Skocz do zawartości

Docieplenie skosu poddasza


Recommended Posts

Witam chciałbym się dowiedzieć od odpowiednich fachowców rzecz taka czy mogę na skos w pokoju który jest wyłożony wata folia regips przykleić na szczelnie syrodur 3cm? 

To jest pierwsze pytanie. A drugie pytanko jeśli bym chciał przykleić na ten skos tapetę to co muszę zrobić najprościej (siatka klej czy gładź) prosze o odpowiedź. Pytanie i temat grzecznosciowy

Link do komentarza

Na ten skos możesz przykleić styropian (to do naciągnięcia tynku na siatce), płytę z pianki PU wykończoną g-k  (Eurothane-G - na fotkach - możliwe, ze się nie uda w Twoim przypadku)) - to już do malowania lub tapety) lub nawet takie maty XPS, które się układa pod panele podłogowe (cienkie są i potem trzeba dodatkowo kombinować z wykończeniem). Wszystko zależy od oczekiwanego efektu izolacyjnego i możliwości wykończenia powierzchni.

 

386131-ecaf-750x0_recticel-termorenowacj

Link do komentarza

Styropian do ociepleń poddasza raczej nie jest stosowany, nie przepuszcza pary wodnej i nie jest niepalny (dlatego najlepiej - bezpieczniej, zastosować wełnę).
Z kolei tapetę powinniśmy przyklejać na równe podłoże. Warto je zagruntować, np. GRUNTOLITEM-W 301 https://www.kreisel.pl/produkt/gruntolit-w-301-wodny-srodek-gruntujacy. Jeśli jest nierówne polecamy wyrównać, najszybciej będzie gładzią gotowa np. ROLL GIPSEL 696 https://www.kreisel.pl/produkt/roll-gipsel-696-gotowa-gladz-polimerowa-przeznaczona-do-nakladania-recznego-walkiem-i-natryskowo lub GIPSEL Plus 603 https://www.kreisel.pl/produkt/gipsel-plus-603-gotowa-gladz-polimerowa.

 

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry!

 

Rekomendowany układ warstw dachu skośnego to taki, gdzie całość termoizolacji z wełny mineralnej w przegrodzie jest oddzielona od pomieszczenia ogrzewanego warstwą paroizolacji.

 

W przypadku dołożenia termoizolacji bezpośrednio na płyty g-k taki układ będzie zaburzony.

Z uwagi na zagadnienia wilgotnościowe należałoby sprawdzić, czy zachodzi ryzyko wystąpienia kondensacji pary wodnej w takim układzie.

Najczęściej stosowanym materiałem do izolacji cieplnej poddaszy jest wełna mineralna (np. ISOVER Super-Mata Plus, Super-Mata, Profit-Mata, Uni-Mata).

Jednakże, aby w opisanym przypadku wykonać podkrokwiowe docieplenie dachu skośnego zgodnie ze sztuką budowlaną i naszymi zaleceniami, dodatkową warstwę wełny należałoby ułożyć pod istniejącą warstwą wełny mineralnej, co wiązałoby się z demontażem płyt g-k, paroizolacji oraz warstwy wełny pod krokwiami (jeżeli jest) i przemontowaniem wieszaków na długość odpowiednią do ułożenia dodatkowej termoizolacji.

 

Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 16.12.2021 o 01:44, Remontujący napisał:

Myślę zrobić tak że na regips który jest zamonotany przyklejam styrodur i dokręcam jeszcze jeden regips szpachluje i tapeta 

Dobrze mysle

Styrodur XPS jest paroszczelny, ma wysoki współczynnik oporu dyfuzyjnego nawet do- 250 µXPS,  jak dasz na niego płytę g/k to będzie dobrze.

Możesz też skorzystać z gotowych materiałów tego typu, 

Są nawet cieplejsze przy tej samej grubości z pianą PIR.

Plyta-PIR-z-GK-karton-gips-5-cm 

  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A szczególnie panele wilgotne!!! Bo wysuszone są o wiele sztywniejsze.
    • Dorzucę jeszcze swoje trzy grosze po świątecznej przerwie. Przy takiej wilgotności jastrychu i miejscowo braku dylatacji przy ścianach rzeczywiście nie uniknie się demontażu paneli.    Skoro układ paneli jest nieregularny z rozmaitymi docinkami, to warto zrobić zdjęcia podłogi, szczególnie tych najtrudniejszych miejsc. Opisać je sobie, ponumerować i nanieść oznaczenia na plan. Ponumerowanie paneli flamastrem na spodniej stronie jest potrzebne, ale może nie wystarczyć.    Dylatacje przy ścianach są obecnie spartaczone - w jednych miejscach są, w innych ich nie ma wcale. Muszą być zrobione, wszędzie jest potrzebny przynajmniej 0,5 cm odstęp od ściany, a jeżeli jest taka możliwość to więcej. Nawet po wysuszeniu jastrychu, w zupełnie normalnych warunkach, ułożone panele będą w pewnym stopniu "pracować". Ze szczególna różnicą pomiędzy latem i sezonem grzewczym.    Kwestię sposobu ułożenia paneli do suszenia już inni opisali. Uczulam tylko na jedno - trzeba bardzo pilnować żeby nie zaczęły się odkształcać. w razie potrzeby zwiększyć liczbę punktów podparcia i ewentualnie przełożyć taki stos. Panele są dość cienkie i wiotkie, maja więc bardzo dużą skłonność do odkształceń.    Co do wentylacji, to trzeba otworzyć nawiewniki i w ogóle warto dbać o dobrą wymianę powietrza zawsze, także po ułożeniu paneli.  Bardzo często problemy z puchnącymi posadzkami biorą się właśnie z niewydolności wentylacji i zbyt wysokiej wilgotności powietrza.    Rodzaj folii nie jest tu szczególnie ważny. Jakakolwiek paroizolacyjna wystarczy. Przy czym ten rodzaj podkładu, zrobiony z XPS, już dość znacznie ogranicza ruch wilgoci. Gdy jastrych będzie suchy nie będzie źródła wilgoci. Oczywiście dalej będą ją oddawać do powietrza mury,i tynki, dlatego potrzebna jest sprawna wentylacja.    PS. Zarówno deweloper jak i wykonawca układający panele się nie popisali. Ale dochodzenie odszkodowania nie będzie łatwe. W takiej sytuacji trzeba udokumentować stan istniejący i zlecić zrobienie ekspertyzy rzeczoznawcy budowlanemu. 
    • Faktycznie, troche inna, bardzo ozdobna. Lubie takie falujace lany traw, i gdyby nie kleszcze, to ta kostrzewa by mi nie przeszkadzala
    • Niewiele tam rośnie, ale jeszcze jakieś źdźbła rosną obok, także trzeba objechać. A kosić specjalnie nie lubię, ale efekty jak widać są fajne, także lubię ładnie przystrzyżony trawnik. Ja jednak mam ostnicę, trochę się to różni, bo kostrzewa to trochę jak siano wygląda. Teraz mniej więcej wygląda tak. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Bylam przekonana, ze wokol tych drzew jest mech i ze nie trzeba kosic. 20 arow do koszenia - fitness i silownia w jednym . Ale ja absolutnie sie na to nie pisze, juz nawet nie mowiac o tym, ze chyba takie chodzenie z kosiarka w lesie wygladaloby z lekka idiotycznie. Zbieranie galezi i szyszek mnie satysfakcjonuje w tej materii. Jest jeszcze chodzenie z kijkami...   Chyba jednak mam troche inna kostrzewe. Wg PlantNet to jest kostrzewa sina, i ona faktycznie  ma lekko niebieski kolor, a Twoja jest zielona.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...