Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Przerabianie szamba na oczyszczalnię - dlaczego to nielegalne i nieopłacalne?


Recommended Posts

Modernizacja tradycyjnego szamba na przydomową oczyszczalnię ścieków wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Możliwość oszczędności i wykorzystania istniejącej infrastruktury brzmi kusząco. Jednakże, taka praktyka nie tylko jest niezgodna z obowiązującym prawem, ale także może prowadzić do poważnych problemów technicznych i finansowych. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego przerabianie szamba na oczyszczalnię jest zarówno nielegalne, jak i nieopłacalne, oraz dlaczego instalacja nowej, certyfikowanej oczyszczalni biologicznej jest lepszym rozwiązaniem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/112322-przerabianie-szamba-na-oczyszczalnie-dlaczego-to-nielegalne-i-nieoplacalne

Link do komentarza

Chciałem przerobić moje 20 letnie szambo na oczyszczalnie ale w moim starostwie powiedzieli że to niemożliwe bo musze mieć na to papiery na norme EN 12566 i coś tam. Urzędniczka powiedziała że nie ma nawet takiej procedury urzędowej jak zgłoszenie przebudowy szamba na oczyszczanie można tylko zgłosić budowe nowej oczyszczalni. Pani była w szoku ze chce 20 letnie szambo zamieniać w legalną oczyszczalnie pytała jak chce upewnic się czy zbiornik jest szczelny i wytrzymały. Dodała ze mogę sobie dołożyć jakiś tam wkład do mojego szamba ale i tak będę musiał pokazywać w urzedzie gminy  faktury za wywóz szamba czyli jedna faktura na miesiąc. Czytałem na na forach że coraz więcej ludzi wpada na kontrolach, ludzie pokupowali wkłady do szamba bo myśleli że mogą tak mieć w papierach że mają oczyszczalnie i wywóz raz w roku, w czasie kontroli okazało się że nie można tak przerobić szamba na oczyszczalnie i teraz muszą i tak płacić za wywóz co miesiąc. Utopiona kas w g..nie i tyle. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...