Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Pytałem ile chcesz dać tej izolacji inaczej wełny. Papa na deskowanie - kontrłaty - łaty - dachówka.
 3. Ale na płytę będę musiał dać jakaś papę? Czy Laty od razu na to ?
 4. Gość

  Czy fotowoltaika jest opłacalna?

  Fotowoltaika jest dość droga, najlepiej przed instalacją paneli słonecznych monitorować (w miejscu instalacji) poziom promieniowania słonecznego. Można to zrobić np. za pomocą takich stacji pogodowych: http://stacje-pogody.pl/artykul_stacje_pogodowe_przydatne_w_fotowoltaice,86.html
 5. A jakie masz warstwy w dachu? Bo od tego dużo zależy. Płyty dajesz chyba na krokwiach, a wełnę między krokwiami i pod - raczej. Dochodzi jeszcze szczelina przewietrzania nad wełną - więc raczej nie dołożysz wełny zamiast płyt. Płyty usztywnią dach, stanowią zabezpieczenie dla wełny, osłone przed wiatrem - możesz też dodatkowo je zaizolować od góry, czli zabezpieczyć się dodatkowo przed awarią dachówki. Na płyty pewnie przyjdą kontrłaty i łaty, na nich dopiero dachówka. Moim zdaniem wykonawca dobrze proponuje, szczególnie jeśli pod dachem jest pow. użytkowa. Większy koszt - ale wg mnie uzasadniony.
 6. Na moje oko to folia padła nie od temperatury ,a od UV. Proponowałbym zastąpienie tego co 'widzi' słońce jakąś agrowłókniną . Zdecydowana większość tych tkanin jest odporna. Folia na słońcu nie przeżyje ...a już na mrozie to .
 7. Dzisiaj
 8. Mylisz pojęcia kolego co do pełnego deskowania dachu a jego izolację. Nie musisz dawać płyty osb, możesz dać deski ale jak to wychodzi drogo wg Ciebie to daj membranę dachową, a izolację to ile chcesz dać wełny?
 9. Se zastosujesz wyłącznik o charakterystyce C i nawet nie będziesz wiedział, że IPZ obwodu stała się większa od dopuszczalnej. Czyli Twój wyłącznik nadmiarowoprądowy o charakterystyce C nie zadziała nawet przy wystąpieniu zwarcia. Fajnie będzie, prawda?
 10. Witam ! Mam dach dwu spadowy , mój wykonawca cieśla polecił mi oplytowac płyta OSB 15ka dach , a później na to dachówka . Mam pytanie czy warto wydawać te pieniądze na płytę czy może lepiej dołożyć waty ociepleniowej ?? W całości wyjdzie to okl 5.5 tys zł więcej jeżeli zdecydujemy się oplytowac dach. Głównie chodzi mi o izolacje , czy to naprawdę spełnia swoje zadanie i pomieszczenia na gorze nie będą się tak nagrzewać latem ??
 11. Czy nie napisałem prawdy? Więc powiedz teraz tak szczerze co Basiu uczyniłaś aby wyegzekwować swoje prawa wobec owych flachowców?
 12. Ja też witam serdecznie:) A mało razy było pisane? Bez urazy, pisze to nie ze zgryźliwości czy złośliwości, a czy Rysiu nie pisał aby do sądu czy do US zgłosić, ale jak sama piszesz nie chcesz komuś bruździć to kto jest winien takiej sytuacji? Raz można dać się w konia zrobić ale nie tyle razy co u Ciebie, toszto prawdziwa epidemia. Podpisywać umowy, brać faktury i nie pobłażać wykonawcom i co najważniejsze płacić po zakończeniu prac, żadnych zaliczek bo zaliczki to biorą pijaki i paproki.
 13. przemty

  ocieplenie ścian kolankowych

  Dołączę do tematu aby nie zakładać nowego o niemal tym samym. Murłatę mam ułożoną tak jak na poniższym rysunku czyli pomiędzy nią a zewnętrzną powierzchnią ściany jest 1 cm uskoku. Aktualnie chcę zamknąć poddasze przed ptakami i planuję przykleić na kleju w pianie do murłaty styropian 1 cm - kolor różowy. Na jesień położę ocieplenie - kolor zielony. Czy tak jak zaznaczyłem na rysunku to prawidłowo będzie ocieplono murłata ? Dodam, że dach bez deskowania, powyżej jest membrana.
 14. wisienka_707

  Farba do sufitu i ścian

  Jaka polecacie farbę do sufitu i ścian ?
 15. Kawowa461

  Kłopot z doborem materaca dla dziecka

  Dziecko powinno mieć swój materac bo po pierwsze tak zdrowiej, po drugie chodzi o nawyki. Może się raz czy dwa zdarzyć spać z rodzicami ale to nie powinna być regułą. Można taki materac kupić nawet poniżej 200 zł choćby przez internet, np Hilding Dobranocka albo nawet w Ikei i to są normalne pianki, zdrowie dla kręgosłupa maleństwa i dla rodziców też na pewno wygodniejsze.
 16. Baszka

  mój wymarzony domek

  Z ptasich ciekawostek. Zaintrygowały mnie znajdywane w ogrodzie porozwalane muszle ślimaków. I wczoraj udało mi się zobaczyć, skąd się biorą. Usłyszałam dziwne stuki. Spojrzałam w kierunku, z którego dochodziły i zauważyłam drozda. Dzieliły nas jakieś 3 metry odległości, ale on się zupełnie nie bał. Siadłam na schodku "piździka" i go obserwowałam. Otóż brał ślimaka w dziubek i uderzał o kamienień. I tak ileś razy. Tym razem miałam przy sobie aparat. Później miałam jeszcze jednego gościa...Pod dachem rośnie mi kolejne pokolenie kopciuszków, ale jeszcze nie mam zdjęcia. Mam warzywniak. Został wyprodukowany z pozostałej płyty i obłożony folią. I wszystko pięknie, tylko temperatury dobrały się do folii. Czym to najprościej zaprawić?
 17. Baszka

  mój wymarzony domek

  Bardzo dziękuję za uwagi merytoryczne . Heniu, miło mi Cię znów widzieć u siebie . Uprzejmie donoszę, że cały czas walczę z instalatorem. Jak masz pomysł , w jaki sposób wyegzekwować dokończenie prac, to go zdradź. Sądzę , że nie jestem jedyną osobą nabitą w butelkę przez wykonawcę, zatem jeszcze ktoś skorzysta. Ten instalator ma być na początku lipca i będę zachwycona, jak skończy spinać ogrzewanie. Jeśli natomiast chodzi o temat wody, to sądzę, że go to przerosło. Ja mimo rozlicznych talentów i wrodzonej pracowitości nie umiem pewnych rzeczy, więc nie będę regulować presostatu, zmieniać zaworów i zakładać zwrotnych. W przyszłym tygodniu ma być u mnie nowy instalator, może ogarnie. Rysiu- abisynkę zawsze zdążę, wyprowadzić się też . Demo- wytłumaczyłeś wszystko bardzo składnie, nie czepiaj się siebie .
 18. Pilnie poszukuje dobrej ekipy do remontu przeciekajacego tarasu nad czescią mieszkalną okolice Kazimierza Dolnego
 19. bobiczek

  Powroty niedzielne...

  Wypłynął podstępnie z głębiny i złapał mnie za nogę
 20. Wczoraj
 21. Jeśli manometr jest sprawny, to masz dobrze odpowietrzoną podłogówkę.
 22. Mogła wystąpić różnica temperatur między temperaturą wylewki a pozostałymi odkrytymi i jeszcze nie zalanymi rurkami. Gdyby rurki były trefne to ciśnienie by raczej spadało a nie podnosiło się.
 23. bobiczku,co przeskrobałeś że przeciągnięto Cię pod kilem?
 24. Manometr wskazywał 3,5 bara przed wylewką i miarę układania wylewki ciśnienie ciągle wzrasta, po wylaniu 3 z 7 pomieszczeń osiągnęło już 8 barów i zamknął się licznik manometru. Hydraulik kazał upuścić do 3 barów ale zastanawia mnie skąd takie zjawisko? Czy coś nie tak z rurkami ? Potem po wylaniu wszystkich pomieszczeń wzrosło do 4,5 bara a teraz po kilku dniach spadło do 1,5 bara. Po wypełnieniu instalacjii wodą jest to obieg zamknięty tylko z manometrem bez jakiegokolwiek dopływu wody z zewnątrz, pompek itp. Na pewno na początku nie był to efekt wiązania betonu i wzrostu temperatury bo działo się to wraz z układaniem wylewki więc w zasadzie jeszcze proces wiązania nie następował. Czy słusznie podejrzewam, że te rurki jakieś złej jakości i nie wiem czy ścigać hydraulika i hurtownie czy to jakieś normalne zjawisko ?
 25. Jakość płytek z Tubądzina pozostawia wiele do życzenia,a znam temat od kuchni...
 26. Sfumato, czyli z włoskiego przydymiony, to nowa kolekcja Ceramiki Tubądzin. Cechuje ją ciepła, delikatna szara barwa, która pokrywa również dwie linie dekoracyjne. Pełna treść artykułu pod adresem: https://m.budujemydom.pl/wyposazenie-wnetrz/25530-plytki-sfumato-nowa-kolekcja-ceramiki-tubadzin
 27. bajbaga

  dach szwedzki

  Technicznie można wszystko: - podnieść cały dach/połać, - podnieść tylko częściowo połać dachu, - nadbudować dach, - itp. Prawnie wygląda to tak: - coby nie robić i jakby to nie nazwać (lukarna, jaskółka, nadbudowa) to zmieni się kubatura budynku, - czyli zapomnieć o zgłoszeniu, - potrzebne będzie PnB, - jak PnB to projekt budowlany, kierbud, itp. Praktycznie: - znaleźć projektanta z tamtego terenu, - przeznaczyć trochę kasy i opłacić projektanta, który zbierze wszystko do kupy i powie czy można, jak można i wstępnie oszacuje koszty.
 28. Witam za kilka dni wchodzi ekipa od tynków cały czas myślę czy o czymś nie zapomniałem ( może nie :-) okaże się po tynkach ) chciałem was podpytać o cenne informacje na które należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tynków cementowo-wapiennych (bo na takie się zdecydowałem) 1 czy wszędzie gdzie jest połączenie materiałów musi być dana siatka wzmacniająca ? chodzi mi o takie połączenia : a) nadproży z gazobetonem H+H b) komina ze ściankami działowymi c) wieniec (tam nadmurowałem bloczkami przy murłacie ścianę kolankową) i będę chciał aby dali mi siatkę metalową w tynk czyli wzmocnia tą nadmurówkę szerokim pasem siatki d) miejsca gdzie idzie więcej kabli elektrycznych obok siebie e) zapiankowane podejścia rur wodnych o kranów 2 Teraz nasuwają mi się kolejne pytania: a) czy w miejscach gdzie idzie jakiś peszel czy rura wkuta w ścianę też musi być siatka czy w takich miejscach nie ? b) czy wszędzie gdzie są rogi ścian przy takich tynkach musi być dawany narożnik wzmacniający ? c) czy w miejscach gdzie będą otwory na drzwi tynk powinien być wykonany do przystawionej przez tynkarzy deski czy tez jakieś wzmocnienia ? d) jak mają być przymocowane skrzynki rozdzielnic np elektrycznej czy rozdzielaczy wody czy mają być przymocowane po wypoziomowaniu jakimiś śrubami czy na piankę ? 3 jak nisko powinien być wykonany tynk czy do wysokości styropianu który będzie położony na chudziaku ? czy do wysokości wylewki która będzie lana na ten styropian? jak będzie lepiej dla wywinięcia folij izolacyjnej chudziaka ? 4 czy tynk pod parapet wewnętrzny powinien być na równo z zaczynającą się listwą pod okienna parapetową ? 5 czy do puszek elektrycznych pakować jakiś papier i na to zaślepki tynkarskie aby nie dostał się tynk do puszek i nie zachlapał przewodów ? 6 ktoś mi podpowiadał że na sufity powinna iść siatka wzmacniająca czy to prawda ? bo nigdy nie widziałem aby taką dawano na całe sufity PROSZĘ O PODPOWIEDZI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TYCH PRAC TYNKARSKICH
 1. Załaduj więcej aktywności
×