Skocz do zawartości

problem z wylewka samopoziomujacą sie


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam, wzoraj wieczorem "polozyłem" ze znajomym wylewke samopoziomujaca... no wlasnie jako doswiadczony budowlaniec zapropinowal zeby polozyć na starej wylewce pape podkleić do wylewki ta pape na zimno i dopiero na to wylać wylewke. Jak powiedzial zrobilismy... zaraz po skonczeniu pracy na wylewce pojawily sie faldy przypominajace faldy na starej ceracie.Twierdził ze to normalne i pod ciezarem sie to samo wyrówna i ze juz tak robil i zeby sie nie przejowac. Niestety do rana na grzbiecie fald poajwily sie piekniecia. Wylewka jest pofaldowana i popekana. Na wylewke mialy pójsc panele ale szkoda mi straconej kasy na ta wylewke i chcialbym ja jakos podratować. Zy da sie to zrobić np miejscowo nadlewajac nowa czy trzeba kuć i robic od nowa?

Edytowano przez Piotr Magiera
błedy (zobacz historię edycji)
Napisano
10 godzin temu, Piotr Magiera napisał:

A jest jakis sposób zeby to podratować? Mysle czy nie zeszlifowac tych fald.  Nie wiem tylko jak uzupełnić " ubytki" .

No właśnie, jak gruba jest ta wylewka i ile masz jeszcze zapasu do wyrównania. Można to skuć albo naruszyć, zyskać z centymetr-dwa i zrobić prawidłowo wylewkę i najważniejsze - poziomo.

Napisano (edytowany)

Papa tworzy warstwę separacyjną,  i musi być pokryta wylewką grubości przynajmniej 3 cm.  Jeśli fałdy nie są wyższe niż  3 mm , podłoze pod panele mozna wyrównać płytami podkładowymi z wełny drzewnej. gr. 5 - 10 mm 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Napisano

Dzień dobry,

 

pytanie czy to wszystko się trzyma... jeśli tak, to można zeszlifować te górki i spróbować ułożyć panele, o ile to wykończenie pływające... ale... generalnie polecamy pozbyć się wszystkiego, łącznie z papą.

Następnie należałoby wykonać podkład samopoziomujący pod panele - w zależności od grubości - może być wylewka jak np. weber.floor POZIOM lub weber Nivelo - do 2 cm grubości. Więcej na https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-poziom Jeśli konieczna jest grubsza warstwa, to rekomendujemy samopoziomujący jastrych weber.floor 4310 lub weber RENOFLOOR. Należy pamiętać o zagruntowaniu podłoża i wykonaniu dylatacji obwodowych.

 

Izolację pod panelami stanowi folia, którą - albo się układa niezależnie od podkładu pod panelami albo stanowi część tego podkładu.

 

Zachęcamy do kontaktu i obejrzenia filmu o wylewkach i ich doborze.

 

 

  • 1 rok temu...
Napisano

Wylewki samopoziomującej na papie się nie wykonuje. Zawsze będzie problem - będzie pękać. Uratować też się za bardzo nie da. Na papie należy wykonać warstwę jastrychu, betonu np. BETON B-25 442 o grubości min 35mm, wtedy będzie to dobrze funkcjonowało. Wylewki samopoziomujące np. Wylewkę samopoziomującą 419 stosuje się na warstwy związane z podłożem, a więc bezpośrednio na beton.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
    • Dziękuję za opinię i wyedukowanie w temacie. Raczej przyjmę do serca, bo to oznacza dla mnie mniej roboty  
    • Nie ma żadnej potrzeby dokładania czegokolwiek. Powiem nawet więcej, wewnętrzne ocieplenie może stwarzać niechciane problemy, bo zmieni rozkład temperatur w ścianie i punkt zamarzania pary wodnej może przesunąć się na cegłę ściany i cegła będzie kruszała. Dlatego tynkuj spokojnie i nie zawracaj sobie głowy.       Nie. To tylko pozornie poprawi izolacyjność, ale powtarzam, może narobić wiele szkód. Wewnętrzne docieplenia w ogóle stwarzają wiele problemów, czego na Twojej trzcinie uniknięto, tynkując ją wapnem. Które dość skutecznie wychwytuje parę wodną. Ale nie warto w to wchodzić, skoro masz docieplenie na zewnątrz.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...