Skocz do zawartości

Tarcza solidarnościowa i zamrożenie cen w 2023r. - pytania


daggulka

Recommended Posts

Coś mi tu nie gra.

Nie rozumiem.

Ta opłata stała to jest obowiązkowa, z tego, co mi powiedziała. Tak?

Wcześniej miałam 37zł z groszami, teraz miałabym 130zł co miesiąc.

To chyba dobrze, że mi ją zmniejszyli do 19,99zł przy nowym cenniku .... tak?

Sama podwyżka ceny prądu o 0,02 to nie jest dramat, tak?

Ponadto - jeśli nie zrezygnowałabym z gwarancji ceny, czy tam też cennika - to nie mogłabym skorzystać z opcji zamrożenia ceny do 2000 kWh.

 

To chyba dobra zmiana była, co? Czy jednak nie?

 

 

Link do komentarza
20 minut temu, demo napisał:

To jest umowa prosumencka na 15 lat, chyba wszyscy tak mają.

Prosumencka tak, ale reszta dowolna.

17 minut temu, daggulka napisał:

To chyba dobra zmiana była, co? Czy jednak nie?

Patrząc z tego punktu widzenia, tak. :takaemotka:

13 minut temu, demo napisał:

Ale i tak wygląda na to że @animus coś kręci.;)

:santajump:

20 minut temu, daggulka napisał:

Ta opłata stała to jest obowiązkowa, z tego, co mi powiedziała. Tak?

Dla wybrańców, tak. :hahaha2:

11 minut temu, daggulka napisał:

Jak kręci, to niech mi wyłoży

:bezradny:

Link do komentarza
5 minut temu, demo napisał:

Dobra, a te sprzęty AGD to często się u Ciebie psują?

:scratching:

6 minut temu, demo napisał:

Bo może jednak to się jakoś da uzasadnić i odbić co nieco.

:santajump:

1 minutę temu, daggulka napisał:

 

Animus, człowiecze zagadkami piszący ! Weź mnie nie denerwuj, tylko powiedz to, co wiesz i będzie z głowy - bo mogę jeszcze odstąpić od umowy do dni 14 :icon_rolleyes:

Ale przecież jest lepiej niż było.

 

Link do komentarza

Dobra.

To jeszcze zagmatwam.

Wyczytałam, ze jest coś takiego jak "taryfa sprzedawcy" pozbawiona opłat dodatkowych i jakichkolwiek rabatów (przypomnę, ze dostałam 5%, możliwość zamrożenia cen i serwisanta).

Kwestia tego, że nie wiem, z czym się je te taryfę sprzedawcy w kontekście widma horrendalnych cen prądu w przyszłości. Ktoś wie?

Link do komentarza

O, takie znalazłam w temacie taryfy sprzedawcy/urzędowej (nie wiem, czy to jest to samo)

 

Jak uniknąć opłaty handlowej za prąd?

Prostym rozwiązaniem pozwalającym więc uzyskać zwolnienie z opłaty handlowej jest wybór taryfy urzędowej bez żadnych dodatków, w której wysokość cen prądu określana jest przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i nie może być zwiększana przez żadne dodatkowe koszty.

 

Tylko jak się to ma do zamrożenia cen do 2000 kWh?

Link do komentarza
13 minut temu, demo napisał:

Najbardziej to mi nie pasi ta możliwość podwyżki tej opłaty stałej.

 

 

Ale tak jest, tak właśnie robią.

Tak się zastanawiam, czy jest sens się wymiksować z tej umowy, którą dziś zawarłam. 20 zeta miesięcznie nie majątek (dotąd płaciłam więcej), a mam te ochronę serwisanta na wszelki wypadek i mogę dzwonić nawet, jak mi się gniazdko albo laptop zepsuje :icon_lol:

 

https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-z-usluga/prad-z-serwisantem-24h

 

tauron.jpg

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Pozostanę przy tej ofercie, już zapisałam sobie numer do serwisu i zamierzam wykorzystać całe 3000 zeta w ciągu tych 3 lat umowy! :hahaha2:

Opłaty stałej mam przez te 3 lata na 702 zeta, to i tak będę do przodu 2.298zł  :icon_biggrin:

Nie wspomnę, że przy remoncie 9 lat temu nie wymieniałam instalacji - tylko gniazdka, więc zawsze coś może się zrąbać w tych blokach z wielkiej płyty ;) Niechcący, czy tez chcący (przed kolejnym remontem) ;) Kto tam wie ;)

 

Mam nadzieje, ze jeśli trafi tu ktoś z podobnym tematem, wątek pomoże :) Jest rozwojowy, bo różni są operatorzy i różne taryfy, można dyskutować :) 

To taka wartość dodana :)

 

 

 

Link do komentarza
18 minut temu, daggulka napisał:

Pozostanę przy tej ofercie, już zapisałam sobie numer do serwisu i zamierzam wykorzystać całe 3000 zeta w ciągu tych 3 lat umowy! :hahaha2:

VpXktkqTURBXy83ZmY5YjBmZWRjOGY0MTNiMjFiM

21 minut temu, daggulka napisał:

Opłaty stałej mam przez te 3 lata na 702 zeta, to i tak będę do przodu 2.298zł  :icon_biggrin:

Zaczęłaś liczyć, to dobrze.:hahaha2:  

23 minuty temu, daggulka napisał:

Nie wspomnę, że przy remoncie 9 lat temu nie wymieniałam instalacji - tylko gniazdka, więc zawsze coś może się zrąbać w tych blokach z wielkiej płyty ;) Niechcący, czy tez chcący (przed kolejnym remontem) ;) Kto tam wie ;)

Ale ruina.:o

24 minuty temu, daggulka napisał:

Mam nadzieje, ze jeśli trafi tu ktoś z podobnym tematem, wątek pomoże :) Jest rozwojowy.

Zastanawia mnie tylko jedno.

Link do komentarza
1 minutę temu, animus napisał:

VpXktkqTURBXy83ZmY5YjBmZWRjOGY0MTNiMjFiM

Zaczęłaś liczyć, to dobrze.:hahaha2:  

Ale ruina.:o

 

Oj tam .... wszystko działa (na razie) :icon_biggrin:

Oczywiście dołożyłam gniazdka tam, gdzie mi brakowało - ale kable w ścianach są stare.

Rozmawialiśmy z instalatorem o tym przed remontem. Mam ściany z żelbetonu - nie zmieściłabym się w terminie przeprowadzki, gdyby chcieli wszystko "zryć".

3 minuty temu, animus napisał:

Zaczęłaś liczyć, to dobrze.:hahaha2:  

 

 

A weź już nic nie mów :patyk::foch::icon_lol:

Na drugi raz pisz od razu i czytelnie dla prostych ludzi .... a nie będzie mi tu ogródkami i zawiłymi meandrami jechał :icon_razz:

Link do komentarza
10 godzin temu, daggulka napisał:

Dotychczasowa moja umowa opłatę stałą 37,95 zł co miesiąc,  opłata stała wzrosłaby od stycznia 2023r. o 100 zł, czyli wynosiłaby 137,95 zł miesięcznie.

Tauron zrezygnował i rozdaje teraz kasę.

 

29 minut temu, daggulka napisał:

Opłaty stałej mam przez te 3 lata na 702 zeta, to i tak będę do przodu 2.298zł  :icon_biggrin:

 

:takaemotka:

4 minuty temu, daggulka napisał:

Oczywiście dołożyłam gniazdka tam, gdzie mi brakowało - ale kable w ścianach są stare.

Rozmawialiśmy z instalatorem o tym przed remontem. Mam ściany z żelbetonu - nie zmieściłabym się w terminie przeprowadzki, gdyby chcieli wszystko "zryć".

Ciekawe jak na to Retro, jak przeczyta.:hahaha2:

Link do komentarza
Dnia 22.12.2022 o 21:56, demo napisał:

Dobra, a te sprzęty AGD to często się u Ciebie psują?

Bo może jednak to się jakoś da uzasadnić i odbić co nieco.

 

 

To są pierdy.

Dałem się kiedyś nabrać.

To już parę lat temu było - ten "Elektryk24"
Chyba raz zadzwoniłem z problem (pralka bodajże)
Przyjechał, zajrzał i powiedział że to nie jest problem instalacji tylko sprzętu - w związku z powyższym ukłonił się i zaśpiewał "Żegnaj Pamelio"

 

Link do komentarza
45 minut temu, bobiczek napisał:

To są pierdy.

Więc i to też lipa.:icon_eek:

Czyli Daga powinna zrezygnować z tej umowy póki jeszcze czas.

Bo tak naprawdę to wygląda mi na to że wzięła znowu jakąś inną umowę promocyjną z tymi "ekstrasami" , a tym samym nie będzie mogła skorzystać z tej tarczy osłonowej nawet na te 2000 tys kWh.

Bo oni sami piszą że jak korzystasz z jednej promocji to nie możesz już korzystać z tej tarczy osłonowej.

Link do komentarza
2 godziny temu, bobiczek napisał:

Przyjechał, zajrzał i powiedział że to nie jest problem instalacji tylko sprzętu - w związku z powyższym ukłonił się i zaśpiewał "Żegnaj Pamelio"

To może miałeś/masz  mały pakiecik.

Dagmara podobno wzięła wsparcie  instalacji elektrycznej, sprzętu AGD  i coś tam jeszcze. 

6 napraw w roku do 500zł każda,  naprawa powyżej 500zl dopłata.  

 

Link do komentarza
31 minut temu, animus napisał:

Dagmara podobno wzięła wsparcie  instalacji elektrycznej, sprzętu AGD  i coś tam jeszcze. 

6 napraw w roku do 500zł każda,  naprawa powyżej 500zl dopłata.  

 

 

Jakoś tego nie widzę, że dostawca energii naprawi mi pralkę, telewizor, odkurzacz, zmywarkę i żelazko.
No bo niby jak.

Elektryk jak najbardziej.
Jest awaria prądowa, przyjeżdża i szuka.
W to jestem w stanie uwierzyć.
Ale naprawianie sprzętu?
Wątpię....

Ps:

doczytałem.
No faktycznie, napisane że naprawiają sprzęty.
Naprwa do 500zeta, a jeśli droższa to dopłacasz nadwyżkę.
Hm.
Ciekawe.

Link do komentarza

Facebook, strona TAURON Polska Energia

Kamil Janowski

Mam umowę z gwarancją stałej ceny, czyli rozumem, że na czas trwania umowy rachunki za prąd mi nie wzrosną?

 

TAURON Polska Energia

Kamil Janowski prosimy o kontakt na priv.

Konsultant zweryfikuje Pańskie dane i sprawdzi czy nie korzystniej będzie Panu przejść na produkt lub taryfę.

W przypadku gwarancji ceny opłata handlowa jest dosyć wysoka.

Link do komentarza
11 minut temu, bobiczek napisał:

No faktycznie, napisane że naprawiają sprzęty.
Naprwa do 500zeta, a jeśli droższa to dopłacasz nadwyżkę.
Hm.
Ciekawe.

Niestety jak wiemy nie ma nic za darmo.

Ma cenę zmienną prądu, tak napisano, więc pewnie zmienią i nie w dół.

Do tego mogą podnieść tę opłatę stałą i pewnie to zrobią.

 

Wszystko będzie zapłacone i z nadwyżką pewnie.

 

Link do komentarza

 

1 godzinę temu, retrofood napisał:

 

Bo zna własne możliwości

 

No tak, dokładnie :)

 

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

 

Jakoś tego nie widzę, że dostawca energii naprawi mi pralkę, telewizor, odkurzacz, zmywarkę i żelazko.
No bo niby jak.

Elektryk jak najbardziej.
Jest awaria prądowa, przyjeżdża i szuka.
W to jestem w stanie uwierzyć.
Ale naprawianie sprzętu?
Wątpię....

Ps:

doczytałem.
No faktycznie, napisane że naprawiają sprzęty.
Naprwa do 500zeta, a jeśli droższa to dopłacasz nadwyżkę.
Hm.
Ciekawe.

 

Tak jest. Sprawdzałam dokładnie :)

Coś się musiało zmienić, odkąd Ty miałeś ofertę ;)

 

46 minut temu, bobiczek napisał:

Facebook, strona TAURON Polska Energia

Kamil Janowski

Mam umowę z gwarancją stałej ceny, czyli rozumem, że na czas trwania umowy rachunki za prąd mi nie wzrosną?

 

TAURON Polska Energia

Kamil Janowski prosimy o kontakt na priv.

Konsultant zweryfikuje Pańskie dane i sprawdzi czy nie korzystniej będzie Panu przejść na produkt lub taryfę.

W przypadku gwarancji ceny opłata handlowa jest dosyć wysoka.

 

Ta opłata stała od stycznia będzie wynosić 130 zł miesięcznie, jeśli ktoś chce podtrzymać umowę z gwarancją ceny.

 

I nie wiem, czy te 130zł to jest już brutto, czy dopiero netto ;)

Link do komentarza
10 minut temu, retrofood napisał:

Kiedy szósty krzyżyk mija

Większa sakwa niż fuzyja.

:zalamka:

Cytat

Gdy skończyłem 65 lat, poszedłem do ZUS, żeby coś załatwić w sprawie emerytury. Niestety, zapomniałem wziąć z domu legitymację ubezpieczeniową, więc powiedziałem panience w okienku, że wrócę później. Panienka na to: Proszę rozpiąć koszulę. Gdy to zrobiłem, panienka powiedziała: - Te siwe włosy na pana piersi są dla mnie wystarczającym dowodem na to, że jest pan w wieku emerytalnym. Nie potrzebuje pan chodzić do domu po legitymację. Gdy opowiedziałem o tym żonie, ona powiedziała: - Powinieneś był spuścić spodnie. Wtedy byś dostał też grupę... inwalidzką!

 

Link do komentarza

Z innej beczki.

31 grudnia (jutro) kończy się ajka z obniżonym VAT-em na gaz i prąd.
To jak to teraz trzeba zrobić?
Odczytać jutro wszystko i zgłosić sprzedawcy czy jak?
W jaki sposób będą wiedzieli od całej Polski w którym momencie liczyć po staremu a w którym po nowemu?
Będziecie dzwonić, pisać i podawać odczyty?

Link do komentarza

@bobiczek - tak jest najbezpieczniej, bo inaczej zrobią ci proporcjonalnie, jak tego nie zrobisz. Inna rzecz, że te limity 2000/2600 itd niejako wygładają sprawę, prawda? ale jako kogoś temat nie dotyczy, to powinien zaraz po pólnocy podać odczyt :)

Dodatkowy odczy nie oznacza od razu automatycznie wystawienia faktury, ale jest ślad. Inna rzecz, że jak ktoś nie ma PV, to może podać wyższy odczy niż wynosi faktyczne zużycie i te nadliczbowe będzie wtedy policzone w przyszłości po starych cenach. No tak powinno to wyglądać  - ale jak to wyjdzie w praktyce, to ciężko wyczuć :D

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...