Skocz do zawartości

wybór projektu


Recommended Posts

za zamierzam budowac dom "z charakterem 4" z pracowni domy z wizja
"z charakterem 4"

a napisalem aby wyczulic Cie na koszta okien,bo widze ze tez masz sporo przeszklen w bryle...
zbieram oferty na stolarke okienna i ceny wachaja sie od 30-50k pln icon_confused.gif??:
postanowilem wybrac okna pcv z potrojnym szkleniem kolor szary lub braz(bez okleiny) i przenikalnosc cieplna U – 0.7 W/m2 K,coby ogrzac chalpe bylo taniej-cena 47k pln z vat

teraz tne po kosztach i po zrezygnowaniu z kilku otworow zeszlem na 32k pln z vatem
to i tak imho sporo i zastanawiam sie czy nie kupic ich na zime,ceny pewnie beda nizsze...

co ciekawe jeden producent(nazwy nie wymienie coby anty reklamy nie robic -ale bardzo,bardzo znany w kraju) wycenil drewniane okna ( duze te z kukarny maja jedna szybe i U – 2.7 W/m2 K) na 50k pln

jest w czym wybierac tylko sztuka jest wybrac dobrze

przy okazji,ladny dom wybrales
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam, jestem nowym forumowiczem, zamierzam budować dom wg projektu Teneryfa a.
Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie na temat projektu , propozycji zmian


http://www.slonecznedomy.pl/projekty/teneryfa-a




Z zewnątrz jest ok. Umieszczenie wc na środku parteru to koszmarny pomysł. Nie oprze się ani kuchnia, ani jadalnia, ani salon. Spiżarnia wydaje się bardzo duża kosztem kuchni (1/3) . Nie podoba mi się też, że z wiatrołapu wchodzi się praktycznie do kuchni. I kominek, którego właściwie nie widać. Czy ten dom nie ma kominów?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Uważam ,że projekt do kitu ze względu na układ pomieszczeń, zero funkcjonalności,ten układ to jakieś kalectwo budowlane.Numery pomieszczeń w opisie błędne oraz brakuje oznaczeń,jak ktoś się zna czytaniu rysunków to domyśli się o co chodzi,zwróćcie uwagę na łazienki na poddaszu, komin jest na rzutach elewacji a gdzie jest na rzutach domu to nie wiada o kanałach wentylacyjnych to już zapomnieli? co do przeszkleń (duże okna) to jak widzę dali ile mogli na prawie wszystkich ścianach ekonomicznie to mi nie wygląda. Totalna porażka. Ten domek do tani na pewno nie należy zarówno w budowie jak i w późniejszej eksploatacji. Ale proszę się tym nie sugerować to jest tylko moje zdanie ,ja osobiście bym go nie budował.
Link do komentarza
Cytat

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie na temat projektu , propozycji zmian
http://www.slonecznedomy.pl/projekty/teneryfa-a


Faktycznie, źle opisali numerki...

marir,
to zależy dlaczego wybrałeś ten projekt, co Ci w nim przypadło do gustu lub jakie z jakich racjonalnych przesłanek chcesz właśnie ten dom stawiać.
Jeśli szukasz prostej bryły, to to nie jest prosta bryła.
Taniej budowy - mhtyl odpowiedział.
Dużo ozdobników typu para okien (kuchnia) zamiast jednego okna to komplikacja, większy koszt.
Zgadzam się z opinią mhtyl, że to nie jest fajny projekt,
głównie z racji tego, że ani on tani, ani prosty, ani odlotowy.

Czy chcesz budować wynajmując firmę, czy samodzielnie? Nie wiemy.

Ale jak ci on się podoba, to buduj. To twój dom (ma być).
Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie pisałem tego wcześniej,ale jak pierwszy raz rzuciłem okiem na ten projekt na rozmieszczenie pomieszczeń to miałem odczucie że to nie nowy dom tylko przeróbka starego domu wg możliwości,bo wiadomo w starym domu nie można (oczywiście nie zawsze)rozmieścić pomieszczeń wg swoich upodobań. A tak ogólnie to dziwi mnie fakt,że jak biuro projektowe mogło wypuścić projekt z takimi błędami,pomijam fakt rozmieszczeń pomieszczeń bo to rzecz gustu.
Link do komentarza
W zasadzie projekt nie jest zły.
Podoba mi się pomysł dużego stołu w spiżarni.
I umywalka w garażu, co prawda zbyt małym, by samochód się tam zmieścił.

Super pomysł to kibelek i bidet w garderobie na poddaszu i łóżko w łazience.

Generalnie poddasze mnie zainspirowało.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Naigrawanie się z numerków to takie dziecinne .Tu macie poprawiony i co teraz powiecie.

[attachment=10832:kulawa_budowa.bmp]


Tu nie chodzi tak dokładnie o numerację pomieszczeń,bo jak ktoś jest ciut w temacie projektów to się domyśli ,tu była dyskusja na temat rozkładu pomieszczeń,komunikacji oraz rozkładzie okien(zwróć uwagę że prawie na każdej ścianie zew są umieszczone duże przeszklenia) dla m,nie ten dom jest nie ekonomiczny czyli ani tani w budowie a tym bardziej w późniejszym użytkowaniu o komforcie komunikacyjnym nie wspomnę.
Link do komentarza
Cytat

nieeeee noooo teraz to taaaaak
takie zwyczajne...


Zgadzam się z kolegą icon_smile.gif
Cytat

Tu nie chodzi tak dokładnie o numerację pomieszczeń,bo jak ktoś jest ciut w temacie projektów to się domyśli ,tu była dyskusja na temat rozkładu pomieszczeń,komunikacji oraz rozkładzie okien(zwróć uwagę że prawie na każdej ścianie zew są umieszczone duże przeszklenia) dla m,nie ten dom jest nie ekonomiczny czyli ani tani w budowie a tym bardziej w późniejszym użytkowaniu o komforcie komunikacyjnym nie wspomnę.



Nareszcie konkrety.
Tak szczerze to patrząc na elewacje tego budyneczku jedynie pokojo-dzienno-jadalnia jest zbyt mocno nasłoneczniona ,
ale kibel nie do wybaczenia smacznego .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
    • A więc najlepiej byłoby leczyć przyczynę, a nie objawy. Tak jak wspomniałem w poście #2. Trzeba uniemożliwić napływ wody na powierzchnię sufitu balkonowego. Kto administruje budynkiem?   Być może jest to temat do rozwiązania przez Administratora.
    • Dziękuje za zainteresowanie: nie ma żadnej obróbki blacharskiej powyżej jest po prostu 10-15 cm pionowy odcinek zakończenia stropu, będący sufitem u mnie i podłożem powyżej, właśnie dokładnie tak jak Pan napisał woda spływając dostawała się wcześniej do pomalowanej farbą fasadową gładzi i powodowała jej łuszczenie i rozpuszczanie czego konsekwencją były białe plamy na balkonie po deszczu, ten odcinek pomalowanego sufitu wraz z tym pionowym odcinkiem zabezpieczył przed tym tworząc taką jednolitą warstwę. Jednostka została założona wysoko z powodu drzwi balkonowych i jest to podyktowane możliwością wyjścia na balkon i nieuderzenia głową w nią, zastanawiam się teraz nad osłoną pomiędzy sufitem a wylotem powietrza, myślę albo kawałek blachy albo zabezpieczony drewno w formie płyty. Co do gładzi na bazie cementu to czym się ją wykańcza i szlifuje
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...