Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. Zrób z PVC polskiej firmy Gamrat, mam już około 20 lat, zrobione dookoła domu i nad balkonem, nic się z tym nie dzieje, nie zmienia koloru od nasłonecznienia, łatwa w obróbce, tniesz to szlifierką kątową, przykręcasz do rusztu wkrętami. Są do tego panele z otworami wentylacyjnymi i listwy do wykończeń. W tamtym roku musiałem otworzyć podbitkę w jednym miejscu, do poprowadzenia przewodu elektrycznego, przerobiłem do montażu specjalnej rolety, dokupiłem jeden panel i połączyłem z tymi starszymi i o dziwo nie widać różnicy koloru.
  3. Tu może być kilka błędów, w trakcie wykonywania poszczególnych warstw, nawet patrząc na te uchwyty, chyba do balustrady przytwierdzone na kołki, przebiły całą hydroizolację. Tam ktoś robi to nie mając pojęcia o takich pracach.
  4. W przyszłości będzie wymiana całego dachu na nowy to pójdzie blacho dachówka po całości i na tą dobudówke.
  5. Tę membranę zdejmij. Nie lepiej pokryć to blachą? Dlaczego akuratnie papa?
  6. Po co całą? Jeśli na górze nie ma nieciągłości to parę centymetrów, ale widzę, że chyba są...
  7. Jak wykończone/doszczelnione jest to spojenie od góry "dywanu kamiennego" z jego ramą (metalową???)? Bo to zapaćkane silikonem spojenie ramy z blachą nie podejrzewam, że jest szczelne... Taki taras nad pomieszczeniem - zapewne normalnie dogrzewanym - powinien dostać ciężką hydroizolację, a nie folię w płynie... nawet w kilku warstwach... Np. ATLAS WODER DUO, czy inny, podobny, dwuskładnikowy innego producenta chemii budowlanej... Jak dawno były montowane stopy do mocowania balustrady na tarasie? Jeszcze nie ma zacieków na suficie pod tarasem?
  8. @retrofood dziękuje za odpowiedź. Blacha była dodana ostatnio niemniej jak dobrze rozumiem trzeba by było wciąć się w budynek przechodząc całą grubość ocieplenia ? Czyli problemem może być pas nadrynnowy? Generalnie mam swoją teorię że możliwe że pas został źle pokryty hydroizolacją lub położony na już na hydroizolację .
  9. Dach na domu to stary etrnit z czasem do wymiany, a to dobudówka wiatrołap z pomieszczeniem gospodarczym.
  10. Tak. Lepszy dekarz. Przecież ta blacha w tym felernym narożniku, ta "dolepiona" do ściany jest ewidentnie spieprzona. Tam jest szczelina do ściany i cieknąć musi. Ona (blacha) musi wargą wchodzić w ścianę (w tynk), tak jak zakańczane są parapety blaszane pod oknami. Woda do góry nie płynie, ale w każdą szczelinkę wlezie, nie ma siły. Pozostałe zacieki to też pewnie buble wykonawcze.
  11. Co to za dobudówka, znaczy jaką rolę pełni, czym pokryty jest dach starego domu? Możesz dać fotkę?
  12. Witam, Mam problem z którym walczę od 3 lat . Radziłem się kilku osób ale nikt nie dał konkretnej odpowiedzi. Liczę, że tutaj się uda otrzymam pomoc od ekspertów. Problem dotyczy tarasu , który znajduje się nad pomieszczeniem użytkowym domu jednorodzinnego. Na tarasie położona zostały dwie warstwy hydroizolacji ( folia w płynie ) a na to dywan kamienny. Niestety od samego początku zacieki zaczęły się w narożniku gdzie woda spływała po elewacji w narożniku gdzie nie ma rynny na szerokości 20-30 cm (niestety w tym narożniku jest największy spad) Dodatkowo woda jest zauważalna za elewacją w tym miejscu na dole budynku ( tylko w narożniku) . Na pozostałej długości ściany , która jest ma odprowadzenie wody do rynny woda nie zacieka za elewację jednak w niektórych miejscach widać zacieki spod rynny po elewacji na całej długości . Elewacja na szczytach jest już punktowo napuchnięta. Proszę o pomoc. Czy jest jakaś szansa rozwiązania problemu bez skuwania dywanu kamiennego ?
  13. Duże przeszklenia same w sobie są energooszczędne, a wiele czynników wpływa na ich efektywność w tym zakresie. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/porady/109788-jakie-rozwiazania-poprawiajace-energooszczednosc-stosowane-sa-obecnie-w-duzych-przeszkleniach-oknach-tarasowych
  14. Witam wszystkich fachowców. Mam małą dobudówkę do starego domu i jest na razie pokryta membraną. Chce położyć papę na lepik i papniaki, a pytanie brzmi czy kłaść na tą membranę czy zdjąć?
  15. Witam Serdecznie Specjalistów .Mam pytanie z czego najlepiej wykonać podbitke pod wiatą czy z blachy trapezowej teraz takie są i nie trzeba tego co roku impregnowac ,czy z desek normalnie możecie coś mi podpowiedzieć ? Pozdrawiam
  16. Wczoraj
  17. Nie wiem czy tak jest jak pisze Darek i jak to jest z tą kalorycznością. Ja zauważyłem że spalam coraz mniej gazu a płacę coraz więcej. Ale to nie są bardzo duże różnice, bo duże mają dopiero przyjść od 40 do 60 %.
  18. Komentarz dodany przez Darek: Wykonałem tytaniczną pracę i wrzuciłem do excela dane z faktur w moim domu z ostatnich 30 lat, od 1995r. Dom ten sam, piec zmieniony na nowszy (czyli sprawniejszy). Z analizy jasno wynika że robią nas w bambuko i to na dużą skalę. Nikt nie jest w stanie sprawdzić kaloryczności (ostatnie 3 lata, jest ciągły wzrost mnożnika). Ostatnie 4 lata - mimo że mamy "ocieplenie klimatu" i zimy nie były szczególnie zimne, mam prawie 0 40% większe zużycie niż średnia z 30 lat. Sumarycznie widać że jest to olbrzymie oszustwo !!
  19. Panowie mam małą dobudówke do starego domu i jest na razie pokryta membraną. Chce pokryć papą bez zgrzewania na lepik i papniaki.....czy kłaść na tą mębrane??
  20. Kiedy chcesz wiatę to wtedy przy dwustanowiskowej wołają coś koło 5000 złotych.
  21. Przy budowie wiaty garażowej to wołają koło 5000 zł za budowę wiaty 6x6
  22. Wszystko zależy od tego jakie koszty są poniesione przez wykonawców. Gdy stawiają wiatę garażową to w zależności od rozmiaru wiaty cena oscyluje w okolicach 5000 zł.
  23. I... trzyma? Trzyma Najwyżej powiesi karteczkę NIE OPIERAĆ SIĘ!!!
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...