Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 06.09.2019 We wszystkich kategoriach

 1. 3 points
  Masz świętą rację! Wydaje Ci się! Zgadzam się. Tak będzie. I dobrze radzę, skoro nie masz doświadczenia w budowlance, to uwierz starym prykom, którzy zęby zjedli na budowach i remontach.
 2. 2 points
 3. 2 points
  Przeklniesz tę robotę ze szlifowaniem ....ja bym zrobił tak jak pisze Retro .... Skucie i wylanie to jeden dzień roboty ....
 4. 2 points
  Więc wolałbym skuć wszystko i wykonać posadzkę od nowa, niż zeszlifować 5 - 10 mm. Naprawdę.
 5. 1 point
  No więc idąc za ciosem (niektórym kompletnym laikom jak ja, może się przydać) postanowiłem co poniższe : - Wyrównałem wszystko dość ładnie zaprawą wyrównującą - Spoiny na łączeniu opierzenia i w miejscach gdzie wchodzi pod płytę uszczelniłem masą asfaltowo-kauczukową (masa dekarska) - Położyłem taśmę uszczelniającą na łączeniu opierzenia z wylewką oraz na łączeniach wylewki z sidingiem - Wszystko posmarowałem dwukrotnie folią w płynie Domyślnie ma iść na to gęsta sztuczna trawa, która mam nadzieję uchroni folię w płynie przed działaniami promieni UV na które nie jest ona zbyt odporna. Jesli jednak będzie się rozwarstwiać, pękać itp położę na to jeszcze szlam uszczelniający który powinien już dać radę. Jutro pierwsze ulewy przed nami, więc zobaczymy na ile zda egzamin z moim kombinowaniem. Po raz kolejny dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i wymianę doświadczeń.
 6. 1 point
  nie znam się zbytnio na rodzajach paneli, ale cała ta analiza którą zrobiłeś wyżej, ma sens Bierz 1) i się nie przejmuj, jak kilka W braknie... ale....ja cały czas mam zastrzeżenia co do ceny...ta niby najlepsza opcja 1) wychodzi 5,6k/1kwp...to cholernie drogo... ja taniej (z dotacją 20%, fakt) miałem 6,82kwp...(Ja solar 315w(poli) + Solis 6kw)
 7. 1 point
  Jeśli nie robiłeś tego, to radziłbym wynajęcie z fachowcem... zapłacisz mu za robotę, ale nie zepsujesz wylewki, a o to nie trudno! Tu było takie ręczne "głaskanie", bo jakiś fragment im się nie podobał... U syna też tak powiedział... ale jak pociągneliśmy go za język, to okazało się, że ma dużo uwag i wymagań co do wylewki... sugerował nawet położenie na podłodze z płytkami gresowymi... nie zająknął się, że za miesiąc wylezą wszystkie fugi... W rezultacie syn położył zwykłe panele z hdf'u, te laminowane. A to też ma sens!!!
 8. 1 point
  Ja na poważnej budowie widziałem wylewki samopoziomujące, ale tam nikt ich nie szlifował. Nie było takiej opcji, bo nikogo nie wpuścili do obiektu po wylaniu. A jak weszli układacze wykładzin, to nawet nie widziałem czy gruntowali, ale pewnie tak. Ale szlifowania nie było na pewno. Być może tak, ale czy aby na pewno? Własną pracę i czas liczysz?
 9. 1 point
  Ta szlifierka sprawdzi sie lepiej niż szlifierką kątowa, ale gdybyś zmienił zdanie to do szlifierki kątowej kup sobie tarcze diamentowa do szlifowania betonu.
 10. 1 point
  Bo w tzw. międzyczasie była nowela Kodeksu Rodzinnego i zgodnie z aktualnymi przepisami, wymagana jest zgoda współmałżonka, nie tylko przy zbyciu, ale również przy kupnie nieruchomości.
 11. 1 point
  Bajbaga ma rację. Miałem działkę przepisaną mi przez rodziców.Po ślubie wspólnie z żoną jako inwestorzy budowaliśmy dom. Dom został sprzedany w 2004 r. Nie wiem jak to się stało,może miałem pomroczność jasną ale do notariusza poszedłem sam.Bez żony.Bez problemu sprzedałem. Tak więc,czego Ci nie życzę Patrycjo za ileś lat możesz zostać na lodzie. Na pocieszenie dodam że pieniądze ze sprzedaży domu nie zepsuły mnie i nadal jestem z tą samą od lat żoną
 12. 1 point
  Nie, działka nabyta przed ślubem wchodzi do majątku osobistego/odrębnego. Dom, który zostanie na niej zbudowany (nawet jeśli zbudujecie go wspólnie) będzie należał tylko do właściciela działki (czyli męża). Żeby nieruchomość należała do obojga, mąż może po ślubie podarować żonie notarialnie połowę działki. To zupełnie tak nie działa.
 13. 0 points
  joks nadal myśli, że dom, w którym mieszka jest w połowie Jego
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...