Skocz do zawartości

Remont pokoju


Czarocj

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Myślę, ze tematem grzybów warto się zająć na samym początku, przeprowadzić porządną dezynfekcję i ozonowanie, by pozbyć się grzybów i innych mikroorganizmów, które są niebezpieczne dla naszego organizmu. Jak robić remont to porządnie, żeby nie marnować czasu i pieniędzy na ponowne poprawki :)

 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 15.06.2020 o 14:29, Wolt napisał:

Myślę, ze tematem grzybów warto się zająć na samym początku, przeprowadzić porządną dezynfekcję i ozonowanie, by pozbyć się grzybów i innych mikroorganizmów, które są niebezpieczne dla naszego organizmu. Jak robić remont to porządnie, żeby nie marnować czasu i pieniędzy na ponowne poprawki :)

 

Dokładnie! Grzyb w domu to najgorsze do może być, trzeba jak najszybciej likwidować takie rzeczy!

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Najczęściej powodem pojawienie się pleśni w pomieszczeniach jest nieskuteczna wentylacja. I tym trzeba się zająć na początek. Styropian przyklejony  do ścian wewnątrz pewnie miał służyć dociepleniu pokoju, nie jest to jednak właściwa metoda na poprawę komfortu cieplnego.

W opisanej sytuacji najlepiej zadbać o poprawę wentylacji (np. zamontować nawiewnik w oknie), zdemontować styropian, usunąć pleśń (przy użyciu specjalnych preparatów chemicznych i, jeśli trzeba, skuć tynk), wysuszyć ściany, zagruntować preparatem przeciwgrzybicznym i na nowo ocieplić, ale tym razem np. w sposób opisany poniżej.

Do ściany mocuje się drewniany lub aluminiowy stelaż, a jego pola wypełnia wełną mineralną. Do stelaża przytwierdza się paroizolację, która zabezpiecza ocieplenie przed kondensacją pary wodnej. To bardzo ważne, bo wilgoć działa destrukcyjnie również na wełnę. Ostatni element to wykończenie, np. z płyt g-k, które można pomalować, wytapetować lub wykończyć w innym sposób.

Na tak ocieplonych ścianach (w dobrze wentylowanym pomieszczeniu) nie powinien pojawić się grzyb.

 

poniżej przekrój opisanej metody

 

Więcej na temat ocieplania ścian od wewnątrz (np. za pomocą bloczków z betonu komórkowego) w najnowszym numerze BUDUJEMY DOM.

 

Przechwytywanie.JPG

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 15.06.2020 o 14:29, Wolt napisał:

Myślę, ze tematem grzybów warto się zająć na samym początku, przeprowadzić porządną dezynfekcję i ozonowanie,

 

Przedmówca już mocno temat rozwinął, ale zacząć to w ogóle trzeba od tego, jak w ogóle wyglądają nasze ściany. Jeśli to np. grzyb na jednej ścianie (zewnętrznej), to bez ocieplenia fundamentów czy nałożenia późniejszych warstw - nic z tego nie będzie. A z grzybem będzie się walczyło do upadłego...

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
    • Ja mam piec kaflowy, ale zasady palenia są takie same. Tylko szybra nie ruszam, a reguluję jedynie dopływ powietrza. I zauważyłem, ze wyznacznikiem dobrego palenia są dwie rzeczy. Brak sadzy, o czym wspominaliśmy, oraz obecność popiołu na drugi dzień. Przy czym tu jest dokładnie odwrotnie niż z sadzą. Im więcej popiołu (czystego popiołu) w popielniku, tym lepsze było spalanie. Ekonomiczniejsze. Bo ciąg powietrza ani nie wywiewał ciepła, ani popiołu. Bo nie czarujmy się, duży ciąg oznacza wywiewanie popiołu przez komin. A wraz z nim ucieka i ciepło.    A szybra nie ruszam, bo go zwyczajnie nie mam.  Kanał z pieca do komina jest wykonany na stałe. Z tego też powodu nie kupuję czujnika czadu, bo nie ma racji bytu. Jeśli rozpalam i nie ma ciągu (bardzo rzadko, ale to się zdarza), to po prostu nie palę, bo się nie da. A jak już rozpalę i ciąg kominowy jest, to nie ma siły, wszystkie produkty spalania pójdą w komin, bo nie ma jak tej drogi zamknąć. Chyba, że ktoś zatkałby wylot komina na dachu.   Kiedyś tak bywało, w wieczór wigilijny złym sąsiadom kładziono na kominie szybę. Żeby światło prześwitywało, gdy będą szukać przyczyny.
    • I takowe falujące powietrze właśnie u mnie występuje👍. Tylko przy rozpalaniu pojawia się troszkę dymu a później już tylko czyste fale😁
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...