Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. jakie sugestie do instaiacji i pieca galmet 8lat pracy

To przykład jak nie należy wykonywać instalacji grzewczej - ktoś zapomniał o izolacji cieplnej rur, rozdzielaczy itp.
  3. Dom murowany czy szkieletowy?

Hej. Panowie. Mieszkam w szwecji 15 lat,budujemy domy szkieletowe,większość tych żeczy co piszecie to mity i teoria od impregnacji po ogrzewanie i grubość ścian,nie macie raczej pojęcia,rzecz jest bardziej złożona niż teoretykom się wydaje. Domy murowane też są dobre,trzymajcie się tego na czym się znacie. Pozdrawiam.
  4. Wykończenie folii kubełkowej na fundamencie

Folię od góry z reguły przykrywa listwa startowa do ocieplenia, czyli jej spód niemal równo z poziomem opaski. Na zdjęciu to zakrycie listwą folii układanej jako drenażowa, a nie osłonowej.
  5. Zielony nalot na elewacji

Porosty na ścianach w żaden sposób nie wpływają na klimat wewnątrz domu - to normalne zjawisko zwłaszcza od strony północnej i częstych opadach utrudniających samoczynne wysychanie tynku mineralnego.
  6. Pękające sciany (stary dom aszka muszor)

Przy takich powierzchownych uszkodzeniach dom z pewnością się nie zawali. Przyczyna pęknięć może być różna - od skurczu tynku, po osiadanie budynku.
  7. Zielony nalot na elewacji

Prawdopodobnie to algi rozwijające się na powierzchni tynku w miejscach wilgotnych i zacienionych. Nie znając budynku trudno powiedzieć coś więcej. Niepokojące jest jednak tempo ich pojawiania się. Najpewniej popełniono błędy, np. przy projektowaniu i wykonaniu orynnowania. Nie świadczy to dobrze o jakości inwestycji.
  8. jakie sugestie do instaiacji i pieca galmet 8lat pracy

O co właściwie chodzi? Bo nijak nie rozumiem.
  9. Dzisiaj
  10. Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Zamierzam wykonać strop z drewna (strych do wykorzystania w przyszłości). Belki są ułożone co 60 cm (wym 10x20 cm). Czy ta wysokość jest wystarczająca do ocieplenia sufitu? Jakiej wełny użyć?
  11. Konfiguracja ogrzewania

to nie ma znaczenia...nie ma tutaj żadnego aspektu finansowego - jedynie taki, że instalacja grzejnikowa może wyjść trochę taniej w instalacji niż podłogówka. W eksploatacji pewnie będzie na odwrót. Sterowanie stosuje się zwykle pogodowe lub pokojowe lub kombinację obydwu
  12. Wczoraj
  13. Dziennik PeZeta

Świat nie jest sprawiedliwy.
  14. mój wymarzony domek

Żeby stwierdzić czy to nawiew, czy wywiew trzeba świeczkę zapaloną przybliżyć, płomień pokarze, w którą stronę powietrze lizie. Najlepiej ukierunkować wszystkie kratki wywiewne w domu zakładając im zawory zwrotne. To chyba grzyb nazywany kurzawka, młode zjadliwe.
  15. mój wymarzony domek

No masz, takiego faux pasa strzeliłam, ale mam nadzieję, że wybaczysz.Już mi się miesza, co kto powiedział. Jeśli chodzi o ślady to musiałby to być wyjątkowy zbieg okoliczności, żeby prawie w tym samym momencie pałętał mi się pod oknami kot. Może rzeczywiście wersja z zabiegami kosmetycznymi to tłumaczy .
  16. No masz, ja przyznam że pomyślałem o lisie bo jest nieco dłuższy niż koci, ale całkowicie brakuje odcisku pazurów więc postawiłem na kota. Może ten lis miał świeżo zrobione manicure/pedicure. Teraz Twój błąd, bo to ja jestem autorem tego określenia.
  17. Galeria fuszerki

Albo jaka godzilla miała rozwolnienie
  18. Konfiguracja ogrzewania

A jaki jest współczynnik dla grzejników? Tak rozmawiamy aby dawać samą podpodłogówkę jako zaletę ale nie będę ukrywał, że aspekt finansowy jest dla mnie też ważny. Czy zrobienie samej podpodłogówki w stosunku do instalacji podpodłogówka- grzejniki będzie tańsze czy droższe? Sterowanie raczej w obu przypadkach planuję proste bez jakiś super, hiper układów.
  19. Typowa moc domowych urządzeń

Aigoo, kW to moc, więc nie podaje się jej na jednostkę czasu. Jeśli chcesz np. dowiedzieć się ile energii zużywa grzejnik elektryczny, to pomnóż moc (przy założeniu, że jest słała) przez czas, np.: 1,5kW * 24 godziny = 36kWh Tyle energii grzejnik zużyje w czasie 24 godzin, czyli doby.
  20. mój wymarzony domek

Co zatkać? Dziurę zatkać . Niby nie taka ogromna, ale jak stanęłam na oparciu kanapy i przyłożyłam rękę, to czułam zimny powiew. Trochę dziwne, ale czuję też, jak wieje z jednego kontaktu w kuchni. Dodatkowo mam dziurę pod oknem kuchennym , sama nie wiem dlaczego ( instalator wie, ale ma tę wiedzę dla siebie, póki co). Mam doprowadzenie powietrza pod kozą i mam też kanał wentylacyjny pod schodami, tam gdzie spiżarka. Drzwi stamtąd są nieszczelne, więc nawiewa. Czy o taki nawiew chodzi? Nawiewników w oknach nie robiłam, rozszczelniam i otwieram. I znalazłam coś dla Ciebie, poniżej najprawdziwszy grzyby. A tej płomienicy nie znalazłam, za to coś innego.Jednak teraz nie pokażę, muszę zgrać.
  21. OCIEPLANIE BUDYNKU

Hej, docieplanie budynków styropianem najlepiej jest wykonać latem, gdy ściany są już suche. Ewentualnie gdy ociepla się dachy czy stropodachy, to można to zrobić zarówno latem jak i zimą. Nie ma znaczenia.
  22. mój wymarzony domek

Czy ja się czuję pocieszona? Hmm. Teraz o pańciu ( spodobało mi się to określenie Takiego ) od bramy. Milczy jak zaklęty. Pewnie ciągle czyta o montażu przy wysokim poziomie wód. W każdym razie ja też nie zasypiam gruszek w popiele i na jutro,, idąc za radą Demo, jestem umówiona na telefon z kandydatem nr , już nawet nie wiem, który z kolei.
  23. Lewitujące łóżko

Wow, wygląda świetnie. Właśnie szukałam inspiracji do nowej sypialni
  24. białe meble do kuchni

Nie słyszałam nigdy o żółknięciu mebli, ja posiadam w swojej kuchni białe meble od kilku lat i nic im nie jest pomimo eksploatowania i zabaw dzieci... Co do matowych mebli, to ładnie wyglądają, ale są cięższe w utrzymaniu czystości, dlatego się na nie nie zdecydowałam
  25. ekspres ciśnieniowy

Jeśli nie masz dużego budżetu na ekspres, młynek i spienianie mleka nie są konieczne. Spieniacz do mleka, taki najprostszy kosztuje kilka zł i jest wielkości chochli, więc nie zajmie ci dużo miejsca. Jakiś taki fajniejszy będzie za kilkadziesiąt złotych i jest wielkości małego czajnika, więc też niewiele miejsca zajmuje. Młynki do kawy też nie są dużym wydatkiem. A w ekspresie liczy się przede wszystkim kawa. Ważne jest tak jak już było wspomniane wcześniej ciśnienie, ważna jest wbrew pozorom marka, żeby nie zepsuł się po 2 latach gwarancji, chociaż teraz to już nic nie wiadomo Także lepiej dołożyć do ekspresu bez bajerów, które można dokupić nawet jeśli nie teraz, to za miesiąc
  26. Basia mam dla Ciebie pocieszającą informację pokazałem zdjęcia twojej wypasionej kotłowni hydraulikom którzy montowali mi pompę ciepła i powiedzieli że owszem "ktoś tej Pani wcisnął dużo towaru za wszelką cenę" , ale to nie jest najgorsze co oni widzieli.
  27. mój wymarzony domek

Najpierw odnośnie zagadki. Nie zgadliście. Nie kot, jak pisał Demo i Zenek, i nie Potwora , jak obstawiał Jani. Ani nie wilk, jak pisał Taki, wilków w tych okolicach nie ma. To ślady lisa. I wiem to z całą pewnością, bo go widziałam , dwa razy . Był chłop do pralki i siedział w kotłowni, bo tam mam pralkę. Niestety nie umiał ogarnąć tych głowic. Musi się więc napatoczyć ktoś inny.
  28. Dziennik PeZeta

Bo i mnie nie było. I też nie uwiłem sobie takiego gniazdka...
  1. Załaduj więcej aktywności