Skocz do zawartości

Mam problem z kierownikiem budowy. Co mogę zrobić?


Recommended Posts

Gość Beata
Napisano
Witam,mam potezny problem z moim kierownikiem budowy ,a w zasadzie z firma kompleksowa ktora prowadzi budowy i zatrudnia kierownika bo podejrzewam ,ze kierownik nic nie wie bo go na oczy nie widzialam dotychczas.Otorz jestem na etapie koncowym budowy,zlozylam w biurze firmy ktora prowadzi moja budowe dokumenty potrzebne do odbioru budynku ,dziennik nie do konca uzupelniony bo kierownik byl moze ze trzy razy i czekam ,czekam i czekam ,az sie odezwie laskawie i stawi na budowie w celu ogledzin ,uzupelnienia dokumentacji i gloszenia odbioru ,a dzwonie do firmy zapewniaja mnie ze za tydzien ,za dwa dni ze dzisiaj i tak od trzech miesiecy przyjezdza ten ich kierownik i dojechac nie moze ,a o odbiorach tak samo juz robimy w trakcie itd ,dzwonie tam codziennie i jestem zbywana ze jutro za tydzien i tak w kolo ,co mam zrobic z tym fantem ?Wyslac pismo ,adwokat i sad w najgorszum przypadku zawiadomic nadzor budowlany ,bo juz nie wiem co robic nie mam gdzie mieszkac ,a w nowym domu nie moge bo nie mam odbioru ?
Napisano

To nie kierownik tylko nadzór wykonawczy a Tobie proponuję kierownika ze strony Inwestora czyli z Twojej żeby bronił Twoich interesów.

Teraz to w zasadzie dziwny układ powstał bo budowa dobiega końca a wpisów w dzienniku brakuje. Przecież ktoś zgłaszał zamiar budowy i dostał z urzędu dziennik i w tym dzienniku wpisał się kierownik z uprawnieniami, którego wybrał kto?

 

Czy Ty budujesz z Deweloperem? Bo tak z tej gmatwaniny zrozumiałem.

Napisano

Najprostsza metoda - nie płacić wykonawcy, jeśli w umowie zobowiązał się do zapewnienia KB. Formalnie jednak do obowiązków inwestora/właściciela należy powierzenie nadzoru nad prowadzonymi robotami osobie z uprawnieniami. Inwestor może zmienić kierownika budowy dokonując zgłoszenia w nadzorze budowlanym przedstawiając zobowiązanie nowego do przejęcia obowiązków. 

  • 3 lata temu...
Napisano
Mam taki problem mój kierownik budowy zabrał dziennik budowy i wszystkie protokoły odbioru nie złożył dokumentów w nadzorze budowlanym od dwóch lat i nie chcesz oddać mi tego.Prosze o pomoc!!!
Napisano
1 godzinę temu, Gość Egon napisał:

Mam taki problem mój kierownik budowy zabrał dziennik budowy i wszystkie protokoły odbioru nie złożył dokumentów w nadzorze budowlanym od dwóch lat i nie chcesz oddać mi tego.Prosze o pomoc!!!

Zgłoś się do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Bo może kierownik nie żyje? 

  • 9 miesiące temu...
Napisano
8 godzin temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez Kama:
Co można zobic kiedy kierownik budowy od 3 lat nie złoży dokumentów do odbioru? Nie można się z nim porozumiec

;Może nie żyje, a Ty od razu że "nie złożył dokumentów"...

Napisano (edytowany)
13 godzin temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez Kama:
Co można zobic kiedy kierownik budowy od 3 lat nie złoży dokumentów do odbioru? Nie można się z nim porozumiec

Wymienić kierbuda, na innego.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano
2 godziny temu, animus napisał:

Wymienić kierbuda, na innego.

Tak prosto się nie da, Najpierw trzeba odzyskać dziennik budowy. Ale chyba go nie pochowali z dziennikiem?

Bo wtedy tylko ekshumacja.

Napisano
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Tak prosto się nie da, Najpierw trzeba odzyskać dziennik budowy. Ale chyba go nie pochowali z dziennikiem?

Bo wtedy tylko ekshumacja.

Jakie odzyskać, czasami się nie da, nowy kierbud składa do nadzoru  oświadczenie o utracie dziennika, a  oni mają obowiązek sprawdzenia prawidłowości robot budowlanych, zgodnie z prawem i sztuką budowlaną.

Jeżeli to budowa "rozgrzebana", to na dokończenie budowy dostanie kolejny tom dziennika budowy. 

Jak skończona to nowy kierbud wyda oaświadczenie o zgodności robót i tyle.

Napisano
3 godziny temu, animus napisał:

Jakie odzyskać, czasami się nie da,

Owszem, czasem się nie da. Ale wtedy korowodu jest tyle, ze niekiedy lepiej załatwiać ekshumację i wydobyć stary dziennik spod ziemi, niż tworzyć nowy.

I dlatego namawiam na wizytę u rodziny kierbuda, może coś podpowiedzą?

Napisano
2 godziny temu, retrofood napisał:

Owszem, czasem się nie da. Ale wtedy korowodu jest tyle, ze niekiedy lepiej załatwiać ekshumację i wydobyć stary dziennik spod ziemi, niż tworzyć nowy.

I dlatego namawiam na wizytę u rodziny kierbuda, może coś podpowiedzą?

Może już tam nie mieszkają, minęło 3 lata. :scratching:

Napisano

Wszystko się da.
Robiłem odbiór po 17 latach od zamieszkania. Kierownik budowy już zeszła z tego pełnego łez padołu, DB to był zeszyt 16-kartkowy z kilkoma wpisami. Na szczęście było PnB.
Musiałem zrobić projekt budynku który już istniał, wszystkie odbiory. PINB do niczego się nie przyczepił :) 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...