Skocz do zawartości

Ciekawe rozwiązania architektoniczne i nie tylko .... dom i wokół domu


Recommended Posts

Jest gdzieś temat o fuszerkach, a ja natrafiłam w internecie na fotę, która zainspirowała mnie do założenia tematu o fajnych i oryginalnych rozwiązaniach architektonicznych.

To rozwiązanie poniżej zostało zastosowane w przestrzeni publicznej, jednak dlaczego nie można wykorzystać go również w otoczeniu domu, jeśli istnieje taka potrzeba?

Zachęcam do dzielenia się fajnymi rozwiązaniami .... być może komuś się przydadzą? :)

 

inynier.jpg.13cb6987ca55e450aed6c7ac62ca3c0c.jpg

 

 

To jeszcze podrzucam coś dla zwierzaków :)

 

koty.thumb.jpg.3581a63703169cfebd66d35fcb0fb7ed.jpg

 

legowisko.jpg.a90be4f8f6da9c8efdbc4bc7f2c31f41.jpg

 

 

I do ogrodu :)

aba.thumb.jpg.1ce6ddf13166fdf46cb2c58fbdc7f748.jpg

 

hutawka.jpg.84cc42364877b965a8842defd21b4aca.jpg

 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • daggulka changed the title to Ciekawe rozwiązania architektoniczne i nie tylko .... dom i wokół domu

Wydaje mi się, że moda taka już była, ale na szczęście jakby prawie zanikła...

Chyba podobnie jak i  meblowanie "paletowe"...

To może trochę dziwne, aleee... krasnale w ogródkach mnie... nie ruszają:icon_redface:

 

Moja koleżanka-małżonka, jak jej pokazałem te ciekawe rozwiązania powiedziała, że opona - to opona, choćby nie wiem jak najpiękniej pomalowana, czy powycinana w białe łabędzie... i jej miejsce jest na kołach pojazdów...

obraz.png.d15a3fc8e8edae0dc1bf6245b0918463.png

 

Tu miały być kwiatki w oponach pod naszym blokiem, ale pojechałem, kupiłem 6 "donic" betonowych i wyperswadowałem "projektantce" te opony, a już były pomalowane na biało:zalamka:

 

obraz.png.5b94b2c1154335cd4936f04627b4a83b.png

 

 

Nasi osiedlowi menele przy dróżce w lasku, obok zespołu garaży, zorganizowali "KLUB" do posiedzeń ANKOHOLOWYCH i umeblowali recyklingowo, korzystając z dóbr z pobliskiego śmietnika - i tu opony się sprawdzają:yahoo: Nawet do sporządzenia "fotela" :blowup:5.thumb.jpg.c99bb1660b09705fae0e7900ed895177.jpg

 

Beczkę ze złomu załatwił sprzątający okolice, przez co wokół nie ma śmietnika, bo przecież KULTURA ZOBOWIĄZUJE do pewnych działań - nawet takie towarzystwo...

 

 

A te schody BARDZO MI SIĘ PODOBAJĄ!!!

Wydaje mi się, że już je gdzieś widziałem...

 

 

A w parku puławskim są takie (zdjęcie gdzieś z sieci):

9708ParkCzartoryskichwPuawach.jpg.ff859daddb594c3f8ca90c87c3f2a600.jpg

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 minut temu, vlad1431 napisał:

Nie obraź się, ale ta żaba właśnie to wieś tańczy i śpiewa. 

 

Ależ owszem, guma to zawsze będzie element obcy. W łóżku też. A jednak się ją stosuje. Bo przy oponach, nie tylko w ogrodzie, jest tylko jeden dylemat. Co zrobić z milionami zużytych? Mają leżeć brudne, porzucone i zaśmiecać otoczenie, czy można próbować coś z nimi zrobić? Więc tu nie ma dylematu "czy". bo to nie jest zamiłowanie. To bardziej konieczność. I dlatego jest dylemat "jak się tego pozbyć". To z tego powodu ja takich żab nie potępiam, bo przynajmniej świadczą o próbach działania. A nie tylko o pojemnej kieszeni.

 

PS. Małolaty zawsze drwiły z disco polo, ale jak byłem u najmłodszego na studniówce, to wszystkie klasy po północy darły już ryja "przez twe oczy zielone oszalaaaleeem...

 

PS.2. Styl loft w wykańczaniu wnętrz też nie wszystkim się podoba. Ale istnieje.

Link do komentarza
 
Ależ owszem, guma to zawsze będzie element obcy. W łóżku też. A jednak się ją stosuje. Bo przy oponach, nie tylko w ogrodzie, jest tylko jeden dylemat. Co zrobić z milionami zużytych? Mają leżeć brudne, porzucone i zaśmiecać otoczenie, czy można próbować coś z nimi zrobić? Więc tu nie ma dylematu "czy". bo to nie jest zamiłowanie. To bardziej konieczność. I dlatego jest dylemat "jak się tego pozbyć". To z tego powodu ja takich żab nie potępiam, bo przynajmniej świadczą o próbach działania. A nie tylko o pojemnej kieszeni.
 
PS. Małolaty zawsze drwiły z disco polo, ale jak byłem u najmłodszego na studniówce, to wszystkie klasy po północy darły już ryja "przez twe oczy zielone oszalaaaleeem...
 
PS.2. Styl loft w wykańczaniu wnętrz też nie wszystkim się podoba. Ale istnieje.
Ale zawsze mam możliwości wypowiedzenia swojego zdania na temat opon, disco polo, bo loft mi się bardzo podoba, ale tak samo jak te opony musi być zrobiony z gustem, byle nie plebejskim, jak wspominane zielone oczy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Link do komentarza
25 minut temu, vlad1431 napisał:

Ale zawsze mam możliwości wypowiedzenia swojego zdania na temat opon, disco polo, bo loft mi się bardzo podoba, ale tak samo jak te opony musi być zrobiony z gustem, byle nie plebejskim, jak wspominane zielone oczy.emoji846.png 

 

Oczywiście, w mój gust opony też nie trafiają.

Były kiedyś we wsi wkopane przed garażem straży pożarnej, jako murek oporowy dla piasku, aby nie zasypywał drogi dojazdowej. I jak wspominał @podczytywacz, służyły głównie jako miejsce spoczynku "zmęczonych" degustatorów. Bo niedaleko był sklep, a za sklepem groziło co najmniej 100 zł mandatu. 

Od tamtego czasu u siebie opony toleruję tylko na osiach pojazdów, ale nie przeszkadza mi, że inni usiłują je wykorzystać w innym celu.

Link do komentarza
 
Oczywiście, w mój gust opony też nie trafiają.
Były kiedyś we wsi wkopane przed garażem straży pożarnej, jako murek oporowy dla piasku, aby nie zasypywał drogi dojazdowej. I jak wspominał@podczytywacz, służyły głównie jako miejsce spoczynku "zmęczonych" degustatorów. Bo niedaleko był sklep, a za sklepem groziło co najmniej 100 zł mandatu. 
Od tamtego czasu u siebie opony toleruję tylko na osiach pojazdów, ale nie przeszkadza mi, że inni usiłują je wykorzystać w innym celu.
My ostatnio kładliśmy krąg na studni na oponach, po jednej wyciągałem i na luzie krążek sobie opadł. Także wiele jest zastosowań, ale nie estetycznych. Np łodzie są zabezpieczone przed obijaniem się.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Kilka lat temu kolega bodajże Fenix pokazywał co buduje z betonu. Dawał fotki chyba grilla, ławek, stołów, jakiś dach na pniach drzew. A wszystko z betonu. Nie podobało mi się.
Podsumowałem to w komentarzu o treści "Drzewa z betonu, schabowe z tofu. Czas umierać" .
No, dyskusja była :icon_biggrin:

Link do komentarza
9 minut temu, Buster napisał:

 A wszystko z betonu. Nie podobało mi się. 

 

Kiedyś pracowałem w HSW i w tamtym zakładzie było dość duże patio pod dachem, z betonowymi brzozami dookoła ścian. Naturalne oczywiście by nie przeżyły.

I przez kilka lat było ładnie, bo brzozy były zrobione bardzo precyzyjnie. Z kilkunastu metrów nie dało się odróżnić od prawdziwych. Ale do czasu. Bo u nas była obróbka żeliwa i pył wciskał się wszędzie. Za jakiś czas były brudne i wredne.

Tak wyglądają ersatze. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...