Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

fotowoltaika a montaż zimą


Recommended Posts

Jedynym przeciwskazaniem to jest dach, czy da się, czy nie zostanie zniszczone pokrycie dachu.

 

Panele produkują prąd również zimą, a niska temperatura sprzyja uzyskowi energii, 

Wiadomo, że grudzień styczeń to najkrótsze miesiące jeżeli chodzi o nasłonecznienie, ale i w tych miesiącach da się sporo wyprodukować, jak świeci słońce.   

 

Śnieg oczywiście jest przeszkodą, jednak na panelach dość szybko topnieje.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
Link to postu

Jeśli ogrzewasz dom prądem, to musisz wiedzieć, że prąd wyprodukowany zimą jest "zimy" nie daje takiego ciepła co prąd "letni" ten letni przechowamy dla nas przez nasze koncerny energetyczne jest dużo lepszy i cieplejszy, co potwierdza choćby to, że ZE zabiera sobie z niego 20%, a jakby dobry nie był, to by nie zabierali

 

Wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

  • Haha 1
Link to postu
Dnia 30.12.2021 o 16:05, Szwudal napisał:

Czy panele produkują też prąd zimą? Czy w tym okresie trzeba jeszcze jakoś o nie specjalnie dbać może odśnieżać? Ciekawi mnie czy warto zamontować instalacje też właściwie u progu zimy? Czy są jakieś przeciwskazania?

Nie, nie ma żadnych. Ja swoją montowałem w styczniu zeszłego roku. Ważne żeby nie było śniegu na dachu, tak mi się przynajmniej wydaje. Technicy od Synergio dobrze się zabezpieczyli, projektant zaprojektował mi całość w ciągu kilku dni, wpłaciłem zaliczkę i po kilkunastu dniach ekipa była na dachu. Instalacja fotowoltaiczna jest całoroczna, czyli produkuje zawsze ale z mniejszym lub większym nasileniem. Mam fajna aplikację do obserwacji poszczególnych modułów i mam odczyty gdzie w styczniu lutym, wraz z wyżową pogodą mam 70% zapotrzebowania domu na energię także jest dobrze. Warto zainwestować w moduły te najnowszej generacji, które pracują pod wpływałem światła a nie promieni słonecznych. Lekkie i umiarkowane zachmurzenie nie powoduje przerwy w generowaniu energii, ponieważ moduły absorbują również światło rozproszone. Niska temperatura i mróz też jakoś specjalnie nie wpływają na pracę instalacji. Montaż instalacji jest możliwy o każdej porze roku i nie ma z tym problemu.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...