Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Super B

Rodzaje hydroizolacji

Recommended Posts

Wiem, że istnieją trzy rodzaje hydroizolacji fundamentów - lekka, średnia i ciężka. Kiedy należy używać poszczególnych jej rodzajów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Marcin123. Ktoś mi ostatnio zasugerował, że eksperci nie lubią takich ogólnych pytań jak moje. Dobrze więc, że są chociaż życzliwi i zorientowani w temacie ludzie icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie to lekkie hydroizolacje można wykonywać na gruntach łatwo przepuszczalnych, a średnie na trudno przepuszczalnych. Typ ciężki stosuje się wtedy, gdy poziom wód gruntowych jest powyżej poziomu podłogi. Ale nie zgodzę się, że eksperci nie lubią takich pytań zależy po prostu na kogo trafisz. Ja korzystałem z usług profesjonalnej firmy hydroizolacje i tak naprawdę nie miałem zielonego pojęcia jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla mojego domu. Jednak dzięki podpowiedziom wybraliśmy wspólnie korzystne opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film IZOHAN zastąpi milion słów. Pragnę dodać, że teraz w zasadzie taka izolacja to system i nic w tym dziwnego. Słowo bardzo popularne ale nie bez powodu. Prawdopodobnie nie znajdziemy dwóch takich samych zagadnień hydroizolacyjnych nawet u sąsiada przez płot - a dlaczego - a dlatego, że sąsiad  może mieć fundament z innego materiału i izolację pionową również wykonaną z czego innego.

 

Nie wspomnę już o fakcie, że woda w piwnicy może pojawić się nawet raz na 20 lat i potem przez następne 20 lat o tym pamiętamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A który z dostępnych mas KMB (polimero-bitumicznych) byście zaproponowali jako dogodny cenowo i jakościowo? Widzę że większość ma cenę zbliżoną ok 200-300 zł za wiaderko 25-30L co przy założeniu wydajności 3,5kg/m2 daje warstwę 3mm i starcza na 8-9m2. Zastanawiam się nad:

Botament BM92

Weber Superflex 10 - ale nie wiem czy Weber 920 to jest to samo, bo znacznei tańszy

Schomburg - ale który? Aquafin 2k czy Combiflex?

Jedna hurtownia proponuje mi Bostik Dickbeschichtung 2K jako tańsza ale dobra izolacja.

 

Coś jeszcze polecacie? Z czego się gruntuje oraz z czego robi facetę w przypadku mas KMB? Dysperbitem a faceta z suchego betonu? Widziałem jak ktoś fasete robił z suchego betonu, ale to było pod papę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

przy wyborze hydroizolacji proszę zwrócić uwagę na zawartość części stałych. W przypadku weber.tec Superflex 10 jest to 90%. Oznacza to, że z każdego 1 mm grubości, po wyschnięciu faktycznie zostanie na ścianie 0,9 mm. weber.tec 920 ma mniejszą zawartość części stałych od weber.tec Superflex 10.

 

Więcej o tym produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10

 

Pozdrawiamy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Noting
   Moim zdaniem ceramika to bardziej sensowne rozwiązanie, chociaż niekoniecznie w wersji glazurowanej - z uwagi na bardzo duży połysk, który mi się po prostu nie podoba. Są opcje, żeby to obejść, np. dachówkami z matowioną angobą - taki materiał to np. ceramiczna Koramic Orea 9. Beton jest materiałem naturalnie porowatym i nie ma moim zdaniem opcji, żeby po kilku latach użytkowania nie zaczął on porowacieć, a stąd już prosta droga do łapania brudu i zarastania...
  • Gość Noting
   Fajnie wyjaśnione podstawy parametrów ściany konstrukcyjnych, ale koniec końców w Polsce i tak z reguły decyduje cena - a raczej stosunek jakości do ceny. Moim zdaniem optymalny materiał to ceramika poryzowana (typu porotherm) - z uwagi na zbilansowanie parametrów. Konkurencja to betony komórkowe o dużej gęstości, ale one są akurat stosunkowo drogie...
  • Ściany to jedne z najważniejszych elementów domu. Nie tylko odgradzają wnętrza od środowiska zewnętrznego, ale pełnią także istotną funkcję konstrukcyjną. Muszą być więc jednocześnie wytrzymałe i trwałe, zapewniać dobrą izolacyjność cieplną, szczelność i dźwiękoszczelność, a przy tym być estetyczne. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/10062-jakie-sa-pozadane-parametry-techniczne-scian-zewnetrznych
  • Właśnie przygotowuje się do zrobienia zejścia zewnętrznego piwnicy. Myślę nad zrobieniem obmurówki "C" na płycie, chociaż kierownik zaproponował ławę w kształcie L. Ale jakoś wydaje mi się że płyta była by szybciej i pewniej. Ale mam problem - wykop pod zejście był zrobiony później i koparkowy na początku zaczął kopać głębiej na równi z ławami (czyli na jakieś 35-40 cm), dopiero jak uświadomiłem sobie że płyta nie musi być taka wysoka jak fundament i wtedy kazałem mu kopać płycej do ok 20 cm. No i teraz nie wiem czym wypełnić te głębsze miejsca, bo jeśli gliną to glina mi się nie zagęści, a podsypka zagęszczająca, przepuszcza wodę, więc wtedy będę musiał zrobić dreny wokół zejścia. A w przypadku płyty lanej na glinę chronię budynek przed wodą w tym miejscu. No chyba że najpierw wylać chudziaka, ale byłby on bardzo nierówny, w jednym miejscu bardzo cienki, w innym na 20 cm. Ponadto wokół ław piwnicy jest podsypka piaskowa, dobrze przepuszcająca wodę. Wylanie na niej płyty spowoduje migrację wody pod płytę. Czy może wybrać w tym miejscu podsypkę i zalać betonem, zrobić taką przegrodę? Tak wygląda wykop:     I widok z drugiej strony:
  • Tylko że jeśli dreny będą dobrze pracować to w teorii żadnej wody być nie powinno pod drenami (opadowej). Jedynie może jakaś woda od dołu, ale w przypadku tak zbitej gliny raczej nie mam się co jej spodziewać. Z ciekawości co byś zaproponował? Zasypać dookoła ławy gliną i na tym układać żwir z drenami? Ewentualnie wylać dookoła cienko betonem, który też zadziała jak izolacja, ale to raczej karkołomne wyzwanie.   Pytam ponieważ teraz przygotowuje się do zrobienia zejścia zewnętrznego piwnicy. I patrząc na to myślę że jeśli zrobił bym obmurówkę "C" na ławie to właściwie mogę pominąć drenaż w tym miejscu bo ława mogła by być wylana bezpośrednio na glinie więc w tym miejscu nic pod ławy piwnicy się nie dostanie. Ale są dwa problemy. Ławy piwnicy stoją na podsypce piaskowej a ten pas jest wokół całego domu i na nim opierała by się też ława zejścia więc woda miała by i tak ujście na początki i na końcu zejścia. No chyba że wybiorę w tym miejscu podsypkę i zaleję wraz z ławami. Drugi problem - wykop pod zejście był zrobiony później i koparkowy na początku zaczął kopać głębiej na równi z ławami (czyli na jakieś 35-40 cm), dopiero jak uświadomiłem sobie że ławy (czy też płyta zejścia) nie musi być taka wysoka jak fundament to wtedy kazałem mu kopać płycej do ok 20 cm. No i teraz nie wiem czym wypełnić te głębsze miejsca, bo jeśli gliną to glina mi się nie zagęści, a podsypka zagęszczająca, którą posiadam (a która się dobrze zagęszcza, tak że palca nie można wbić) przepuszcza wodę, więc wtedy będę musiał zrobić dreny wokół zejścia. No chyba że najpierw wylać chudziaka, ale byłby on bardzo nierówny, w jednym miejscu bardzo cienki, w innym na 20 cm. Tak wygląda wykop:     I widok z drugiej strony:
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...