Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

kupiłem mieszkanie w bloku do wykończenia. Blok z płyt betonowych i pustaków, budowany w latach 90, ocieplony, dwupiętrowy, mieszkanie 65 m2 (2 pokoje, centralnie łazienka, przedpokój i duży salon z balkonem połączony z kuchnią) na drugim piętrze z piwnicą 15 m2. W mieszkaniu muszę założyć własne ogrzewanie. Pierwszym pomysłem była kotłownia w piwnicy z piecem na pellet, z kotłowni poprowadzony jest pion, w którym mógłbym zrobić komin i przyłącze do mieszkania, w którym planuję ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu (ewentualnie po kaloryferze w dwóch pokojach-sypialniach) i mały kaloryfer na ręczniki w łazience. Pojawił się też pomysł kominka w salonie, zaraz przy tym samym pionie. Kominek miałby ogrzewać mieszkanie (salon, kaloryfery w sypialniach + podłogowe i kaloryfer łazienka) oraz wodę. Pozostaje opcja grzania wody w sezonie letnim, bo w salonie zrobi się piekarnik - bojler elektryczny? Solary? W mieszkaniu 2 osoby, w przyszłości z dziećmi, więc obawiam się rachunków za ogrzewanie prądem. Jakie rozwiązanie byłoby najrozsądniejsze, biorąc pod uwagę wygodę, koszty rachunków i instalacji? Może ktoś ma jakiś lepsze rozwiązanie?

Pozdrawiam.

Link do komentarza

jakie piecyki w mieszkaniu?

Pytałeś się ile ich kosztuje ogrzewanie elektryczne?

 

Dla mnie mieszkanie z kotłownią to jakiś absurd.

Będziesz dwa razy dziennie zaiwaniał do piwnicy, żeby napalić? A co z popiołem? Co to ma być? XIX wieczna kamienica opalana piecami, czy nowoczesne budownictwo?

 

 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
20 minut temu, Chalwa120 napisał:

Mieszkanie to stan surowy, prawie wszystko zakładam od zera, podobno przy elektrycznym ogrzewaniu rachunki wychodzą tam niedużo wyższe niż przy pellecie. 

Ja bym zgłosił do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa. Kto wydał zgodę na budowę bloku bez ogrzewania, żeby lokatorzy w piwnicach robili kotłownie? Gdzie jest prawo, skoro indywidualnemu inwestorowi nie wydawano pozwoleń nawet wtedy, gdy nie miał papieru na zjazd z drogi? Gdzie bezpieczeństwo? Wreszcie gdzie ekologia?

To jest mocno naciągane.

Link do komentarza
16 minut temu, Elfir napisał:

I nikt w tym bloku nie wpadł na to, by zrobić wspólną kotłownię? przeciez tam musi byc jakaś wspólnota mieszkaniowa.

Jest wspólnota, ale bardzo powoli te mieszkania były kupowane, więc każdy we własnym zakresie robił ogrzewanie. Sam kupiłem mieszkanie, w którym jeszcze nikt nie mieszkał i jest do zrobienia, a blok trochę lat już ma. 

Link do komentarza
4 godziny temu, Chalwa120 napisał:

Nie ma, do osiedla jest dołączona kotłownia, ale to jest nowszy blok od pozostałych i nie ma przyłączenia, ponieważ jest za mała. Sąsiedzi mają piecyki w domach, kotłownie w piwnicach lub ogrzewanie elektryczne. 

Elektryczne ogrzewanie albo najlepiej mały klimatyzator, który zimą ogrzeje a latem ochłodzi. Pobierze załóżmy 1 kW a odda 3 Kw. Pytanie - czy można jednostkę zewnętrzną przymocować na zewnątrz?

Link do komentarza

Pewnie jest to stary popegeerowski blok, odzyskany i wyremontowany z zewnątrz.

 

Jednostka zewnętrzna doskonale zmieści się na dachu nad mieszkaniem.

3 godziny temu, uroboros napisał:

Strop jest też odpowiednio ocieplony/izolowany?

Jaki tam jest dach? Dwuspadowy, jest strych?

Link do komentarza

Dobudowany do popgrowskiego osiedla. Dach płaski, brak strychu, nie wiem jak z dociepleniem, bo poprzedni właściciel już zaczął trochę roboty i sufity są, na pewno wata, ale ile czego nie wiem póki co. Z mocowaniem na dachu to kwestia dogadania ze wspólnotą mieszkaniową, piwnica połączona pionem. Taki klimatyzator nie jest zbyt mały? Doliczając ogrzewanie wody. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...