Swierol
Uczestnik-
Posty
344 -
Dołączył
-
Ostatnio
-
Dni najlepszy
4
Wszystko napisane przez Swierol
-
Panowie ale to nie ma być przykrycie kiszonki z kukurydzy tylko materiał tworzący cień nad tarasem. Musi być estetyczny:) Wykorzystam Wasz pomysł jak będę kopał drugie oczko wodne. Na to tak plandeka się nada.
-
Dzięki. No więc wszystko mamy:) We wtorek wszystko pomierzę i można zamawiać drewno. Zimą się zakonserwuje i na wiosnę bedziem składać. Zacznę od tych delikatniejszych materiałów. Zobaczymy ile warte.
-
Trzeba będzie iść do jakiego ślusarza żeby mi coś takie pospawał. Będzie najprościej.
-
A no właśnie. Myślałem o tych uchwytach ale one nie będą sztywne przy takim przekroju belki. Prawda jest taka, ze to nie musi wytrzymać kolejnej dekady:)
-
Bardziej myślałem o drewnianych. Mogę dać nawet murłaty np 14x14 i je zabetonować w ziemi. Nie powinny się za bardzo uginać, ponad trawnik nie będą wystawały więcej niż 250cm. Oczka zaspawane albo te nakręcane na szpilkę. Możliwości mocować samych żagli jest naprawdę wiele, np śruba rzymska. No to słuchamy ...
-
Tych żagli jest naprawdę mnóstwo rodzajów. Od najtańszych, cienkich, po tzw przemysłowe, które służą jako zadaszenia parkingów lub placów zabaw. Wiadomo, że te lepsze odpowiednio kosztuję. Mają np stalowe okucia narożników.
-
Jeszcze przy małej powierzchni tego żagla nie byłoby takiego strachu. Powierzchnia ok 16m2 już stawia opór a im lepszy materiał tym cięższy i możne nawet uchwyty czy te słupy naruszyć.
-
Ja nie wpadłem na to żeby go produkować tylko wykorzystać. Ty jednak nic nie filtrujesz ... . I wchodzi taki truteń na temat i musi wszystko popsuć. Czegoś się naćpał?
-
Ok, tylko co pierwsze "popuści"? Sam żagiel czy mocowania nie wytrzymają?
-
Cześć. Zastanawiam się nad zadaszeniem tarasu, głównie chodzi o ochronę przed słońcem latem. Na dużą, ciężką drewnianą pergolę, pokrytą np gontem nie mam za bardzo miejsca a i po pierwszych wycenach stwierdzam, że nie chcę tyle wydać. Inną opcją jest markiza. Taka jaka mi się podoba o wymiarze +/- 4x3mb to koszt koło 4tyś. Można ją złożyć i do widzenia:) Wpadłem na jeszcze jeden szatański pomysł. Żagiel. Można go wykonać z wielu materiałów, mniej lub bardziej wytrzymałych lub odpornych na UV czy deszcz. Bardziej chodzi mi o inną rzecz. Przyjmijmy, że wybieram materiał bardzo wytrzymały. Chciałbym go zamocować w czterech miejscach. Na krokwiach (tuż za deską czołową) oraz tuż przed tarasem postawić dwa drewniane słupy. W ten sposób wyszedłby kwadrat o wymiarach 4x4, 16m2 "szmaty". Czy taki żagiel ma szanse wytrzymać cały sezon letni? Jak masywne musiałyby być te słupy oraz jakie konkretnie mocowanie na krokwiach musiałbym zastosować? Myślałem nad hakami np fi12mm przykręcone na przestrzał do krokwi.
-
Z tego co pamiętam to mi na 70m2 poszło chyba 5 wiader. Możesz zawsze dodać ciut wody aby się lepiej nakładało. Dobra folia pcv 1mm to koszt ok 20zl/m2.
-
Cześć. Ja zastosowałem to co w linku https://allegro.pl/oferta/emulbit-hydroblock-w-10kg-izolacja-przeciwwilgociowa-przeciwwodna-15103807563 Można to stosować jako izolacja pod posadzkowa. Najpierw rozmieszałem trochę z wodą, zrobiłem taki a'la grunt. Później pomalowałem całą posadzkę dwa razy plus cały pierwszy pustak na ścianach. Przy malowaniu wydziela się zapach ale nie żaden drażniący. Po dwóch dniach zapach znika. Zależało mi na taki rozwiązaniu jak Tobie.
-
Wełna jak wełna tylko z mniejszym budżetem na marketing.
-
Ja potrzebowałem do futryn listewek 4-5cm i znalazłem. Grube na jakies 5-6mm. Myślę, że będą pasowały idealnie. Jak dasz gruby ćwierć wałek to może być finalnie za dużo "wybigasów". Delikatna listewka i będzie lux.
-
Ja mam okna w kolorze Irish oak a podbitkę ( w zasadzie nadbitkę) z deski świerkowej pomalowanej olejem lnianym z dodatkiem ciemnej lakierobejcy. Po kilku latach deska troszkę ściemniała ale generalnie postarzała się dość ładnie.
-
Będzie wyglądało głupio dla Ciebie czy dla sąsiadów? Moja siostra ma dom z poddaszem i rolety tylko na dole - jest to nie zauważalne bo pewnie i tak wszystkich rolet na raz nie będziesz zamykał. Błąd powstał - trudno. Niech firma odda Ci najwyżej tyle ile miała by włożyć w naprawę a Ty zrezygnuj z tych rolet. Nie uważam żeby było to jakieś must have. To tylko moje skromne zdanie:) Montaż za sryliony złotych. Kiedy się to zwróci? Dlatego mówię, że się da tylko "fachowcy" nie mają o tym pojęcia. Jak widać wystarczy zastosować gotowe choć nieoczywiste elementy. Ja myślałem również nad wypoziomowaniem całego obrzeża okna styrodurem i na nim oprzeć kasetę oraz prowadnice.
-
To może należy zrezygnować z rolet? Albo zapytać w innej firmie zajmującej się nimi. Jakoś nie chce mi wierzyć, że nie ma dobrego rozwiązania tej sytuacji. Pewnie będą tego konsekwencje na późniejszych etapach ale jak widać póki co stoisz z rozłożonymi rękami. Swoją drogą, ta firma która już założyła kilka rolet nie była wcześniej na budowie? Nie wiedzieli co jest grane? Też nieźli oszuści. Ja budowałem dom 150km od miejsca zamieszkania i potrafiłem zadbać o budowę.
-
Dom za 180 Tyś Metoda Gospodarcza
Swierol odpisał Przemek89 w kategorii BLOGI - dzienniki/kroniki budów
Jak miałbym się decydować na gaz, poszedłbym w butle na własność. Łatwo policzyć jaki jest koszt jednej kWh. Z jednego litra wychodzi prawie 7kWh energii. Jest dużo firmy, które oferują montaż z projektem kompleksowo. -
Z tym "piciem" wody to bym nie przesadzał. Jak budujecie sami to gazobeton będzie najwygodniejszy zdecydowanie. Ja stawiałem z porothermu i nie narzekam.
-
Nie wiem, w którym miejscu ją znalazłaś ale u mnie kilka ptaszków padło po uderzeniu w okno tarasowe lub duże okno w kuchni. Ciesz się z tej kostrzewy, bardzo ładna trawa.
-
Dom za 180 Tyś Metoda Gospodarcza
Swierol odpisał Przemek89 w kategorii BLOGI - dzienniki/kroniki budów
To tym bardzije gratuluje wyniku i tego, że na przekór wszystkim zdecydowałem się na "hasioki" ;P -
Dom za 180 Tyś Metoda Gospodarcza
Swierol odpisał Przemek89 w kategorii BLOGI - dzienniki/kroniki budów
Jak się nazywa ten projekt? Póki co koszty atrakcyjne jestem na telefonie więc trudno mi ocenić: na dachu jest dachówka? -
To sznurkowanie jest jak najbardziej wskazane. Auto mam wrażenie pyta o sznurki miedzy wełną a np deskowaniem czy membraną. W jego wypadku płyta PIR.
-
A czy Wy czytaliście post autora? Pyta o konieczność sznurkowania które mialoby tworzyć szczelinę dylatacyjną między wełną a płytą pir. Nie napisał ani słowa o sznurkach które mają trzymać wełnę u dołu krokwi. jeśli stosuje się najtańszą wełną to obsunięcie może (choć to chyba takie yeti) się zdarzyć. Welna powinna leżeć luźno, wtedy w 100% spełnia swoje zadanie.