Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Koszty wykonania tarasu drewnianego

Recommended Posts

Gość Łukasz
W kalkulacji brak kosztów mocowania desek (zazwyczaj drogie wkręty nierdzewne)oraz olejowanie tarasu. W sumie przy 20 m2 należy jeszcze doliczyć ok. 1500 zł.

Gość elos
Mocowanie tarasu 20m2 za 1500PLN? Czym? Dobre wkręty (Marcopol) po 5pln za 150szt, dobry olej o wydajnosci 24m2 z litra za 80pln za 0,75l

Kładłem 2 tygodnie temu deski tarasowe na balkonie 4,8m2.
Wprawdze deska sosnowa na legarach z samodzielnym olejowaniem (x2)

Koszt łacznie 400PLN - plus dodatkowo 4,5godz pracy

Gość Market
Przy wyborze podkonstrukcji należałoby się zastanowić czy zastosować słupki betonowe czy może specjalistyczne stopy plastikowe z regulowaną wysokością? Kolega ma rację iż nie uwzględniono w kalkulacji wkrętów do drewna ani oleju. Z reguły nie zaleca się stosowania desek impregnowanych ciśnieniowych gdyż nierzadko ma to na celu ukrycie wad drewna. Zdecydowanie bezpieczniej jest zakupić materiał surowy, heblowany i suszony, pochodzący ze sprawdzonego źródła a następnie zaolejować go przed montażem a następnie jeszcze raz już po zamontowaniu, chyba że stosujemy produkty typu Thermory, wówczas odchodzi nam olejowanie czy inna impregancja. Zarówno cena świerka skandynawskiego jak i modrzewia syberyjskiego zostały znacznie zawyżone.

Gość tinez
Gdzie można kupić legary za 2.5zl o przekroju 10x10? Tym bardziej legary do egzotyka ciekawa kalkulacja a the betonowe podpory to tak sobie kladziemy na ziemi bez podbudowy prosimy o nie wprowadzanie ludzi w blad przepraszam za bledy

Gość Michał
Dobre wkręty do tarasu wcale nie są takie drogie. Przykładowo do deski ok 28 mm wkręty 5x60 można kupić za niecałe 300 zł za 1000 szt. (starcza na 30 m.kw.)

Gość bobo
To ja wasz zaskoczę wszystkich .zbudowałem sobie taras z modrzewia europejskiego pojechałem do tartaku do znajomego kupiłem deski gr 3cm . na około 60m kw w tym legary potężne grube koszt to 2400zł ze wszystkim.bloczki betonowe około 300zł wkręty jakieś 400zł kątowniki 300zł sporo poszło na impregnaty i olej jakieś 1000zł .robocizny nie liczę bo wszystko robiłem sam podbudowa z suchego betonu pod bloczki na jakieś 40cm ubita bloczki starannie wypoziomowane używałem szlauf wagi wszystko zgodnie z zasadami sztuki budowlanej dużo roboty ale ile satysfakcji ,no i miałem pewność że nikt mi nie odwali fuszery szybko szybko i kasa.efekt zajebisty mam 60m kw pięknego tarasu za około 4400zł kawał tarasu ,no ale jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty albo nadmiar kasy to niech płaci

Cytat

wszystko robiłem sam podbudowa z suchego betonu pod bloczki na jakieś 40cm ubita bloczki starannie wypoziomowane

Picu, picu, na księżycu. W międzyczasie jeszcze wyleciałeś na safari i wróciłeś z księżniczką murzyńską.

Ręcami to se sam mogłeś klejnoty ubić, a nie 40 cm suchej podsypki.

Gość Zenek
Nie wiem jakiej grubości deski kolega bobo zastosował. Ja sam zbudowałem taras 54 m2 na stalowych legarach. koszt całkowity 6000 PLN. Same deski - sosna 40 mm to 3600, z pobliskiego tartaku.

Cytat

[...]no ale jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty albo nadmiar kasy to niech płaci

O ile jestem w stanie zrozumieć gloryfikację zaradności i umiejętności to kompletnie nie rozumiem pogardy dla kogoś kto woli zapłacić, czasem przepłacić, ale mieć spokojną głowę i czas na to by zarobić z nawiązką na pracę fachowca.

Zwłaszcza, że w opowieściach często ceny i kwoty maleją podobnie jak rosną ryby u wędkarzy wraz z wypitym alkoholem.

Gość ed. construcion
od 26 lat wykonuje prace ciesielskie w tym i tarasy z róznych materiałow i w róznych miejscach swiata.Pani Dąbrowska nie wie co podpisuje albo robi to swiadomie.Pan który pisze o rybach ma racje.Kiedyś paru cwaniaków wymyśliło Muratora iludzie budujący dom dali się nabrac na te mądrości.Trzeeba wiedziec co się podpisuje. J

Gość Omen
Ceny kosmos, właśnie kupiłem deski na na taras 16m2 plus legary i belki pod zadaszenie. Koszt drewna całego 800 zł

Gość mieszkaniecApartemtu
deska tarasowa kompozyt , najatrakcyjniejsze 5 piętro (przedostatnie, chłodek latem, zima cieplutko, bez zaduchu) z pięknym widokiem - 20m2. Cena 0, deweloper zrobił gratis. Jak się kupuje w standardzie podwyższonym to się ma :D

Gość garden
też wykonuje prace z drewnem i pan ed.construcion ma racje ,pani dąbrowska chyba podaje ceny jak się samemu zaimpregnuje olejem taras ,samemu się przywiezie,samemu zrobi podpory nie wspomnę o cenie podpór chyba ta pani myśli że na dwóch legarach będzie się trzymał taras,a gdzie odpad nie kupuje się nic na wymiar,gratuluje ludziom typu znam się na budowlance bo czytam Muratora :D

Gość Ogrod
Taras z drewna jest funkcjonalny, estetycznie wygląda i łatwo komponuje się z otoczeniem. Nie dziwne więc, że pomimo dostępności nowoczesnych materiałów (np.: kompozytu), wiele osób decyduje się na wykorzystanie drewnianych desek. Pozostaje pytanie: jak zaplanować i zbudować taras, który posłuży pod długie lata?

Gość Janusz
Wycena bardzo nierzetelna. Jak znajdziecie firmę,która wykona 1fundament punktowy za 20 PLN to dajcie namiary. Hahaha. A o reszcie już nie pisze. A gdzie legary? O wkrętach nierdzewnych już nie wspomnę. Przecież to tylko 60 gr za sztukę...itd. itp.

Gość Gość EMAR
Taras-kompozyt nie z Castoramy pow.30m2 koszty całego materiału +wykonanie (liczone po80zł/m2) to: 10.000 zł

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować