Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Nastawiaj budzik by być pierwsza w kolejce do prysznica po dezynfekcji tegoż 😉
  3. Tylko że tam na castla podjeżdżają kontenery sanitarne z prysznicami, które są codziennie sprzątane Wiadomo, że kąpiesz się w klapkach Jakoś nie kręci mnie, że mój goły zad będą podziwiać tłumy. Wiem, że są takie namiociki osłaniające, ale używanie takiego prysznica w tym miejscu grozi podlaniem namiotu, stojącego obok To baaaaaardzo zaludniony teren jest
  4. Biwakowe prysznice sobie raczej odpuść. Wylęgarnia zarazy wszelakiej. Turystyczny jaki poleca @animus lepiej się sprawdzi. Jeżeli jednak będziesz musiała korzystać z biwakowego, to bez klapek nawet nie myśl tam włazić.
  5. Mam dylemat dotyczący taśmy kalenicowej. Przewertowałam różne opinie i czuję się nieco zagubiona co do najlepszego wyboru, zwłaszcza w kontekście wentylacji. Macie może jakieś konkretne rekomendacje odnośnie typu taśmy? Chciałabym się opierać na waszym doświadczeniu, by wybrać opcję, która nie tylko spełni oczekiwania, ale również będzie trwała i efektywna zgodnie z obecnymi standardami budowlanymi.
  6. Jakoś tam szlifowane było - bez szlifowania nie odkryły by się dziurki... Malowanie też niechlujne... Radziłem A tu wszyscy radzą - ciągnąć remont dalej... mieszkanie już wysprzątane, obrazki powieszone... i co? Robić TERAZ od nowa bałagan, szpachlowanie, kurzenie, malowanie, sprzątanie??? Jak tu żyć???
  7. Dzisiaj
  8. Kurcze, trochę się obawiam, czy w ciemności (po imprezie) nie przewrócę przypadkiem i nie zjaram namiotu
  9. wg mnie jest dosc niechlujnie wyszpachlowane i słabo, i jeśli w ogóle gdziekolwiek- szlifowane, co widac tez w narożniku. Trzeba jeszcze raz zeszlifować nierowności, też w narożnikach, pokryć jeszcze raz ściany szpachlą i wyszlifować, potem grunt i farba. Ewentualnie zobaczyć po zeszlifowaniu tego, co jest (jeśli farba pozwoli) - i uzupełnieniu ubytków i miejscowym wyrównaniu i wyszlifowaniu tych miejsc - czy nadaje się to pod malowanie - bez ponownego szpachlowania.
  10. Jeżeli pojemnik z masą jest źle zamknięty, to drugiego dnia, warstewka pozostała na nieoczyszczonych ściankach jest już zastygła i drugiego dnia, podczas mieszania, łamie się i odpada, powodując takie wtrącenia w masie. To się już nie rozpuści. Tak skutkuje niechlujstwo i brak doświadczenia.
  11. Ktoś ewidentnie nie potrafił nakładać gładzi. Na ostatnim zdjęciu widać przecież nie tylko dziurki ale i rysy w różnych kierunkach. Czy ta gładź była w ogóle przeszlifowana? Osobiście podejrzewam, że w tej masie były nie tylko pęcherzyki powietrza, ale i grudki źle rozrobionej masy. Żeby zrobić to porządnie należałoby naciągną kolejną warstwę gładzi. Najbezpieczniejsza byłaby polimerowa, o dobrej przyczepności i w postaci gotowej już masy. Ale bałbym się zlecić to temu samemu wykonawcy.
  12. Zapomniałem dopisać. Czyste jasne szkło. Żebyś czasem ciemnego, czerwonego, karbowanego nie kupiła A najlepiej dwa słoiki po ogórkach. I same wkłady
  13. Komentarz dodany przez Johny: Kurz też w powietrzu może być, dlatego u mnie po remoncie oczyszczacz powietrza ze stadler form też się pojawił, bo nie chciałem brudów wdychać
  14. Kurz poremontowy, który osiadł na każdym milimetrze mieszkania, schował się w najmniejszej szczelinie i który potrafi nadal pojawiać się nawet po kilku generalnych sprzątaniach - brzmi znajomo dla każdego, kto kiedykolwiek remontował swoje cztery kąty. Jak pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń po remoncie i pyłu, który pomimo starań stale powraca? Tu potrzebny jest sprzęt do zadań specjalnych! Sprawdź jaki! Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/salon/porady/110186-kurz-i-juz-poremontowe-porzadki-prostsze-niz-kiedykolwiek-z-systemem-kobold
  15. Wczoraj
  16. Dobrze, że nie napisałeś - fachowiec... Wykonawca źle mieszał masę gipsową - (nawiasem mówiąc - co to była za gładź?) - napowietrzył ją i to są ślady po pęcherzykach powietrza... Dziurki są białe, bo malowanie też jest "wykonawcze" (bo nie fachowe) i farba nie "weszła" w te dziurki Na początek przepytać wykonawcę... A potem... Rzadką farbą na małym pędzelku "retuszować" najbardziej widoczne miejsca i czekać do następnego remontu...
  17. Wykonawca tak zrobił mi w pokoju jak to usunąć i dlaczego to powstało ? Chodzi mi o te wielkie ilości białych dziurek w ścianie. Przed malowaniem kładł gładź.
  18. To produkt dedykowany do czegoś, jakiejś instalacji. Robisz na własne ryzyko.
  19. Nie jest to chinski badziew, szeroko stosowany w skandynawii Pytanie czy moge podlaczyc naczynie przeponowe z grupa bezp. pod zawor spustowy tego co mam |???
  20. Warto temat sobie odświeżyć, bo koszty instalacji nie są już takie duże jak kiedyś
  21. Obecnie ceny na panele, falowniki i baterie są niższe to i poziom zwracalności wyższy...
  22. To się nie nadaje, to jakiś chiński badziew trzeba się tego pozbyć. http://www.ts-valve.com/Item/Show.asp?m=14&d=602 Zawór bezpieczeństwa w instalacji domowej CWU powinien mieć wartość 6 bar i najlepiej założyć znanej firmy. Z nabitym atestem.
  23. Odpowiem dla potomnych, żeby zrobić obrzeża nad rurą gazową zgodę musi wydać Polska Spółka Gazownictwa. Podejrzewam że w większości i tak każdy robi bez zezwolenia. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  24. WENTYLACJA GRAWITACYJNA DZIALA POPRAWNIE (nie mylić ze słowem prawidłowo) TYLKO W OKRESIE jesienno-zimowo-wiosennym !!!!!! Ptaki produkują parę wodną i dwutlenek węgla w procesie oddychania oraz amoniak i inne szkodliwe substancje wraz z odchodami. Zwierzęta są również źródłem ciepła. Wszystkie te czynniki w nadmiarze wpływają na pogorszenie klimatu i w związku z tym należy je usunąć mechanicznie z budynku. Na podstawie ilości szkodliwych gazów i wilgoci, które produkują zwierzęta, została określona wentylacja minimalna, która w przypadku ptaków wynosi około 0,8 m3 /kg/h (w przypadku młodych ptaków, ze względu na zwiększony metabolizm 1,2 m3/kg/h). Oznacza to, że aby zapewnić ptakom optymalne warunki klimatyczne musimy na każdy kilogram masy ich ciała wymienić minimum 0,8 m3 powietrza w ciągu godziny. Na przykład 20 000 ptaków w wadze 1,2 kg potrzebuje 1,2 kg x 20 000 x 0,8 m3/kg/h = 19 200 m3 powietrza na godzinę. Drugim ważnym parametrem jest wentylacja maksymalna. Określa wymianę powietrza podczas upałów i gwarantuje usuwanie nadmiaru ciepła z budynku na optymalnym poziomie. W przypadku ptaków w polskim klimacie wynosi ona około 5 m3/kg/h. Wentylacja maksymalna jest parametrem, którym należy się posłużyć do wyliczenia ilości wentylatorów w budynku. Na przykład 20 000 ptaków w wadze maksymalnej 2,5 kg potrzebuje 2,5 kg x 20 000 x 5 m3/kg/h = 250 000 m3 powietrza na godzinę, co oznacza, że taka powinna być łączna wydajność wszystkich wentylatorów.
  25. ale ogólnie chodzi o wentylacje grawitacyjna
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...