Skocz do zawartości

Ocieplenie pokoju w bloku?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Ocieplanie domu, mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli z różnych przyczyn użytkownik jest zmuszony do poprawy komforty, to należy prace ociepleniowe poprzedzić fachową ekspertyzą przeprowadzoną np. przez audytora energetycznego. Na podstawie diagnozy można zaplanować prace, by nie doprowadzić do powstania lub spotęgowania działania mostków termicznych. To również odpowiedź na pytania: jaki styropian wybrać ?, jaki będzie koszt ocieplenia domu i jaka jeszcze chemia budowlana będzie nam potrzebna. Jedno jest pewne, że płyty styropianowe muszą mieć bardzo dobre właściwości izolacyjne, tak by przy mniejszej grubości można było zachować odpowiednią ochronę cieplną. Styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada firmy Termo Organika, będzie optymalnym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Dnia 27.02.2017 o 13:31, Pomocnik napisał:

Jak się do tego zabrać?

O tu znalazłem te plyty z mego poprzedniego postu - ale od razu zastrzegam, daję linka, a co to warta, musisz sprawdzić:

http://www.sensec.pl/wiedza/artykul/ocieplenie-mieszkania-domu-od-wewnatrz.html?gclid=COn9wOm9l9MCFcHNGwodWigBww

Na pewno samemu da sie to zrobić (no może z pomocnikiem). Jeśli masz zdolności do majsterkowania :14_relaxed:

Link do komentarza
42 minuty temu, MrTomo napisał:

Tylko, czy takie ściany nie powinny na starcie spełniać jakichś warunków?
Wg. mnie można myśleć o czymś takim, jeśli ściany są zdrowe, suche, niezagrzybione.

No i mimo wszystko, w budynku musi funkcjonować poprawnie wentylacja.

Pod warunkiem, że ściany są Twoje i ci na nich zależy. :icon_biggrin:

Link do komentarza
1 godzinę temu, stach napisał:

Nigdy w życiu nie doradziłbym ocieplenia od wewnątrz przy zastosowaniu wełny mineralnej, czy styropianu...

Wełny też bym nie polecał choć robią to wszędzie na świecie, bo to dupiata robota - stelaże, folie potem płyty. Natomiast styropian przetestowałem u siebie na różnych ścianach, beton, cegła, dawne pyłobetony i nic złego się nie dzieje. Oczywiście styropian kładziony szczelnie, w zadnym wypadku nie na placki. Jedyną słabą stroną tylko takiego pokrycia jest mała twardość takiej nawierzchni, ale i to można pokonać dając jakąś grubszą powłokę klejowo siatkową.

Oczywiście słyszałem wiele razy opowieści takiej treści - Panie styropian od środka to grzyb i wilgoć. Jednego delikwenta wypytałem w jaki sposób miał ocieplone tym strasznym styropianem. Okazało się że płyty styropianu miał wrzucone luźno za boazerią z listewek. 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, demo napisał:

Natomiast styropian przetestowałem u siebie na różnych ścianach, beton, cegła, dawne pyłobetony i nic złego się nie dzieje. Oczywiście styropian kładziony szczelnie, w zadnym wypadku nie na placki. 

"Nic się nie dzieje" - po jakim czasie? Napisz jeszcze jakim cudem robisz próby na tak wielu rodzajach ścian? To jakieś doświadczenia?

Link do komentarza
Dnia 9.04.2017 o 19:45, stach napisał:

Nigdy w życiu nie doradziłbym ocieplenia od wewnątrz przy zastosowaniu wełny mineralnej, czy styropianu...

Zgoda - najlepiej ocieplać z zewnątrz. W ogóle. Nigdy nikomu nie doradzałem ocieplenia od wewnątrz, gdy mógł to zrobić od zimnej strony! Ale tu nie ma wyboru.

Ten multipor jest ciekawy - rzeczywiście pokazują wiele rekomendacji. Jednak jeśli tak bardzo jest paroprzepuszczalny (to podobno jego zaleta) - to jak co się dzieje, gdy para przejdzie przez multipor i dojdzie do zimnej ściany np z dziurawki czy kratowki. Co się z tą parą dzieje????

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 4.04.2017 o 12:51, Eksperci Termo Organika napisał:

Ocieplanie domu, mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli z różnych przyczyn użytkownik jest zmuszony do poprawy komforty, to należy prace ociepleniowe poprzedzić fachową ekspertyzą przeprowadzoną np. przez audytora energetycznego. Na podstawie diagnozy można zaplanować prace, by nie doprowadzić do powstania lub spotęgowania działania mostków termicznych.

Czy po ociepleniu od środka nawet niefachowo mostek może przenosić więcej ciepła niż przed ?   Lub tworzy się jakiś nowy ?   ... proszę o przykład.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...