Skocz do zawartości

Koszty wykonania tarasu drewnianego


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Gość elos
Mocowanie tarasu 20m2 za 1500PLN? Czym? Dobre wkręty (Marcopol) po 5pln za 150szt, dobry olej o wydajnosci 24m2 z litra za 80pln za 0,75l

Kładłem 2 tygodnie temu deski tarasowe na balkonie 4,8m2.
Wprawdze deska sosnowa na legarach z samodzielnym olejowaniem (x2)

Koszt łacznie 400PLN - plus dodatkowo 4,5godz pracy
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Market
Przy wyborze podkonstrukcji należałoby się zastanowić czy zastosować słupki betonowe czy może specjalistyczne stopy plastikowe z regulowaną wysokością? Kolega ma rację iż nie uwzględniono w kalkulacji wkrętów do drewna ani oleju. Z reguły nie zaleca się stosowania desek impregnowanych ciśnieniowych gdyż nierzadko ma to na celu ukrycie wad drewna. Zdecydowanie bezpieczniej jest zakupić materiał surowy, heblowany i suszony, pochodzący ze sprawdzonego źródła a następnie zaolejować go przed montażem a następnie jeszcze raz już po zamontowaniu, chyba że stosujemy produkty typu Thermory, wówczas odchodzi nam olejowanie czy inna impregancja. Zarówno cena świerka skandynawskiego jak i modrzewia syberyjskiego zostały znacznie zawyżone.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gdzie można kupić legary za 2.5zl o przekroju 10x10? Tym bardziej legary do egzotyka ciekawa kalkulacja a the betonowe podpory to tak sobie kladziemy na ziemi bez podbudowy prosimy o nie wprowadzanie ludzi w blad przepraszam za bledy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Michał
Dobre wkręty do tarasu wcale nie są takie drogie. Przykładowo do deski ok 28 mm wkręty 5x60 można kupić za niecałe 300 zł za 1000 szt. (starcza na 30 m.kw.)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
To ja wasz zaskoczę wszystkich .zbudowałem sobie taras z modrzewia europejskiego pojechałem do tartaku do znajomego kupiłem deski gr 3cm . na około 60m kw w tym legary potężne grube koszt to 2400zł ze wszystkim.bloczki betonowe około 300zł wkręty jakieś 400zł kątowniki 300zł sporo poszło na impregnaty i olej jakieś 1000zł .robocizny nie liczę bo wszystko robiłem sam podbudowa z suchego betonu pod bloczki na jakieś 40cm ubita bloczki starannie wypoziomowane używałem szlauf wagi wszystko zgodnie z zasadami sztuki budowlanej dużo roboty ale ile satysfakcji ,no i miałem pewność że nikt mi nie odwali fuszery szybko szybko i kasa.efekt zajebisty mam 60m kw pięknego tarasu za około 4400zł kawał tarasu ,no ale jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty albo nadmiar kasy to niech płaci
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Nie wiem jakiej grubości deski kolega bobo zastosował. Ja sam zbudowałem taras 54 m2 na stalowych legarach. koszt całkowity 6000 PLN. Same deski - sosna 40 mm to 3600, z pobliskiego tartaku.
Link do komentarza
Cytat

[...]no ale jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty albo nadmiar kasy to niech płaci


O ile jestem w stanie zrozumieć gloryfikację zaradności i umiejętności to kompletnie nie rozumiem pogardy dla kogoś kto woli zapłacić, czasem przepłacić, ale mieć spokojną głowę i czas na to by zarobić z nawiązką na pracę fachowca.

Zwłaszcza, że w opowieściach często ceny i kwoty maleją podobnie jak rosną ryby u wędkarzy wraz z wypitym alkoholem.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość ed. construcion
od 26 lat wykonuje prace ciesielskie w tym i tarasy z róznych materiałow i w róznych miejscach swiata.Pani Dąbrowska nie wie co podpisuje albo robi to swiadomie.Pan który pisze o rybach ma racje.Kiedyś paru cwaniaków wymyśliło Muratora iludzie budujący dom dali się nabrac na te mądrości.Trzeeba wiedziec co się podpisuje. J
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość mieszkaniecApartemtu
deska tarasowa kompozyt , najatrakcyjniejsze 5 piętro (przedostatnie, chłodek latem, zima cieplutko, bez zaduchu) z pięknym widokiem - 20m2. Cena 0, deweloper zrobił gratis. Jak się kupuje w standardzie podwyższonym to się ma :D
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość garden
też wykonuje prace z drewnem i pan ed.construcion ma racje ,pani dąbrowska chyba podaje ceny jak się samemu zaimpregnuje olejem taras ,samemu się przywiezie,samemu zrobi podpory nie wspomnę o cenie podpór chyba ta pani myśli że na dwóch legarach będzie się trzymał taras,a gdzie odpad nie kupuje się nic na wymiar,gratuluje ludziom typu znam się na budowlance bo czytam Muratora :D
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Taras z drewna jest funkcjonalny, estetycznie wygląda i łatwo komponuje się z otoczeniem. Nie dziwne więc, że pomimo dostępności nowoczesnych materiałów (np.: kompozytu), wiele osób decyduje się na wykorzystanie drewnianych desek. Pozostaje pytanie: jak zaplanować i zbudować taras, który posłuży pod długie lata?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Wycena bardzo nierzetelna. Jak znajdziecie firmę,która wykona 1fundament punktowy za 20 PLN to dajcie namiary. Hahaha. A o reszcie już nie pisze. A gdzie legary? O wkrętach nierdzewnych już nie wspomnę. Przecież to tylko 60 gr za sztukę...itd. itp.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość sławek
popieram janusza a najgorsze że "fachowiec" internetowy przeczyta, pomyśli że tak ma być i tak zrobi za 60 zł,młotkiem, młotkiem -w myśl zasady -DOBRZE BEDZIE ,a po pierwszym deszcu klient będzie się dziwił że mu to jakoś rdzewieje i kupy się nie trzyma,a dziury ,że palec wchodzi- bo przeczytał ten sam artykół co wykonawca.Nie szkoda Wam tych ludzi, ich marzeń o ładnym tarasie i ich pieniędzy wyrzuconych w błoto?? JAK SIĘ PISZE ARTYKOŁY NA TAKIM FORUM TO TRZEBA WIEDZIEĆ O CZYM SIĘ PISZE
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Markus z  Zwardonia
Wkręty nierdzewne do tarasów można kupić 200sztuk za 50zł tylko trzeba chcieć i nie kłamać no ale jak ktoś chce podnieść koszty żeby ogolić klienta to kto mu zabroni.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość ZIKO
Witam. Jak czytam komentarze niektórych "GENIUSZY" to mi ręce opadają. Ciekawe czy oni garnitury też sami sobie szyją - po co płacić krawcom? Jak chodzę na poprawki do takich "GENIUSZY" to mam ochotę liczyć sobie po 100 złotych za roboczogodzinę.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
17 minut temu, Gość grzegorz napisał:

witam ma do zrobienia taras ok 60m2 lany z betonu 7 schodów zbrojony i wykonawca chce 28 000 zl czy gościa poraziło prądem czy to normalna cena wychodzi 446 zł m2

Te 2800 to sama robocizna? Bo jak z dobrym materiałem - to wcale nie tak drogo...

 

A Ty schodów nie liczysz? Przy nich najwięcej roboty...

Link do komentarza
54 minuty temu, uroboros napisał:

Te 2800 to sama robocizna? Bo jak z dobrym materiałem - to wcale nie tak drogo...

 

A Ty schodów nie liczysz? Przy nich najwięcej roboty...

Jakie 2800 Uroboros.

28.000 chcą :)

Drogo.

Licząc zbrojenie, beton, szalunki, ocieplenie, zabezpieczenie przed wilgocią i robociznę - lekko drogo według mnie za 7 stopni.

Zresztą dobrze byłoby zobaczyć najpierw, jak to wygląda na projekcie.

 

Link do komentarza

Prawdę powiedziawszy to - jakoś :scratching:- zrozumiałem, że chodzi o wyłożenie drewnem tych 60 m2 i schodów...

Najwyraźniej przez pogodę i brak światła, w szczególności słońca - przeczytałem bez zrozumienia :bezradny:... jako że wątek mówi o tarasie drewnianym...

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Chyba was pogieło jak ktoś wam wybuduje taras 20m2 za 3620 złotych...może 10 lat temu ale nie teraz.Dzisiaj ceny tarasu na gruncie zaczynają się od 400 zł/m2

 

Świerk skandynawski na taras to sobie możecie wsadzić w.....modrzew to jeszcze ale nie świerk.Z tą ceną też chyba żartujecie.Znajdzcie mi fachowców zaznaczam fachowców którzy postawią mi taras za 3600 biorę w ciemno ich nawet na dwa tarasy

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Paweł
Doprawdy? Ja sam wybudowałem taras 15 m2 za 2600 zł - z zadaszeniem z poliwęglanu :) Wliczając lakiery, beton, deski, słupy, belki itp... I nie pytajcie - jak? nie mówcie - nie możliwe.. Własne ręce, chęć do roboty i gotowe. Zostało mi obudowanie z zewnątrz - koszty szacuję na ok 1300 zł.Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Michał
Ciekawe kiedy ten artykuł powstał bo pierwszy post jest z 2013r, 7 lat temu to takie ceny może i były ale teraz 1 m2 deski modrzewiowej kosztuje 120 zł, a gdzie jeszcze dobry impregnat?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Gość Piotr Z Bagien
Cześć, Do Adama: przy takiej kalkulacji 20m2 kosztowałoby 2950 licząc Twój czas po głodowych stawkach 15zł/h, za które można znaleźć pracownika nad którym musisz stać. Musi ona mieć szefa, bo samodzielny, zdolny pracownik nie będzie za takie pieniądze dobrze pracował... Do Pawła: Słusznie zauważasz impregnację - w kalkulacji "budujemydom.pl" jej brak - mowa oczywiście o dodatkowej, bo techniczna to w tartaku w cenie drewna, ale mało strojna taka impregnacja... No tak sobie myślę, że ta kalkulacja wcale nie zawyżona. Jeszcze nie robię tarasów na sprzedaż, ale może Ci Panowie co piszą "doprawdy" chcieliby w tej cenie zrobić u mnie w takim jak u siebie standardzie? - biorę. Czas, Panowie, czas jest cenny. Np. takie olejowanie, to ile czasu zajęło? No wiadomo, że między jednym a drugim browarkiem w weekend to się inaczej liczy, ale... jeśli ktoś to traktuje jako źródło dochodu i jeszcze podatki i zusy itp. Aaaa zapomniałbym zarówno do Adama, Pawła i innych: ceny materiałów to jedno, a transport doliczyliście? Kalkulacja też tego nie uwzględnia - do admina - słaby kosztorys za mało składowych... ale fajnie, że jest. Zawsze to jakaś podstawa do negocjacji
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Deska + olejowanie Min 120-150zl metr Wy to w powietrzu układacie ? Legary podstawki taras + reszta materiału na podstawę to ok 1500zl Robocizna z wykonaniem podstawy ok 300/400zl na metr chyba ze układacie taras na płytkach albo płycie a nie na gruncie to może ktoś wam zrobi po 200zl od metra . Wycena z du*y
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...