Skocz do zawartości

Blokada otwarcia okna


Recommended Posts

Kupiłem se takie cuś.

PRZYTRZYMYWACZ-OKIENNY-CIERNY.jpg.e9ac8f79d8cf432ab697f566c398c11a.jpg

 

Ładne, wiem, ale nie wiem jak się to cuś montuje. Metodą prób i błędów na pewno doszedłbym do właściwego położenia, ale nie chcę dziurawić okna nadmiernie.
Do sprzedawcy mnie nie odsyłajcie, bo tego też nie wie i rysunków z wymiarami nie dodaje. Podobnie jak producent. Powiedział mi, że wytwarza ten przytrzymywacz tak długo, że już zapomniał jak go montować.
Pomożecie?

Link do komentarza
4 minuty temu, Buster napisał:

Przed laty próbowałem zamontować taki ogranicznik i jeśli dobrze pamiętam nie udało mi się to. Ewentualnie udało połowicznie. 

Niemożliwe. Element z wajchą idzie na skrzydło, a ta blaszka z drugiej strony na ramę. Tylko w jakiej odległości od zawiasów?

2 minuty temu, podczytywacz napisał:

Uchylnych nie masz?

Się uchylają, ale czasem trzeba otworzyć, a tu wiatr szarpie skrzydłem ponad metrowej (szerokości. Wolę nie dostać nim po plerach, bo refleks już nie ten i uciekać nie ma gdzie. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, animus napisał:

Tak chcesz rozmawiać. :hahaha2: 

Nosz kurna a jak powinienem?

1 godzinę temu, animus napisał:

Tak chcesz rozmawiać. :hahaha2: 

To po co zakupiłeś nadziewany ogranicznik, jak są inne bardziej doskonałe. :bezradny: 

Właśnie nie są, w tym sęk. te na fotce @podczytywacz-a pozwalają jedynie na uchylanie okna, a nie na otwieranie. Oczywiście, chodzi o otwarcie z blokadą. Bo to co ja kupiłem ma w założeniu pozwalać na zablokowanie okna w dowolnym położeniu, nawet przy otwarciu na oścież.

Bo ja już na szparki nie liczę, mnie szparki szkodzą, gdyż tylko przeciąg powodują, a nie pociąg...

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Oni są od nowych okien i nowych rozwiązań, a nie od jakichś starych z czasów jeszcze komuny... albo jeszcze wcześniejszych,,,

No właśnie, wygrała cywilizacja nowości, natomiast naprawy i remonty odeszły w niepamięć.

To wszystko pieprznie, bo ni ma siły, nowych surowców braknie dużo wcześniej zanim słoneczko zmieni się w czerwonego olbrzyma i wszystko tak czy inaczej, spali na popiół. Ale małolaty się zdziwią, bo na dnie popiołu żadnego diamentu nie będzie... Zresztą, ich też nie. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Nosz kurna a jak powinienem?

Właśnie nie są, w tym sęk. te na fotce @podczytywacz-a pozwalają jedynie na uchylanie okna, a nie na otwieranie. Oczywiście, chodzi o otwarcie z blokadą. Bo to co ja kupiłem ma w założeniu pozwalać na zablokowanie okna w dowolnym położeniu, nawet przy otwarciu na oścież.

Bo ja już na szparki nie liczę, mnie szparki szkodzą, gdyż tylko przeciąg powodują, a nie pociąg...

To zdradzisz, jakie masz te okno-a do modernizacji?

Link do komentarza

Bierzemy dwie listwy - jedną o długości 94 cm, drugą o długości większej... układamy na stole (dla wygody): dłuższą traktujemy jako futrynę, krótszą jako skrzydło... Bierzemy dingsa, zakupionego jako blokadę, przykładamy go w różnych miejscach i operujemy "skrzydłem" porównując otrzymane wyniki - czyli położenie dingsa i kąt uchylenia "skrzydła"...

 

Okno jest drewniane, czy plasticzane?

Link do komentarza
5 godzin temu, podczytywacz napisał:

Ciekawostka, ale... myślę, że nie o takie cóś chodzi retrowi...

 

Nie, oczywiście, że nie, masz rację. Okno jest od strony południowo - zachodniej, z której [s]pi.dzi[/s] wieje średnio przez 23h59min. na dobę. Każdą dobę. I nacisk 2 - 3 kG to jest mały pikuś w porównaniu z parciem burzowego wiatru na powierzchnię ponad 1 metra kwadratowego. Dlatego muszę mieć blokadę dowolnego położenia skrzydła, bo na razie blokuję zgrzewką minerałki, postawioną na stole. 

Link do komentarza
54 minuty temu, retrofood napisał:

 

Nie, oczywiście, że nie, masz rację. Okno jest od strony południowo - zachodniej, z której [s]pi.dzi[/s] wieje średnio przez 23h59min. na dobę. Każdą dobę. I nacisk 2 - 3 kG to jest mały pikuś w porównaniu z parciem burzowego wiatru na powierzchnię ponad 1 metra kwadratowego. Dlatego muszę mieć blokadę dowolnego położenia skrzydła, bo na razie blokuję zgrzewką minerałki, postawioną na stole. 

Miałeś to, nie, testowałeś. nie, ale badzewnny już tak.

 

Dnia 19.07.2023 o 12:50, retrofood napisał:

Kupiłem se takie cuś.

PRZYTRZYMYWACZ-OKIENNY-CIERNY.jpg.e9ac8f79d8cf432ab697f566c398c11a.jpg

 

Ładne, wiem....

Czym skorupka za młodu......

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Masz namiary na źródło czy muszę szukać?

https://allegro.pl/oferta/magnetyczna-blokada-okna-drzwi-balkonowych-windyy-12253998423?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=NTA2NWIzMjItOTNlNi00MDFkLTkwZjgtYjFjMzg5MDRjM2Y1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=31c0d9fd-bc69-40f4-b31b-7ec43426cc3a

 

 

https://allegro.pl/listing?string=windyy&ocena-produktu=5.0&order=qd

 

 

 

https://allegro.pl/listing?string=windyy&order=qd

Porównaj Retro  ogranicznik w tym filmie, tu uchył wygodnie popychasz skrzydło, a u kolegi co ci doradzał dziadowskiego haka, musisz zapinać i piękna ozdoba w oknie, dziury na wierzchu w futrynie.  

 

image.png.7d83da7a86d287be7308496796037828.png

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie wierzę.......w to co czytam ......dywagacja nad takim drobiazgiem..............tyle postów . Montaż tego badziewa zajmuje 3 minuty....

Retro uparł się zamontować coś co było montowane do okien drewnianych w plastik....ok przejdzie...ale ile można czytać o tym jak wbić gwoździa????

Czym , za ile , w jakim kierunku??

Proste jak budowa cepa a zaraz będzię całe forum poruszone ...

W dodatku pewnie dostał ten szhit za darmo ...są dedykowane systemy do okien plastikowych ....po co zawracać kijem Wisłę za 3 złote różnicy w cenie??

Link do komentarza
12 godzin temu, retrofood napisał:

No dobrze, chcę uchylać i czasem uchylam, ale tam ogranicznik już jest... 

:icon_biggrin:

Ale ten twój ogranicznik podejrzewam, uchyla tylko w jednej pozycji, a taki w chłodne noce doprowadzi powietrze niewielką szczeliną, człowiek jest bardziej wypoczęty.  

Masz  nawiewniki higrosterowane?

Link do komentarza
37 minut temu, animus napisał:

Ale ten twój ogranicznik podejrzewam, uchyla tylko w jednej pozycji, a taki w chłodne noce doprowadzi powietrze niewielką szczeliną, człowiek jest bardziej wypoczęty.   

Piękną teorię ogólną też znam, jednak w realu u mnie nie ma to zastosowania i mieć nie będzie. Pisałem przecież, że mnie szparki teraz szkodzą. Więc zainteresowany jestem wyłącznie tym, żeby mi zawiasów z ramy nie wyrwało.

37 minut temu, animus napisał:

 Masz  nawiewniki higrosterowane?

Nie mam i nie planuję, gdyż mam wypasiony nawilżacz powietrza, który utrzymuje mi parametry powietrza w potrzebnym zakresie.

Link do komentarza

Montaż banalnie prosty  - podłużny element mocuje się do ramy pod skrzydłem w miejscu umożliwiającym otwarcie okna na całą szerokość (i jego zamkniecie), a część ze skrzydełkiem  przykręca  się u dołu skrzydła w pozycji min. . wysięgu ramienia. Przed montażem po prostu przykłada się rozsunięty ogranicznik wg powyższych reguł zaznacza otwory i przykręca. Ogranicznik jest uniwersalny pasuje do skrzydeł lewych i prawych  - wystarczy odpowiedni ustawić cześć przesuwna i kierunek wychylenia ramienia . 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
36 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Montaż banalnie prosty  - podłużny element mocuje się do ramy pod skrzydłem w miejscu umożliwiającym otwarcie okna na całą szerokość (i jego zamkniecie),  

To było oczywiste nawet jeszcze przed zakupem. Natomiast pytanie dotyczyło odległości tego mocowania na ramie od osi zawiasów. Długość całkowita ogranicznika to 30 cm.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...