Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Nie mam potwierdzenia od pozostałych singli (męskich)
 3. Nie zapomnij, że ziemia przyciąga, a na blatach lubi się wszystko rozlewać. Polecam do przeczytania: Co uwzględniać przy planowaniu instalacji oświetlenia? Gdzie zaplanować gniazdka wtyczkowe?
 4. Przy DUŻYM mieszkaniu wystarczą dwa zabezpieczenia światła górnego, w mniejszym nie ma co mnożyć tych zabezpieczeń, tym bardziej, że teraz robi się jakieś mieszane oświetlenia z listwami ledowymi... Najważniejsze są zabezpieczenia w kuchni i łazience, pokoje można pogrupować po dwa, trzy - tam specjalnych obciążeń nie bywa... Można dodatkowo zabezpieczyć "ścianę multimedialną" z wielkim TV, kinem domowym, kolumnami itp jakimiś zabezpieczeniami przepięciowymi w razie burzy... Ale to wszystko powinno być fachowo i czytelnie zrobione i opisane w rozdzielnicy. Prawdziwy elektryk jest w stanie Ci to zrobić, ale może wiązać się to z większym, czy mniejszym pruciem ścian...
 5. Wybaczcie, że teraz odpowiadam, ale był młyn przed świętami i nawet nie było kiedy do komputera osiąść, nie mówiąc już o innych sprawach. Faktycznie, przyznaje się, że mogło mi to umknąć. Mea Culpa. Brzmi to w sumie fajnie, ale i tak chyba jeszcze trochę o tym poczytam. Lepiej podejmować decyzję, mając pełny ogląd sytuacji Co do zmian elektrycznych, to w kuchnie przede wszystkim chcemy część gniazdek zamontować w blatach, ale tak żeby je można było schować. Korzystasz wtedy kiedy potrzeba. Co do reszty mieszkania, to zastanawiamy się, czy w salonie nie zdecydować się na montaż kilku gniazdek w podłodze. Zwłaszcza w miejscu gdzie ma stać telewizor i reszta sprzętu RTV, ale tutaj już przede wszystkim wygoda. Trzecia sprawa jest taka, i tu mogę popełnić gafę, że jak coś to proszę o poprawę i wyrozumiałość. Jak mieszkałem z rodzicami, to m mieliśmy 3 bezpieczniki(czy korki, zwał jak zwał), czyli główny wyłącznik wszystkiego, i potem 3 kolejno obok siebie ułożone kostki. Jedna była odpowiedzialna, za łazienkę i toaletę, druga to chyba był salon i pozostałe 2 pokoje, a trzecia kuchnia i światło. Tata, sam się w tym połapać nie mógł. Jak strzeliło jedno gniazdko w przedpokoju, to okazało się, że do niego były podłączone gniazdka z dużego pokoju, czy jakoś tak. W każdym razie, jeden wielki bałagan. Chciałbym, żeby efekt finalny był taki, że każdy pokój mają osobny bezpiecznik na światło i gniazdka. Pytanie do was, czy ma to większy sens i czy elektryk będzie w stanie mi coś takiego zrobić?"
 6. Witam.Chcialbym zrobić podłogę na poddaszu żeby to użytkować. Budynek ma ok.40lat strop 9cm.jest zbrojony.Architekt mówi że można tylko zrobic podłogę z legarow i płyty osb. Proszę doradzcie mi jaka grubość legarow jaka płyta,wełna,rozstaw itd. Poddasze ma 9.5m*12m.Wyszly 4 pokoje 4*4.Łazienka i garderoba.Mam otwor na okno balkonowe i do dyspozycji 15cm.
 7. No proszę cóż za gra słów, z której nadal nic nie wynika. Ale nie o słowa tu chodzi a o poradę. Ja rekomendowałem kominek, który widziałem na oczy i do tej pory ma się dobrze. Skoro polecasz Hajduka - nie wzburza mnie to wcale. Ja polecam Kratki. Wybór jest ogromny - niech każdy sam wybierze wg dowolnej argumentacji.
 8. Umywalki z odpływem liniowym, w satynowym wykończeniu są bardzo proste do utrzymania w czystości. Możemy czyścić je powszechnie dostępnymi środkami, np. cilit bang, lub CIF (tylko w wersji bez granulek!) Odpływ liniowy można przeczyścić w prosty sposób, używając patyczka higienicznego.
 9. Jakby co, to w naszym "popierdułkowie" jest jeszcze kilka przykładów, i to chyba nie tylko moich
 10. @mhtyl @uroboros dziękuję. Zgłoszę problem numeracji do informatyka i dam znać, jak rozwiąże. Pozdrawiam Marcin
 11. Wczoraj
 12. do podcięcia drzwi nie bardzo
 13. No to odaro chyba właśnie taki zakupił jak teraz przejrzałem katalog tych impregnatów. Ale nie znałem go wcześniej, ja poczytam o co chodzi z dodatkiem tej miedzi (może ktoś napisze?)
 14. Ciężko takie okna dobrze zamontować, a to jednak jest bardzo istotne jakie te okna by nie były.
 15. Jakieś herezje prawisz. Jeżeli ktoś ci budowę domu spartolił to takie cuda mogą się zdarzyć, przy zachowaniu prawidłowej i poprawnej technologii nie ma prawa nic usiąść, w sensie że podłoga usiądzie na gruncie i w dodatku na styropianie.
 16. No pewnie,ja nie wyobrażam sobie życia bez tego oprogramowania
 17. Masz bujną wyobraźnię i skłonności do przesady. "...które jedną markę dyskwalifikują" ....Nie wydaje mi się. "...a inną chwalą pod niebiosa - bo zagraniczna"....Hajduk to polska firma "Nie wiem jak odróżnić dobre od złego w tej grupie produktów"....I to powinno Cię powstrzymać od dalszego komentowania. Po co zaśmiecać wątek?
 18. Michale Drogi - zaznacz kto nocuje i ile nocy. Liczę i mi ułamki wychodzą
 19. Wiesz co, nie wiem czy twoja wiedza jest tak mała czy wiedzę masz tylko chcesz kogoś tu ogłupić. Odpowiadasz na post gdzie jest wymieniona frezarka górnowrzecionowa, jeżeli nie wiesz jak ona wygląda to przez grzeczność wypadałoby sprawdzić w necie. Jak chcesz do frezarki górnowrzecionowej stosować oprogramowanie jakie sie stosuje do maszyn sterowanych komputerowo to jak żyję takich bzdur nie widziałem i nie słyszałem do dzisiaj. Myślę że ma to sens i to bardzo głęboki, wydasz prawie tysiaka na oprogramowanie + kilkadziesiąt tysiaków za maszynę aby przyciąć drzwi bardzo, ale to bardzo precyzyjnie I nie musisz dziękować za odpowiedź, odpowiedziałem z dobroci serca.
 20. Chodzi o to, że pisząc posta obojętnie jaki byłby to temat i dział, post nosi n 1 pomimo, że jest kilkanaście czy kilkadziesiąt postów napisanych wcześniej. Gdy sie wyjdzie z tematu i powróci numeracja sie zgadza, ale gdy znowu sie napisze psota ma on nr 1. Tak nie było i chyba tak nie powinno być. Małe sprostowanie, teraz wyświetlił mi się że napisałem posta nr 101, a taki post o takiej numeracji już jest.
 21. Nie wiem jaki styropian, jaka wylewka - ale pierwsze słyszę o takich budowlanych efektach.
 22. Nie wiem skąd u Ciebie taki pomysł, ale ja tam się cieszyłem że akurat Ty będziesz. Mamy przelewać konkretną gotówkę na konkretne konto? Zastanów się dobrze - póki ją mam
 23. Dziękuję za powyższy wpis, mi sie przyda. A powiedz mi czy jest mi tez potrzebne np oprogramowanie CNC? Takie, które by sterowało pracę frezarki ? https://www.cs-lab.eu/sklep-kat/oprogramowanie-sterujace-simcnc-mach3-4/ Myślisz, że kupno czegoś takiego ma sens czy niebardzo ? Będę wdzieczny za odpowiedź
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...