Skocz do zawartości

Ile da się zrobić samemu na budowie?


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Muszę tu częściej zaglądać. Super wątek!

Ciril,
szacunek, jak oglądam zdjęcia w Twoim dzienniku, jak zasuwasz to, żesz ty...! icon_biggrin.gif

Norbiwolow,
idziesz jak burza przez, moim zdaniem, najpiękniejszy etap budowy. Duchem jestem z Tobą. icon_biggrin.gif
Terivę robiłem sam. 2 miesiące. Blaty przy wieńcu zbijałem z desek, szkoda mi było kasy na OSB.
A te blaty do tej pory się przydają - do tynkowania, stawiania rusztowań, robienia kładek... Ciągle je mam, choć coraz mniej.

Norbiwolow, kto wie czy i dachu nie postawisz...

Pokombinuj, obejrzyj rzuty więźby. Z patyków sobie w domu ustaw. Już jeden mój kumpel w ten sposób zrobił i mu się udało. Zero cieśli na budowie.

Wciąganie krokwii. Kupiłem wciągarkę elektryczną. Na dole robisz zaciosy, ktoś na dole tylko podpina i wciągasz na pilota na górę. Wciągarka przydaje się.

Tylko koniecznie zrób sobie na próbę pseudokrokwię z desek i ją ustaw na murłatach. Ze dwa dni się tak bawiłem, żeby zrozumieć, co i jak i - żeby zaplanować kolejność montażu krokwii. Zewnętrzne są przerąbane, bo poza obrysem budynku. Deczko strach. Warto się przywiązać. ALe zrobiłem - samodzielnie. I żyję.

Racer,
ty jesteś demotywator. icon_biggrin.gif Czy my-samobudujący komuś chleb odbieramy? Toż dzięki takim jak my więcej ludzi zdecyduje się budować - i czego nie dadzą rady sami, to się zgłoszą - do zawodowców.

Więc wspierajcie chłopaki tych, co to ich pasją jest to co jest i waszą, bo chleba to nikomu nie zabiera, tylko czyni świat ciekawszym.
Ażem kurka sam się wzruszył, ale jak czytam wypowiedzi Cirilki i Norbiwolowa, to jakże mogłoby być inaczej. icon_biggrin.gif
Napisano
oj z ta teriva troche schodzi icon_sad.gif blaty też zbijam z desek które najpierw muszę wyciąć z takich krzywulców z oflisem icon_smile.gif na razie kończę garaz a część mieszkalna to tak z 2.5 raza większa plus podciągi i wg mnie największy zonk - schody zabiegowe żelbetowe - w planach na sobote zalewanie garażu betonem icon_smile.gif

Pezet uważaj bo jeszcze namówisz mnie na postawienie tego dachu icon_smile.gif w sumie w planach miałem aby sama wieźbe postawił mi szwagier ze swoim kuzynem - buduja domki do sso - a resztą , czyli łaceniem foliowaniem i pokryciem zająłbym się sam - ewentualnie jakies newralgiczne miejsca oddałbym w rece fachowca icon_smile.gif

Pozdro dla wszystkich zwariowanych singlobudujących icon_smile.gif



Napisano
odłożone aż z czasów prezentów weselnych i sukcesywnie odkładane przy lepszych wiatrach - teraz kiepski rok icon_sad.gif pozostaje wydawać to co zaoszczędzono icon_sad.gif po nocach dorabiać nie za bardzo bo na budowie dzień w dzień po pracy od 17:00 do 22:00 siedzę - potem to już tylko icon_smile.gif dla rodziny icon_smile.gif no w niedziele mogę troszke sie pobyczyć i nabrać sił icon_smile.gif
Napisano
Racer z tego co wiadomo niema przymusy wypowiadania sie w kazdym watku. Takze badz tak laskaw i nie demotywoj ludzi ktorzy chca sami cos zrobic i wpelni napawac sie tym ze potrafia. Rozumiem ze swoj dom budujesz czy zbudowales przez ekipy ktore zdarly z ciebie kase i nawet niewiadomo czy dobrze zrobili swoja prace. Jak zauwazyles nie trzeba miec doswiadczenia do budowy domy. Serce i wytrawolsc i checi wlasnie pokazania takim jak ty ze mozna.

Ja budujac swoj dom mam wewnetrznego powera, takze prosze go nie ostudzac takimi zlosliwymi uwagami o rodzinie. Sa rzeczy wazne i wazniejsze. Norbiwolow buduje dla swojej rodziny dom wlasnymi rekoma, takze napewno zona i dzieci beda dumne z taty i meza ze robi to dla nich.

A twoja zona jest dumna?

Panowie i Panie tak trzymajcie i nie dajcie sie sprowokowac takim uwaga. Zazdrosc badz dwie lewe raczki icon_twisted.gif
Napisano
Absolutnie wszystko u nas w domu robiliśmy sami. Przy hydraulice pomógł kolega i rozdzielnie sklecił drugi kumpel. Cała reszta- własnymi ręcami. Materiały po dużych zniżkach, bo na firmę, więc koszta nie wiem czy nawet połowę tego co zwykle. Teraz to Ty możesz zazdrościć. Mało tego, wszystko zrobione jest w wyjątkowo dobrej jakości, nie ma jednej rzeczy do której można mieć zastrzeżenia.


norbiwolow- dzięki za poczucie humoru. Widać nie każdemu zostało to dane.
Napisano
spoko - zawsze miałem i mam poczucie humoru - nie poczułem się abyś mnie uraził itp. - fajnie jest popisać z tak samo zwariowanymi ludźmi co ja , którzy sami zdecydowali się na budowę domku i realizację swoich marzeń - a w "relacjach " rodzinnych wszystko ok icon_smile.gif co do spadkobierczyni moich wypocin budowlanych to plac budowy jest superowym placem zabaw dla prawie 3 letniej Oli - oczywiście pod ścisłym nadzorem mojej lepszej połówki. tak wiec relacje rodzinne budujemy budując gniazdo rodzinne icon_smile.gif

z tymi kosztami na firmę to Ci zazdroszczę icon_sad.gif
pozdro
Norbert
Napisano
Żeby nie być gołosłownym: na jednej budowie widziałem wentylację robioną samemu. Wywiew w salonie w okolicach narożnika- kanapy, i do tego na wysokości może 1m od ziemi! Nawiew praktycznie w kuchni. Ale zaoszczędził 3000zł na robociźnie...
Napisano
PeZeciku bardzo miło mi się zrobiło czytając uznanie płynące z Twych rąk sunących po klawiacie icon_wink.gif (mogłabym już erotyki pisać?)

Dodi nie bierz wszystkiego do siebie, łosobiście ja mam głęboko w poważaniu co mówią znajome krytykujące mnie za pracę na budowie, to, że nie mam teraz pięknego manicure i pedicure i ręce zniszczone od wapna. Mam coś czego one nigdy nie będą miały, coś co doceniam i coś co szanuję. Ale w przeciwieństwie do nich szczytem moich marzeń nie jest trzypokojowe mieszkanie, markowe ciuchy i tygodniowy urlop w Egipcie.
Napisano
Moze nie doczytalam wszystkiego do konca, i poprostu draznia mnie takie osoby. Wobec powyzszego sorka dla urazonych. No dobra nie lubie przepraszac ale juz dokladnie wsklaze osoby. racer to do ciebie te przeprosiny.

uf jakos poszlo, a co do zniszczonych dloni to polecam lateksowe rekawiczki plus robocze; owszem nie da sie doprowadzic do stanu wyjscia w salonu ale jakos wygladaja.
Napisano
Mój największy problem jest taki, że nie potrafie robić w rękawicach, bo nie "czuję", ale powoli zaczełam stosować "wampirki" więc szału nie ma, ale zawsze jakaś tam warstwa ochronna jest icon_wink.gif
Napisano
Ciril... czuję, że już nic nie będzie takie jak dotychczas... a w opuszkach palców czuję... jakby prąd mnie przeszywał... dotykając klawiszy... icon_biggrin.gif

A budowa wyłącznie w rękawicach. Szkoda dłoni. Palców. Opuszków.
Napisano
mi też rękawiczki nie leżą podczas roboty ale czasami są bardzo wskazane - tyle że po dłuzszym czasie to ręce sobie mozna odparzyć icon_sad.gif
fajnie że wątek nie przerodził się w ostrzejszą wymianę zdań icon_smile.gif rozeszło się po kościach icon_smile.gif
strop prawie skończony - jak się uda to w sobotę zalewamy się icon_smile.gif
Napisano
Rękawiczki obowiązkowo ( szkoda mi moich łapek ).....
Ja też tyram za pomagiera od wszystkiego,ale w rękawiczkach...

W sobotę pociełam z mężem na cyrkularce wszystkie drewniane odpady pobudowlane.....
Kiedyś taczkowałam gruz z jednego na inne miejsce ....

Lubię i daje mi satysfakcje taka pomoc na budowie... bo wiem że tyram dla siebie.


Napisano
A mi sie podoba najbardziej na budowie............................
Picie piwa. Nie lubie piwa,a jak pije to wieczorej jednego drinka i pada jak mucha, ale piwo na budowie smakuje inaczej. Ja wypijam przez caly dzien pracy w weekendy od 7 do 22 cale dwa a moi panowie niestety maja wieksze zapotrzebowanie na tak zwane"baterie".
I oczywiscie jak kolejne czesci domu sa wykanczene powolutku, sciana po scianie, plytka po plytce. Raz jest sciana raz jej juz nie ma(odwidzialo mi sie takze kolejne wyburzenie przedemna;P)

Co do drewna pobudowlanego to narazie nie zamierzam sie tym zajmowac, przeraza mnie jego ogromna ilosc i niechlujne ulozenie na wiekie kupy stepli, desek deseczek, szalonkow i nnych smieci drewnianych. Zostawi sobie to na wiosne przyszlego roku, albo ogniska jesienne;)

A tak w ogule to my kobiety powinnysmy siedziec w domu i raz w tygodniu chodzic na budowew i odptaszkowywac wyznaczone zadania naszym panom- takie zdanie jest mojej tesciowe, ale ja nie moge sie powstrzymac a pozatym jak tam jestem troche pokrzycze i robota idzie szybciej i dostalam ksywe GEBELSIAK- ciekawe dlaczego? ktos wie?
Napisano
A pytanko z innej beczki.

czy ktos z samobudujacych jedzie na urlop w tym roku? bo mi szkoda czasu na glupoty, ale z drugiej strony chetnie bym odpoczela od zapierdzielu. Mam mieszane uczucia, jest jeszcze jedna sprawa, jak pojedziemy to cale dwa tygodnie spedzimy z dzieckiem 24 h na dobe, moze dla niej powinnam jechac- bo to ona najbardziej chyba jest poszkodowana.
Napisano
Cytat

A pytanko z innej beczki.

czy ktos z samobudujacych jedzie na urlop w tym roku?



Właśnie jestem na wakacjach. Lasy, łąki, sarny, zające, jaszczurki i zaskrońce.
Odpoczywam. Mam 19 worków jastrychu, ponad m3 styropianu, 25m rurek pex i odpływ punktowy.
Dzisiaj zrobiłem dziurę w ścianie pod odpływ brodzika, rozłożyłem papę, folię.
Nie ma to jak wakacje, lato.

A jak już kiedyś skończę budowę, optymistycznie patrząc za lat jakieś 10, to kupię motór i pogrzeję nim do Portugalii i z powrotem. icon_biggrin.gif
Napisano
my jeszcze nie zaczęliśmy budowy a już odpuszczamy sobie wyjazd na wakacje
dopiero co sfinalizowaliśmy zakup działki
teraz trzeba się zająć przygotowywaniami do budowy domu, wiec na wyjazd nie czasu i kasy
Napisano
Ja z mężem wskoczę na parę dni do Smerkowca ( znajomi mają tam domek letniskowy i nam go użyczą ) ...

A córy :
- jedna na kolonie jedzie
- druga starsza od tygodnia pod Neapolem byczy się......

I te wszystkie wyjazdy mamy praktycznie za darmo,bo na nic droższego obecnie nas nie stać .....

( ale może kiedyś ,za X - lat będzie nas stać na prawdziwe wakacje )
Napisano
No to zdania nawet nie sa podzielone;(
Wlasnie dlatego ze nie mamy czasu i liczymy kase caly czas, nie mamy czasu dla siebie nawet i dla dziecka zbuntowalismy sie jedziemy odpoczac, nawet nie fizyczne zmeczenie bo to idzie sie przyzwyczaic tylko troche sktrzyka w kregoslupie;P tylko psychiczne jakies napiecie ze musimy zdazyc do zimy, i szereg innych czynnikow nas wykonczylo.

Dla mnie wakacje znaczy urlop bo wakacje to skonczyly sie razem ze szkola srednia czy wyzsza, kiedys przed budowa to byl wyjazn na dzialke do lasu, pojechac odpoczac od centrum Polski i miec wszystki w ...... cisza spokoj. Teraz zmeczona praca i budowa nie chce sie patrzec choc 1 tydzien i nie mysles ze kolanko tzeba kupic ze to ze tamto. Licze na cud ze jak wrocimy to moze jakies male skrzaty zrobia reszte za nas i malo tego uwina sie w 7 dni;D

Napisano
A ja jadę na urlop - w międzyczasie poczekam sobie na PnB jeszcze icon_smile.gif.
Akurat z kumplem się zgadałem, że on tez ma urlop w tym czasie icon_smile.gif

Jak wrócę to się będe martwił o kasiorę na budowę - i tak przez najbliższe 10 lat... :/
Napisano
Cytat

A ja jadę na urlop - w międzyczasie poczekam sobie na PnB jeszcze icon_smile.gif.
Akurat z kumplem się zgadałem, że on tez ma urlop w tym czasie icon_smile.gif

Jak wrócę to się będe martwił o kasiorę na budowę - i tak przez najbliższe 10 lat... :/


Dragon,
wytyczać budynek, kopać fundamenty, możesz zacząć bez uprawomocnionego PnB. icon_biggrin.gif

Sralnik postaw.
Blaszak.
Jest co robić.

Nie jedź. Buduj. icon_biggrin.gif
Napisano
Cytat

A pytanko z innej beczki.

czy ktos z samobudujacych jedzie na urlop w tym roku? bo mi szkoda czasu na glupoty, ale z drugiej strony chetnie bym odpoczela od zapierdzielu. Mam mieszane uczucia, jest jeszcze jedna sprawa, jak pojedziemy to cale dwa tygodnie spedzimy z dzieckiem 24 h na dobe, moze dla niej powinnam jechac- bo to ona najbardziej chyba jest poszkodowana.


Moje dzieci tez biedne jeśli chodzi o wakacje. W zeszłym roku nigdzie razem nie byliśmy i wogóle jakoś mało czasu dla nich zostaje przez tą budowę. Znajomi zaproponowali wyjazd w sierpniu na camping do Holandii, na którym jest wesołe miasteczko i aqa park. Ponoć frajda niesamowita dla dzieciaków. Jedziemy!
Napisano
sam bym się pobyczył w aqua parku icon_smile.gif a tak to mam tylko solarium z siłownią za free na budowie icon_smile.gif

Wczoraj pierwszy raz zalewałem strop - szalałem rurą od pompy z betonem a rodzinni pomagierzy rozgarniali i równali beton - w sumie jakies 20 minut pracy - 8x4 metry stropu - a przygotowania trwały przez 2 tygodnie popołudniami ( w pojedynkę lub z bratem ) teraz czas na drugi strop nad częścią mieszkalną icon_smile.gif jakies doświadczenie juz człowiek ma icon_smile.gif
Napisano
A my się robiliśmy na wiosce nad jeziorem, już samo mieszkanie tam teraz to wakacje. Zaczęliśmy od góry, kiedy była skończona po wprowadzeniu się na spokojnie rzeźbili my dół.
Napisano
I wlasnie w tym wszystkim fajnie ze sami umiemy czy nie umiem , ale mamy zapal do budowania najbardziej cierpia dzieci, nad nieobecnoscia rodzicow. Z drugiej strony to dla nich robimy i trzeba jakos dojsc do konsessusu ze swoim sumieniem. No ale przedemna malowanie pierwszego pomieszczenia, jutro dzrwi beda i kotlownia juz bedzie zamknieta. Dzis farba do kupienia grunt, co myslicie nad zestawieniem:
Szara podloga , biala glazura z biala fuga (h1,5m), sciana krwisto czerwona i bialy oczywiscie sufit. Czy kotlownia nie moze byc piekna, a szczeze mowiac musze wyprobowac polaczenie koloro tego czerwonego z szarym. A napodlodze w kotlowni mam poprostu wylewke bez terakoty, kupilam jakas specjalna farbre do betonu, byly rozne kolory ale szary mi jakos wpadl w oko. Musza byc kafelki na podlodze? jak myslicie????
Napisano
Dodi, kotłownia to świetne miejsce na eksperymenty. Właśnie biorę się za rzeźbienie rurek w kotłowni. Pomysł z czerwienią uważam za odpałowy. Czerwień, ogień, może nawet straty ciepła będą mniejsze. icon_smile.gif
Napisano
Cytat

I wlasnie w tym wszystkim fajnie ze sami umiemy czy nie umiem , ale mamy zapal do budowania najbardziej cierpia dzieci, nad nieobecnoscia rodzicow. Z drugiej strony to dla nich robimy i trzeba jakos dojsc do konsessusu ze swoim sumieniem. .....


dla nich? nie oszukujmy się , podrosną, wyfruną i tyle ich będzie, robisz dla siebie, chyba nie jest ujmą icon_rolleyes.gif
Napisano
Cytat

dla nich? nie oszukujmy się , podrosną, wyfruną i tyle ich będzie, robisz dla siebie, chyba nie jest ujmą icon_rolleyes.gif



o mamooooo!!! chyba to jest logiczne ze robie dla siebie gdzies trzeba mieszkac, ale z zalozeniem ze to moje dziecko bedzie w tym domu mieszkac. I nie wiem kiedy twoje wyfruna ale moje dziecko(2 lata) ma jeszcze duzo przez soba. Za 20 lat ,juz po 40 kolejna budowa-tym razem tylko dla nas. Z innymi standardami takimi na emeryturke co by po schodach nie smigac.
Napisano
Cytat

kotłownia może być poligonem doświadczalnym icon_smile.gif tylko trzeba patrzeć tez na przepisy w stosunku do tego pomieszczenia i rodzaj zródła ciepła w domku


Rodzaj zrodla ciepla tzn? mam piec na ekogroszek, wegiel i paliwo stale. To o to chodzi i siec rur do wody pralki i pieca i czegos tam jeszcze ale to nie moja broszka. A kotlownia jest juz pomalowana i wyglada kurew... rewelacyjnie. Kto nie przyjdzie to oczka go zapieka;P moze zrobie pare zdjec i teraz ja sie bede chwalic swoimi osiagnieciami.
Napisano
U mnie musimy rozłożyć podłogówkę jeszcze tylko w łazienkach, dołożyć resztę styro, powiesić i połączyć grzejniki (wykucia pod przyłącza) i zalewamy wylewki na parterze i poddaszu. W piwnicy zrobimy wylewki z betoniary chyba, że zdążę z chudziakiem i izolacją w 2 tygodnie...


Ale mi się nie chce icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Napisano
racer króliczku, osadzę rury w ścianie i zarzucę gipsem na amen, to grzejniki zdejmę...


nie zamierzam w razie czego pruć ścian po wylewkach icon_rolleyes.gif
Napisano
Cytat

A od kiedy grzejniki wiesza się przed wylewkami?


ja tez wieszm wszystkie grzejniki na swoim miescu wlasnie do wylewki, co by sie rurki nie poprzesuwaly w czasie wylewania i wszystko bylo na swoim miejscu.


I co glupio ci, glupio???? Ha my kobiety tez sie na czyms znamy, ale raczej logicznie podchodzimy do budowy. bez fochowania prosze....
Napisano
Dlatego wpisy tego rodzaju traktuję z niemałym pobłażaniem... wbrew pozorom to właśnie kobiety wykazują się na budowie większą logiką icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Dlatego wpisy tego rodzaju traktuję z niemałym pobłażaniem... wbrew pozorom to właśnie kobiety wykazują się na budowie większą logiką icon_smile.gif



i większą spostrzegawczością ...
i lepszą logistyką ....
icon_biggrin.gif
Napisano
Cytat

racer króliczku, osadzę rury w ścianie i zarzucę gipsem na amen, to grzejniki zdejmę...


nie zamierzam w razie czego pruć ścian po wylewkach icon_rolleyes.gif




nazwała mnie króliczkiem, aaahhh... icon_redface.gif icon_mrgreen.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Każda inwestycja budowlana czy instalacyjna, niezależnie od jej skali, powinna być prowadzona w sposób zgodny z prawem, zasadami sztuki budowlanej i dobrymi praktykami branżowymi. Jednym z absolutnie kluczowych elementów takiej realizacji jest rzetelna dokumentacja z prowadzonych prac.   W Raccoon 24 Home od początku naszej działalności przykładamy do tego ogromną wagę. Bo dla nas liczy się nie tylko to, co widoczne na zewnątrz, ale też pełna transparentność i pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem, normami i oczekiwaniami inwestora.   Co powinna zawierać dokumentacja robót instalacyjnych?   Podczas prowadzenia prac instalacyjnych — czy to przy ogrzewaniu, klimatyzacji, wentylacji czy instalacjach wodnych — dokumentacja powinna obejmować: Dziennik budowy lub robót — w przypadku instalacji realizowanych w ramach zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Protokóły z wykonanych prób szczelności — instalacji wodnych, gazowych, wentylacyjnych. Protokoły odbioru częściowego i końcowego — dla każdej wykonanej instalacji. Protokół uruchomienia instalacji — potwierdzający poprawną pracę systemów. Protokół pomiarów i testów eksploatacyjnych — np. wydajności wentylacji, ciśnienia w instalacji C.O., parametrów pracy klimatyzacji. Dokumentację powykonawczą — czyli aktualny rysunek/schemat instalacji z naniesionymi zmianami wykonawczymi.   Kartę gwarancyjną i instrukcję użytkowania urządzeń oraz instalacji. Brak tych dokumentów to nie tylko problem w przypadku awarii czy reklamacji, ale też ryzyko przy odbiorach technicznych i problematyczne rozliczenia z inwestorem czy deweloperem.     👉 Pobierz wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych (PDF)   Dlaczego dokumentacja jest tak ważna dla Ciebie jako inwestora?   Masz pełen wgląd w zakres wykonanych prac i potwierdzenie, że wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką.   Łatwiejsze serwisowanie i eksploatacja — protokoły i dokumentacja powykonawcza pomagają w późniejszych modernizacjach i naprawach. Bezpieczeństwo prawne i techniczne — w przypadku kontroli, odbiorów czy ewentualnych sporów. Możliwość dochodzenia gwarancji — na podstawie podpisanych protokołów i kart gwarancyjnych.   W Raccoon 24 Home masz to w standardzie W naszej firmie każda instalacja objęta jest kompletną dokumentacją powykonawczą i protokolarną. Niczego nie robimy na słowo. Po zakończeniu robót klient otrzymuje komplet dokumentów, w tym:   protokół odbioru końcowego protokół prób szczelności protokół uruchomienia instalacji dokumentację powykonawczą   Dzięki temu masz pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem i przepisami.   Do pobrania — wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych Aby ułatwić inwestorom i wykonawcom właściwe prowadzenie dokumentacji, przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy, uniwersalny blankiet protokołu odbioru robót instalacyjnych.       Możesz go wykorzystać przy każdej inwestycji — niezależnie, czy zlecasz nam instalację, czy współpracujesz z inną ekipą. To bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci uporządkować dokumentację i zabezpieczyć swoje interesy.   Pamiętaj: instalacja to nie tylko urządzenia i rury w ścianie. To również dokumenty, które chronią Twój budżet i bezpieczeństwo budynku na lata.   W Raccoon 24 Home nie musisz o to prosić — u nas kompletna dokumentacja to standard, a nie dodatkowa opcja.         Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl                       e0bdea_5761a534884c4d0988db213df10adb7f.pdf.pdf
    • Dziś niemal każdy inwestor prywatny i biznesowy, planując budowę domu, halę czy modernizację budynku, zadaje sobie jedno pytanie: kiedy zacznie się zwrot z inwestycji w instalacje? Koszty energii rosną, a systemy ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i zasilania to nie tylko kwestia komfortu, ale też realnego wpływu na domowy i firmowy budżet. Problem w tym, że większość firm wykonawczych, kiedy słyszy od klienta hasło „zwrot z inwestycji”, zaczyna dopytywać, kalkulować, wyceniać wersję „podstawową” i „wzmocnioną”, a często finalnie proponuje rozwiązania na styk — takie, które formalnie spełnią wymogi projektu, ale realnie nie zapewnią maksymalnych oszczędności i bezawaryjności przez długie lata.   W Raccoon 24 Home nie pytamy, czy chcesz mieć instalację zoptymalizowaną pod szybki zwrot inwestycji. My od razu robimy instalacje w wersji wzmocnionej. Zawsze. Bez wyjątków. Co to znaczy wzmocniona instalacja?   W praktyce oznacza to, że każdą instalację, jaką wykonujemy — czy to ogrzewanie podłogowe, centralę wentylacyjną, instalację wodną czy systemy zasilania odnawialnego — projektujemy i montujemy w taki sposób, by:   zwiększyć jej trwałość wydłużyć bezawaryjny okres działania zminimalizować straty energii przyspieszyć zwrot inwestycji dzięki oszczędnościom na eksploatacji     Jak to robimy? Na przykład:   W ogrzewaniu płaszczyznowym stosujemy więcej rur niż minimum technologiczne. Dzięki temu system szybciej nagrzewa pomieszczenia, pracuje przy niższych temperaturach zasilania, co zmniejsza zużycie energii i przedłuża żywotność źródła ciepła. Montujemy przewymiarowane emitery ciepła, czyli większe grzejniki lub pętle podłogówki, niż wynika to z obliczeń na styk. Efekt? Lepsza wydajność przy niższym koszcie eksploatacji. System grzeje krócej, rzadziej się załącza, a Ty oszczędzasz na rachunkach.     W instalacjach wodnych i kanalizacyjnych stosujemy większe średnice rur tam, gdzie to ma sens dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W wentylacji zawsze przewymiarowujemy kanały i stosujemy lepsze izolacje, co zmniejsza opory przepływu, poprawia wydajność i ogranicza koszty pracy rekuperatora. Po co to wszystko? Żeby Twoje rachunki równały się zero.   W Raccoon 24 Home nie traktujemy instalacji jako zbędnego kosztu, tylko jako realny składnik Twojego domowego lub firmowego bilansu energetycznego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym instalacjom możesz osiągnąć bilans niemal zerowy albo znacząco ograniczyć zapotrzebowanie na energię z sieci. Wielu wykonawców ogranicza się do minimum wymaganego w projekcie lub normach. My wiemy, że warto pójść dalej. Bo im bardziej wydajna i trwała instalacja, tym mniejsze jej koszty eksploatacji i większe oszczędności dla Ciebie.   Zwrot z inwestycji — jak go przyspieszyć?   Kluczem jest odpowiedni mix energetyczny, który nie tylko zapewni Ci niezależność, ale też pozwoli zredukować rachunki praktycznie do zera.   W naszej ofercie możesz połączyć:   pompę ciepła — jako główne źródło ciepła i chłodzenia fotowoltaikę — która zasili pompę ciepła, dom i magazyn energii przydomową elektrownię wiatrową — jako uzupełnienie bilansu w okresach niskiego nasłonecznienia   Taki zestaw pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu energetycznego i finansowego. A dzięki temu, że instalacje wykonujemy w wersji przewymiarowanej i wzmocnionej, działają one stabilnie, bez awarii i z wyższą wydajnością przez wiele lat.       Dlaczego inne firmy tego nie robią? Bo liczą na krótkoterminowy zysk i klienta, który nie zadaje pytań. Większość wykonawców chce wykonać usługę możliwie najniższym kosztem własnym, z minimalną ilością materiału, by zwiększyć swoją marżę. My w Raccoon 24 Home patrzymy inaczej. Dla nas liczy się długofalowa relacja i rekomendacje zadowolonych klientów, a to można osiągnąć tylko dzięki jakości i uczciwemu podejściu.     Podsumowanie Jeśli chcesz mieć instalacje, które: działają stabilnie i bezawaryjnie są przewymiarowane, a nie robione „na styk” realnie przyspieszają zwrot z inwestycji pozwalają ograniczyć rachunki do zera to zapraszamy do Raccoon 24 Home.   U nas nie pytamy, czy chcesz mieć wzmocnioną instalację — bo każdą robimy w wersji premium już w standardzie. Tak pracują wykonawcy, którzy naprawdę rozumieją inwestycję w energię i komfort.   Chcesz sprawdzić, jak może wyglądać Twój domowy bilans energetyczny? Skontaktuj się z nami i poznaj propozycję systemu szytego pod Twoje potrzeby.   Usługi Raccoon 24 Home   Instalacje C.O. Instalacje centralnego ogrzewania (C.O.)   Ogrzewanie Ogrzewanie grzejnikowe Ogrzewanie podłogowe   Pompy ciepła Pompy ciepła dla Twojego domu   Kotły gazowe Kotły gazowe kondensacyjne   Klimatyzacja Klimatyzatory Split Klimatyzatory Multi-Split Systemy klimatyzacji VRF Klimakonwektory Przeglądy okresowe klimatyzacji Serwis klimatyzacji   Wentylacja Rekuperacja Wentylacja mechaniczna Kanały wentylacyjne — rodzaje Serwis wentylacji Wentylatory wyciągowe Systemy odciągowe dla hal i garaży   Sterowanie Sterowanie ciepłem   Cennik usług Cennik usług instalacyjnych   O firmie O nas   Kontakt Formularz i dane kontaktowe     Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl
    • W świecie usług budowlanych i instalacyjnych od lat funkcjonują dwa zupełnie różne podejścia do kwestii wycen i rozliczeń z klientami. Z jednej strony mamy wykonawców, którzy nie boją się jasno przedstawiać swoich stawek, otwarcie informują o kosztach poszczególnych usług i uczciwie tłumaczą, z czego wynikają konkretne ceny. Z drugiej — wciąż istnieją firmy, które wyceniają „na oko” przez telefon, a na końcowym etapie realizacji zaskakują klienta dodatkowymi pozycjami na fakturze lub tłumaczą nieuzgodnione wcześniej koszty jako „nieprzewidziane prace dodatkowe”. Ten podział doskonale zna każdy inwestor, deweloper, zarządca nieruchomości czy zwykły klient prywatny, który choć raz zlecał wykonanie instalacji wodnej, elektrycznej, wentylacyjnej czy gazowej. Dlatego w Raccoon 24 Home od samego początku postawiliśmy na pełną przejrzystość i uczciwe zasady współpracy z klientem.     Dlaczego przejrzystość cenowa w usługach instalacyjnych jest tak ważna?   W odróżnieniu od wielu branż, w których ceny można łatwo sprawdzić w cennikach online czy porównać na popularnych porównywarkach, w usługach instalacyjnych sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Każda inwestycja ma swoją specyfikę, zakres prac często ustala się indywidualnie, a ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju budynku, zastosowanych materiałów, stopnia skomplikowania instalacji czy lokalizacji inwestycji. To sprawia, że niektórzy wykonawcy wykorzystują tę niepewność na swoją korzyść. Podają orientacyjne stawki bez szczegółów, nie pokazują klientowi dokładnego kosztorysu, a podczas realizacji pojawiają się „niespodzianki”, które trudno później zweryfikować. Dlatego uważamy, że uczciwy wykonawca nie ma powodu, by ukrywać swoje ceny. Przeciwnie — powinien udostępniać je w przejrzysty i dostępny sposób, aby klient od samego początku wiedział, ile zapłaci za usługę i z czego wynika dana kwota.   Jak to wygląda w praktyce? Transparentny kalkulator usług instalacyjnych   Właśnie z myślą o klientach stworzyliśmy na stronie Raccoon 24 Home kalkulator usług instalacyjnych. To proste i wygodne narzędzie, które pozwala w kilka chwil sprawdzić orientacyjny koszt wykonania wybranej instalacji lub prac modernizacyjnych. Dzięki temu klient ma możliwość porównania cen różnych usług jeszcze przed kontaktem z naszym doradcą technicznym i może zaplanować swój budżet inwestycyjny bez obaw o późniejsze „niespodzianki”. W kalkulatorze jasno przedstawiamy, jakie elementy składają się na cenę usługi — od kosztów materiałów, przez robociznę, aż po ewentualne dodatkowe prace towarzyszące. Dzięki temu klient wie, za co płaci i może świadomie podjąć decyzję o wyborze konkretnej usługi czy zakresu prac.   Czym różni się uczciwy wykonawca od nieuczciwego?   Różnic jest wiele, ale najważniejsze to: Jasne i przejrzyste wyceny jeszcze przed rozpoczęciem prac. Brak ukrytych kosztów, które pojawiają się na końcowej fakturze. Szczegółowe kosztorysy przedstawiane klientowi do akceptacji. Przejrzyste warunki współpracy, które określają, co wchodzi w zakres usługi, a co wymaga dodatkowych ustaleń.   Stała komunikacja z klientem na każdym etapie realizacji inwestycji.   W Raccoon 24 Home klaklulator właśnie według takich zasad prowadzimy każdą realizację. Naszym celem jest nie tylko wykonanie instalacji na najwyższym poziomie technicznym, ale również zbudowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa u klienta.   Wiemy, że inwestorzy i klienci prywatni mają dość niejasnych wycen, niedomówień i kosztów, które nagle pojawiają się w trakcie realizacji zlecenia. Dlatego pokazujemy pełen kosztorys jeszcze przed podpisaniem umowy, informujemy o wszystkich możliwych dodatkowych opcjach i pozwalamy klientowi samodzielnie sprawdzić ceny w naszym kalkulatorze. Dlaczego inne firmy wciąż boją się udostępniać swoje ceny?   Bo często ich polityka cenowa opiera się na „polowaniu” na nieświadomego klienta. Bez przejrzystego cennika można manipulować wyceną w zależności od sytuacji, nastroju klienta, lokalizacji czy konkurencji w danym rejonie.   My w Raccoon 24 Home uważamy, że takie praktyki powinny zniknąć z rynku. Klient ma prawo wiedzieć, ile zapłaci, a wykonawca, który jest pewny jakości swoich usług i uczciwie kalkuluje koszty, nie ma żadnego powodu, by ukrywać stawki.     Podsumowanie   Jeśli szukasz wykonawcy instalacji budowlanych, który: gra w otwarte karty nie boi się pokazać cen swoich usług oferuje transparentny kosztorys pozwala Ci sprawdzić wycenę jeszcze przed pierwszym kontaktem   to zapraszamy do Raccoon 24 Home. Na naszej stronie znajdziesz transparentny kalkulator usług instalacyjnych, dzięki któremu możesz od razu oszacować koszt planowanych prac i sprawdzić, jak wygląda uczciwa wycena w tej branży.   Nie warto ryzykować współpracy z firmami, które unikają konkretów i nie potrafią jasno określić ceny. Wybieraj wykonawców, którzy szanują Twój czas, pieniądze i nerwy.  
    • Nie zastanawiałbym się nad tym ale już zdążyłem przygotować pole pod ten garaż z kostki brukowej i teraz musiałbym to wszystko robić na nowo.    Jakie byłyby koszty starania się o pozwolenie?
    • Tak Rury wodnej podłogówki prowadzi się w warstwie wylewki. Rury pozostałych instalacji (woda, kanalizacja), także kanały wentylacji mechanicznej układa się w warstwie styropianu. Grubość warstw styropianu można dobrać do średnicy rur - to a propos optymalnej grubości styropianu. To rozstrzygnie instalator. Dylatacje wykonują fachowcy od wylewki, powinny być też zaplanowane w projekcie ogrzewania. Zwykle i tak wykonuje się je w otworach drzwiowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...