Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Remont domu z 1996, czyli pomysły i przemyślenia


Recommended Posts

Witam

Pod koniec grudnia kupiłem dom z działką 7, 77 ar, zlokalizowany w niedużym mieście na podkarpaciu. Media: prąd, gaz kanalizacja, woda ze studni. Od wykończenia zamieszkały, później przez 7 lat stał pusty i czekał aż go kupię😜

Załączę plan z moimi poprawkami, resztą podzielę się w przyszłości.

Parter, piętro prawie identyczne jak parter i częściowo podpiwniczony. Planowany front robót: wyburzenie kilku ścian (szczegóły później), wymiana hydrauliki i instalacji c.o. wraz z wymianą pieca na gazowy oraz instalacja pod odkurzacz centralny. 

Kompletny remont kuchni, łazienek i korytarza na dole wraz z podłogami. Góra na razie zostaje prawie nie ruszana, oprócz malowania i białego montażu. 

Mam skan planu góry, który jest zgodny ze stanem faktycznym, naniesione przeze mnie linie to stan faktyczny dołu. Czerwone linie to ganek, zielone to drzwi zewnętrzne i z ganka do domu (wejście z oryginalnego planu nigdy nie istniało) fioletowe to ściany z kuchni i łazienki (drzwi do łazienki są na środku fioletowej ściany łazienkowej). Mam zamiar podzielić się przemyśleniami i problemami związanymi z remontem, oraz mam nadzieję na pomoc w prostowaniu moich błędnych teorii. 

IMG_20210201_222358.jpg

  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narysowałem piwnicę. Pomarańczowa część jest podniesiona o jakieś 25 cm (podłoga piwnicy i strop), przez co, łazienka na parterze i spiżania są wyżej niż reszta parteru. Piec węglowy stał pod wanną, przy ścianie kominowej. Kopciuch robi wyjazd, zamiast niego, w spiżarni zawiśnie jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, z wylotem spalin za ścianę zewnętrzną. Planuję zjechać instalacją z kotła do piwnicy, tam zrobić rozdzielacze do kaloryferów i podłogówki, oraz postawić bojler z wężownicą i grzałką elektryczną. Woda użytkowa będzie grzana z fotowoltaiki, ale chcę też mieć opcję grzania jej gazem. 

Na ten moment skułem w łazienkach płytki i posadzki, będzie tam podłogówka, między spiżarnią na górze a łazienką rozebrałem ścianę. Kuchnia na górze będzie pokojem, więc drzwi do spiżarni się zamuruje. Kuchnia na dole też jest wyczyszczona z pieca kaflowego, płytek i podłogi, tam też będzie podłogówka, tak jak i w korytażu na dole. Ścianka między pokojami 2/4 a 2/5 będzie wybijana. Zostawię po 80cm ścianki z obu stron a strop podeprę dwoma dwuteownikami "200".

Dorzucam zdjęcia dolnej łazienki przed rozebraniem. IMG_20210202_004333.thumb.jpg.238d9fe122b249f40ddf0852476645e2.jpg

IMG_20201217_174205.jpg

IMG_20201217_174154.jpg

  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...