Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zbrojenie kratownicy stropu


Recommended Posts

Witam ,mam pytanie odnośnie zbrojenia kratownicy stropu,czy musi ona iść bezpośrednio jednym prętem przez szerokość stropu,czy na przykład jak jest ścianka pośrodku stropu ,to zbrojenie będzie szło do tej ścianki na której jest belka zbrojona i od niej następnym prętem w drugą stronę,czyli coś takiego jak zbrojenie według pomieszczeń,jaka jest różnica w takim zbrojeniu?

Link to postu

Czy tym zbrojeniem nie powinien się przypadkiem zająć konstruktor z uprawnieniami? Tutaj najwyżej forumowicze mogą zamieszczać rysunki stropów ze swoich projektów informacyjnie, ale, że każdy budynek jest odrębnym ustrojem konstrukcyjnym - nie ma żadnej analogii. Zbrojenia robi się na dane obciążenia, które wynikają z rozpiętości, ugięć, niebezpieczeństwa ścięcia przy podporze i przebić przez słupy. Tutaj może się wypowiedzieć tylko człowiek z odpowiednimi uprawnieniami po wglądzie w projekt budynku.

  • Lubię to 2
Link to postu
16 minut temu, rstechnology napisał:

Chodzi mi o wiedzę teoretyczną ,nie że chcę coś robić, chcę znać różnice tylko.

Więc teoretycznie mówię że różnica w zbrojeniu jest.

  • Haha 2
Link to postu
3 godziny temu, rstechnology napisał:

Jaka?

Klasy stali zbrojeniowej

Klasa A-0

A-0 – pręty gładkie. Stosowane jako zbrojenie montażowe, rozdzielcze, strzemiona lub pręty nośne w przypadku elementów drugorzędnych. Stal niezalecana przy obciążeniach wielokrotnie zmiennych.

Klasa A-I

A-I – pręty gładkie. W odróżnieniu od prętów A-0, mogą być stosowane jako zbrojenie nośne w przypadku obciążeń wielokrotnie zmiennych dynamicznych i sejsmicznych, ale również w środowisku agresywnego oddziaływania gazów lub cieczy.

image.png.ce405278557d2026a591c0901479b3d5.png

Stal zbrojeniowa A-0 i A-I.

Klasa A-II

A-II – pręty żebrowane jednoskośnie. Pręty 18G2-b, 20G2Y-b, St50B. W odróżnieniu od klasy A-I zbrojenie tej klasy można stosować również w podwyższonych temperaturach. Gatunku St50B nie można stosować przy obciążeniach wielokrotnie zmiennych.

image.png.03cff34af484606febf7cffb98026ea9.png

Stal A-II gatunku a) St50B, b) 18G2-b.

Klasa A-III

A-III – pręty żebrowane dwuskośnie. Najpopularniejsza klasa stali stosowana w przypadku zbrojenia (nośnego) elementów konstrukcyjnych. Dopuszczalne stosowanie dla elementów obciążonych wielokrotnie zmiennych, jak i w warunkach podwyższonych temperatur.

image.png.df6f1505659af0ff6fdfc6fa2029d786.png

Stal A-III gatunku: a) 34GS, b) 20G2VY-b.

Klasa A-IIIN

A-IIIN – żebrowana dwuskośnie. Jest to stal o granicy plastyczności wynoszącej 500 MPa, obecnie jest to stal stosowana jako podstawowe zbrojenie nośne konstrukcji żelbetowych.

image.png.3923fdeac3e6b6b2c090ae523aa0cc01.png

Stal zbrojeniowa A-IIIN gatunku B500SP

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...