Skocz do zawartości

Stara Cegła na Ściany


kozaczy

Recommended Posts

Napisano
Ostatnio pokazałem wam jak wykonałem akwarium w ścianie. Dzisiaj pochwalę się moim kolejnym remontem. Efekt ściany z starej cegły można osiągnąć samemu, mi się udało. Chyba wiecie jaki klimat budują takie rozwiązania, układanie na ściany imitacji cegieł jest znane od nastu lat a ludziom się to cały czas podoba.
No ale koniec tego biadolenia, tak jak ostatnim razem zrobiłem z tego film instruktażowy do waszej dyspozycji

FILM Tutorial

To mój efekt końcowy

DSC01446.jpg

Napisano
Cytat

Mieć równą ścianę i zepsuć? icon_eek.gif


I czego brzęczy?
Pięknie wyszło.
Sama chciałam całą taką ścianę zostawić, ale mój murarz tak krzywo pomurował, ze nie pozostanie nic innego, jak tylko otynkować... :-(
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Ładnie i ciekawie wykonane, my też chcemy coś takiego sobie zrobić w domu nowym. Aż wrzuciłem jako poradnik na moją stronę Poradnikibudowlane.pl.

Możesz podrzucić z czego robiłeś i jakie to podłoże było do którego przymocowywałeś płytki?
Napisano
Cytat

A jak powiesisz na takiej ścianie ogromny obraz olejny... Marzenie.
Szkoda, że nie mam takiej możliwości, bo regips nie wytrzyma.



A dlaczego nie? icon_eek.gif Sorry, masz ścianę z samej płyty? Bez konstrukcji wsporczej?
Napisano
Cytat

To mój efekt końcowy
[attachment=15018:100_6298.JPG]



rewelacja .... i te półki po lewej stronie pięknie się z tą ścianą komponują.... gratuluję efektu....
Napisano (edytowany)
Cytat

Ostatnio pokazałem wam jak wykonałem akwarium w ścianie. Dzisiaj pochwalę się moim kolejnym remontem. Efekt ściany z starej cegły można osiągnąć samemu, mi się udało. Chyba wiecie jaki klimat budują takie rozwiązania, układanie na ściany imitacji cegieł jest znane od nastu lat a ludziom się to cały czas podoba.
No ale koniec tego biadolenia, tak jak ostatnim razem zrobiłem z tego film instruktażowy do waszej dyspozycji

FILM Tutorial

To mój efekt końcowy
[attachment=15018:100_6298.JPG]




kozaczy wygląd - gratuluję


*literówka Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

szacun - ja bym po literówce słowa nie napisała , ewentualnie po małpce icon_lol.gif


Wszystko zależy nie od wielkości butelki, a na ilu chętnych się ją rozlewa
Napisano
Cytat

A kto to śpiewał, że jak się ma słabą głowę, to trza mięć tęgi łeb?


Cytat

Wydaje mi się że Elita, ale nie jetem pewien.


Nie dawało mi to spokoju że taki zanik (kolejny icon_biggrin.gif ) pamięci mnie dopadł.
Dobrze kombinowałem... jest to utwór Jana Kaczmarka - "Do Życia Trza Mieć Mocną Głowę"
Cytat

Do życia trza mieć mocną głowę
Choć niekoniecznie tęgi łeb...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...