Skocz do zawartości

Swierol

Uczestnik
  • Posty

    314
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    4

Wszystko napisane przez Swierol

  1. Będzie wyglądało głupio dla Ciebie czy dla sąsiadów? Moja siostra ma dom z poddaszem i rolety tylko na dole - jest to nie zauważalne bo pewnie i tak wszystkich rolet na raz nie będziesz zamykał. Błąd powstał - trudno. Niech firma odda Ci najwyżej tyle ile miała by włożyć w naprawę a Ty zrezygnuj z tych rolet. Nie uważam żeby było to jakieś must have. To tylko moje skromne zdanie:) Montaż za sryliony złotych. Kiedy się to zwróci? Dlatego mówię, że się da tylko "fachowcy" nie mają o tym pojęcia. Jak widać wystarczy zastosować gotowe choć nieoczywiste elementy. Ja myślałem również nad wypoziomowaniem całego obrzeża okna styrodurem i na nim oprzeć kasetę oraz prowadnice.
  2. To może należy zrezygnować z rolet? Albo zapytać w innej firmie zajmującej się nimi. Jakoś nie chce mi wierzyć, że nie ma dobrego rozwiązania tej sytuacji. Pewnie będą tego konsekwencje na późniejszych etapach ale jak widać póki co stoisz z rozłożonymi rękami. Swoją drogą, ta firma która już założyła kilka rolet nie była wcześniej na budowie? Nie wiedzieli co jest grane? Też nieźli oszuści. Ja budowałem dom 150km od miejsca zamieszkania i potrafiłem zadbać o budowę.
  3. Jak miałbym się decydować na gaz, poszedłbym w butle na własność. Łatwo policzyć jaki jest koszt jednej kWh. Z jednego litra wychodzi prawie 7kWh energii. Jest dużo firmy, które oferują montaż z projektem kompleksowo.
  4. Z tym "piciem" wody to bym nie przesadzał. Jak budujecie sami to gazobeton będzie najwygodniejszy zdecydowanie. Ja stawiałem z porothermu i nie narzekam.
  5. Nie wiem, w którym miejscu ją znalazłaś ale u mnie kilka ptaszków padło po uderzeniu w okno tarasowe lub duże okno w kuchni. Ciesz się z tej kostrzewy, bardzo ładna trawa.
  6. To tym bardzije gratuluje wyniku i tego, że na przekór wszystkim zdecydowałem się na "hasioki" ;P
  7. Jak się nazywa ten projekt? Póki co koszty atrakcyjne jestem na telefonie więc trudno mi ocenić: na dachu jest dachówka?
  8. To sznurkowanie jest jak najbardziej wskazane. Auto mam wrażenie pyta o sznurki miedzy wełną a np deskowaniem czy membraną. W jego wypadku płyta PIR.
  9. A czy Wy czytaliście post autora? Pyta o konieczność sznurkowania które mialoby tworzyć szczelinę dylatacyjną między wełną a płytą pir. Nie napisał ani słowa o sznurkach które mają trzymać wełnę u dołu krokwi. jeśli stosuje się najtańszą wełną to obsunięcie może (choć to chyba takie yeti) się zdarzyć. Welna powinna leżeć luźno, wtedy w 100% spełnia swoje zadanie.
  10. Mam rozumieć że krokwie są wysokie na 13-14cm. Jeśli nie dasz sznurkow które teoretycznie miały by tworzyć szczelinę dylatacyjną to oczywiście nic się nie stanie.
  11. Ubiegły rok, licząc od końca kwietnia zakończyłem wynikiem 4650kw co daje średnio 580kw na miesiąc gdzie pewnie w listopadzie i w grudniu może zrobiło w sumie z 200kw. No nic. Muszę w końcu zainstalować aplikację, tam jest więcej danych. Jak dla mnie chyba trochę zawyża.
  12. U mnie nie jes napiecie wyższe niż 234V. Chodzi to produkcja na moje oko jest za wysoka a nie za niska.
  13. Innego tematu nie znalazłem. Mam takie pytanie. Jakie może i być przekłamanie falownika w produkcji energii? Mam falownik Sofar 3000-G3 jednofazowy i instalacje 3,15kwp. Po niespełna dwóch sezonach (instalacja uruchomiona na koniec kwietnie 2023) mam na liczniku w falowniku 8800kw. Już w tym roku wyprodukowałem (teoretycznie prawie 4200kw). Instalacja prawie idealnie na południe, zero zacienienia ale to i tak chyba nie możliwe. Reklamować go?
  14. A robienie wężyków w podłodze równa się zrujnowaniem prawie całego domu. Czy to jest warte tej owianej sławą "podniety", w którą wpadają właściciele OP? Nie sądzę.
  15. Można wszystko ale facet wyraźnie pyta o grzejniki a ty mu wciskasz podłogówkę.
  16. Ta z tym sękiem jest chyba na oparciu więc z braku laku może zostać a żeby nie brudziła ubrań to po prostu ją odwróć. Chyba, ze masz jeszcze takie łaty to wymień. Weź jakąś szlifierkę oscylacyjną i jedziesz chłopie różnymi gradacjami papieru. Na koniec odkurzanie i lakier. To takie najbardziej bezinwazyjny sposób na ratowanie sytuacji. Ewentualnie możesz to pomalować farbą, emalią drewno-metal. Sa różne kolory ale wtedy zakryjesz cała strukturę drewna. Przeszlifować przed tym i tak musisz.
  17. Ja kupiłem grzejniki na OLX. Bardzo wiele osób kupujących nowe mieszkania robi w nich własną aranżacje razem z projektantami, którzy dużą cześć grzejników każą usunąć. I w ten sposób kupisz dobre, raz zalane grzejniki. Ja za 4szt C33 o wymiarach 600x900x2 oraz 700x900x2 zapłaciłem 1400, pomalowałem je sobie na jasno szary za 400zł. Niby zwykłe płytówki a stały się takie niezwykłe:)
  18. To jest Twoje stanowisko? Nie dziwię się, że autor go nie wyłapał ...
  19. Jak się bardzo chce to można ale dodatkowe komplikacje mnie nie interesowały. Wiem, dla Ciebie to żadna komplikacja:) Albo kominek w standardowej zabudowie albo nie duży piec kaflowy. Popytaj, podzwoń, w cale nie musi być drożej. Proste kafle, czy nawet cegły zwykłe lub szamotowe i masz super piec.
  20. Wydaje mnie się, że bardziej od ilości ciepła, idzie tu o możliwości rozkładu tego ciepła na poszczególne pomieszczenia. A co do kominka w obudowie z cegły. Jeśli chcesz zastosować wkład z szybą to najlepiej podwójną (a to już koszty). Przez pojedynczą szybę duża ilość ciepła będzie momentalnie przekazywana do pomieszczenia. Zanim cegły się dobrze nagrzeją, pomieszczenie z kominkiem będzie dawno przegrzane. Pomyśl, poszukaj zduna, która zbuduje Ci piec a'la kaflowy ale z cegieł. Tu jeszcze wchodzi kwestia podłogi, na której ma stać ten piec. Musi mieć odpowiednio grubą podbudowę. Ja zrezygnowałem z takiego pieca bo kilku zdunów mi potwierdziło, że nawet mała konstrukcja o wadze 0,5 tony może uszkodzić wylewkę cementową o grubości 7-8cm (poniżej mam 20cm styropianu).
  21. A może taśma EPDM. Ma bardzo mocny klej i bardzo dobrze przylega. Tylko nie wiem jak się zachowuje na słońcu. Przy jej głównym zastosowaniu jest nie widoczna.
  22. Już to kiedyś chyba pisałem. Do użytkowania dla 3 osób 70m2 "świat i ludzie". Oczywiście przydaje się garaż, buda, szopa na podręczne pierdy. Użytkuje go jako rekreacyjny. Można oczywiście wymagać ciut więcej, np większa łazienka, a'la kotłownia, sensowny wiatrołap i pokoje po 12-13m2 - to już do mieszkania na codzień pełnia szczęścia. Projekt, na którym się wzorowałem był teoretycznie mieszkalny ale mi mimo wszystko bardziej pasował do rekreacji.
  23. Czy ktoś z Was miał kiedyś plise o szerokości prawie 2mb? Jestem ciekaw czy rozsuwanie lub zsuwanie jej nie jest problematyczne i czy ten górny profil przy takiej długości się nie ugina? Ok, nie było pytania. Przy wybranym przeze mnie profilu i materiale nie opcji zamówienia plisy takiej szerokości.
  24. HPS200 z Blachotrapezu. Dostepność możesz sprawdzić w najbliższym punkcie sprzedaży.
×
×
  • Utwórz nowe...