Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. stihlem Potem strugiem elektrycznym . Klientce bardzo zależało na tym aby to nie wyglądało ,, ładnie '' jak z IKEI ..
 3. To trzeba przeciąć na traku z piłą taśmową. Inaczej zbyt duże ryzyko spieprzenia powierzchni. U nas taka usługa kosztuje parę złotych od metra bieżącego, ale trzeba samemu zawieźć okrąglaki.
 4. inspiracja jest,materiału na te mebelki też "od groma" joksie,półwałkii miałeś gotowe czy ciąłeś,jeśli tak to jak?
 5. Dzisiaj
 6. Cześć. Budujemy taki domek, tylko z piwnicą, na Warmii. Ciekawa jestem jak się mieszka i czy jesteś zadowolony? Podziwiam samodzielność. U nas jeszcze trochę pracy, póki co czekamy na okna.
 7. I znowu warto by było przypomnieć czym jest obrzęd gromniczny. Zainteresowanym polecam wyszukiwarkę forumową. Hasło "obrzęd gromniczny". https://forum.budujemydom.pl/topic/11417-obrzęd-gromniczny-quottymi-ręcamiquot-wykonany/?tab=comments#comment-95829
 8. Mimo wszystko, systemy wentylacji będą zależały od tego, do jakich potrzeb używamy powietrza. Jeśli w lokalu nie ma urządzeń gazowych, to wentylacja nie musi mieć wydajności i sprawności takiej, jaka jest niezbędna przy termie gazowej.
 9. Taka biologia. Ale pięknych włosów nie musi być dużo.
 10. Witajcie, żona ma urodziny niebawem i właśnie sobie wymyśliła, że taki sprzęt chciałaby mieć. Przejrzałem co mają w sklepach i w euro rtv agd jest promocja -30% na lokówko-suszarki babyliss do końca tygodnia, ale jest kilka modeli, więc na co mam zwracać uwagę? Jaki model wybrać?
 11. Organizm ludzki, rośliny i zwierzęta do życia potrzebują tlenu. Wymiana powietrza w pomieszczeniach to jest nasze być albo nie być. Dziwię się Wszystkim, którzy tego nie doceniają czyli lekceważą. Nie poruszam tematu jakości powietrza bo o tym zdążymy się nagadać w kolejnym okresie zimowym.
 12. Strzelam. tysiąc i jeszcze pińcet. Trafiłem?
 13. Powiedziałem cenę , klientka była zadowolona ....jest dobrze ..kasa w kieszeni ..
 14. Wczoraj
 15. Też myślę, że nie było to załatwione formalnie. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam
 16. Przeczytałem link. Może nie doczytałem wszystkiego, ale nie zauważyłem norm i wymogów prawnych dot. wentylacji pomieszczeń, a te głównie odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa ludzi i są w związku z tym bezsporne. A więc oczywiście komfort płynący z wentylowania pomieszczenia jest ważny, ale zacząłbym od zagrożeń bezdyskusyjnych płynących z braku wentylacji, czy zbyt małej wentylacji (albo zbyt dużej) - nawiewu i wywiewu. Zagrożeń dla życia i bezpieczeństwa osób - ale i bezpieczeństwa samego budynku (np wybuch gazu). Chyba, że zastrzeżemy dyskusję do z góry określonych granic.
 17. W łazience, pralni i garderobie zrobienie wyciągu jest konieczne. Nawiew powietrza mają zaś zapewnić nawiewniki w oknach lub ścianach. Ponadto konieczne są podcięcia albo otwory w drzwiach wewnętrznych, żeby powietrze mogło przepływać od pomieszczeń z nawiewem do tych z wyciągiem. Inaczej wentylacja nie będzie działać. Sam fakt, że w pokojach są okna sprawnej wymiany powietrza nie zapewni.
 18. dałbym wentylacje do pralni i garderoby (ale z jakimś nawiewem do garderoby przynajmniej z korytarza, a do pralni z zewnątrz). Korytarz bym nie wentylował.
 19. Dzięki kolego za konkretną opinię, na pewno wezmę ją pod uwagę, pozdrawiam
 20. Witam drodzy forumowicze, mam pytanie odnośnie wentylacji grawitacyjnej na poddaszu (poniżej rzut) Punkty na czerwono - to kominy już wykorzystane do wyciągu z łazienek, garażu i kuchni. Punkty na zielono - to kominy nie wykorzystane do wyciągu. Zastanawiam się czy wykorzystać te kominy, np. do wyciągu z pralni, garderoby lub korytarza (choć we wszystkich pomieszczeniach są okna dachowe). Co o tym myślicie?
 21. Moim skromnym zdaniem - te 55 m2 ogrzejesz nawet wkładem kominkowym 9kW bez płaszcza i to ze 100% zapasem mocy. Ciepłe powietrze z kominka i tak ogrzeje górę. NA DOLE BĘDZIE BIŁO CIEPŁO OD SZYBY KOMINKA (PROMIENIOWANIE) A NA GÓRZE BĘDZIE CIEPŁE POWIETRZE, które powędruje do góry z dołu. Ewentualnie możesz się dogrzać na górze jakimś promiennikiem albo grzejnikami rozproszonymi - 2kW wystarczy na ogrzanie samej góry jak nie będziesz miał siły palić w kominku albo ci ogień w nocy wygaśnie.. CWU zrealizuj nawet małym podgrzewaczem przepływowym żebyś bez potrzeby nie grzał wody, którą użyjesz rano do kąpieli, potem do mycia naczyń z 3 razy i może kąpiel na wieczór. Jak będziesz miał zmywarkę to tylko cwu na kąpiel pozostanie. Mała przepływka wystarczy.
 22. Niestety nie udało ładnie zatopić siatki na jeden raz bo od wczoraj mocno daje słońce. Czyli teraz lepiej poczekać kilka dni i dopiero naciągnąć drugą warstwę kleju Czy powinno się to zrobić tego samego dnia po wstępnym wyschnięciu pierwszej warstwy
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...