Skocz do zawartości

Koszt bramy segmentowej - porównanie 4 producentów


Recommended Posts

Gość Rudnicki
Napisano

Czy lepiej iść w napędy producentów (i wtedy mieć dwa piloty: do bramy i garażu) czy iść w jedno rozwiązanie ze wspólnym pilotem?

Gość sprzedawca
Napisano
Szkoda że nie napisali że firma Hormann daje 10 lat gwarancji na korozje a nie na całą bramę. Widać że artukul sponsorowany przez Hormanna. Jak ktoś chce kupić brame hormanna to radze się zapytac ile kosztuje 1 panel wrazie uszkodzenia .
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość Sprzedawca
Napisano
Oczywiście że artykuł sponsorowany. Bramy jakie wyceniono są tak różne że głowa mała. Np. Porównując hormanna bramę drozszą np. do wycenionej novofermu to jak porównać audi a6 w Sline do skody oktawi standard. Co do ceny panela kolego to trzeba było nie uszkodzić ;) A na poważnie to u kazdego producenta cana panela to kosmos nie tylko w hormannie.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Zamiast w BFT poszedłbym w Benince. Bardziej markowy i niezawodny napęd. Do tego wybierając serię Turbo można mieć naprawdę szybki napęd.
  • 1 miesiąc temu...
Gość Thomas
Napisano
do Gość Sprzedawca - ehh, mam Hormana już sporo lat (ponad 10). działa. Niby wszystko ok ale ma niedociągnięcia typu: szpary w uszczelnieniu pomiędzy segmentami, dziury po bokach pomiędzy uszczelką a segmentem. Przez co gwiżdże i dmucha aż miło, a w zimę wdmuchuje śnieg. Przyrównanie Audi do skody jest dobre. Skoda biedniejsza ale trwalsza. Audi ma tyle fabrycznych wad że szkoda gadać. Pomimo że niby to ten sam wyrób a jednak jest różnica.
  • 3 miesiące temu...
Gość Krzysztof
Napisano
Ja mam Wiśniowskiego i problem z napędem. Generalnie jest słaby, a sprzedawca reklamował jako porównywalny z Horman-em
  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Interesuje mnie która z bram segmentowych sterowana z pilota zajmuje najmniej miejsca od nadproża do sufitu? Myślałem na początku o BIG TOR ale ponoć potrzeba aż 35cm na napęd. 

Chciałbym mieć światłość otworu 240 cm pod jakieś większe samochody. 

  • 3 miesiące temu...
Napisano
Ja kupiłam 10 lat temu w Brico i sobno zakupiłam napęd do bramy .zamątowałam w swoim zakresie .koszt 1400 zł. Działa do dziś .szpar brak .CzĘsto stosuje na rolki WD (.odrdzewiacz ).uważam że bardzo drogo sobie liczą za bramy z napędem .
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Od 2004 użytkuję dwie Novoferm ISO 45 z napędami łańcuchowymi Nice i nigdy nie było z tym żadnego problemu. Powtarzam żadnego.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Zawsze można sterować z jednego pilota dwoma bramami innych producentów. Wystarczy zakupić radio jedngo z producentów automatyki. 

  • 4 tygodnie temu...
Gość Żałosne
Napisano

No oczywiście! Najważniejsza jest prędkość otwierania , bo zawsze to szybciej od sąsiada , którego skręci z zazdrości , no i oczywiście nie będę musiał wstawać dzień wcześniej żeby zdążyć do pracy. 

  • 11 miesiące temu...
Napisano
Od 23 lat mam bramy Hormann owierane ręcznie. Bez śladu rdzy. Żadnych wad czy usterek. ŻADNYCH. Teraz czas na elektryczne i ... ból głowy! Jakie, żeby służyły następne lata bezawaryjnie?
Napisano
6 godzin temu, Gość GB napisał:

Od 23 lat mam bramy Hormann owierane ręcznie. Bez śladu rdzy. Żadnych wad czy usterek. ŻADNYCH. Teraz czas na elektryczne i ... ból głowy! Jakie, żeby służyły następne lata bezawaryjnie?

Zamontuj napęd i nie wymieniaj bez sensu po co psuć co jest dobre i jesteś zadowolony

  • 10 miesiące temu...
Napisano
Jak można porównywać różne bramy? Redaktorek nawet takiej bramy nie widział na oczy. Różne segmenty... masakra
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Komentarz dodany przez iwestor:
Jaka jest wartość takiego artykułu? Wysłane zapytanie to 3 producentów, przeklejone odpowiedzi i specyfikacje. Zero porównania. Sorry, ale poziom dno. Do tego produkty różnych klas i mało porównywalne. Ale nazywa się artykuł 'Porównanie...' Żenada.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...