Skocz do zawartości

Ocieplenie pokoju w bloku?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Ocieplanie domu, mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli z różnych przyczyn użytkownik jest zmuszony do poprawy komforty, to należy prace ociepleniowe poprzedzić fachową ekspertyzą przeprowadzoną np. przez audytora energetycznego. Na podstawie diagnozy można zaplanować prace, by nie doprowadzić do powstania lub spotęgowania działania mostków termicznych. To również odpowiedź na pytania: jaki styropian wybrać ?, jaki będzie koszt ocieplenia domu i jaka jeszcze chemia budowlana będzie nam potrzebna. Jedno jest pewne, że płyty styropianowe muszą mieć bardzo dobre właściwości izolacyjne, tak by przy mniejszej grubości można było zachować odpowiednią ochronę cieplną. Styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada firmy Termo Organika, będzie optymalnym rozwiązaniem.

Napisano

Widziałem w necie niedawno ofertę płyt do ocieplania budynkow zabytkowych od wewnątrz (chyba niemiecka firma) - płyty klejone na kleju, odpowiednio zaizolowane. Jak to w realu dziala  - nie wiem, ale oferta wygladała racjonalnie. A technologia dość prosta.  

Tutaj jeszcze inna oferta - ale mniej wiarygodna , chociaż....

http://www.aptherm.einfo.pl/index.php?l=0&s=0/3

Napisano

Tylko, czy takie ściany nie powinny na starcie spełniać jakichś warunków?
Wg. mnie można myśleć o czymś takim, jeśli ściany są zdrowe, suche, niezagrzybione.

No i mimo wszystko, w budynku musi funkcjonować poprawnie wentylacja.

Napisano
42 minuty temu, MrTomo napisał:

Tylko, czy takie ściany nie powinny na starcie spełniać jakichś warunków?
Wg. mnie można myśleć o czymś takim, jeśli ściany są zdrowe, suche, niezagrzybione.

No i mimo wszystko, w budynku musi funkcjonować poprawnie wentylacja.

Pod warunkiem, że ściany są Twoje i ci na nich zależy. :icon_biggrin:

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, stach napisał:

Nigdy w życiu nie doradziłbym ocieplenia od wewnątrz przy zastosowaniu wełny mineralnej, czy styropianu...

Wełny też bym nie polecał choć robią to wszędzie na świecie, bo to dupiata robota - stelaże, folie potem płyty. Natomiast styropian przetestowałem u siebie na różnych ścianach, beton, cegła, dawne pyłobetony i nic złego się nie dzieje. Oczywiście styropian kładziony szczelnie, w zadnym wypadku nie na placki. Jedyną słabą stroną tylko takiego pokrycia jest mała twardość takiej nawierzchni, ale i to można pokonać dając jakąś grubszą powłokę klejowo siatkową.

Oczywiście słyszałem wiele razy opowieści takiej treści - Panie styropian od środka to grzyb i wilgoć. Jednego delikwenta wypytałem w jaki sposób miał ocieplone tym strasznym styropianem. Okazało się że płyty styropianu miał wrzucone luźno za boazerią z listewek. 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Napisano
3 minuty temu, demo napisał:

Natomiast styropian przetestowałem u siebie na różnych ścianach, beton, cegła, dawne pyłobetony i nic złego się nie dzieje. Oczywiście styropian kładziony szczelnie, w zadnym wypadku nie na placki. 

"Nic się nie dzieje" - po jakim czasie? Napisz jeszcze jakim cudem robisz próby na tak wielu rodzajach ścian? To jakieś doświadczenia?

Napisano

Po 10 latach......wystarczy ?. 

Nie robię żadnych doświadczeń ale zmusiła mnie do tego rzeczywistość i wielka niechęć do zdejmowania już istniejącej i całkiem ładnej boazerii zewnętrznej. 

 

Napisano
Dnia 9.04.2017 o 19:45, stach napisał:

Nigdy w życiu nie doradziłbym ocieplenia od wewnątrz przy zastosowaniu wełny mineralnej, czy styropianu...

Zgoda - najlepiej ocieplać z zewnątrz. W ogóle. Nigdy nikomu nie doradzałem ocieplenia od wewnątrz, gdy mógł to zrobić od zimnej strony! Ale tu nie ma wyboru.

Ten multipor jest ciekawy - rzeczywiście pokazują wiele rekomendacji. Jednak jeśli tak bardzo jest paroprzepuszczalny (to podobno jego zaleta) - to jak co się dzieje, gdy para przejdzie przez multipor i dojdzie do zimnej ściany np z dziurawki czy kratowki. Co się z tą parą dzieje????

  • 1 rok temu...
Napisano
Dnia 4.04.2017 o 12:51, Eksperci Termo Organika napisał:

Ocieplanie domu, mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli z różnych przyczyn użytkownik jest zmuszony do poprawy komforty, to należy prace ociepleniowe poprzedzić fachową ekspertyzą przeprowadzoną np. przez audytora energetycznego. Na podstawie diagnozy można zaplanować prace, by nie doprowadzić do powstania lub spotęgowania działania mostków termicznych.

Czy po ociepleniu od środka nawet niefachowo mostek może przenosić więcej ciepła niż przed ?   Lub tworzy się jakiś nowy ?   ... proszę o przykład.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...