Skocz do zawartości

Ogrzewanie


Sylwuś

Recommended Posts

Jeśli piec na paliwo stałe,to najlepiej miedź lub stalowe.
Stal jednak jest trudna do eleganckiego wykonania,choć wychodzi najtaniej.
Rurki PCV (klejone) nie nadają się do niczego.
Może miałeś na myśli PP,PB lub PexAlPex?Te ostatnie można zastosować do węglowego CO,ale w dalszych rozgałęzieniach.
Co do pieca,to zaczynając od górnej półki polecam z podajnikiem tłokowym-cena 5,5- 8,5 tys.
Idąc niżej,są kotły zasypowe z nadmuchem i sterownikiem.Cena 2,5-4 tys.Nie wiem nic o metrażu ,wiec trudno coś doradzać co do mocy.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli piec na paliwo stałe,to najlepiej miedź lub stalowe.
Stal jednak jest trudna do eleganckiego wykonania,choć wychodzi najtaniej.
Rurki PCV (klejone) nie nadają się do niczego.
Może miałeś na myśli PP,PB lub PexAlPex?Te ostatnie można zastosować do węglowego CO,ale w dalszych rozgałęzieniach.
Co do pieca,to zaczynając od górnej półki polecam z podajnikiem tłokowym-cena 5,5- 8,5 tys.
Idąc niżej,są kotły zasypowe z nadmuchem i sterownikiem.Cena 2,5-4 tys.Nie wiem nic o metrażu ,wiec trudno coś doradzać co do mocy.


Witam i dziękuję
Mam zamiar z pieca wyjść pion w stali i na parterze i na piętrze podzielniki i dopiero od tych podzielników rurki miedz lub takie rurki plastikowe z aluminium w środku .
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Przy tradycyjnej instalacji c.o. z grzejnikami najlepszym wyjściem będzie zastosowanie rur miedzianych, które posiadają wiele unikalnych cech, m.in. wykazują wysoką odporność na podwyższone ciśnienie i temperaturę. Miedź jest również bardzo dobrym anty dyfuzytorem, przez co nie przepuszcza do obiegu tlenu, w odróżnieniu od rur z tworzyw sztucznych.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Nowoczesnym sposobem na ogrzanie domu jest zastosowanie mat kapilarnych. Jest to wodne ogrzewanie płaszczyznowe. Ten system nie wymaga grzejników. W odróżnieniu od podłogowego ogrzewania maty można montować na wszystkich płaszczyznach a nie tylko na podłodze. Maty kapilarne mają też mniejszą bezwładność cieplną, niższą temperaturę czynnika niż ogrzewanie podłogowe. Jest też zdrowiej, bo ciepło do pomieszczenia oddawane jest w postaci promieniowania. Nie ma cyrkulacji powietrza, kurz się nie unosi, ani nie osadza w pomieszczeniu, jak mamy to w przypadku grzejników konwekcyjnych. Może je podłączyć do każdego źródła ciepła np. pieca.
Link do komentarza
Cytat

Nowoczesnym sposobem na ogrzanie domu jest zastosowanie mat kapilarnych.
W odróżnieniu od podłogowego ogrzewania maty można montować na wszystkich płaszczyznach a nie tylko na podłodze.



A co stoi na przeszkodzie aby układ grzewczy ogrzewania podłogowego zastosować na ścianie lub suficie?


Znów zapomniałeś dodać, ze koszt tego cuda: 1m2, to ponad 200zł.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli tak,to nie ma sensu wchodzić w koszta i robić to miedzią,wystarczą rurki PexAlPex,te z aluminium w środku.
Rurki pod wylewkami koniecznie w czerwonych otulinach.


Nie wszystkie a raczej nie wszyscy producenci rur z Pexalpex-u oznakowują kolorem czerwonym rury do podłogówki a są przystosowane do ogrzewania podłogowego jak i do ciepłej wody.Aby o tym się dowiedzieć wystarczy poczytać charakterystykę techniczną danego producenta albo prościej dopytywać,wypytywać w sklepach ,hurtowniach.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie zawsze cena powinna decydować o naszym wyborze. Jeżeli chcemy na prawdę dobrej jakości instalację, która spełni swoje zadanie przez lata to warto wybrać miedź.



Przesadziłeś!
Nawet do podłogówki, która NIGDY 40stC nie zobaczy?

Ja zwykle sugeruję namysł i dobór optymalnych technicznie i cenowo środków dla realizacji celu...
Ostanie ceny miedzi, oczywiście, znasz!

Adam M.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czyli co do szczeliny, to napchać tam wełny szklanej i to wszystko ? Później podczas kontynuacji ocieplenia całej połaci dachu od wewnątrz, położyć jeszcze wełnę szklaną (mineralną) między krokwiami ( 30 cm warstwa) a z okładziny ze styropianu zrezygnować. Czy tak to powinno wyglądać ? A co z tym kawałkiem okładziny styropianowej wystającej poniżej deskowania (bo powyżej, na zewnątrz nie będę już nic robił) ? Mam ją ściąć aż do desek, czy też zostawić jak jest ?   Mam jeszcze pytanie dotyczące płyt G-K . Czy mogą one dotykać komina, czy też zostawić tam dylatację na2-3 cm ?
    • Dzień dobry, Zakupiłem dom, w którym wybiłem otwór okienny, który był w nim pierwotnie przewidziany, jednak później został zamurowany. W związku z tym, że otrzymałem okno, które pierwotnie zostało zakupione, musiałem zorganizować montaż na własną rękę (nie przez producenta). Nie mając pojęcia o temacie, posłuchałem wykonawcy i zrobił to tak, że wykuł otwór od wewnątrz, nie usuwając ocieplenia z zewnątrz, a następnie podkuty został porotherm poniżej wylewki, do warstwy izolacji poziomej ściany. Na izolację poziomą ściany została wylana wylewka betonowa, a następnie usunięte zostało z zewnątrz ocieplenie i na klinach i osadzone zostało okno (200kg) i zapianowane, Wygląda na to, że nie została zastosowana żadna podwalina pod oknem. Czy taki montaż można jeszcze jakoś poprawić aby zniwelować mostek termiczny od spodu i uniknąć przemarzania? Czy tutaj na plus wpływa to, że do gruntu jest około 50-60cm? Bardzo proszę o poradę.
    • Nie rozumiem, na co mam im dać czas? Co w tym czasie powinni zrobić ze swojej strony? "Bezboleśnie" miałem na myśli żeby było jak najmniej potrzeby kontaktu z nimi z mojej strony, bo z nimi nie da się dogadać w żaden sposób. Może czegoś nie zrozumiałem - jeżeli ja zawnioskuje o nowe przyłącze i każe by stare odłączyli, to sąsiedzi nie będą mieli swojego przyłącza, a co za tym idzie - prądu. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania, oni powinni ogarnąć swoje przyłącze? 
    • Zlecić wykonanie nowego przyłącza dla siebie (bo teraz się nie da inaczej, zgodnie z przepisami każdy musi mieć oddzielne i nowego przyłącza dla siebie i sąsiada nikt Ci nie wykona), a jeśli ma być bezboleśnie dla sąsiadów, to daj im termin. Dwa, trzy miesiące chyba im wystarczy. I po tym okresie zawnioskuj do Energi, aby Ciebie przepięli na nowe, a stare odłączyli od zasilania i zlikwidowali. 
    • Witam serdecznie  Przychodzę z problemem z którym ostatnio się borykam. Mieszkam w bliźniaku na wsi, który konstrukcyjnie został zrobiony tak, że na strychu po mojej stronie jest główny bezpiecznik prądu, podłączony do przyłącza elektrycznego. Obsługuje on oba mieszkania. Każdy ma swój licznik i bezpiecznik dla mieszkania, ale główny jest u nas, przez co jeżeli coś się stanie to obaj nie mamy prądu. statnio mieliśmy problemy z tym bezpiecznikiem, były przeciążenia i ciągle ten bezpiecznik się wywalał. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że dostęp do strychu na którym znajduje się bezpiecznik główny, mamy tylko my.  Chcę zrobić tak, by każdy miał własne przyłącze, żeby takiego problemu nie było. Byłem w enerdze, czyli u mojego operatora, powiedziano mi tylko żebym zawnioskował o nowe przyłącze.  Niestety z sąsiedami nie da się dogadać, nikt tam nie pracuje i nie są skorzy do płacenia za cokolwiek. A może w końcu dojść do pożaru przez to, dlatego przyszedł czas by to załatwić. Ale jak to zrobić najbezboleśniej?   
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...