Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Dzięki Marcin123. Ktoś mi ostatnio zasugerował, że eksperci nie lubią takich ogólnych pytań jak moje. Dobrze więc, że są chociaż życzliwi i zorientowani w temacie ludzie icon_smile.gif
  • 8 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Tak w skrócie to lekkie hydroizolacje można wykonywać na gruntach łatwo przepuszczalnych, a średnie na trudno przepuszczalnych. Typ ciężki stosuje się wtedy, gdy poziom wód gruntowych jest powyżej poziomu podłogi. Ale nie zgodzę się, że eksperci nie lubią takich pytań zależy po prostu na kogo trafisz. Ja korzystałem z usług profesjonalnej firmy hydroizolacje i tak naprawdę nie miałem zielonego pojęcia jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla mojego domu. Jednak dzięki podpowiedziom wybraliśmy wspólnie korzystne opcje.

Napisano

Film IZOHAN zastąpi milion słów. Pragnę dodać, że teraz w zasadzie taka izolacja to system i nic w tym dziwnego. Słowo bardzo popularne ale nie bez powodu. Prawdopodobnie nie znajdziemy dwóch takich samych zagadnień hydroizolacyjnych nawet u sąsiada przez płot - a dlaczego - a dlatego, że sąsiad  może mieć fundament z innego materiału i izolację pionową również wykonaną z czego innego.

 

Nie wspomnę już o fakcie, że woda w piwnicy może pojawić się nawet raz na 20 lat i potem przez następne 20 lat o tym pamiętamy.

  • 1 rok temu...
Napisano

A który z dostępnych mas KMB (polimero-bitumicznych) byście zaproponowali jako dogodny cenowo i jakościowo? Widzę że większość ma cenę zbliżoną ok 200-300 zł za wiaderko 25-30L co przy założeniu wydajności 3,5kg/m2 daje warstwę 3mm i starcza na 8-9m2. Zastanawiam się nad:

Botament BM92

Weber Superflex 10 - ale nie wiem czy Weber 920 to jest to samo, bo znacznei tańszy

Schomburg - ale który? Aquafin 2k czy Combiflex?

Jedna hurtownia proponuje mi Bostik Dickbeschichtung 2K jako tańsza ale dobra izolacja.

 

Coś jeszcze polecacie? Z czego się gruntuje oraz z czego robi facetę w przypadku mas KMB? Dysperbitem a faceta z suchego betonu? Widziałem jak ktoś fasete robił z suchego betonu, ale to było pod papę.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Dzień dobry,

 

przy wyborze hydroizolacji proszę zwrócić uwagę na zawartość części stałych. W przypadku weber.tec Superflex 10 jest to 90%. Oznacza to, że z każdego 1 mm grubości, po wyschnięciu faktycznie zostanie na ścianie 0,9 mm. weber.tec 920 ma mniejszą zawartość części stałych od weber.tec Superflex 10.

 

Więcej o tym produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10

 

Pozdrawiamy! :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...