Skocz do zawartości

Korzystanie z telefonu w pokoju pokrytym farbą magnetyczną


Adam123

Recommended Posts

Napisano
Ja ciągle się zastanawiam co to będzie jak pomaluje cały pokój farbą magnetyczną, czy będę miał zasięg w telefonie komórkowym, i jak to wpłynie na inne urządzenia radiowe?
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Cytat

Ja ciągle się zastanawiam co to będzie jak pomaluje cały pokój farbą magnetyczną, czy będę miał zasięg w telefonie komórkowym, i jak to wpłynie na inne urządzenia radiowe?


Znalazłem osobę w naszym wydawnictwie AVT-Korporacja http://avt.pl/, która udzieliła odpowiedzi.

"Nie znamy właściwości "farby magnetycznej", ale jeśli nawet powłoka z tej farby spełnia funkcje ekranu dla fal elektromagnetycznych, to nie ma niebezpieczeństwa utraty łączności telefonem komórkowym, gdyż pozostaną otwory (okna, drzwi) nie ekranujące.

Fale radiowe stosowane w telefonii komórkowej (mikrofale o częstotliwości 900 MHz do ok. 2 GHz) ulegają wielokrotnym odbiciom (szczególnie od ścian budynków w mieście), rozpraszaniu i dyfrakcji oraz interferencji, zatem dochodzą do telefonu z wielu różnych kierunków, a więc w pomieszczeniach silnie ekranowanych (pociąg, budynek z metalową elewacją – np. siedziba naszego wydawnictwa), fale dostają się przez otwory w ścianach, po czym odbijają się wewnątrz od ścian w wielu kierunkach.

Wpływ ekranującej powłoki farby na inne urządzenia RTV jest wykluczony, jeśli pobierają one sygnał z sieci kablowej, telefonicznej lub z anteny zewnętrznej."

Pozdrawiam
Marcin szymanik
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesiące temu...
Napisano
Wow, to ciekawe pytanie.
Ale jakby się tak zastanowić, wziąć to na taki nie-naukowy - rozum, to chyba jest to mało prawdopodobne, może gdyby to była kilkudziesięciocentymetrowa warstwa... icon_biggrin.gif
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
    • W każdym piśmie cytuję art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym : Samowolna zmiana zagospodarowania terenu to pojęcie ukształtowane przez doktrynę i orzecznictwo, do którego stosuje się przepis art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jest to faktyczna, funkcjonalna zmiana wykorzystywania terenu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.   ŻADEN URZĄD NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO TEGO ARTYKUŁU 
    • Mam kopię pism do powiatowego, do Wojewódzkiego, do gminy... Nieoficjalnie powiedziano mi że nic nie zrobię bo facet ma dobre znajomości. Tak, mam całą teczkę pism. Dla nich nie ma problemu, inwestor jest uprzedzany o terminie wizyty, inwestor wywozi ciężki sprzęt z placu dzień wcześniej więc problemu nie ma. Dziwi mnie to, że nikt nie zwraca uwagi na maile ze zdjęciami, które przedstawiają inny obraz sytuacji. Wojewódzki inspektorat twierdzi, że powiatowy wykonuje czynności zgodnie z procedurami, zachowując terminy na odpowiedź na pisma, mimo iż od roku nie została podjęta w tej sprawie żadna decyzja. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...