Skocz do zawartości

czy nadal opłacalna?


Recommended Posts

1 godzinę temu, Szwudal napisał:

Co to teraz będzie z tą fotowoltaiką, warto to jeszcze instalować? W nowym rozdaniu przepisów ile obcięli oszczędności zwykłemu Kowalskiemu?

Obcięli złote jaja razem z kurą , statystyczny kowalki to nijaki jełop jak i nazwisko wiec się nie przejmuj każde inne jest lepsze. 

Link do komentarza
Dnia 25.11.2021 o 11:48, Szwudal napisał:

Co to teraz będzie z tą fotowoltaiką, warto to jeszcze instalować? W nowym rozdaniu przepisów ile obcięli oszczędności zwykłemu Kowalskiemu?

Uważam, że warto. Trochę za późno się zabrałem za temat, ale mam nadzieję, że z podłączeniem zdążę do końca roku. Jeśli nie trudno moje coroczne oszczędności będą uszczuplone. Niezmiennie warto inwestować w odnawialne źródła energii ponieważ ceny prądu ciągle w górę, przez najbliższe 10 lat albo i więcej. Prognozy dla cen energii elektrycznej w Unii Europejskiej z tego co czytałem według różnych źródeł zakładają wzrost cen od 30 proc. do 40 proc. do 2030 roku. Dlatego ta inwestycja jest opłacalna na przestrzeni kilku dekad. Zawsze to w domu czysta i najtańsza energia. Mam już zamontowane prawie 10 kwp.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

JA zrobiłam sobie symulacje na kulkulatorze opłacalności zakupu fotowoltaiki bezplatnyaudyt.pl i wykresy jakie zobaczyłam mocno podziałały na moją wyobraźnie 1) jest to inwestycja o dużym horyzoncie użytkowania (25-30lat), gdy się tak na to spojrzy, to widać, że te 5-7 lat w których nam się spłaci PV, to bardzo mały odcinek czasu, przez co zostaje cała góra oszczędności(!). 2) fotowoltaika produkuje aż o 20razy mniej CO2 niż elektrownia węglowa, więc dzięki temu dowieziemy target klimatyczny (!) unikniemy kar (!) ale też zadbamy o nasze dzieci i 3) co też wyczytałam z kalkulatora teraz dzięki tej walce z klimatem dostajemy liczne dotacje, ulgi, żeby nabyć tą instalacje. To dobry moment. Po 1 kwietnia może być to mniej opłacalne, więc póki co, ja szukam firmę. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...