Skocz do zawartości

Dlaczego... okna z PVC?


Recommended Posts

Polecam Thermoplast. Bardzo dobra jakość, do wyboru 5 systemów profili, bogata gama kolorów, dużo dodatków – zabezpieczających, ułatwiających użytkowanie, poprawiających wygląd. Kupiłem okna w kolorze mahoniu na zewnątrz i białym w środku. Po dwóch latach eksploatacji stwierdzam, że są szczelne, wygodne, a dzięki wąskim profilom wpuszczają dużo światła. Odporne na trzaskanie, nie matowieją pod wpływem słońca i środków myjących. Po 6 miesiącach niektóre skrzydła wymagały regulacji.
J. Dydyński
Link do komentarza
Kupiłem okna firmy Jezierski w okleinie dwustronnej „Kanadian”, profil 5-komorowy. Odpowiadał mi stosunek ceny do jakości. Jakość jest naprawdę wysoka, a cena wyraźnie niższa niż okien PVC znanych, krajowych firm. Za ich największą zaletę uważam energooszczędność – 5 „prawdziwych” komór, grube ścianki pomiędzy komorami, a nie cieniutkie jak papier przegrody. Nie dziwią mnie dobre opinie sprzedawców i to tych nie będących partnerami handlowymi firmy(!). Poza tym okna estetycznie wyglądają, okleina jest odporna na zarysowania i niszczenie, dobre okucia i okna balkonowe bez ramek poprzecznych (sam profil jest wystarczająco wytrzymały).
Link do komentarza
Okna mam już zamówione. Pierwotnie chciałam je mieć z ciepłą ramką. Okna sprzedała i zamontuje mi firma, którą bardzo cenię i z której właścicielem się zaprzyjaźniliśmy. Człowiek nie sprzeda mi tego co chcę, jeśli uzna, że dany profil się nie zda egzaminu przy tym wymiarze albo rozwiązaniu. Np. nagminne jest gwarantowanie, że drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem mogą mieć pełne WKII. Ale to nie istotne. Ważne, że ten znajomy powiedział, że ciepła ramka tak naprawdę jest zbędnym dodatkowym kosztem. Akurat w tym mu wierzę. W wielu sytuacjach dał się poznać, jako znawca konstrukcji okien i osoba, która nie chce zarobić na naiwności.
Link do komentarza
Skoro Redakcja skopiowała tu mój (Zuza) post z innego tematu wypowiem się jeszcze jakie będziemy mieć okna - profil aluplast system 4000 round line. Nie twierdzę, że to najlepszy profil, ale akurat w tym wypadku akurat tak jest.
Istotą okien jest fakt, czy firma produkująca okna przykłada się do tego czy nie. Akurat trafiłam na sprzedawcę, który za producenta ręczy głową. Żadnej śróbki w naszym oknie nie zabraknie, całe wnętrze okna będzie zawierało to co musi. Nie prawdą jest mówienie, że okna Veka, czy Salamander są najlepsze. Tu bardzo duże znaczenie ma producent, który dany profil obrabia. Jeśli nie należy do tych, co robią oszczędności to dobrze, ale jak poznać, czy dany producent jest uczciwy?
Drugą sprawą równie ważną co profil i producent dla działania i trwałości okna jest montaż. On także wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności. Jest wielu monterów, którym można wiele zarzucić.
Uważam, że okna plastikowe są o tyle dobre, bo są łatwe w utrzymaniu w czystości, nie wymagają malowania, ale niestety trzeba bardzo umiejętnie wybrać dobrego producenta i montera. W oknach drewnianych nie ma profili, więc sprawa jest trochę bardziej prosta. Dobra klejonka i monter a człowiek jest zadowolony. Tyle tylko, że cena akurat dla mnie jest zbyt wysoka.
Dodam jeszcze jedną małą uwagę. W oknach plastikowych zazwyczaj wewnątrz jest wąski rowek na całej długości. On jest zbędny, ale nie wiem dlaczego producenci go robią. Jest przyczyną dłuższego mycia okien. W moich oknach tego rowku nie będzie. To gwarantuje mi system. Ale jeśli ktoś postawi np. na Vekę to warto powiedzieć sprzedawcy, aby podczas produkcji okna ten rowek został zakryty specjalną, dodatkową białą listewką. Możliwe to jest tylko w trakcie produkcji. Kosztuje niewiele, ale o ile wygodniejsze jest mycie okien.
Link do komentarza
Ja wybrałem również PCV, profil Aluplast 6-cio komorowy ponieważ miał 3 uszczelki, a zależało mi na szczelności. Niestety prawdą jest, że dużo zależy od producenta i niezgodzę się z opinią Redakcji, że sprwdzanie certyfikatów producenta profili jest jakąkolwiek gwarancją - producenci profili chętnie wydadzą certyfikat bo jest to zbyt dla ich profili. Moje okna robiła firma którą znalazłem ją przez producenta profili, i okazuje się że zanim okna przyjechały i zostały zamontowane wyglądały już na okna z historią, o okuwaniu firma nie wie praktycznie nic, nie rozróżniają stopni bezpieczeństwa okuć, reklamacje udają żę "załatwiają" już kilka miesięcy, zamonotwanego okna nie potrafią wyregulować. Niestety, producentów jest tylu, że trudno znaleźć jedną receptę na wybór właściwego więc najlepszym chyba pozostają referencje znajomych.
Link do komentarza
Cytat

...niezgodzę się z opinią Redakcji, że sprwdzanie certyfikatów producenta profili jest jakąkolwiek gwarancją - producenci profili chętnie wydadzą certyfikat bo jest to zbyt dla ich profili.Certyfikat nie ma mocy prawnej dokumentu dopuszczającego wyrób budowlany do obrotu i stosowania w budownictwie, ale może stanowić dopełnienie działań właściwych jednostek certyfikacyjnych oraz procedur producenta związanych z obowiązkiem prowadzenia Zakładowej Kontroli Produkcji.

Producent okien stosuje również w procesie technologicznym wytyczne wielu innych dostawców elementów składowych okna: takich jak okucia, szyby itp. Współpraca dostawców i producenta opiera się na stosunkach partnerskich a nie "nadzorze policyjnym".

Celem wszystkich jest dostarczenie klientowi produktu najwyżej jakości.

Z poważaniem

Karol Reinsch
Doradca Techniczny Aluplast Sp. z o.o.
ul. Gołężycka 25 A
61-357 Poznań
tel.: +48 61 654 34 30
tel.: +48 602 795 212
fax: +48 61 654 34 39
http://www.aluplast.com.pl
Link do komentarza
 • 2 tygodnie temu...
Stoję przed wyborem: jakie okna do domu? Drewniane-nie ze względu na konieczność konserwacji co kilka lat (aktualnie mam w domu takie okna). Interesują mnie okna z PVC lecz w okleinie drewnopodobnej. Mój dylemat: jak taka okleina sprawdza się praktycznie, po kilku sezonach od zamontowania okien (kilka zim, elewacja nasłoneczniona). Czy okleina nie pęka lub "odstaje" od profilu okna, czy rama zbytnio się nie nagrzewa (a przez to wpływa na użytkowanie okien-trudności z otwieraniem). Liczę na odzew ze strony "posesjonatów" którzy czas budowy mają szczęśliwie za sobą i mogą podzielić swoimi doświadzceniami z "nowicjuszami". Pozdrawiam.
Link do komentarza
 • 1 miesiąc temu...
Siedze tu i czytam te wszytkie wypowiedzi i musze stwierdzić że przy niektóych to można boki zrywać. Prawda jest taka że jeżeli ktoś zamawiać będzie okna od producenta który prowadzi podwórkową produkcje ponieważ chciał zaoszczędzić to prędzej czy puźniej wszytko to wychodzi. Dlatego też radził bym zamawiac okna znanych producentów u dystrybutorów którzy swoje punkty prowadzą już kilka lat w tym samym miejscu(jest nadzieja że nie zwiną interesu po roku). Co do profilu aluplast system 4000 round line mam nadzieje że poprawiła się jakość tych profili. Przekonałem sie już wiele razy iz w starszym systemie aluplast 3000 takze z trzema uszczelkami środkowa uszczeklka była tylko od tak sobie wogule lub w nieznacznym stopniu poprawiając szczelnośc okien (krótko ujmując jedna wielka ściema z tą dodatkową uszczelką icon_wink.gif ). Najbardzie ubawiło mnie zdanie poprzednika i tu cytuje "Akurat trafiłam na sprzedawcę, który za producenta ręczy głową." Gargamel nie daj wpuścić się w maliny gościu ściemnia żeby ci wcisnąc okna i albo będziesz miał szczęście i dostaniesz okna sprawne albo będziesz w tej 10 osób na 1000 które miały pecha i dostały wadliwe okienka.Do tego dochodzi sprawa montażu. Życze wszytkim powodzenia w kupnie nowych okien i obyście nie trafili na mnie icon_cool.gif
Link do komentarza
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Interesują mnie okna z PVC lecz w okleinie drewnopodobnej. Mój dylemat: jak taka okleina sprawdza się praktycznie, po kilku sezonach od zamontowania okien (kilka zim, elewacja nasłoneczniona). Czy okleina nie pęka lub "odstaje" od profilu okna, czy rama zbytnio się nie nagrzewa (a przez to wpływa na użytkowanie okien-trudności z otwieraniem). Liczę na odzew ze strony "posesjonatów" którzy czas budowy mają szczęśliwie za sobą i mogą podzielić swoimi doświadzceniami z "nowicjuszam


pięć lat temu kupiłem okna pcv w firmie VIDOK. okna od zewnątrz sa w kolorze i w fakturze dębu złocistego, a od wewnątrz sa białe. do chwili obecnej nie widać żadnych defektów. okna skierowane są we wszystkie strony świata i na żadnym nie widać czegoś niepokojącego, a i od strony zamykania/otwierania tez jest wszystko w porządku.
pozdrawiam
Link do komentarza
Okelina jest wprasowana termicznie w profil i nie ma prawa odstawać czy pękać. Pozatym gdyby takie zmiany kiedy kolwiek wystąpiły podlegają gwarancji. Kilka lat temu miałem sytuacje w profilu Aluplast 3000 zżukła klientowi po bodajże roku rama natomisat skrzydła pozostały białe.W ramach gwarancji wszytkie usterki zostały usunięte.Takie żeczy jak zżułknięcia czy odklejająca lub pękająca okleina zdażają sie niezwykle żadko. Więc nie ma co się zastanawiać i kupić. icon_cool.gif
Link do komentarza
 • 6 miesiące temu...
Kupowałem okna PCW w firmie produkującej w pełnej gamie ilości profili.Sprzedawca stanowczo odradzał kupno okien 6i5 profilowych,zalecając 4-profilowe jako optymalne.Argumentacja była następująca:1-różnica w oszczędności ciepłą znikoma,prawie bez znaczenia a cena wyrażnie wyższa. 2-zdażały się przypadki,że przy 5-cio a szczególnie 6-cio profilowych nawiewało przez framugi śnieg [profile są bardziej wiotkie].3-żaden producent nie daje gwarancji na okna 5-cio i 6-cio profilowe.
Link do komentarza
 • 1 miesiąc temu...
A ja polecam wszystkim okna Salamander 3d Zanim je kupiłem obejrzałem chyb au znajomyc kilkanascie producentów po 2-3 latach eksploatacjii i np aluplast po 3 latach juz zaiania odcienie i już nie jest tak dzwiekoszczlny ,inne też maja słabości a Salamander cały czas biały, jak sie je oglada to od razu widacze nie profil gruby a 3 uszczelki robia swoje Fakt moze nie sa one najtansze ale ja na razie nie moge byc nie zadowlony polecam.
Link do komentarza
 • 6 miesiące temu...
CZY MA KTOŚ Z PAŃSTWA OKNA PCV FIRMY "GROBUD" Z GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO? PORÓWNAŁEM JAKOŚCIOWO OKNA TEJ FIRMY Z OKNAMI FIRMY DOMINUJĄCEJ NA TERENIE PIŁY I OKOLIC "TURPLAST"
I UWAŻAM OFERTĘ PIERWSZEJ FIRMY ZA ZNACZNIE KORZYSTNIEJSZĄ. FIRMA Z GRODZISKA OFERUJE OKNA PIĘCIOKOMOROWE, Z DOBRYMI OKUCIAMI W RÓŻNEJ KOLORYSTYCE 5-LETNIĄ GWARANCJĄ TAŚMĄ DZIĘKI KTÓREJ NIE NASTĘPUJE SKRAPLANIE PARY ITP. O PRAWIE KILKA TYSIĘCY TANIEJ ( CHODZI O ZAMÓWIENIE NA CAŁY GOM). FIRMA TURPLAST NIE DOŚĆ ŻE WYŻSZEJ CENIE NIE GWARANTUJE LEPSZYCH OKUĆ ITP. PROSZĘ O INFORMACJE.
Link do komentarza
 • 1 rok temu...
Nie przesadzajmy z tą ''lepszością'' dużych firm.Produkcja okien z PVC to żadna filozofia.Dlatego tak wiele firm ''produkujących'' okna powstało w ostatnich latach.Cudzysłów stąd,że to przecież nie tyle produkcja,co montaż z gotowych elementów.
To ja,składając sobie mebel z Ikei też powinienem nazwać się producentem mebli.
Profile kupuje się u kilkunastu producentów europejskich,tnie się pod kątem na odpowiednie wymiary,zgrzewa,wstawia zakupione i klejone gdzie indziej szyby,montuje okucia i okno gotowe.
Oczywiście upraszczam,ale gdyby produkcja dobrych okien zależała od wielkości firmy,to zgoda.Tak jednak nie jest.Jakość okien zależy głównie od staranności wykonania a nie od wielkości firmy.A wiemy,że na staranność stać małe firmy,tak jak na bylejakość duże.
Fakt,małe,początkujące firmy czasem kupują najtańsze na rynku profile i okucia,stąd potem ich problemy z jakością.Duże firmy mają sprawdzonych dostawców i łatwiej (choć nie ma reguły) wydębić od nich reklamację.
Ja mam okna z firmy,której nazwy nawet nie pamiętam,ale wiem,że profile są z f-my Deceunick a okucia Maco.A okna wybrałem,po długich poszukiwaniach,najtańsze jakie udało mi się znaleźć,i nie narzekam.
Link do komentarza
Czy ja wiem czy w ogóle jest jakaś różnica między oknami drewnianymi a pvc tak naprawdę. Osobiście wole pvc, bo są tanie a drewno trzeba poddawać renowacji. Moje trzymają się świetnie, a drewniane musiałbym odmalowywać (szczególnie, że tutaj jest bardzo dużo wilgoci). Kiedyś miałem MS i nie narzekałem, ale przy okazji remontu skorzystaliśmy z Avante i jest jeszcze lepiej - długa gwarancja, świetna jakość, mieliśmy też dobrego starego kaszuba z synem od montażu w okolicy więc wszystko wyszło naprawdę tanio
Link do komentarza
Cytat

Ja również polecam pcv! Są niezawodne, szczególnie polecana jest firma Avante i słusznie! Mają duży wybór asortymentu i świetną jakość!Nom, to dobra firma. Wiele się o niej słyszy przez ostatnie (dobre, tzn. na korzyść klienta, co jest rzadkością w czasach gdy wiele firm tnie koszta by ścigać się ze świństwem sprowadzanym z Chin) zmiany w podejściu gwarancyjnym. Dla mnie istnieje kilka dobrych firm w tej branży, m.in. Avante, Jezierski, Oknoplast, ale tą pierwszą cenię faktycznie najbardziej. Kwestia doświadczenia.
Link do komentarza
 • 4 miesiące temu...
Ja powiem krótko, jak okna to u producenta, my sie zaopatrujemy w firmie Dekorplast -
produkują okna na profilach Deceuninck z okuciami WinkHaus,
połączenie tych dwóch firm jest bardzo dobre,
okienka nie sprawiają żadnych problemów,
a kupujemy tych okien u nich sporo poniewż prowadzimy firme budowlaną!

W ofercie mają oczywiście okienka pięciokomorowe zendow classic - www.dekorplast.com/okna_zendow_3000_classic.html

pozdrawiam, Wolfgang
Link do komentarza
 • 1 miesiąc temu...
Wybierajac okna trzeba pamietac o wadach i zaletach danego materialu, jak i rowniez o zasobnosci portfela ;]. Zasadniczo sprowadza sie to do jakosci wykonania i wytrzymalosci uzytych materialow. Zawsze znajdzie sie ktos kto zalozyl okna z pcv lub z drewna i tego zaluje.
Przykladowe wady i zalety materialow:
pcv:
raczej sie niewypaczaja
z wiekiem moga sie przebarwiac
nie potrzebuja odnawiania
praktyczna niemozliwosc usuniecia wszelkich uszkodzen powierzchni (np przerysowana cyrklem przez dziecko)
drewniane:
moga sie wypaczac
potrzebuja odnawiania
latwosc usuniecia uszkodzen powierzchni
trwalosc (dobre okna drewnianeo ktore sie dba powinny starczyc przez cale zycie ;])
wyglad (okna drewniane prezentuja sie lepiej niz okna z pcv, ale to zalezy od wykonania)
Link do komentarza
Akurat kolego kamiński jeśli chodzi o mechaniczne drobne uszkodzenia okien typu jak piszesz zarysowania np. cyrklem jest to całkowicie do usunięcia. Producent okien w moim przypadku Drutex wyposaża dystrybutora w zestaw do właśnie takich napraw i powiem szczerze że nie ma śladu po naprawie. Co do drewna to nie wiem jak można łatwo usunąć uszkodzenia.

Wg mnie okna drewniane wcale się lepiej nie prezentują, ale jak mówisz to zależy od wykonania. U mnie wszyscy byli pewni że mam okna drewniane. A jeśli chodzi o trwałość to jeżeli mam wydać 3x więcej kasy na drewno to wolę kupić PCV i np. za 10-15 lat wymienić je na nowe PCV.
Link do komentarza
 • 1 miesiąc temu...
Cytat

(...)upraszczam,ale gdyby produkcja dobrych okien zależała od wielkości firmy,to zgoda.Tak jednak nie jest.Jakość okien zależy głównie od staranności wykonania a nie od wielkości firmy.A wiemy,że na staranność stać małe firmy,tak jak na bylejakość duże.
Fakt,małe,początkujące firmy czasem kupują najtańsze na rynku profile i okucia,stąd potem ich problemy z jakością.Duże firmy mają sprawdzonych dostawców i łatwiej (choć nie ma reguły) wydębić od nich reklamację.
Ja mam okna z firmy,której nazwy nawet nie pamiętam,ale wiem,że profile są z f-my Deceunick a okucia Maco.A okna wybrałem,po długich poszukiwaniach,najtańsze jakie udało mi się znaleźć,i nie narzekam.


Zgadzam się z Adamisem. Czasem małe firmy pracują bardzo solidnie i nie należy ich skreślać "dla zasady". Ogromne znaczenie ma montaż, a z tym jest niekiedy kiepsko. Zły wykonawca zepsuje nawet najlepszy materiał!
Osobiście uważam, że każda technologia ma swoje dobre i złe strony i trzeba ją dobierać do konkretnej sytuacji a nie trzymać się zasady "bo X jest lepsze niż Y", np. co z tego że profile z tworzywa są bardziej wiotkie od drewnianych jeśli mamy niewielkie okna i nie odczujemy tej różnicy?
Link do komentarza
 • 2 miesiące temu...
 • 4 tygodnie temu...
Nie wiem dlaczego wszyscy uważają, że okna drewniane są strasznie drogie. Można znaleźć okna drewniane zbliżone ceną do okien PCV (na przykład Standard Stolbud Włoszczowa http://www.stolbud.pl/pl/okna/65/187).

A z dyskusją, które okna lepsze drewniane, czy PCV jest trochę tak, jak z masłem i margaryną. Każdy znajdzie te zalety, których szuka. Ja osobiście jestem zwolenniczką drewnianych, zarówno okien jak i drzwi.
Link do komentarza
no coż Jan_13- wszyscy tu prawie jesteśmy passe- i mamy to czego nie wypada montować... kurcze w dodatku większosc moich kolegów z pracy jest passe- poinformuję ich o tym bo biedni nie wiedzieli- zwłaszcza świezo upieczonego dyrektora jednego z największych zakładów w moim mieście który sobie własnie te passe pcv-ki zamontował....
Tak, uraziłeś. Ja mam dachówkę ceramiczną na dachu i wybuliłam za dach majątek ale nigdy w życiu nie uważam żeby blachodachówka np była.... jak to powiedziałeś ładnie do bani?
No i tytułem podsumowania
nienawidze snobów
nienawidze wszelkich form idiotycznego snobizmu
dziękuję wszystkim normalnym, rozsądnym forumowiczom (zdecydowanej większości) za przydatne w decyzjach wypowiedzi, za konkretne analizy jakie są obiektywne wady czy zalety danego rozwiązania bez niesympatycznych komentarzy typu wyżej cytowanego...
I jeszcze jedno. Wszyscy tu budujemy najpiękniejsze, wspaniałe domy naszych marzeń. Nie dajcie się. Nie pozwólcie sobie mówić takich rzeczy. Wasze domy są cudowne takie dokładnie jakie je wybudowaliście bo sa wasze.
Nie wiem jaki standard ma mój dom. Jak na moje potrzeby- powinnam powiedzieć optymalny icon_smile.gif a tak serio to skaczę pod sufit kiedy widzę jaką niesamowicie piękną chatę udało nam się przez rok postawić. Jestem z siebie maksymalnie dumna. I wy tez powinniście być
Serdeczne pozdrowienia dla wszyskich posiadaczy okien pcv:)
Link do komentarza
Strasznie emocjonalnie zareagowałaś kropeczka ns na wypowiedź Jana_13. Mam wrażenie, że szkoda nerwów. To jego zdanie... Mnie ten jego snobizm tak nie rozsierdza... może trochę śmieszy icon_smile.gif Dla mnie ważne, że w prasie między innymi w BD nikt nie stawia tej kwestii tak jak Jan. Tu jest dowód: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/865-okna-drewniane-czy-z-pvc
Link do komentarza
Cytat

........................
dziękuję wszystkim normalnym, rozsądnym forumowiczom (zdecydowanej większości) za przydatne w decyzjach wypowiedzi, za konkretne analizy jakie są obiektywne wady czy zalety danego rozwiązania bez niesympatycznych komentarzy typu wyżej cytowanego...
I jeszcze jedno. Wszyscy tu budujemy najpiękniejsze, wspaniałe domy naszych marzeń. Nie dajcie się. Nie pozwólcie sobie mówić takich rzeczy. Wasze domy są cudowne takie dokładnie jakie je wybudowaliście bo sa wasze.
Nie wiem jaki standard ma mój dom. Jak na moje potrzeby- powinnam powiedzieć optymalny icon_smile.gif a tak serio to skaczę pod sufit kiedy widzę jaką niesamowicie piękną chatę udało nam się przez rok postawić. Jestem z siebie maksymalnie dumna. I wy tez powinniście być
Serdeczne pozdrowienia dla wszyskich posiadaczy okien pcv:)"kropeczka_NS"
SZACUN (jak mawiają moje dzieciaki)

Pozdrawiam;
-posiadacz okien pcv
Link do komentarza
kropeczka ns twój wybuch złości nie robi na mnie większego wrażenia. Wrzaski nawet te w Internecie niezbyt mnie poruszają. Napisałem, co napisałem i zdania nie zmieniam. Wolno mi! My snoby tak już mamy. Jesteśmy niesympatyczni, a ludziom ziemniaki w piwnicach gniją, jak czytają nasze posty.
Jeśli uważam, że coś jest do bani, to pisze o tym. Wolno mi! W moim snobistycznym świecie nie jest to karalne i potępiane. A piszę, jak piszę, bo widocznie mam powody, aby tak twierdzić. Nawet jeśli twoim zdaniem są one głupie i wydumane, to skądś się wzięły.
Założenie, że wszystkie materiały budowlane są sobie równe, ponieważ ludzie je stosują... wybacz bez komentarza! W budownictwie nie ma demokracji. Są natomiast gusta oraz materiały lepsze i gorsze (to oczywiście podlega dyskusji). Wyraziłem swoje zdanie, a ty lament na całe forum podniosłaś... My snoby największą przyjemność czerpiemy z wkurzania ludzi icon_smile.gif I to sie już nie zmieni.
A słowo passe... Ono powinno być wyklęte na wieki ponieważ strasznie obraża rozsądnie myślących obywateli.
Rzeczywiście ogrom mych przewin jest tak wielki, że ludziom, którzy walczą z moją paskudną postawą należy się szacun. Niech żyje obrończyni uciśnionych użytkowników okien z PVC prześladowanych przez snobów wszelakich.

Sorry, ale trudno poważnie polemizować z wystąpieniami emocjonalnymi.
Link do komentarza
Jan to nie był wybuch złości. Nie przesadzaj. Poporstu możesz sprawić wielu osobom przykrość w ten sposób sie wypowiadając. Co innego napisac "uważam że takie rozwiązanie ma takie czy inne zalety i dlatego je wybrałem" - i o takie wypowiedzi nam tu chodzi- a co innego oceniać innych że to co sobie zamontowali jest "w złym stylu" "niegustowne" czy "niemodne". Tu na forum wielu osób podawało zalety okien pcv- jest wiele obiektywnych zalet- poza tym współczesne okna pcv są bardzo dobrej jakości- i to sa argumenty za. Moi Rodzice mają okna drewniane bo im się podobały i już. Ale nie uważają że innych "nie wypada mieć". Jedni budują z ytongu, inni z maxa czy z porotermu- po to jest to forum żeby o tym dyskutować.
W moim domu wycena okien drewnianych była na bardzo dużą kwotę, owszem uważam że sa ładne i gustowne, ale moje okna z okno plus w kolorze orzech tez bardzo ładnie się prezentują i wizualnie niewiele się różnią. Zapłaciłam za wszystkie okna (a są duże jest ich dużo i mam drzwi balkonowe z łukiem) z montażem 18 tysięcy (ze szproskami, pełnym zabezpieczeniem antywłamaniowym, klamkami w kolorze starego złota, pełna regulacje- wzielismy full opcję) a najtańsza wycena na drewniane była na chyba 28 czy 29 tysięcy. To była dla nas zbyt duża różnica w cenie żeby się zdecydować i nie jest to dla mnie powód żeby czuć się gorzej.
Miej to na uwadze pisząc tu że chyba nie chodzi nam o to żeby sobie nawzajem sprawiać przykrośc- bo nie jest miłe usłyszeć taką opinię jak Twoja. Jeśli ktoś pokazuje np fotkę czegoś co jest komletnie nie w moim guście poprostu nic o tym nie piszę- mnie się może nie podobać, a dla kogoś być super- i przecież o to chodzi- każdy z nas ma swój gust i styl. Na szczęście nie obowiązuje jeden jedynie słuszny:)
Link do komentarza
kropeczka ns, to jest forum opinii, a nie poprawności politycznej. Zatem pisanie: "i o takie wypowiedzi nam tu chodzi" jest z Twojej strony uzurpacją (nawet jeśli jeszcze kilka osób złoży Ci szacun). Napisałem: Jako użytkownik okien drewnianych nie jestem obiektywny, ale moim zdaniem okna z PVC zaczynają być passe. Trudno więc o dobitniejsze podkreślenie mojego braku obiektywizmu. Brak obiektywizmu nie równa się brakowi poglądów. I już! Koniec tłumaczenia się, bo nie ma z czego!
Link do komentarza
Gdy jeszcze byłam dzieckiem i nastolatką w naszym mieszkaniu były okna drewniane HORROR i pomimo tego, że technologia się zmieniła ja chyba (podkreślam chyba) nigdy nie przekonam się do takich okien. Mam już tak, że jak raz się sparzę to drugi raz nie dotykam, a jak wspomnę sobie mycie, malowanie i inne tego typu czynności (umycie jednego okna zajmowało mi ok 2 godz. w tym czasie teraz myję 6 okien) przechodzą mnie ciary i chociaż wiem, że tych nowych okien się nie rozkręca itp to ni ... mnie do nich nie zaciągną.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
A mnie jest żal ludzi, którzy montują okna (jakiekolwiek) dlatego, że są one "trendy", a nie dlatego, że za tym przemawiają konkretne, rzeczowe argumenty. Żal mi ludzi modnych, bo są wg. mnie zdalnie sterowani. Nie stać ich na własny styl i gust, więc czekają aż im ktoś powie, co ma się im aktualnie podobać.
Np. rok temu potrafili wyśmiewać jakiś element ubioru jako wieśniacki, czy obciachowy, a dzisiaj sami to noszą, bo jaka tam "Claudia" pokazała jakąś gwiazdkę w czymś takim. Żałosne.
I tacy ludzie też budują domy.....
Nigdy nie ulegałem modom, i nic nie jest w stanie zmusić mnie do bycia modnym, jeśli coś mi się nie podoba.
Człowiek modny, modny jest dzisiaj, a jutro, jak się moda zmieni, jest śmieszny. (Dla mnie śmieszny jest zawsze)
Okna drewniane, nie dość, że czasem sporo droższe, to po kilku latach wyglądają miejscami żałośnie. Znam ludzi, którzy wydali na takie okna z najwyższej półki 30% więcej od najdroższych wtedy okien z PCV, a teraz, po sześciu latach, nie mogą sobie tego darować.
Nie dziwię im się. Okna naprawdę wyglądają tragicznie.
Link do komentarza
Co myślę o modzie przy budowaniu, już tu pisałem. Mody się zmieniają, a okna zostają (oby!).
Każda technologia ma swoje mocne i słabe strony i każda ma swoich zwolenników. Ważne jest to by człowiek na prawdę wiedział na co się decyduje. Inaczej nie ma sensownej dyskusji, tylko stwierdzenia na poziomie "bo tak i koniec".
Wielką zaletą okien z PVC jest to, że nie trzeba ich odnawiać, a to w dalszej perspektywie dużo mniej kłopotu. Przy zakupie nie każdy o tym myśli.
Można by zrobić całą listę takich cech eksploatacyjnych.
Wygląd to już kwestia gustu, a poza tym czy drewniane okno pomalowane na biało wyraźnie różni się od plastikowego?
Dla mnie przekroczeniem granicy absurdu jest za to produkcja okien o drewnianej ramie pokrytej plastikiem i reklamowanie ich jako całkowicie odpornych na wilgoć... Jak rozumiem to produkt dla zaprzysięgłych wrogów okien plastikowych.
Link do komentarza
ja tez poza ceną bo nie ma co ukrywac ze ona ma duże znaczenie chyba dla 90% z nas (jesli nie dla 100%) tez dałam się przekonać argumentom o jakosci i trwałosci, no i braku konieczności odnawiania. Ale pierwszą myśl miałam o oknach drewnianych bo jakoś to drewno chodziło mi po głowie:) Jednak kiedy zamontowali mi okna i zobaczyłam jakie sa ładne (naparwdę sa super, są poprostu ozdobą domu a orzechowy kolor komponuje mi się z ciemną kuchnią rewelacyjnie:) stałam się zdeklarowaną zwolenniczką pcv-ek:)
Link do komentarza
Dla mnie brak konieczności odnawiania to ogromny plus. Przy dyskusji o ekologiczności okien drewnianych w porównaniu z "plastikami" trzeba by się za to zastanowić jak jest impregnowane drewno, bo to też sporo chemii. Mam wrażenie, że przeciwnicy okien z pVC mocno wyolbrzymiają ich szkodliwość dla środowiska.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Niestety teraz są takie ceny,  Trójmiasto 12-16 tyś. i jeszcze terminy trzeba czekać. 
  • Cześć,   Bardzo zaskoczyły mnie ceny od wykonawców, gdzie za poniższy projekt chcą 10-15 tysięcy W RADOMIU.   Warunki pracy podręcznikowe. Wszystko idealnie proste, kąty, poziom, brak starych instalacji, bo to mieszkanie w stanie deweloperskim. - Elektryka i hydraulika gotowa w miejscach na to przewidzianych - Grzejnik zainstalowany - Brak ościeżnic - Osprzęt daje wysokiej jakości     Wycenie podlegają następujące prace:   - Położenie płytki rektyfikowanej 80x80cm w łazience i kuchni (~16 m2) - Położenie płytki (około 45x60) tylko w strefie prysznica i toalety (~4m2)  - Gładzie lub tynki na pozostałych ścianach w łazience + malowanie (>20m2)  - Instalacja WC + zabudowa rezerwuaru - Instalacja Umywalki i armatury - Instalacja Prysznica z odpływem liniowym lub klasyczny brodzik  - Inne drobne prace np. instalowanie oświetlenia natynkowego, luster, wieszaków     Czego chcieć więcej? To najprostszy z możliwych projektów do wykonania. Czy ceny są przesadzone, czy faktycznie tyle to teraz kosztuje?   Jeśli tak, to rzucam pracę programisty   podłoga w kuchni:   łazienka cała:
  • Komentarz dodany przez zewschodu: jak mówią handlowcy pompy gaz i kotły z podajnikiem to wygoda i komfort w użytkowaniu za który trzeba zapłacić nic poza tym , ja użytkowałem już wszystko poza pompą aż sam zrobiło sobie kocią na węgiel który odpiera nie tylko ciepło ze spalania ale i późniejszy żar i gdyby nie celowe zawyżanie cen węgla byłby najekonomiczniejszym źródłem ogrzewania w naszym klimacie , w całym tym zamieszaniu nie chodzi o ekologie ale o kasę z technologi i uzależnienie od niej , jedynym alternatywnym źródłem jest elektrownia atomowa a tej nie mamy i mieć nie będziemy bo są Niemieckie panele i pompy ewentualnie gaz z Nord Stream który też jest z Niemiec . Cała ta burza w szklance wody jest tylko Polskich mediach portalach i opłacanych politykach spekulujących coraz wyższymi kosztami życia a to jest możliwe przez ignorancje społeczeństwa które mając klapki na oczach nie widzi jak znowu wypychani jesteśmy w bagno Polska została wepchnięta do wojny z Rosją paliwo , broń ,amunicja utrzymanie 9 milionów uchodźców z terenów nieobjętych wojną inflacja rosnąca w związku z tym i absurdalnie wysokie ceny a na koniec ręka w nocniku bo ktoś będzie musiał za to zapłacić i jak ktoś myśli że USA nam zapłacą albo bankrut ukraina to powinien udać się do lekarza specjalisty i tu nie chodzi o popieranie Rosji bo jest ona takim samym mordercą jak ukraina ale o życie nasze i przyszłych pokoleń . Od 2012 roku pisałem o wojnie na ukrainie w tedy byłem wariatem i co wojna niestety jest faktem a teraz jeżeli nasze podejście się nie zmieni to pomimo iż nie spadają na nas bomby i nie niszczą naszych fabryk to koszt utrzymania tej wojny będzie taki sam .
  • Komentarz dodany przez zewschodu: jak mówią handlowcy pompy gaz i kotły z podajnikiem to wygoda i komfort w użytkowaniu za który trzeba zapłacić nic poza tym , ja użytkowałem już wszystko poza pompą aż sam zrobiło sobie kocią na węgiel który odpiera nie tylko ciepło ze spalania ale i późniejszy żar i gdyby nie celowe zawyżanie cen węgla byłby najekonomiczniejszym źródłem ogrzewania w naszym klimacie , w całym tym zamieszaniu nie chodzi o ekologie ale o kasę z technologi i uzależnienie od niej , jedynym alternatywnym źródłem jest elektrownia atomowa a tej nie mamy i mieć nie będziemy bo są Niemieckie panele i pompy ewentualnie gaz z Nord Stream który też jest z Niemiec . Cała ta burza w szklance wody jest tylko Polskich mediach portalach i opłacanych politykach spekulujących coraz wyższymi kosztami życia a to jest możliwe przez ignorancje społeczeństwa które mając klapki na oczach nie widzi jak znowu wypychani jesteśmy w bagno Polska została wepchnięta do wojny z Rosją paliwo , broń ,amunicja utrzymanie 9 milionów uchodźców z terenów nieobjętych wojną inflacja rosnąca w związku z tym i absurdalnie wysokie ceny a na koniec ręka w nocniku bo ktoś będzie musiał za to zapłacić i jak ktoś myśli że USA nam zapłacą albo bankrut ukraina to powinien udać się do lekarza specjalisty i tu nie chodzi o popieranie Rosji bo jest ona takim samym mordercą jak ukraina ale o życie nasze i przyszłych pokoleń . Od 2012 roku pisałem o wojnie na ukrainie w tedy byłem wariatem i co wojna niestety jest faktem a teraz jeżeli nasze podejście się nie zmieni to pomimo iż nie spadają na nas bomby i nie niszczą naszych fabryk to koszt utrzymania tej wojny będzie taki sam .
  • Wyciszę, zamortyzuję, zabezpieczę, szafki kuchenne i drzwi przesuwane w szafie IKEA przed uszkodzeniem i zużyciem.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...