Skocz do zawartości

Jak zrzucić 15 kg ;)


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Polecam skończyć z jedzeniem pieczywa, słodkości i makaronów:)


jak dla mnie to bylo NIEMOZLIWE !

Pieczywko musialo byc, slodkie (najwieksza trucizna !) jak najbardziej - bez makaronu to ja do tej ppry -nawet pare dni nie wytrzymam... ale makaron jeszcze ujdzie , zwlaszcza tem razowy icon_confused.gif

... jestem zdania ,ze najlepsze na chudniecie jest SPORT ! icon_wink.gif
(po nim ,to sie nawet mniej slodkiego chce,hehe icon_wink.gif)
Link do komentarza
Odchudzanie trzeba zacząć w głowie icon_biggrin.gif Wystarczy zdrowe podejście i troszkę wiedzy na temat tego co jemy...a diety nam nie będą potrzebne.Przede wszystkim jak najmniej produktów przetworzonych(białe pieczywo,fast foody, żarcie "z torebek" itp...) Nie mówię,aby nie jeść tego w ogóle,ja też mam czasem ochotę na białą bułeczkę, czasem pojadę na pizzę, czy raz na tydzień zjem pakę chipsów(no do nich mam słabość....).I np. moja koleżanka się dziwi że jestem taka chuda,a też jem niezdrowe rzeczy.Ale ja to robię czasami-a ona notorycznie...zamiast obiadu -batonik, kolacja o 22.00 w McDonald's, podczas spotkania z nią ja zjadam dwie kanapki ze smalcem-ona pięć... icon_confused.gif Poza tym podstawa to SPORT- jak pisała Supersaxo- nie ma się aż takiej ochoty na słodycze bo wysiłek fizyczny powoduje wytworzenie endorfin(hormony szczęścia), podobnie jak zjedzenie czekolady...Czyli mamy 2 w 1 icon_biggrin.gif Chudniemy radośnie!No i nie myśleć o tej wadze non stop...o tych wyliczonych posiłkach...choć to niełatwe!
Trzeba też zrezygnować z żywności "light" bo to najgorsze g...o za przeproszeniem.Na dodatek niesmaczne i bezwartościowe.Maksymalnie odchudzone mleko, jogurty, twarogi, choć niskokaloryczne, są niepełnowartościowe. Bez tłuszczu nie przyswoimy z pożywienia witamin A, D, E i K. Nie skorzystamy z zawartego w nabiale wapnia, potrzebnego kościom i zębom. Poza tym usuwając z produktu jakiś składnik, z reguły dodaje się do niego inny, aby wyrób miał dobry smak i konsystencję. W beztłuszczowym jogurcie może więc znaleźć się cukier, a w majonezie light, zawierającym mniej oleju, zagęszczacze. W odchudzonej żywności często znajduje się też więcej konserwantów...
Może stosując się do tych zasad nie zchudniemy szybko,ale na pewno zdrowo.A jak zmienimy nawyki żywieniowe-to nie przytyjemy!
Mam przykład w mojej rodzinie.U nas nigdy nie było słodyczy "pod ręką".Może to był kłopot jak przyszli goście,ale my jako dzieci nie mieliśmy zapotrzebowania na słodkości.Do dwóch lat żadne z nas nie dostawało słodyczy(przynajmniej mamy zdrowe zęby!)-bo po co dziecku czekolada???Mama gotowała dość chudo i z małą ilością soli. Nigdy nikt nas nie zmuszał do jedzenia-a wiem ,że niektórzy rodzice często to robili..Nikt z nas nie słodzi herbaty ani kawy do dziś-bo dla nas ...nie są gorzkie...Byliśmy chudzi i zdrowi.Wszystko to kwestia dobrych nawyków żywieniowych. Osobiście- mam czsem ochotę zwrócić uwagę takiej mamusi, która wciśka grubemu 3-latkowi hamburgera w rączkę lub gdy widzę malucha w wózku umazanego czekoladą i straszącego ząbkami z próchnicą...
Ale się rozpisałam...!Chciałam tylko tak wspomnieć o naszych złych nawykach i o tym,ze warto naszym maluchom dać szanse na zdrowe i szczupłe przyszłe życie icon_biggrin.gif -szczególnie w "tuczącej " epoce gier komputerowych i braku sportu!!!
Link do komentarza
A ja ostatnio z cukru przerzuciłam się na słodzik. No i przez przypadek natknelam sie na informacje, że w słodziku sa jakieś substancje rakotworcze. Czy to prawda? Jakies E951. Ale na opakowaniu mojego slodzika nie ma zadnych E... Moze to jakies stare, przedawnione informacje? Co do slodyczy to powoli przerzucam sie z lodow na miodek z jogurtem - jak chce mi sie czegos slodkiego to lyzeczka miodku i buzka usmiechnieta od ucha do ucha icon_wink.gif icon_biggrin.gif Ale miodek taki z prawdziwej pasieki a nie z marketu (jakos dziwnie wyglada taki wiecznie plynny miod - zbyt nienaturalnie jak dla mnie...). Nie wiem na ile to nietuczące rozwiazanie - a moze bomba kaloryczna - zobacze po jakims czasie czy przytyje icon_biggrin.gif
W kazdym badz razie dążę do zdrowego odżywiania : zmniejszam ilosci cukru i soli, olej zastapilam oliwa z oliwek i staram sie jesc mieso mimo ze za nim nie przepadam bo moje życie kręci sie wokol zup warzywnych, ryb i salatek ale brak miesa w diecie jest podobno niezdrowe.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja znalazłem w sieci taką wypowiedź:

Oliwa z oliwek jest lepsza do smażenia od zwykłego oleju czy tłuszczu. Zawiera dużo niskonasyconych kwasów tłusczowych. Ale nie należy smażyć na oliwie z pierwszego tłoczenia (tzw. extra vergine), bo potrawy będą gorzkie. Najlepsza jest tzw. olio di sansa, czyli oliwa z wytłoczonych oliwek.

Odpowiedzialności nie biorę, ale drążyć temat można icon_smile.gif
Link do komentarza
pracowałem w restauracji we Włoszech (konkretnie na Sycylii) i nigdy się nic nie smażyło na oliwie. Oliwa służy do przyrządzania potraw, sosów, sałatek itd. Do smażenia to jedynie niskotemperaturowo, i krótko. Dłuższe smażenia na oliwie pogarszają jedynie właściwości smakowe potraw. Zresztą szkoda oliwy na smażenie. Wszak dobra oliwa tania nie jest.
Link do komentarza
Znaczący fragmencik:

A codziennie w reklamach słyszę, że margaryna jest zdrowa.

- Mówi się, że margaryna jest źródłem niezbędnych dla organizmu człowieka nienasyconych kwasów tłuszczowych. Owszem, ale nie mówi się, że w procesach technologicznych, jakim jest poddawana, zanim trafi na nasze stoły, te nienasycone kwasy są przekształcane w nasycone. W dodatku powstają sztuczne izomery trans, które są obce dla organizmu człowieka. Nie tylko więc nie ma z nich żadnego pożytku, lecz wręcz przeciwnie - szkodzą.

Nie ma zalet?

- Nasze zmysły smaku i zapachu nie wyczuwają procesów starzenia się margaryny i to jest jej największą "zaletą". W przeciwieństwie do masła, które dość szybko jełczeje, margarynę można znacznie dłużej przechowywać. Swoją popularność margaryna zawdzięcza niesłychanie zyskownej produkcji: tańszej 5-7-krotnie od masła, podczas gdy cena w sklepie jest tylko 2-3 razy niższa. Dla producentów jest to więc niesamowity biznes.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,7717475,My_chce...l#ixzz0lTUJQegW
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A ja to chyba jakiś ewenement jestem czy co?? Praktycznie odstawiłam wszystkie słodkości, chodze na siłownię, nie obżeram się tylko jem z "głową" i co?? zamiast schudnąc to znów przytyłam icon_sad.gif



Moze wcale nie przytylas tylko zamienilas tluszcz w miesnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dieta proteinowa wyznacza potem sposób działania przez następne miesiące, organizm się przyzwyczaja i tak już zostaje.


Zgadzam się z tym. Ja teraz jestem na diecie proteinowej i schudłam 9 kg w 1,5 miesiąca. to jeszcze nic, mojej koleżanki mama schudła na proteinowej 40kg, i tak się zmieniła, nie do poznania, odżyła, bo z tej otyłości to już chodzić nie dała rady, a teraz rowerem jeździ chodzi na basen, mówię wam nie ta sama kobieta. Ma 55 a po schudnięciu wygląda na 45, polecam dietę proteinową


Cytat

Dieta proteinowa wyznacza potem sposób działania przez następne miesiące, organizm się przyzwyczaja i tak już zostaje.


Zgadzam się z tym. Ja teraz jestem na diecie proteinowej i schudłam 9 kg w 1,5 miesiąca. to jeszcze nic, mojej koleżanki mama schudła na proteinowej 40kg, i tak się zmieniła, nie do poznania, odżyła, bo z tej otyłości to już chodzić nie dała rady, a teraz rowerem jeździ chodzi na basen, mówię wam nie ta sama kobieta. Ma 55 a po schudnięciu wygląda na 45, polecam dietę proteinową
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
no właśnie ja jestem na tej diecie, już 3 tydzień - 5 kg mniej. Fajnie, że tak waga leci, ale...... przede wszystkim to nie jest dieta dla ludzi aktywnych, organizm pozbawiony węglowodanów o wiele szybciej się męczy, wydalana jest z organizmu woda - 3 x częściej człowiek załatwia potrzeby fizjologiczne + podczas ćwiczeń się poci. Dlatego bezwzględnie należy uzupełniać płyny. W pracy laski zrzuciły po 10-12 kg, jedna nawet 25 kg. Najważniejsze jest również to by przejść przez wszystkie fazy tej diety - ale nie spotkałam nikogo, kto by przeszedł do III/przedostatniej fazy. Jest to gwarancją uniknięcia efektu jojo. Pożyjemy zobaczymy.
Link do komentarza
też, ale potem herbatki na......i błędne koło. Niby otręby mają dużo błonnika - guzik prawda. No i trzeba jeść otręby owsiane a nie pszenne.
Przestałam ćwiczyć bo słaba jestem, na rowerze też szybciej się męczę. Meliske piję, bo nerwowa jestem, w pierwszym tygodniu tak mnie ssalo na słodycze, że wypiłam całe opkaowanie herbatek z melisy, a wkurzało mnie jeszcze bardziej jak w pracy przede mną czaili się z wafelkami, jakbym jakaś trędowata była - ale to dla mojego dobra.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Sprzedawanie zdrowej żywności, czy wciskanie kitu?

Uchroni serce, powstrzyma raka, pomoże spać. Reklamy żywności przebranej za lekarstwo zalewają świat. Z prawdą mają niewiele wspólnego.

http://www.polityka.pl/rynek/gospodarka/15...kanie-kitu.read



Tam piszą, że jak głód panował w kraju, to ludzie mniej na serce umierali. A jak kartki były na żywność jeszcze w latach 80, to było mniej grubasków. Może by teraz kartki wprowadzić i odchudzić naród?
Link do komentarza
To, że w sklepach ( na półkach ) był ocet nie oznacza, że ktoś głodny chodził. Zawsze było coś ( i to dobrego np parówkowa była z cielęciny ) z drugiej ręki. Poza tym jeździło się na wieś i przywoziło rąbankę. Wyroby były zdrowe, o trój... czy E 111222333 nikt nie słyszał. Nawet za sklepu mielonka na drugi dzień była NIEZJADLIWA. Mleko nie kupione w południe już się nie dało przegotować. Dodam, że nawet piwo na drugi dzień po dostawie nie nadawało się do picia! ( poza pasteryzowanym żywcem) Choć prawdą jest też, to musiałby być cud, gdyby piwo w sklepie na drugi dzień zostało.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ile wytrzyma dom z kontenerów?   Wobec rosnącego zainteresowania nietradycyjnymi formami mieszkalnictwa, domy z kontenerów cieszą się coraz większą popularnością. Ich unikalna estetyka, możliwość szybkiego montażu i stosunkowo niski koszt budowy przyciągają uwagę wielu osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnego budownictwa. Jednak jedno z ważnych pytań, jakie nasuwają się przy rozważaniu tej formy mieszkania, dotyczy trwałości.  Kontenery z płyt warstwowych, które są powszechnie stosowane w budowie domów kontenerowych, znane są ze swojej wytrzymałości oraz zapewnienia komfortu termicznego. Są projektowane tak, aby wytrzymać trudy transportu i ekstremalne warunki atmosferyczne, co czyni je odpowiednimi do adaptacji na cele mieszkalne. Mimo to, podobnie jak każda konstrukcja, domy kontenerowe wymagają odpowiedniej konserwacji i po około 25-30 latach użytkowania mogą potrzebować renowacji.   Ile może stać kontener?   Ten aspekt jest szczególnie istotny w kontekście wykorzystania kontenerów w celach innych niż stałe mieszkanie. Zgodnie z przepisami, kontener jako tymczasowa konstrukcja nie może być trwale połączony z gruntem, a maksymalny czas jego użytkowania bez konieczności uzyskania pozwolenia wynosi 180 dni. To sprawia, że kontenery są idealnym rozwiązaniem jako tymczasowe zaplecze na placach budowy. W trakcie tworzenia zaplecza kontenerowego dla inwestycji budowlanych, na ogół nie wymaga się pozwolenia na postawienie kontenera na tym etapie. Jednak po upływie wspomnianych 180 dni, w przypadku dalszego użytkowania kontenera na danym terenie, niezbędne jest uzyskanie stosownego pozwolenia. To wymaganie prawne ma na celu zapewnienie, że tymczasowe konstrukcje są używane zgodnie z przeznaczeniem i nie stają się stałymi elementami krajobrazu bez odpowiedniej kontroli.   Kontenery mieszkalne całoroczne – czy to możliwe?    Czy w domu kontenerowym można mieszkać cały rok? W odpowiedzi na to pytanie, z pewnością można stwierdzić, że tak, mieszkanie w kontenerze przez cały rok jest możliwe i praktyczne. Elementem, który umożliwia komfortowe użytkowanie kontenera mieszkalnego przez wszystkie pory roku, jest płyta warstwowa, z której jest zbudowany. Dzięki swoim właściwościom, płyta warstwowa stanowi doskonałą izolację termiczną, co jest niezbędne, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz, zarówno latem, jak i zimą. Istnieje też możliwość zainstalowania dodatkowych udogodnień, takich jak klimatyzacja dla chłodzenia latem i odpowiednie systemy grzewcze na zimowe miesiące. Dzięki tym rozwiązaniom, kontenery mieszkalne mogą być używane jako całoroczne domy, zapewniając mieszkańcom komfort niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Nowoczesne domy z kontenerów – jakie mają udogodnienia?  Ewolucja domów kontenerowych od prostych, funkcjonalnych konstrukcji do pełnowartościowych, nowoczesnych domów mieszkalnych jest imponująca. Dziś, domy te nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale także mogą być wyposażone w szereg udogodnień, które podnoszą standard życia i komfort mieszkańców. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć możliwość zainstalowania w pełni funkcjonalnej toalety, systemu klimatyzacyjnego oraz efektywnych grzejników, które zapewniają optymalną temperaturę w każdych warunkach.    www.apexconstruction.pl
    • Czy kontener socjalny jest budynkiem?  Kontener socjalny to pojęcie, które często kojarzy się z prostotą, szybkością realizacji i przede wszystkim funkcją społeczną. Takie kontenery są dostarczane jako gotowe do użytku jednostki mieszkalne, mające za zadanie zaspokajać podstawowe potrzeby mieszkaniowe w sposób natychmiastowy. Pytanie, czy kontener socjalny może być uznany za budynek, otwiera dyskusję nie tylko na temat technicznych aspektów takich rozwiązań, ale również ich miejsca w prawie budowlanym, normach urbanistycznych oraz w percepcji społecznej. Baraki kontenery socjalne Wprowadzenie kontenerów socjalnych "pod klucz" na rynek mieszkaniowy stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przystępne cenowo i elastyczne rozwiązania mieszkaniowe. Ta forma zakwaterowania, choć czasem postrzegana jako rozwiązanie tymczasowe, może być również traktowana jako pełnoprawne miejsce zamieszkania, spełniające wszystkie funkcje domu. W tym kontekście, ważne jest zrozumienie, jak kontenery te są klasyfikowane z punktu widzenia prawnego i budowlanego, a także jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą taka klasyfikacja.    Baraki kontenery socjalne, funkcjonujące jako tymczasowe lub długoterminowe rozwiązania mieszkaniowe, odgrywają ważną rolę w systemie wsparcia społecznego dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie bezpiecznego, choć często minimalistycznego, schronienia dla osób bezdomnych, ofiar katastrof naturalnych, czy rodzin znajdujących się w kryzysie mieszkaniowym. Oprócz podstawowego schronienia, baraki te mogą oferować również ograniczone udogodnienia, takie jak dostęp do wody, elektryczności i podstawowych urządzeń kuchennych, co pozwala na odzyskanie poczucia normalności i niezależności. W zależności od potrzeb i możliwości lokalnych społeczności, kontenery socjalne mogą być również wykorzystywane jako przestrzenie edukacyjne, punkty doradcze lub centra integracji społecznej, wspierając tym samym nie tylko fizyczne, ale i psychologiczne potrzeby mieszkańców. Mimo swojej tymczasowości, baraki kontenery socjalne stanowią ważny element w strategiach radzenia sobie z problemami mieszkaniowymi, oferując elastyczne i stosunkowo szybkie rozwiązania w obliczu rosnących wyzwań społecznych. Uziemienie kontenera socjalnego Uziemienie kontenera socjalnego to ważny aspekt zapewniający bezpieczeństwo użytkowania takich jednostek mieszkaniowych, zwłaszcza w kontekście ochrony przed wyładowaniami elektrycznymi i zapewnienia stabilności elektrycznej instalacji wewnątrz. Proces uziemienia polega na stworzeniu bezpośredniego połączenia konstrukcji kontenera z ziemią, co umożliwia bezpieczne odprowadzenie potencjalnych przepięć elektrycznych bezpośrednio do gruntu, chroniąc tym samym mieszkańców przed porażeniem elektrycznym. Ponadto, prawidłowo wykonane uziemienie minimalizuje ryzyko uszkodzeń sprzętu elektrycznego spowodowanych przez niestabilne napięcie lub przepięcia. Realizacja tego procesu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i technik instalacyjnych, zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i przepisami budowlanymi. Uziemienie kontenerów socjalnych jest więc nie tylko wymogiem technicznym, ale również środkiem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników, stanowiąc nieodłączny element przygotowania tych tymczasowych przestrzeni mieszkalnych do użytku.   Klasyfikacja środków trwałych to proces grupowania aktywów trwałych lub majątku firmy według określonych kryteriów. W zależności od celu klasyfikacji, środki trwałe mogą być dzielone na różne kategorie.    Kontenery socjalne zakwalifikowane mogą być jako : Kioski, budki, baraki, domki kempingowe – niezwiązane trwale z gruntem, stawka amortyzacyjna 10%. Stawka amortyzacyjna dla takiego rodzaju kontenerów wynosi 10%.   Rodzaj ten obejmuje różne obiekty wolno stojące, niezwiązane trwale z gruntem, w tym kontenery socjalne. Jednak nie obejmuje on innych rodzajów budynków lub obiektów, które zostały wymienione jako wyłączenia, takie jak kioski handlowo-usługowe, budynki transformatorni, budynki portierni, baraki składane itp.  Kontener socjalny mieszkalny - czy sprawdzi się jako miejsce do życia?  Kontenery socjalne mieszkalne mogą stanowić tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia w określonych sytuacjach, ale ich przydatność i wygodę zależy od wielu czynników. Często są stosowane jako rozwiązanie tymczasowe w przypadku nagłych sytuacji, takich jak katastrofy naturalne lub dla pracowników na placach budowy. Mogą być odpowiednie jako krótkoterminowe schronienie, ale niekoniecznie nadają się na dłuższy okres.   Standardy życia w nich mogą być ograniczone w porównaniu do tradycyjnych mieszkań. Konieczne jest dostosowanie się do niewielkiej przestrzeni i podstawowych udogodnień. W zależności od dostosowania i wyposażenia, kontenery socjalne mogą mieć ograniczone udogodnienia, takie jak toaleta, prysznic, kuchnia, ogrzewanie, i klimatyzacja. Komfort użytkowania może być niższy niż w tradycyjnych mieszkaniach.   Zatem warto podkreślić, że kontenery socjalne mieszkalne mogą się sprawdzić jako tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia, szczególnie w określonych sytuacjach, takich jak nagłe kryzysy lub prace na placach budowy. Jednakże, ich przydatność i komfort zależą od wielu czynników, takich jak cel użytkowania, standardy życia, wyposażenie, przepisy lokalne i koszty. Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu w takim obiekcie, warto dokładnie rozważyć wszystkie te aspekty i dostosować je do własnych potrzeb i okoliczności.   www.apexconstruction.pl
    • Czemu miałyby polecieć? Chwieją się? Jeśli nie, to skąd obawy?   A to, ze złapałeś je trytytkami to im nie zaszkodzi. Zresztą, jeśli się bardzo boisz, to przecież możesz je zamocować do ściany. Sposób obojętny.
    • Panowie te regały stoją na płaskim podłożu e garażu jeden obok drugiego ,na płasko ponieważ wylewka samopoziomujące poszła na to .Boję się aby nie poleciały na samochód ,zobaczyłem na dole i na górze trytytkami długimi .Nie poleca one na samochód ?
    • Ostatnio przeglądałem takie małe pompki do wody, na 12 V. Rozrzut cen od 18 PLN do 94 PLN. Ten sam model. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...