowa (taka jak dla mieszkań) będzie dotyczyć wyłącznie miejsc parkingowych w garażach wielostanowiskowych. Jednak najnowsza wersja projektu rozszerza to korzystne rozwiązanie na wszystkie rodzaje garaży. "W nowej wersji korzystniejsza stawka przysługuje niezależnie od tego, czy garaż jest wielostanowiskowy, czy indywidualny" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To znacząca zmiana, która może przynieść realne oszczędności dla wielu właścicieli nieruchomości.   Planowane zmiany w opodatkowaniu nieruchomości mają wejść w życie 1 stycznia 2025 roku. Są one konsekwencją dwóch wyroków Trybunału Konstytucyjnego, które zakwestionowały obecną definicję budowli oraz zróżnicowane opodatkowanie garaży. Ministerstwo Finansów, świadome złożoności wprowadzanych modyfikacji, rozważa wydłużenie terminu na złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości za rok 2025. To da podatnikom więcej czasu na zapoznanie się z nowymi przepisami i prawidłowe przygotowanie dokumentów.   W nowej wersji projektu ustawy doprecyzowano zapisy dotyczące opodatkowania nieruchomości. Celem jest uniknięcie wątpliwości interpretacyjnych, które mogłyby prowadzić do nieuzasadnionego obciążenia podatkowego niektórych obiektów.   Ministerstwo Finansów jednoznacznie określiło, że podatkiem od nieruchomości nie zostaną objęte tzw. obiekty małej architektury, takie jak przydrożne kapliczki czy krzyże. To ważne uściślenie, które rozwiewa obawy związane z wcześniejszymi, mniej precyzyjnymi sformułowaniami. Wprowadzono również wyraźny podział na budynki i budowle. W ustawie zostanie jasno określone, że budowlą jest obiekt niebędący budynkiem. Ta pozornie prosta definicja ma duże znaczenie dla prawidłowego stosowania przepisów podatkowych.   Zmiany dla właścicieli silosów i innych obiektów przemysłowych   Niestety, nie wszystkie grupy podatników mogą liczyć na korzystne zmiany. Właściciele silosów, elewatorów czy zbiorników znajdą się w mniej komfortowej sytuacji. Nowe przepisy jednoznacznie klasyfikują te obiekty jako budowle, co oznacza zastosowanie wyższej stawki podatkowej. Ta zmiana rodzi jednak pewne wątpliwości. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", pojawiają się pytania o to, co w praktyce będzie uznawane za urządzenie budowlane, które podlega opodatkowaniu jako budowla. Precyzyjne określenie zakresu tej definicji może mieć istotne konsekwencje dla wielu przedsiębiorców.   Nowe podejście do fotowoltaiki   Projekt ustawy przynosi również ważne zmiany dla sektora odnawialnych źródeł energii, szczególnie w zakresie fotowoltaiki. Z nowej wersji dokumentu jednoznacznie wynika, że opodatkowaniu będzie podlegać wyłącznie część budowlana elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii. To oznacza, że podatek nie obejmie urządzeń technicznych, takich jak panele fotowoltaiczne, inwertery czy rozdzielnie. To korzystne rozwiązanie dla branży OZE, które może przyczynić się do dalszego rozwoju tej gałęzi energetyki w Polsce. Dodatkowo, z projektowanego załącznika usunięto zapis o opodatkowaniu wolno stojących, trwale związanych z gruntem urządzeń technicznych. Zamiast tego, jako budowle będą opodatkowane urządzenia techniczne oraz wolno stojące instalacje przemysłowe, ale wyłącznie w zakresie ich części budowlanych.   Znaczenie wprowadzanych zmian   Nowe przepisy, szczególnie te dotyczące garaży i instalacji fotowoltaicznych, mogą mieć istotny wpływ na decyzje inwestycyjne zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jednocześnie, precyzyjniejsze definicje i klasyfikacje powinny ułatwić interpretację przepisów i zmniejszyć liczbę potencjalnych sporów między podatnikami a organami skarbowymi. Warto podkreślić, że wprowadzane zmiany są wynikiem nie tylko decyzji ustawodawcy, ale także orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego. Pokazuje to, jak złożony i dynamiczny jest system prawny dotyczący opodatkowania nieruchomości w Polsce.   https://www.domiporta.pl/informacje/a/wlasciciele-garazy-moga-odetchnac-z-ulga-rzad-sie-ugial-6436#s=BoxOpImg8
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...