Skocz do zawartości

Kładzenie cegieł


Recommended Posts

Mam takie malutkie pytanie do osób mądrzejszych niż ja. Ponieważ mam lekkie wątpliwości co do jakości ekipy developera budującego moje przyszłe mieszkanko, chciałbym zapytać czy sposób w jaki kładzione są cegły jest prawidłowy? Czy te odstępy i brak wypełnienia nie będą tworzyć mostków termicznych?

Poniżej zdjęcie (niestety aktualnie najlepsze jakie posiadam):
18122011D_rhxwwpp.jpg

Link do komentarza
Czy to jest budynek szeregowy ?
Zastanawia mnie po prawej brak przewiązania ścian ze sobą - nie widać czy tam będą dwie ściany nośne jedna przy drugiej.
To coś między oknem a drzwiami albo wypuścili cegły na kolejną ścianę albo nie mają wyobraźni jak cegłę przyciąć.
tak czy siak widać tam szczeliny więc nie dali tam pewnie zaprawy pionowej.
Że niechlujnie to fakt, ale poza tym brakiem przewiązania po prawej. no cóż,da się tynk, da się styropian... będzie ciepło będzie dobrze ;)

Przynajmniej nadproża sensownie oparli icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

to ja widzę błędy
powinna być wykonana izolacja nadproży (pewnie i wieńców) ze styro, ile? nie wiem - chce mi się liczyć, ale "oporowo" powinno być wyrównane, zanim zostanie ogacone styropianem

takie to moje odczucie (to dopisałem)


Ten błąd występuje na budowach tak często, że można już to uznać jako normę - w końcu norma to większość a nie margines icon_lol.gif
Ponieważ nadproża nie da się już "wcisnąć" w mur żeby zrobić miejsce na dodatkowy pasek styropianu, to jedynym lekarstwem na taką systuację może być zastosowanie w tych newralgicznych miejscach materiału o maksymalnej izolacyjności (czyli też najdroższego, ale będzie go stosunkowo mało; np. "grafitu" czy XPS) a na reszcie, takiego na jaki kogoś stać...
Link do komentarza
No ja także widze lekkie niechlujstwo w wykonaniu tych ścian.
Ogólnie do przyjęcia ale na twoim miejscu bym pogadał aby się przykładali:)- powiedz prosto z mostu co ci się nie podoba i jak to byś widział!!

Najlepiej weź także długą łate i sprawdź czy chociaż pion trzymająicon_smile.gif- z własnego doświadczenia mówie, u mnie całą
ściane rozbierali bo cos im kilka cm uciekło w pionie. Także jak masz możliwość to najlepiej samemu nieraz podjechać i skontrolować.

pozdr
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Źle nie jest ale bardzo drogo i bardzo dużo zbędnej pracy w to wkładasz. Rurki w instalacjach stosowano w czasach, kiedy wydawało się, że miedzi na świecie nie ma, a w Polsce tym bardziej. I że raz zrobiona instalacja będzie trwać wieki. Otóż nie będzie. Pamiętam jak 20 lat temu inwestorzy naciskali na okablowanie każdego domowego pokoju w gniazdko komputerowe. I co? Po paru latach wszystkie gniazdka okazały się niepotrzebne. Dlatego technologia wykonawstwa instalacji elektrycznej zmieniła się, co sugerowałem Ci, wskazując na linki do artykułów. Instalacja ma być bezpieczna dla użytkowników i spełniać dzisiejsze wymogi, bo za 20 - 30 lat i tak trzeba ją będzie przebudować! A jak? A kto to dzisiaj wie? Czy wiemy jakie urządzenia będą powszechne za 30 lat? Los walkmanów, odtwarzaczy VHS i CD chyba na coś wskazuje. A utylizacja Twojej instalacji to zguba dla środowiska. Odpadów plastiku będzie od cholery. I nie łudź się, że se powciągasz nowe przewody w swoje rurki. Bo i po co? te które w rurkach są, wszak nie zgniją. Tylko będą potrzebne w innych miejscach i rurki okażą się zbędne. Życie nauczyło, że położenie nowej instalacji jest szybsze i tańsze, niż zabawa we wciąganie przewodów do starych rurek. Nikt na świecie tego nie robi i robić nie będzie. Rurki stosuje się do określonych typów instalacji i w określonych miejscach, a nie w instalacjach wnętrzowych domowych.    Dlatego nie wypowiadam się o Twojej pracy, bo dla mnie najważniejszy jest podział PEN, uziemienie i rozdzielnica. A w prowadzeniu przewodów przestrzeganie zasady niełączenia przewodów na ścianach.  Popatrz na swoją fotkę i odpowiedz, gdzie wiercić pod haczyk w ścianie, skoro co kilkadziesiąt centymetrów masz rurkę? Spróbuj w nią nie trafić po kilku latach! A dałem Ci linka do artykułu, gdzie opisuję jak uniknąć przewodów w ścianach. Bo da się i to prostym sposobem.  A TY najwięcej czasu i starań poświęcasz na prowadzenie przewodów, czyli na sprawę o wiele mniej istotną dla bezpieczeństwa użytkowania instalacji. Nie mówię, że to nieważne, ale są sprawy o wiele ważniejsze. A o nich nie wiemy nic.   PS. Nie oszczędzaj tak na końcach przewodów, Zostawiaj więcej zapasu na wyjściu z rurki, to ułatwia montaż. owszem stracisz kilka metrów przewodu na całym domu, ale oszczędzisz czasu i wysiłku.  
    • @retrofood Czy prowadzenie przewodów można uznać za prawidłowe, wychodzą z górnej strefy? - to jest główne pytanie w wątku wyżej
    • @retrofood Teraz zajmuje się prawą stroną kuchni (zdjęcia: kuchnia_prawa_strona.jpg/kuchnia_prawa_strona_2.jpg), gdzie mam ściankę działową 6 cm(bez tynku), chciałbym tu zastosować płytkie puszki lub bardziej prawdopodobnie nadtynkowe gniazda ukryte w meblach. Zastosowałem tu rurki RLM 16 mm, ponieważ nie wiem jeszcze jak ostatecznie będzie wyglądała moja kuchnia. Po pierwszych materiałach dot. instalacji dowiedziałem się, że najlepiej robić ją jak ma się już wybraną kuchnię, niestety nie mam na to czasu i nie wyobrażam sobie, że w środku remontu będę wybierał kuchnię, więc nastawiłem się tutaj na elastyczność. Jak już będę miał większe rozeznanie w kuchniach, to będę wprowadzał przewody... Niektórych pewnie nie wprowadzę. Natomiast w każdą rurkę wsadzę swojego pilota. Pytanie tylko czy prowadzenie przewodów można uznać za prawidłowe, wychodzą z górnej strefy? I tak od lewej mamy: - Przewód do roboczych gniazdek (w blacie), który będzie koło zabudowanego pionu, wyjście będzie pod blatem. - Ewe. zabudowany ekspres do kawy. - Przewód 12/24 V światła nadblatowe LED w dole górnych szafek. - Ewe. zabudowana mikrofalówka. - Podłączenie górnego sprzętu AGD w zabudowie (pion/komin/słupek), koncepcja jest taka, że nie wiem jeszcze na jakiej wysokości on się znajdzie. I dzięki rurce mogę w dowolnym miejscu go wyciągnąć (przy dostawaniu się do tego miejsca przewód będzie wycofany) i zainstalować gniazdko nadtynkowe. - Przewód 12/24 V dolna strefa LED, pod dolnymi szafkami. - Podłączenie dolnego sprzętu AGD w zabudowie (pion/komin/słupek) prawdopodobnie zmywarka.
    • 1. Poszukać lokalu o lepszym standardzie.   2. Wspomnieć  właścicielowi, że będziesz musiał poszukać innego mieszkania z powodu grzyba.   3. Kupić farbę przeciwplesniową, pomalować. https://allegro.pl/oferta/farba-przeciw-plesni-i-grzybom-galvi-9810352181   4. Kupić osuszacz na prąd, lub pochłaniacz wilgoci do łazienki i wymieniać co pewien czas wkłady. https://allegro.pl/oferta/duzy-pochlaniacz-wilgoci-osuszacz-powietrza-xxl-pilot-led-cichy-90w-2200-ml-14869498575   5.Pozostawiać klamkę w oknie w pozycji  rozszczelnienia - mikrowentylacja okna.     6. Wypić z co najmniej 10 schnapsów  i ręcznie wytłumaczyć szwabowi.  
    • Mieszkam na stałe w Niemczech, tu nie ma niestety takiego prawa…
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...