Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Montaż paneli fotowoltaicznnych prosze o pomoc


Recommended Posts

39 minut temu, staylife napisał:

Witam mam pytanie do panstwa czy panele fotowoltaiczne można zainstalować na kalenicy dachu dwuspadowego 

W jakim celu, w jaki sposób? Przecież przy ostrym kącie dachu te panele utworzą kolejna kalenicę. Prawdopodobnie każdy monter każe się stuknąć w czoło. Na wszystkich zdjęciach i filmach z montażu, które widziałem , panele PV są montowane w pewnym odstępie od kalenicy. Dziwny pomysł, a pytanie raczej retoryczne.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staylife, przypuszczam z prawdopodobieństwem 99 procent, że według prawa możesz zamontować panele, jak Ci się żywnie podoba, pod warunkiem, że sposób montażu nie stwarza zagrożenia dla niczyjego zdrowia. Ciekawy pomysł, ciekaw jestem, jak by to wyglądało, no i czy aby na pewno musisz tak te panele montować. Mam podobny dylemat, u mnie kalenica biegnie prawie dokładnie z południowego zachodu na północny wschód. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, staylife napisał:

A  prawnie moge zamontowac panele fotowoltaiczne zgodnie z rysunkiem? 

Ma tu zastosowanie Prawo Budowlane i jeżeli wyniesienie nie przekracza 3 metrów, nie musisz nic zgłaszać ani ubiegać się o pozwolenie. 

Natomiast estetyka takiego przedsięwzięcia to zupełnie inna sprawa i żadne prawo tego nie reguluje, ale kto wie czy jakieś lokalne władze nie znajdą na Ciebie jakiegoś paragrafu.

Może np. coś o ładzie przestrzennym.:D

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tkwię w niepewności z odchyłką ku przekonaniu, że stratę na skuteczności wynikającą z mało optymalnego zorientowania paneli względem słońca da się zniwelować i to raczej nie jakimś strasznym kosztem. Nie liczyłem jescze tego, ale gdy przyjdzie czas to policzę. na razie wiem, że ze 14 tys by mnie kosztowała moja instalacja. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...