Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
madzik

izolacja fundamentow

Recommended Posts

bardzo prosze o wskazowke w sprawie izolacji fundamentow.Poniewaz buduje dom w Hiszpanii na calej pwierzchni law zostaly wychodzace prety zbrojeniowe

DSC01446.jpg

nie wiem teraz jak to wszystko zaizolowac.Widzialam przed zalaniem calosci, ze folia byla tylko tam gdzie zwir ale nie dotykala wylanych wczesniej law.
pytanie czy moge przed stawianiem scian nosnych zaizolowac jakos ten fundament? moze masa bitumiczna?
prosze o jakies wskazowki bo boje sie ze bedzie za pozno,jezeli juz nie jest.Oni tu nigdzie nic nie izoluja a na mnie patrza jak na kretynke jezeli tylko wspominam o foliach izolacyjnych czy styropianach.

DSC01446.jpg

Te pręty to chyba pod wieniec zostały ?
A co do Hiszpanii - Hiszpania to nie Polska. Z tego co widać na zdjęciu to w tle jeziorko - a ziemia sucha jak pieprz - czasami nie ma potrzeby izolowac - po co komu izolacja na pustyni ?
śnieg i typowa wiosenno-jesienna aura w postaci deszczu i roztopów ci chyba nie groza - jak już potrzebujesz to zamow beton z dodatkiem środka wodousczelniajacego. Popatrz na lokalne domy i porozmawiaj z mieszkancami - bedziesz wiedziec najlepiej

Tak jeszcze sobie patrzę - widze płytę fundamentową i chyba dodatkowe wience beda robione - czyli chyba narazony na wstrzasy sejsmiczne rejon to jest - izolacje mozesz dac od zewnatrz po wylaniu tego wienca - i od srodka jak beda sciany stawiane - tutaj nie dawalbym srodkow na bazie bitumow - wstrzasy moga rozerwac powlokę i dupa z izolacji bedzie. Ale to sie popytaj ludzi.

Po pierwsze, nie jest to ława fundamentowa lecz płyta, która w warunkach klimatu Hiszpanii może być wykonywana na powierzchni (nie ma zagrożenia przemarzaniem).

Co do izolacji przeciwwilgociowej to też nie jest konieczna do ułożenia na płycie, gdyż wystarczy izolacja podpodłogowa.

Z opisu nie wynika jakie mają być ściany zewnętrzne domu- wyprowadzone zbrojenia sugerują wylewane z betonu i wtedy też mozna zrezygnować z izolacji poziomej ścian. Trzeba też pamiętać, że przenoszenie rozwiązań polskich na
grunt Hiszpanii nie ma sensu - inny klimat, inne tradycje i doświadczenia.

bardzo,bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz.Czytam czesto to forum i staram sie porownywac budownictwo w kraju do naszej budowy tutaj,jednak wychodzi na to ze w Hiszpanii jakos inaczej buduja.Betony tez maja inne symbole,u nas zastosowano HA 250 (podobno hydroszczelny)ale nie wiem bo nie ma takiego symbolu w Polsce i nie moge porownac.To ze klimat cieplejszy i narazony na wstrzasy, wplywa napewno na inna technologie budowy,widzialam jednak tyle tu fuszerki i boje sie ze cos mi tu odwala nie tak, a na pozniejsze naprawy zabraknie kasy. Zdecydowalismy budowac dom z styrostone (pustaki styropianowe wypelniane betonem)dlatego chyba te prety.Mamy tu kolege ktory budowal w tym systemie i bardzo sobie to chwali.Fajnie chlodno u niego latem a zima cieplutko.
Draagon to nie jeziorko, to rzeka Ebro -podobno marzenie kazdego wedkarza (sumy po 100 kg)
Jeszcze raz dziekuje za porady. icon_smile.gif

Żeby nie zakładac nowego tematu zapytam tutaj.Chodzi mi też o izolacje scian fundamentowych.Mój teściu pracuje za granicą w budowlance i troche doradza ale nie zawsze wiem czy bedzie to dobrze.Jestem na etapie ścian fundamentowych.Wysmarowałem je tym czarnym dziadostwem i chciałem na to dac 5cm styropianu.Teściu doradza że oni kiedyś za granicą dawali jeszcze pod to jakąś specjalną pape.Czy to ma sens wogole?Papa ma byc niby za darmo bo została u tych ludzi co tam robił i powiedział że mu ją dają.Czyli było by : abizol + papa + styropian + folia kubełkowa.Pchac się w to czy nie ma sensu?

Cytat

Żeby nie zakładac nowego tematu zapytam tutaj.Chodzi mi też o izolacje scian fundamentowych.Mój teściu pracuje za granicą w budowlance i troche doradza ale nie zawsze wiem czy bedzie to dobrze.Jestem na etapie ścian fundamentowych.Wysmarowałem je tym czarnym dziadostwem i chciałem na to dac 5cm styropianu.Teściu doradza że oni kiedyś za granicą dawali jeszcze pod to jakąś specjalną pape.Czy to ma sens wogole?Papa ma byc niby za darmo bo została u tych ludzi co tam robił i powiedział że mu ją dają.Czyli było by : abizol + papa + styropian + folia kubełkowa.Pchac się w to czy nie ma sensu?

Wątek omawiany x razy. Nie zaszkodzi - tylko po co??????

Cytat

Teściu doradza że oni kiedyś za granicą dawali jeszcze pod to jakąś specjalną pape.Czy to ma sens wogole?Papa ma byc niby za darmo bo została u tych ludzi co tam robił i powiedział że mu ją dają.Czyli było by : abizol + papa + styropian + folia kubełkowa.Pchac się w to czy nie ma sensu?

jak masz to za darmo i jak jeszcze za darmo ktoś by to zrobił to nie zaszkodzi.
ale inwestować w to, to raczej bez sensu (z szacunkiem dla teścia8-) )

Jak bym miał kupować tą pape to bym nawet o tym nie myślał bo po co , no ale że jest gratis a robocizne sami walimy to dlatego pytam czy ma to sens i czy sobie czegos nie pogorsze kładąc pape.No ale jak piszecie że nie zaszkodzi to sie przykleji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Oklej nadproża "płytkami" ciętymi że starych, używanych, czerwonych cegieł
    • Zakomunikowałem producentowi, albo zaproponują coś sensownego (rabat, wydłużona gwarancja),albo opiszę temat na internecie wraz z podaniem nazwy producenta i modelu okien. Ja osobiście po takim wpisie nie wybrałbym ich okien. Oni zaś stwierdzili, że jest to "normalna regulacja" i zaproponowali równowartość 150zł. Nie wiem czy do nich dociera jaką siłę mają takie wpadki. Cóż ich wybór.
    • My mamy wannę wolnostojącą z linii Solid Surface Barcelona, bardzo spodobał mi się jej kształt, jest prosta, minimalistyczna, ale do naszej łazienki pasuje idealnie. Dom mamy urządzony raczej nowocześnie z elementami industrialnymi. Na stronie Riho Limited mają sporo wybór armatury łazienkowej, zamawaliśmy też od nich umywalki, wszystko z wysokiej półki, ale na takich rzeczach podobno nie warto oszczędzać.
    • ŻENADA!  Hahaha - jak chcesz rodzinie robić reklamę, to jest na to stosowna podstrona. Tu jest dyskusja na konkretny temat.  Ja wyznaje zasadę - każdy ma robić to, do czego ma kwalifikacje. Architekt do architektury, konstruktor do konstrukcji, elektryk do elektryki, wodkaniarz do wodkanu.  Oczywiście można zamówić u architekta elektrykę, a u geologa konstrukcję - jak kto woli. Może nawet podbije pieczątką i się podpisze. Może nawet się trafi taki, że to zrobi lepiej niż fachowiec "wyedukowany". Niemniej nie jest to regułą ani praktyką.  Ani nie jest to eleganckie w stosunku do innych branży - takie oszczerstwa. Ja ci też mogę sypać przykładami projektów elektrycznych przeinwestowanych i bez sensu oraz durnego wykonastwa - tylko po co? Jak będę potrzebował projekt elektryki, to pójdę do dobrego i sprawdzonego elektryka (chyba że poznam dobrego elektryka, choć ma inne wykształcenie). No ale znam elektrykow jednak wykształconych praktyków - na szczęście.   Ciągle rypiesz tym przykladem złego architekta - ja też ci mogę dać przykłady złych konstruktorów, robiących konstrukcję na wyrost, drogie i potężne - od których inwestorowi topnieją pieniądze. I co z tego. Nie idę do takich, gdy trzeba. Idę do dobrych.   Retrofood - wbij wreszcie do glowy - każdy może być dobrym, średnim i złym fachowcem, w każej dziedzinie i zawodzie.    Cyt: " Natomiast projektanci, którzy również mają uprawnienia budowlane w zakresie konstrukcji podchodzą do takich zleceń poważniej i dokładniej analizują zadanie. I mniej kosztują niż architekci." Dopisz jeszcze konkretne nazwisko i telefon - chłopie - jaak sie mówi A, to trzeba i B. I będzie reklama, jak trzeba, skojarzona z hejtem - jak trzeba.      ŻENADA JEDNYM SŁOWEM!
    • Witam wszystkich i wzywam pomocy. 
      Przeprowadzam generalny remont salonu, zbijam tynk i chcialbym zostawic jedna sciane z wyeksponowana cegla. 
      Niestety szpeci mi ja betonowe naproze nad drzwiami. Zastanawiam sie jakbym mogl je zamaskowac, ozdobic, przerobic itp. 
      zeby pasowalo. Juz sporo sie naszukalem w necie, wpisujac rozne kombinacje slow...bez skutku. 
      Moze Wy macie jakies pomysly odnosnie tego. Prosze pomozcie. Pozdrawiam
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi