Skocz do zawartości

jak ozdobić sufit??


mirka1232

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Wg mnie dobrym pomysłem na ozdobienie samego sufitu jest fototapeta z gwieździstym niebem lub nietypowy szablon malarski. Co o tym sądzicie? Trzeba przyznać,że to byłoby coś oryginalnego.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano (edytowany)
Zdobienie sufitów to głupota . Powiem więcej , trzeba mieć nierówno pod sufitem by to robić i jeszcze płacić za to . Sufit ma być niewidoczny . Zdobienia , to schlebianie tanim gustom i wyraz istniejących problemów emocjonalnych . To moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać , ale nie wykluczam że za chwilę będę miał inne icon_biggrin.gif .
Nowoczesne projektowanie to umiar i powściągliwość w serwowaniu takich i innych rodzajów zdobień , oczywista nie ma przymusu mieszkania nowocześnie . Ja wizytując mieszkania rodaków często nie mogę wyjść ze zdziwienia jak patrzę na tę mnogość detali zdobniczych , kolorów i wszelkich innych bibelotów , a jestem księdzem i wiele już widziałem . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Żaden kłopot córko . A sam , jako funkcjonariusz sił niebiańskich , mogę być pośrednikiem . :santajump:


a nieeeee, naprawdę nie trzeeeeeeba ..... icon_rolleyes.gif
.... co będę księcia fatygowała ... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Napisano
A wracając do tematu ....
Podobają mi się sufity podwieszane ozdobione światełkami , także te pomalowane kontrastowo .
Ostatnio jeden z forumowiczów-wykonawców wklejał efekt swojej pracy , bardzo mi się spodobało .... dlatego pozwolę sobie skopiować foty , żeby zobrazować o co mi chodzi ....





Inne "przyozdabianie" sufitów jest według mnie zależne od stylu wnętrza - i gustu inwestorów .... a o gustach jak wiemy się nie dyskutuje icon_smile.gif

Napisano
Ozdabiać-czy nie :to wszystko zależy od tego jakie funkcje pełnić ma pomieszczenie.Osobiście w domu -sufit powinien być "niwidoczny".Lokal użyteczności publicznej(knajpka, restauracja) -tu już można zaszaleć w zależności od gustu właściciela i wystroju wnętrza.Zdecydowanie ozdoby świetlne jakie pokazała Daga byłyby jaknajbardziej na miejscu icon_biggrin.gif
Napisano
Oczywiście że wszystko zależy od gustu inwestora . Podobno o gustach się nie dyskutuje - czyżby? . Ja myślę że jednak tak , ale za "plecami ". Czy isnieje pojęcie dobrego i złego gustu - tak , ale wiadomo że nie ma obowiązku stosowania tego pierwszego . Jednak uczyć się i doskonalić , zawsze trzeba i warto . Osobiście odradzam takich zdobień a w szczególności w małych pomieszczeniach . Moja opinia oczywiście dotyczy pomieszczeń mieszkalnych , nie restauracji , kościołów czy innych obiektów . Jestem fanem nowoczesnej architektury i nowoczesnego wystroju wnętrz . Dlatego też myślę że nawet te obrazki prezentowane przez daqqulka są dość pretensjonalne i stanowią przykład nieco przebrzmiałej elegancji .
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Podwieszane sufity z odpowiednio dobranym oświetleniem dodaje naprawdę fajnego klimatu do pomieszczenia.
Nikt nie jest w stanie podać dokładnej ceny. Wszystko zależy od powierzchni sufitu, rodzaju zamontowanego oświetlenia i od tego czy jesteś w stanie sam to wszystko wykonać czy musisz to komuś zlecić.
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Jako ekspert marki OSMO chciałbym podzielić się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi prawidłowego olejowania tarasu drewnianego. Temat wraca co sezon, a odpowiednie zabezpieczenie drewna jest kluczowe, by cieszyć się jego wyglądem i trwałością przez lata. Dlaczego warto olejować taras? Taras to miejsce narażone na intensywne działanie słońca, deszczu, śniegu i zmian temperatury. Drewno bez odpowiedniego zabezpieczenia zaczyna szarzeć, pękać i chłonąć wilgoć. Olejowanie, szczególnie z użyciem specjalistycznych olejów do drewna zewnętrznego, chroni powierzchnię i pozwala zachować jej naturalne piękno. Oleje OSMO – co je wyróżnia? Produkty OSMO do tarasów, np. OSMO Olej tarasowy, są na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. W przeciwieństwie do lakierów, nie tworzą szczelnej powłoki, lecz wnikają w drewno, pozwalając mu oddychać. Olej nie łuszczy się i nie wymaga szlifowania przy odnawianiu – wystarczy oczyszczenie i ponowne nałożenie produktu. Krok po kroku: jak olejować taras Przygotowanie powierzchni: Drewno powinno być czyste, suche i odpylone. W przypadku starych powierzchni – zalecamy dokładne mycie oraz szlifowanie papierem o gradacji 80–100. Wybór oleju: OSMO oferuje kilka wariantów olei do tarasów  – zarówno bezbarwne, jak i pigmentowane (np. Bangkirai Teak, Szary). Pigmenty dodatkowo chronią przed promieniowaniem UV. Aplikacja: Olej nakładamy cienką warstwą pędzlem lub aplikatorem (np. OSMO Floor Brush 150 mm). Po 12 godzinach schnięcia można nałożyć drugą warstwę – tylko na surowe drewno. W przypadku renowacji zwykle wystarcza jedna warstwa. Warunki pogodowe: Olejować należy przy temperaturze powyżej +10°C, bez deszczu przez minimum 24h po aplikacji. Pielęgnacja i renowacja Regularna kontrola stanu powłoki – zwłaszcza po zimie – pozwala szybko zareagować. Jeśli kolor blaknie lub powierzchnia traci hydrofobowość, wystarczy ją oczyścić i nałożyć nową warstwę oleju. Chętnie odpowiem na pytania – zarówno dotyczące doboru produktu, jak i techniki aplikacji.   Pozdrawiam serdecznie, Ekspert OSMO 
    • Olej Ochronny UV Osmo 420 to wysokiej jakości preparat przeznaczony do zewnętrznej ochrony drewna. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni drewnianych przed szkodliwym wpływem promieni UV, co zapobiega procesowi szarzenia drewna i wydłuża jego trwałość.   Zastosowanie Powierzchnie pionowe na zewnątrz: drzwi, okna, parapety, wiaty garażowe, fasady drewniane, płoty, pergole, altany. Ochrona przed promieniowaniem UV: spowalnia proces szarzenia drewna o faktor UV 12 w porównaniu z niezabezpieczonym drewnem. Jako powłoka wykończeniowa: na istniejące już powłoki pigmentowe, wydłużając czas pomiędzy koniecznymi pracami renowacyjnymi.  Właściwości Bezbarwna powłoka o jedwabistym połysku: podkreśla naturalny wygląd drewna. Mikroporowata struktura: pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się drewna. Hydrofobowość: chroni powierzchnię przed wodą i brudem. Odporność na pękanie i łuszczenie: nie pęka, nie łuszczy się, ani nie odpryskuje. Łatwa aplikacja i renowacja: nie wymaga szlifowania ani gruntowania. Skład i bezpieczeństwo Na bazie naturalnych olejów roślinnych: bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Zawiera biocydy: chroni przed atakiem pleśni, alg i grzybów. Przeznaczony do użytku zewnętrznego: ze względu na zawartość biocydów.  Aplikacja Przygotowanie powierzchni: drewno musi być czyste, suche i wolne od śladów zmrożenia (maksymalna wilgotność 20%). Narzędzia aplikacyjne: pędzel Osmo lub wałek z mikrofibry. Ilość warstw: dla skutecznej ochrony należy nałożyć 2 warstwy powłoki. Czas schnięcia: ok. 10–12 godzin w normalnych warunkach (23°C / 50% wilgotności względnej). Wydajność: 1 litr wystarcza na pokrycie ok. 18 m² przy jednej warstwie. Uwagi Efekt na białych powierzchniach: ze względu na wysoką zawartość olejów, bezbarwny Olej Ochronny UV może powodować lekkie zażółcenie na białych powierzchniach. Do wykończenia drewna barwionego na biało zaleca się użycie Lazury Olejnej do Ochrony Drewna w kolorze białym (900).  
    • Dzięki za odp.   Mam właśnie bardzo złe przeczucie ze jak przegadam temat z radca to okaże się ze prawo to jedno a urzędy i tak mogą chcieć dokumentów.   Na ten moment nie mam nawet działki - próbuje się rozeznać ogólnie w temacie.   Ogólne informacje da się jakoś znaleźć, ale szukając detali następuje niestety zderzenie ze ścianą.
    • Odpowiedź może być tylko jedna. Metalowe! Może je zniszczyć tylko siła fizyczna. Plastyk zniszczy nawet promieniowanie słoneczne UV.
    • Muszę wymienić rynny i zastanawiam się, czy iść w te plastikowe, czy może zainwestować w metalowe? Plastikowe są tańsze, ale boję się, że słońce i mróz szybko je zniszczą. Metalowe z kolei są droższe, ale podobno niezniszczalne. Jakie macie doświadczenia z jednymi i drugimi? Które rynny są łatwiejsze w montażu i które wymagają mniej konserwacji? Chciałabym podjąć dobrą decyzję, żeby nie żałować za parę lat.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...